Genocid `srba` nad Srbima!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

a33

Aktivan član
Poruka
1.610
`Кривично дело геноцида састоји се у предузимању одређених радњи са цињем потпуног или делимичног уништења неке национане,етничке,расне или верске групе`.Ово је дефиниција геноцида преузета из уџбеника за предмет Кривичног Права(Посебни део) од професора Др Зорана Стојковоћа и Др Обрада Перића,издање од 2003.г.,страица број 38.
Људи моји,живот је много инвентивнији од Права,а мене је животна прича и криза мога кума инспирисала да ову тему напишем баш овдје на темама о политици.Ево о чему се ради:
-мој кум је својевремено завршио факултет,први у својој генерацији,са јако добрим просјеком.Завршио га је у Београду и вратио се кући,у Републуку Српску.Након пар мјесеци нашао је посао,а прије пар мјесеци је добио отказ.Разлог је био искључиво политички реваншизам актуелне додикове власти у Републици Српској.Наиме,мој је кум члан Српске радикалне странке Др Војислав Шешељ.Истога момента када се та чињеница сазнала,он је добио отказ.Да не гријешом душу,морам рећи да наредба да мој кум остане без посла није дошла директно из Бањалуке(или Лакташа-одакле је Додик),већ из једног њиховог локалног,општинског одбора.Кум је радио у државној фирми.
Када ми је причао детаље ове монструозне политичке игре,конкретна имена и презимена тих идиота из додиковог општинског одбора,мени је истога момента кроз главу прошла мисао да се ради о чистом примјеру геноцида.Прочитајте и дефионицију ,па ће те и сами видјети да ова прича има све елементе бића тога кривичнога дјела.Ради се о геноциду,јер се један дио народа сатанизује,ОДУЗИМА МУ СЕ ХЛЈЕБ ИЗ УСТА,УСКРАЋУЈЕ ЕГЗИСТЕНЦИЈА САМО ИЗ РАЗЛОГА ШТО ПРИПАДА СРС-у.Није битно што се у овоме конкретном случају ради о СРС-у,ја указујем на погубност ове појаве.
-да се ово куму десило у Сарајеву или Мостару,од стране муслимана или Хрвата,ја бих то могао разумјети.али то се дешава управо сада у Републици Српској од стране некога ко ће себе сутра називати Србином,а за мене ти политички идиоти из овога одбора додикове странке нису Срби,већ их пишем са малим словом `с` као `србе`.
-разумио бих такође,да се радио о нечему безазленијем од отказа,да напримјер кум тражи или типује на директорску позицију,па да му је из разлога политичке неподобности не дају,да му укину службена путовања,дају мање плаћено радно мјесто,лошију канцеларију,ускрате рачунар,...али њему узимају хљеб из уста,ускраћују егзистенцију његове породице,..е то је по мени геноцидно и болесно.
Очекукем ваше коментаре,али молим оне који би да банализују тему,да не коментаришу уопште.Још једном понављам:НИЈЕ битно која је странка ,која држава,која фирма,које име,..БИТНА је ова појава,ово ударање `срба` на Србе.А да не спомињем да се истовремено са овом причом у то предузеће,преко ноћи запошљавају `татини и додикови синови` који имају свега три разреда средње школе!!!


P.S. пада ми на памет и пар цитата,адекватних па ево
-први из књиге `Проклета авлија` када наш писац каже:`Колико су штетни и по друштво опасни ограничени људи који неограничено вјерују у непогрјешивост својих ограничених ставова`.
-други је од Бранислава Нушића када каже:`Знам ја нас ј е б о ти нас`.
-трећи је од патријарха Павла који каже:`Будимо људи и ако смо Срби`.

ЖИВЈЕЛА ВЕЛИКА СРБИЈА!
 
Јбг, жао ми је ако је твој кум доживео такав отказ како си ти описа. Ипак, верујем да има право да се жали - ако је државна фирма у питању.
 
`Кривично дело геноцида састоји се у предузимању одређених радњи са цињем потпуног или делимичног уништења неке национане,етничке,расне или верске групе`.Ово је дефиниција геноцида преузета из уџбеника за предмет Кривичног Права(Посебни део) од професора Др Зорана Стојковоћа и Др Обрада Перића,издање од 2003.г.,страица број 38.
Људи моји,живот је много инвентивнији од Права,а мене је животна прича и криза мога кума инспирисала да ову тему напишем баш овдје на темама о политици.Ево о чему се ради:
-мој кум је својевремено завршио факултет,први у својој генерацији,са јако добрим просјеком.Завршио га је у Београду и вратио се кући,у Републуку Српску.Након пар мјесеци нашао је посао,а прије пар мјесеци је добио отказ.Разлог је био искључиво политички реваншизам актуелне додикове власти у Републици Српској.Наиме,мој је кум члан Српске радикалне странке Др Војислав Шешељ.Истога момента када се та чињеница сазнала,он је добио отказ.Да не гријешом душу,морам рећи да наредба да мој кум остане без посла није дошла директно из Бањалуке(или Лакташа-одакле је Додик),већ из једног њиховог локалног,општинског одбора.Кум је радио у државној фирми.
Када ми је причао детаље ове монструозне политичке игре,конкретна имена и презимена тих идиота из додиковог општинског одбора,мени је истога момента кроз главу прошла мисао да се ради о чистом примјеру геноцида.Прочитајте и дефионицију ,па ће те и сами видјети да ова прича има све елементе бића тога кривичнога дјела.Ради се о геноциду,јер се један дио народа сатанизује,ОДУЗИМА МУ СЕ ХЛЈЕБ ИЗ УСТА,УСКРАЋУЈЕ ЕГЗИСТЕНЦИЈА САМО ИЗ РАЗЛОГА ШТО ПРИПАДА СРС-у.Није битно што се у овоме конкретном случају ради о СРС-у,ја указујем на погубност ове појаве.
-да се ово куму десило у Сарајеву или Мостару,од стране муслимана или Хрвата,ја бих то могао разумјети.али то се дешава управо сада у Републици Српској од стране некога ко ће себе сутра називати Србином,а за мене ти политички идиоти из овога одбора додикове странке нису Срби,већ их пишем са малим словом `с` као `србе`.
-разумио бих такође,да се радио о нечему безазленијем од отказа,да напримјер кум тражи или типује на директорску позицију,па да му је из разлога политичке неподобности не дају,да му укину службена путовања,дају мање плаћено радно мјесто,лошију канцеларију,ускрате рачунар,...али њему узимају хљеб из уста,ускраћују егзистенцију његове породице,..е то је по мени геноцидно и болесно.
Очекукем ваше коментаре,али молим оне који би да банализују тему,да не коментаришу уопште.Још једном понављам:НИЈЕ битно која је странка ,која држава,која фирма,које име,..БИТНА је ова појава,ово ударање `срба` на Србе.А да не спомињем да се истовремено са овом причом у то предузеће,преко ноћи запошљавају `татини и додикови синови` који имају свега три разреда средње школе!!!


P.S. пада ми на памет и пар цитата,адекватних па ево
-први из књиге `Проклета авлија` када наш писац каже:`Колико су штетни и по друштво опасни ограничени људи који неограничено вјерују у непогрјешивост својих ограничених ставова`.
-други је од Бранислава Нушића када каже:`Знам ја нас ј е б о ти нас`.
-трећи је од патријарха Павла који каже:`Будимо људи и ако смо Срби`.

ЖИВЈЕЛА ВЕЛИКА СРБИЈА!

UGOVOR SA FIRMOM SE RASKIDA U SLUČAJEVIMA:

- Namernog izostajanja sa posla, do pet radnih dana u godini
- Dolazak u pripitom stanju i nesavesnom izvršavanju radnih obaveza
- Ometanju drugih u procesu rada i organizovanje radnika mimo sindikalne volje
- Političko, versko i svako drugo angažovanje mimo radnog mesta
- Nepoštovanje kolega i koleginica i odbijanje radnih zadataka
- Iznošenje privatnih i poslovnih tajni o drugim zaposlenima unutar firme

Ima još, a ovo sam zapamtio...
 
Јбг, жао ми је ако је твој кум доживео такав отказ како си ти описа. Ипак, верујем да има право да се жали - ако је државна фирма у питању.
pa da je bilo prava i pravde koliko ispod nokta maloga prsta da staner,ovo se ne bi desavalo,..

Sećam se da sam kod jednog privatnika ostao bez posla kada su se trojica kolega obratila poslodavcu kako ja ovo i ono, jer su za Dr. Vojislava Šešelja a ja tvrdio da mlati praznu slamu.

Kome ja Mito da se žalim? Znaš kako rade srpski privatnici sa svojima - k'o Amerikanci sa Meskikancima
 
UGOVOR SA FIRMOM SE RASKIDA U SLUČAJEVIMA:

- Namernog izostajanja sa posla, do pet radnih dana u godini
- Dolazak u pripitom stanju i nesavesnom izvršavanju radnih obaveza
- Ometanju drugih u procesu rada i organizovanje radnika mimo sindikalne volje
- Političko, versko i svako drugo angažovanje mimo radnog mesta
- Nepoštovanje kolega i koleginica i odbijanje radnih zadataka
- Iznošenje privatnih i poslovnih tajni o drugim zaposlenima unutar firme

Ima još, a ovo sam zapamtio...
ti vjerovatno zivis u Diznilendu ako mislis da to tako ide,.pa ovo je Balkan,.
 
Ради се о геноциду,јер се један дио народа сатанизује,ОДУЗИМА МУ СЕ ХЛЈЕБ ИЗ УСТА,УСКРАЋУЈЕ ЕГЗИСТЕНЦИЈА САМО ИЗ РАЗЛОГА ШТО ПРИПАДА СРС-у.Није битно што се у овоме конкретном случају ради о СРС-у,ја указујем на погубност ове појаве.

То је збиља страшно и ја бих рекла да је у питању геноцид, не онај где се људи убијају оружјем, већ онај много перфиднији, кад се људи остављају без посла, а самим тим и без могућности да легалним радом зараде за егзистенцију своје породице.

Таквих примера има на десетине хиљаде, овде у Србији. Партијска припадност је постала најважнији критеријум за добијање и задржавање посла, и тачно се зна у којој фирми су који на власти. Била је недавно и тема о деоби директорских и осталих значајних функција међу владајућим странкама...

Што рече Милован Бркић - ништа без шмајсера!!!
 
`Кривично дело геноцида састоји се у предузимању одређених радњи са цињем потпуног или делимичног уништења неке национане,етничке,расне или верске групе`.Ово је дефиниција геноцида преузета из уџбеника за предмет Кривичног Права(Посебни део) од професора Др Зорана Стојковоћа и Др Обрада Перића,издање од 2003.г.,страица број 38.

P.S. пада ми на памет и пар цитата,адекватних па ево
-први из књиге `Проклета авлија` када наш писац каже:`Колико су штетни и по друштво опасни ограничени људи који неограничено вјерују у непогрјешивост својих ограничених ставова`.
-други је од Бранислава Нушића када каже:`Знам ја нас ј е б о ти нас`.
-трећи је од патријарха Павла који каже:`Будимо људи и ако смо Срби`.

ЖИВЈЕЛА ВЕЛИКА СРБИЈА!


A da li pod istu kategoriju "genocida" možemo podvesti i slučajeve gde poslodavci daju otkaze trudnicama ili porodiljama?
 
izvini,a ko je taj covjek Milovan Brkic?

У понедељак су "Вечерње новости", односно компанија "Новости", промениле власника. Ову вест примио сам као лични губитак. Осећао сам се постиђено, беспомоћно. Као да је Србија изгубила део територије.
Отимање ове највеће куће на Балкану одвија се пред очима премијера Коштунице, који је жмиркао. И болело га...

Организована криминална група Црногораца, у којој је, чини се, и његова супруга Зорица, попут роја скакаваца све пељеше, отимају узимају...Седамдесетогодишњи Манојло Вукотић, са Црногорцем из Бара Александром Никитовићем, премијеровим шефом кабинета, успео је да спречи регуларну продају најтиражнијег дневног листа и ове компаније. Никитовић је лично натерао да суд спречи да ова компанија оде у руке неком лудом Србину.

Иако су му истекли сви мандати, Манојло Вукотић је, потпомогнут Александром Никитовићем, успео да новинску кућу, која осима "Вечерњих новости" има још десетак издања, прода Црногорцима! Већински власник постао је Милан Беко, син Јанка Бека из Херцег Новог. Господин Беко је ојадио Србију док је био министар. За њега сада ради Љиљана Недељковић, некадашњи шеф кабинета Војислава Коштунице. Осима Милана Бека, акције је купио и Манојло Вукотић. Он је, пљачкајући "Новости", узео на провизијама десетину милиона долара. Има седамдесет година, син му живи у Италији, УДАО се за ЈЕДНОГ Италијана, и скоро да презире оца. Манојло му је у Риму оставио четворособан стан, који је отео од "Новости".

Коме ће Манојло оставити новац? Милан Беко је узео држављанство Савезне Републике Немачке, Манојло тврди да је Латин и да ће отићи у Црну Гору. Сву продајну мрежу "Борбе" пренео је у своје власништво. Некажњено. Ваљда се подразумева да Црногорци који дођу у Србију могу да узму колико им драго.
Министар унутрашњих послова Дрган Јочић, доскорашњи држављанин Црне Горе.
Група Црногораца која је окупирала Србију, да може - распродала би грађане Србије као теглећу марву. Поживинчене страсти Александра Никитовића, који управља Владом Србије, јер се премијер Коштуница не меша у свој посао и министра полиције Јочића, не могу се задовољити милионима евра и долара у кешу. Они воле да све отму, затру, згазе.

Хиљаде радника који су радили у овој компанији с неверицом посматрају како се група Црногораца слади отимањем свега по Србији. Премијер Србије жмирка, потпуно незаинтересовано.

Али када би неко од ових бандита, попут тајкуна у Бугарској, био изрешетан, ови бандити би, зечијег срца, покупили прње и утекли ко последње фукаре. Ништа без шмајсера.

Милован Бркић

http://www.****************/
 
Јесте да ниси мене питала, али по мени је и то геноцид! :evil:

Bavljenje politikom nije obavezno, naročito ne za ljude koji rade u javnim preduzećima, a u našim uslovima to je veoma nezgodno i za očekivati je da neki politički protivnik dobije otkaz, što ne znači da se za godinu dana neće promeniti situacija, pa će ovaj koji danas deli otkaze, sutra dobiti otkaz.

Ali dati otkaz trudnici, što je masovna pojava kod naših "gazda" je zaista jezivo i daleko gora stvar nego bilo koji drugi "razlog".

Izvinjavam se što sam malo skrenula sa teme, ali svako onaj ko se aktivno bavi politikom u Srbiji, a očigledno i u Republici Srpskoj, može da očekuje i mnogo gore stvari od otkaza. Nažalost, kod Srba je to tako.
 
koja tema:grin:
jel to lelek nad vlastitom sudbinom?
naslov teme, svi sem radikala su "Srbi", tako izgleda jer samo kvazi Srbin može otpustiti pravog Srbina koji je po pravilu radikal, a po toj analogiji ko nije radikal nije Srbin:roll:
glupost
da radiš u ne znam kojoj instituciji nemaš prava da se baviš politikom, jer nisi došao izborom od strane građana već otvorenim konkursom i tu nema mesta politizaciji i političkim aktivnostima, pa bile one i za vreme radnog vremena uzvikivanja parola na forumu Krstarica "živjela Velika Srbija"
a ako je i "kum" govorio kindapovanje, onda najur sa posla nema blage veze sa politikom
 
`Кривично дело геноцида састоји се у предузимању одређених радњи са цињем потпуног или делимичног уништења неке национане,етничке,расне или верске групе`.Ово је дефиниција геноцида преузета из уџбеника за предмет Кривичног Права(Посебни део) од професора Др Зорана Стојковоћа и Др Обрада Перића,издање од 2003.г.,страица број 38.
Људи моји,живот је много инвентивнији од Права,а мене је животна прича и криза мога кума инспирисала да ову тему напишем баш овдје на темама о политици.Ево о чему се ради:
-мој кум је својевремено завршио факултет,први у својој генерацији,са јако добрим просјеком.Завршио га је у Београду и вратио се кући,у Републуку Српску.Након пар мјесеци нашао је посао,а прије пар мјесеци је добио отказ.Разлог је био искључиво политички реваншизам актуелне додикове власти у Републици Српској.Наиме,мој је кум члан Српске радикалне странке Др Војислав Шешељ.Истога момента када се та чињеница сазнала,он је добио отказ.Да не гријешом душу,морам рећи да наредба да мој кум остане без посла није дошла директно из Бањалуке(или Лакташа-одакле је Додик),већ из једног њиховог локалног,општинског одбора.Кум је радио у државној фирми.
Када ми је причао детаље ове монструозне политичке игре,конкретна имена и презимена тих идиота из додиковог општинског одбора,мени је истога момента кроз главу прошла мисао да се ради о чистом примјеру геноцида.Прочитајте и дефионицију ,па ће те и сами видјети да ова прича има све елементе бића тога кривичнога дјела.Ради се о геноциду,јер се један дио народа сатанизује,ОДУЗИМА МУ СЕ ХЛЈЕБ ИЗ УСТА,УСКРАЋУЈЕ ЕГЗИСТЕНЦИЈА САМО ИЗ РАЗЛОГА ШТО ПРИПАДА СРС-у.Није битно што се у овоме конкретном случају ради о СРС-у,ја указујем на погубност ове појаве.
-да се ово куму десило у Сарајеву или Мостару,од стране муслимана или Хрвата,ја бих то могао разумјети.али то се дешава управо сада у Републици Српској од стране некога ко ће себе сутра називати Србином,а за мене ти политички идиоти из овога одбора додикове странке нису Срби,већ их пишем са малим словом `с` као `србе`.
-разумио бих такође,да се радио о нечему безазленијем од отказа,да напримјер кум тражи или типује на директорску позицију,па да му је из разлога политичке неподобности не дају,да му укину службена путовања,дају мање плаћено радно мјесто,лошију канцеларију,ускрате рачунар,...али њему узимају хљеб из уста,ускраћују егзистенцију његове породице,..е то је по мени геноцидно и болесно.
Очекукем ваше коментаре,али молим оне који би да банализују тему,да не коментаришу уопште.Још једном понављам:НИЈЕ битно која је странка ,која држава,која фирма,које име,..БИТНА је ова појава,ово ударање `срба` на Србе.А да не спомињем да се истовремено са овом причом у то предузеће,преко ноћи запошљавају `татини и додикови синови` који имају свега три разреда средње школе!!!


P.S. пада ми на памет и пар цитата,адекватних па ево
-први из књиге `Проклета авлија` када наш писац каже:`Колико су штетни и по друштво опасни ограничени људи који неограничено вјерују у непогрјешивост својих ограничених ставова`.
-други је од Бранислава Нушића када каже:`Знам ја нас ј е б о ти нас`.
-трећи је од патријарха Павла који каже:`Будимо људи и ако смо Срби`.

ЖИВЈЕЛА ВЕЛИКА СРБИЈА!

Joj genocida, svaka cast majstore- ovakva konstrukcija se i u tvojim krugovima rijetko vidja.

Zivjela crkotina, hahaha
 
koja tema:grin:
jel to lelek nad vlastitom sudbinom?
naslov teme, svi sem radikala su "Srbi", tako izgleda jer samo kvazi Srbin može otpustiti pravog Srbina koji je po pravilu radikal, a po toj analogiji ko nije radikal nije Srbin:roll:
glupost
da radiš u ne znam kojoj instituciji nemaš prava da se baviš politikom, jer nisi došao izborom od strane građana već otvorenim konkursom i tu nema mesta politizaciji i političkim aktivnostima, pa bile one i za vreme radnog vremena uzvikivanja parola na forumu Krstarica "živjela Velika Srbija"
a ako je i "kum" govorio kindapovanje, onda najur sa posla nema blage veze sa politikom
nemoj tako postavljac je najveci pravni strucnjak istocne Ercegovine i okolnijeh brda :D
 
koja tema:grin:
jel to lelek nad vlastitom sudbinom?
naslov teme, svi sem radikala su "Srbi", tako izgleda jer samo kvazi Srbin može otpustiti pravog Srbina koji je po pravilu radikal, a po toj analogiji ko nije radikal nije Srbin:roll:
glupost
da radiš u ne znam kojoj instituciji nemaš prava da se baviš politikom, jer nisi došao izborom od strane građana već otvorenim konkursom i tu nema mesta politizaciji i političkim aktivnostima, pa bile one i za vreme radnog vremena uzvikivanja parola na forumu Krstarica "živjela Velika Srbija"
a ako je i "kum" govorio kindapovanje, onda najur sa posla nema blage veze sa politikom
E,vala lepo si mu rekao!
Razumem ja njega i svi ga razumemo,ali reč GENOCID,je toliko
trula,da će da satruli zajedno sa temom!
Evo,čak ga i muslija zajebava!
 
nemoj tako postavljac je najveci pravni strucnjak istocne Ercegovine i okolnijeh brda :D

a na ovo da je to genocid i da ne greši dušu pa ne može da kaže da je sam Dodik potegao da ga smene...
mislim, smešno šta piše čovek sa VII stepenom stručne spreme
kod mene za vreme studiranja je bilo nekih Hercegovaca koji su radili čude sa bubicama i doturanjima koncepta
jedan je bio tolika debilčina da je drugom doturio za vreme ispita koncept otkucan na pisaćoj mašini i lik izvadi i čita...pita ga sadašnji dekan (tada profesor ekonomije) jel to kolega vaš koncept, kaže "Jest, a što ne bi bio?"
"pa kad ste otkucali na mašini?" i tad konju sevne ideja da on nema pisaću mašinu i da se koncep piše rukom:roll:
 
a na ovo da je to genocid i da ne greši dušu pa ne može da kaže da je sam Dodik potegao da ga smene...
mislim, smešno šta piše čovek sa VII stepenom stručne spreme
kod mene za vreme studiranja je bilo nekih Hercegovaca koji su radili čude sa bubicama i doturanjima koncepta
jedan je bio tolika debilčina da je drugom doturio za vreme ispita koncept otkucan na pisaćoj mašini i lik izvadi i čita...pita ga sadašnji dekan (tada profesor ekonomije) jel to kolega vaš koncept, kaže "Jest, a što ne bi bio?"
"pa kad ste otkucali na mašini?" i tad konju sevne ideja da on nema pisaću mašinu i da se koncep piše rukom:roll:

Kako je bezobrazan taj profa, meni to liči na genocid :cool: 'el sam prošao? :D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top