Studentska poliklinika

jeftinije je nego da ides recimo kod dr ristica a mozda je prijatnije nego u domu zdravlja, ne znam da li mora nesto da se zakazuje kao u DZ, doktori su uglavnom OK iz mog iskustva nisu nervozni, valjda sto rade sa studentima... mada ima ono da se ceka itd, zavisi gde ides...na opstoj se ceka ali mozda je ok neki specijalisticki... ako si preko 26 i student si ili ti je istekao apsolventski nemas prava na nju formalno moras da placas, i u ostalim nestudentskim slucajevima.. ako si student koji nije u ovim grupama ne placash je l... uredno je mada su sad sredili i neke DZ-ove, zavisi gde si.. to je drzavna institucija (hm to znash)
 
Nazalost moram da se pridruzim losim iskustvima iznad mene.Za gnojnu anginu grla sa temperaturom su mi rekli da ispiram grlo zalfijom i da ce proci!?!Nakon toga sam kod privatnog lekara dobila inekcije i lezela 2 nedelje.Mislim,sta reci?
 
zdravo svima! ja sam nova ovde...Moram nesto da vas pitam,ukoliko neko zna nesto o tome neka me obavezno obavesti...Radi se o zabrani rada svih hirurga u operativnoj sluzbi u stacionaru stud.poliklinike.Hirurzi i doktori kazu da trenutno nemaju dozvolu za rad bilo kakvih operativnih zahvata.Ja se javljam u ime svih pacijenata koji su na listi cekanja za operacije.U mom slucaju, to je oper.nosa.Ima nas dosta koji nemamo 1500eura da platimo oper.u privatnoj praksi,ovde je,konkretno, oper.nosa 600eura a hirurg je vrhunski strucnjak,sa preko 2 hiljade uspesno uradjenih operacija,vecinu je radio na VMA,prof.Aleksandar Ivanovic.
I sad, bez ikakvog razloga, ili tu postoji nesto ozbiljnije,"oni"-mislim da je u pitanju Ministarstvo zdravlja, suspenduju njihov rad.
MOLIM VAS, ako iko zna o cemu se radi,ili ako je iko zainteresovan za aktivaciju neke vrste peticije neka mi se javi na moju adresu: dajanablasic@gmail.com

Hvala unapred!
 
Nazalost moram da se pridruzim losim iskustvima iznad mene.Za gnojnu anginu grla sa temperaturom su mi rekli da ispiram grlo zalfijom i da ce proci!?!Nakon toga sam kod privatnog lekara dobila inekcije i lezela 2 nedelje.Mislim,sta reci?

Ja sam imao slicne simptome, krajnici naduti do pola grla, visoka temperatura, i neki matori doktor sa poliklinike mi je samo prepisao penicilinske inekcije, a za temperaturu savetovao da pijem cajeve sa limunom i eventualno jedan aspirin, iako sam insistirao i svadjao se sa njim pokusavajuci da mu kazem da sumnjam da imam mononukleozu. Pritom je bio izuzetno neprijatan i bezobrazan.
Na kraju sam sa temperaturom preko 40 zavrsio na infektivnoj klinici i tamo lezao 10 dana na infuzijama i drugim sranjima jer se ispostavilo da sam u pravu sto se tice mononukleoze.
Necu ni da pominjem da u slucaju mononukleoze niposto ne smeju da se uzimaju antibiotici.

Zatim, imate jednog ginekologa (ginekoloskinju?) koja ima izuzetno dugacke nokte. Meni samo nije jasno kako uopste vrsi preglede sa tolikim noktima?!

Drug koji je tamo isao kod zubara mi je pricao da zubari u rikavicama pipaju kvake, a zatim tako cackaju po ustima. Jednom mu se cak desilo da zamalo tehnicarka zaboravi da sterilise instrumente i obrise busilicu sa dezinfekcionim sredstvima, jer se zubar u zadnjem trenutku setio (bukvalno pre nego sto je prineo busilicu ustima) da pita tehnicarku da li je prebrisala.

Neki ljudi su mi cak i pricali da su vidjali da peru rukavice, pa ih onda zakace da se suse na radijatorima. Mada u to nikako ne mogu da poverujem, ali...
 
Do pre otprilike 2 godine na Studentskoj poliklinici je bilo najbolje to sto si od lekara mogao bez ikakvih objasnjenja da uzmes uput za specijalistu: Kuc, kuc, dobar dan, dajte mi uput za GAK, hvala lepo, dovidjenja.
Otkako su uveli kartone i klasican sistem pregleda situacija je postala nepodnosljiva.
 
Mene su tamo UVEK lecili odokativno. Ali nisam imala neka neprijatna iskustva. Pa sad, ko voli...
Za lady D. - pogledaj cenovnik na sajtu VMA, mozda je pametnije otici tamo nego na studentsku, ako vec placas. Mislim da nije skuplje od 600eur. Ja im svracala na sajt danas zbog dole postavljene teme...
 
Moje iskustvo sa Studenskom pol. u Beogradu je sasvim ok. Nedavno sam tamo u stacionaru isla na prvi pregled dojki, posto sam predhodno nesto napipala, pa kada sam malo skupila hrabrosti otisla sam tamo na pregled kod hirurga koji jednom nedeljno dolazi tamo sa onkoloskog instituta. Sve devojke koje su samnom tog jutra cekale red na pregled bile su pomalo uplasene pa ni ja nisam bila izuzetak. Na kraju je sto se pregleda tice bilo sve uredu. Lekar koji me je pregledao mi je tremu razbio u param parcad. Ozbiljan covek ali ume da te opusti kad proceni da treba, dok te palpira, pravi profesionalac a, medicinska sestra koja je tu, lubazna je i nasmejana kao neka vrsta podrske.
 
Ja sam jedno vreme isla na ginekologiju tamo i nikad vise. Prvo tek posle otprilike 5 poseta su mi otvorili karton a pre toga svaki put me poslali kod nekog drugog lekara i naravno nijedan ne zna sta sam radila pre kod drugih i sta mi je bilo i nijedan se nije udubljivao u problematiku nesto preterano. Ono, sve je otprilike, sto neko rece, odokativno
 
Zavisi od specijaliste do specijaliste - cenovnik je razlicit. Na primer specijalisticki pregled psihijatra moze d akosta izmedju 425 i 1000 dinara, zavisno od usluga koje psihijatar obavi. Isto vazi i za ostale specijalnosti - postoji zvanicni cenovnik i u odnosu na to sta fakturise specijalista da je od usluga obavio vrsi se i naplata. Pozdrav

P.s. Prilikom placanja sestra je duzna da ti napise racun (ne fiskalni), odnosno priznanicu na kojoj moraju biti navedene sifre usluga koje je specijalista fakturisao i cena svake ponaosob kao i finalna cena, sa pecatom ustanove i specijaliste koji je pregled uradio. Cisto informacije radi, da te niko ne vuice za nos.
 
Dobro, a koliko kosta pregled u Poliklinici sa neoverenom knjizicom? (imam 26 god, sto znaci da nemam prava na zdravstveno, a student sam).

Posto si napunila 26 godina a jos uvek si nisi zavrsila fakultet, prijavi se na biro za nezaposlene. Po zakonu ne bi trebalo da imas pravo na zdr. osiguranje preko biroa ako si student, dok sa druge strane nemas pravo na zdr. osiguranje preko roditelja ako si napunila 26 godina, bez obzira da li jos studiras. Recimo da je to rupa u zakonu, jer nije predvidjeno da se studira preko 26. godine :roll:
Zato se lepo prijavis na biro, ali niposto ne govoris da si student! Dobijes radnu knjizicu, upises se u evidenciju nezaposlenih lica i uz pomoc malo vise obavezne papirologije i cekanja po redovima (uverenja iz katastra, uverenje da nemas poreskih prihoda, prihoda od nepokretnosti, poljoprivrednih delatnosti itd, uverenje da nisi korisnik PIO, izjava da nemas dodatnih prihoda i da te ne izdrzavaju roditelji, izjava dva svedoka overena u opstini da ne stanujes kod roditelja (cini mi se), i jos ponesto...), izvadis lepo zdravstvenu knjizicu preko socijalnog kao nezaposlena i sa tom zdravstvenom knjizicom mozes da ides na stud. polikliniku i da nista ne placas, osim participacije i jos nekih troskova koje inace svi placaju.
Imas obavezu da se javljas na biro svaka tri meseca, dok zdravstvenu knjizicu dobijes overenu na godinu dana.
 
Taj plan zvuci sjajno, ali ne moze da se izvede posto ne mogu da se prijavim na biro jer su mi dokumenta na fakultetu. Sve i da ih privremeno podignem, na njima je pecat da sam upisala fakultet.
A sto se tice toga da "ne sme" da se studira preko 26. godina... no comment (ja sam, na primer, upisala sa 24, naravno da cu sa 26 jos da budem student).
 
Sme da se studira preko 26. godine, ali je pretpostavka (vecinski potvrdjena da je neko do 26 ili vec zavrsio faks pa nema razloga da se vodi kao student, ili ako nije faks upisivao posle srednje skole, nasao je posao, radi, pa se tako zdravstveno osigurava cak i ako naknadno i kasnije odluci d aupise fakultet. A za one slucajeve koji su zavrsili jedan fakultet do 24. godine a onda po tom odlucili da upisu i drugi - sa statusom sa prvog zavrsenog fakulteta dobijaju i status nezaposlenog lica (ako to jesu) ili zaposlenog (ako to jesu) pa se tako zdravstveno osiguravaju bez obzira na drugi upisani fakultet. E za one sto posle srednje skole do 24. nista nisu upisali a nisu ni zaposleni, za njih na zalost nije predvidjena kategorija nakon 26. godine.....
 
U prevodu, niko mi nije kriv sto se nisam prijavila na Biro posle srednje. Jasno mi je to, evo, svakog dana lupnem par puta glavom o zid u kajanju. Necu da kukam, samo sam odgovarala na predlog kamudarafte o mudrom planu za dobijanje osiguranja.

Kad smo vec kod toga... Da li postoji mogucnost da se dobije zdravstveno, ali ne kao nezaposleno lice, vec po visini primanja (koja treba da iznose manej od, cini mi se, 6000 din?) Imam li pravo na to barem?

PS- Da li neko, najzad, zna koliko kosta pregled u Studenstkoj poliklinici ako si student ali nemas overenu knjizicu?
 
Kao stop rekoh - postoji CENOVNIK usluga, zavisno do specijalnosti do specijalnosti i vrste usluga: ne moze se dati nikakva jedinstvena cena, cena se krece izmedju 400 i 4000 dinara u zavisnosti sta se radi! U proseku specijalisticki pregled je oko 500-1000 dinara.
 
Taj plan zvuci sjajno, ali ne moze da se izvede posto ne mogu da se prijavim na biro jer su mi dokumenta na fakultetu. Sve i da ih privremeno podignem, na njima je pecat da sam upisala fakultet.
A sto se tice toga da "ne sme" da se studira preko 26. godina... no comment (ja sam, na primer, upisala sa 24, naravno da cu sa 26 jos da budem student).

Izvadi dupla dokumenta. Tj. kao da si originalna izgubila. Ili mozes da uzmes dokumenta na revers, pa da ih onda "izgubis" i izvadis nove pa sa njima da sredis osiguranje i posle da ta nova dokumenta vratis na fakultet. Jer sasvim je realno da se desi da izgubis dokumenta koja si uzela na revers, sta bi onda u tom slucaju radila? Vadila druga, a ova prethodna oglasila nevazecim, sto ces i uraditi ako se odlucis za ovu varijantu.To u principu ne bi smelo, ali mislim da to moze da se odradi, bar znam ljude koji su to radili.
A mozes da uzmes dokumenta na revers i da sa njima pokusas bez obzira sto je na poledjini pecat i delovodni broj fakulteta. Mozda ti prodje tako.
Mislim da vredi da pokusas sve varijante. :-)
 
Apsolutno nemoj to da radis. Zivimo u godinama (hvala Bogu!) kada su sistemi kompjuterizovani, ovakve i slicne malverzacije mogu ti s eobiti o glavu i ne isplati se valjda da te izbace sa faksa ili da te uvedu u evidenciju da manipulises sistemom za socijalno osiguranje pa da krivicno odgovaras!

(Boze, sta sve ljudima nece pasti na pamet! :shock: )
 
mislim da studentskoj pol. ne treba tako olako lepiti etikete... priznajem, ja studentsku pamtim po starijoj gardi lekara koji su tamo nekada radili... doduse plocice su bile stare i ofucane a fasada oronula ali je medicinski kadar bio za primer a lekari vrlo savesni... mozda se od te ekipe jos po neko i zadrzao...
pa i nase uvazene dr su verovatno bar jednom za vreme svog studiranja prosle kroz studentsku pa mogu i one da potvrde... ili demantuju
 

Back
Top