Subota...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Šakal

Elita
Poruka
17.385
... je Sveti dan, dan predviđen za odmor. Naredjenje koje je u samom početku u obliku jedne od zapovesti stiglo sa vrha, od Božidara lično!

''Nemojte graditi sebi idola ni likova rezanih, niti stupova podižite,
ni kamena sa slikama u mećite u svojoj zemlji da mu se klanjate;
jer sam ja Gospod Bog vaš. Držite SUBOTE moje i svetinju moju poštujte;
Ja sam Gospod.'' (3.Mojsijeva 26, 1.2)

Đizaz je takođe poštovao reči tj. naredjenje svoga Oca i slavio tj. svetkovao Subotu. On kao Njegov sin, on kao začetnik Hrišćanstva. Danas vidimo da njegovo stado uprkos Božidarevom naredjenju, uprkos primeru svoga Vođe, uprkos Svetom Pisaniju, uprkos... svetkuje i poštuje nedelju... Sveti dan su promenili tzv. Sveti Oci tj. Katolička crkva... svi Hrišćani poštuju papsku volju, odluku... ignorišu volju, naredjenje... Oca i Sina... Zašto!? Pa me još zanima u koju grupu to vernika vi pripadate i kome vi ustvari više verujete!? Čudno i licemerno... :lol:
 
... je Sveti dan, dan predviđen za odmor. Naredjenje koje je u samom početku u obliku jedne od zapovesti stiglo sa vrha, od Božidara lično!

''Nemojte graditi sebi idola ni likova rezanih, niti stupova podižite,
ni kamena sa slikama u mećite u svojoj zemlji da mu se klanjate;
jer sam ja Gospod Bog vaš. Držite SUBOTE moje i svetinju moju poštujte;
Ja sam Gospod.'' (3.Mojsijeva 26, 1.2)

Đizaz je takođe poštovao reči tj. naredjenje svoga Oca i slavio tj. svetkovao Subotu. On kao Njegov sin, on kao začetnik Hrišćanstva. Danas vidimo da njegovo stado uprkos Božidarevom naredjenju, uprkos primeru svoga Vođe, uprkos Svetom Pisaniju, uprkos... svetkuje i poštuje nedelju... Sveti dan su promenili tzv. Sveti Oci tj. Katolička crkva... svi Hrišćani poštuju papsku volju, odluku... ignorišu volju, naredjenje... Oca i Sina... Zašto!? Pa me još zanima u koju grupu to vernika vi pripadate i kome vi ustvari više verujete!? Čudno i licemerno... :lol:

Da subota je sveti dan kod Subotara


Jel si ti jedan od njih?!?!
 
Hm, naravno da nisam. Subota bi trebala biti Sveti Dan kod svih ljudi koji veruju u Boga, Hrista... Oca i Sina... kod svih ljudi koji veruju u njih i koji im veruju...
 
Moj najozbiljniji komentar je ako smatrash subotom Bozijim danom da si subotar

Predpostavljam da ne primash krv i ne dajesh,kao i jehovini svedoci.Jer transfuziju smatrate zloupotrebom krvi.

Ne razumem tvoje pitanje ni poentu ove teme,ali ako te interesuje,ja sam pravoslavna hrishcanka.
 
To da si pravoslavna to se vidi...:lol: isto tako se vidi da se i ne možeš baš pohvaliti sa iskorištenom količinom sivih malih moždanih ćelija... što će ti mnogi ovde potvrditi kad budu pročitali šta si napisala o meni... Pre nego što daš svoj sud o nekome ovde... bar malo pročitaj šta je sve taj pisao... mali savet, da se ne blamiraš baš toliko... To što ne kapiraš pitanje i poentu mogu da razumem... pa zato, ustupi mesto onima koji kapiraju...

Btw. sigurno sam dao krv više puta no što ti imaš godina...:razz:
 
To da si pravoslavna to se vidi...:lol: isto tako se vidi da se i ne možeš baš pohvaliti sa iskorištenom količinom sivih malih moždanih ćelija... što će ti mnogi ovde potvrditi kad budu pročitali šta si napisala o meni... Pre nego što daš svoj sud o nekome ovde... bar malo pročitaj šta je sve taj pisao... mali savet, da se ne blamiraš baš toliko... To što ne kapiraš pitanje i poentu mogu da razumem... pa zato, ustupi mesto onima koji kapiraju...

Btw. sigurno sam dao krv više puta no što ti imaš godina...:razz:



:)


simpatichno.



O ljudima mogu da sudim na osnovu toga kakvo mishljenje steknem o njima.
A o tvojoj ''inteligenciji'' sam mogla da se uverim i na drugim pf. 8)
To shto sam pravoslavna apsolutno nema nikakve veze sa tobom.

Po posecenosti teme vidim koliko je svima interesantna.


Hvala ti shto mi laskash za godine ;)
 
:)


simpatichno.



O ljudima mogu da sudim na osnovu toga kakvo mishljenje steknem o njima.
A o tvojoj ''inteligenciji'' sam mogla da se uverim i na drugim pf. 8)
To shto sam pravoslavna apsolutno nema nikakve veze sa tobom.

Po posecenosti teme vidim koliko je svima interesantna.


Hvala ti shto mi laskash za godine ;)

Polako, ima vremena, pa tek sam postavio temu... ybt. baš si pravoslavna...:lol:
Btw. ko si ti da sudiš?:razz:
 
šakal, u čemu je fora? hoćeš da menjaš svet? šta? nije mi jasno. slavi subotu ako ti se slavi i odmaraj se i petkom, niko ti ne brani....zaludan si, izgleda.
 
dobro de - covjek trazi "rupe" i "provalije" u hriscanskim "propisima" to je uobicjena "zabava", a i nije da ih nema
nego Virginija - to sa "pokajanjem", jel imate vi neku garanciju (odozgo) da to stvarno tako funkcionira?
moze se dogoditi, kad stignete na "nebo" (ili gdje vec, u "cekaonicu") da shvatite da ste na tekucem debelo otisli u "crveno"...
(naravno, ne kazem da "hoce", nego da "moze" - ne bi bilo prvi put da su vas nasamarili)
 
moram ovo da prokomentarisem :
od onoliko prica o razocarenju u veru, napustanju teoloskih studija, ateizmu...
pokaza se sakal samo jedan adventista-subotar
no dobro - bitno je da verujes u Boga (mada si se trudio da to sakrijes ????)
 
Kao ateista i radnik-pregalnik, ne poznajem razliku između subote, nedelje i ostalih dana.
Šakale, od mene ne očekuj da se pozivam na Bibliju.
Ne poštujem "crvena slova" u verskom kalendaru, zato što moram da RADIM. A radim da bih preživela. Čak i da "preživljavanje" nije jedini razlog, volim da radim. Odmaram se onda kada završim posao, a to može biti subotom, nedeljem ili bilo kog drugog dana.
E, ali sad tu ima jedna caka: SVAKOG DANA se osećam kao da je neki praznik. Praznovanje u duši više me ispunjava nego neki nametnuti kanon po kome je opuštanje "dozvoljeno" samo u određenom danu u nedelji.
No, možda ovo i nije bila tema za mene, tj. moj komentar.
 
moram ovo da prokomentarisem :
od onoliko prica o razocarenju u veru, napustanju teoloskih studija, ateizmu...
pokaza se sakal samo jedan adventista-subotar
no dobro - bitno je da verujes u Boga (mada si se trudio da to sakrijes ????)




chek,chek.....


Ovo su neki novi momenti!

Shakal je bio student teoloshkog fakulteta?!? :shock:



e,...
Shakal ovih dana jurim nekog sa teoloshkog da mi pozajmi indeks za knjigu,poshto imate popust u knizari.

Da li bi ti bio taj koji bi mi pozajmio svoj indeks? :D




p.s. Takodje postoji i Baptistichki teoloshi univerzitet u N.S.ako si tamo ona mi ne znachi nishta tvoj index.
 
To sto je citirano na pocetku je knjiga Starog zaveta. Hristos je promenuo odredjena ucenja, a da bi ih promenuo morao je prvo da ispostuje stara ucenja. Isto tako je ukinuo i obrezanje iako je sam bio obrezan. Verovatno je morao ispostovati i subotu, da bi nedelju kao dan svog Vaskrsenja ucinio svetim danom
 
dobro de - covjek trazi "rupe" i "provalije" u hriscanskim "propisima" to je uobicjena "zabava", a i nije da ih nema
nego Virginija - to sa "pokajanjem", jel imate vi neku garanciju (odozgo) da to stvarno tako funkcionira?
moze se dogoditi, kad stignete na "nebo" (ili gdje vec, u "cekaonicu") da shvatite da ste na tekucem debelo otisli u "crveno"...
(naravno, ne kazem da "hoce", nego da "moze" - ne bi bilo prvi put da su vas nasamarili)

rekla bih da samo treba da se trudimo da budemo ok, koliko smo u stanju:? a to šta će biti jednom, kada dođe Sudnji dan, ko zna....?:roll: a da se radi i kad je tzv. crveno slovo, pa šta - i ja radim, jer moram da radim, a sebe stavljam u kategoriju pravoslavnih. pa sad, ako Bog odredi...po zasluzi.
ne mogu ni da zamislim da Tvorca nema.:D
 
Moj najozbiljniji komentar je ako smatrash subotom Bozijim danom da si subotar

Predpostavljam da ne primash krv i ne dajesh,kao i jehovini svedoci.Jer transfuziju smatrate zloupotrebom krvi.

Ne razumem tvoje pitanje ni poentu ove teme,ali ako te interesuje,ja sam pravoslavna hrishcanka.



Ne čudi me što mnogi ljudi imaju potpuno pogrešnu sliku o Hrišćanstvu. Zar stvarno misliš da jednoj Hrišćanki (ili bilo kojoj čestitoj devojci ili ženi) priliči slika koju si stavila ispod svog korisničkog imena?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top