Kad jednom pukne...

forgotten vampire

Primećen član
Poruka
558
U razgovoru sa sestrom naletela sam na temu o kojoj ne volim bas da pricam sa njom... Ipak je dosta starija od mene i drugacije je bilo kad je ona bila moje godiste... Tema je bila Moj ljubavni zivot.
Koliko god htela da sakrijem od nje sve pojedinosti, uvek bi ih saznala od nase najmladje sestre... Ipak, mozda je bolje sto smo pricale.
Moj decko i ja smo par puta raskidali i mirili se. Sada smo samo drugovi, ali nema sanse da ostane samo na tome. Moja sestra kaze da, kad veza jednom pukne, nema sta vise tu da se trazi... Iako sam rekla da su razlozi za raskid bili nebulozni, rekla mi je da mi govori iz iskustva, da se iza tih razloga krije sigurno nesto ozbiljnije sto ce na kraju opet prekinuti tu vezu...

Da li je to tacno? Da li posle raskida nista ne moze biti isto ili se ipak moze nesto uciniti da bude kao pre?
Njen savet je da se ne mirim sa njim. Sta biste mi vi rekli na osnovu svog iskustva?
:confused:
 
Može da bude gore.
Može da bude bolje.
U ponovnoj vezi, obnavljenoj nakon raskida, može da se desi da ljudi počnu više da se trude, da budu više tolerantni i imaju više razumevanja jedan prema drugom...
A mogu u tim nekim prekidima, pauzama,... da shvate da ipak ne mogu da premoste neke različitosti i barijere, da bi ipak bolje da probaju sa nekim drugim...
Sve ti je to individualno.

Znam primere i za jedno i za drugo.

Ako postoje emocije - istinske i duboke - i kada su ljudi razdvojeni, bilo vremensko bilo prostorno, ta nit se ne gubi tako lako...
Samo vreme može da pokaže da li je nešto vredelo ili ne.
Nažalost, nekad se ''kockice'' sklope tako glupavo, spletovi okolnosti o kojima ja stalno pričam... Pa se ljudi razdvoje iako su dobar spoj... A mogu i nesavršene kombinacije da uspeju i traju...
 
u najkraćem - nemam ličnog iskustva. ali
moja drugarica bila sa dečkom mnoooogo. celu srednju. u tim godinama je to bašbaš mnogo.
onda raskinu.
ali jbg, nekako ponovo počnu da se druže. samo druže. njemu žao, oće da se pomire, ona neće, pa bog. onda se i on ohladi. i sad su drugari.
epilog: ona apsolutno pizdi od njega, ne može da ga smisli, ne može sa njim, a ne može posle tolikih godina da ga otera od sebe tj. ne može bez njega. i tako, ne zna da li joj njegovo zaštitničko ponašanje prija ili je nervira. pocepa se dete na šest delova.

dakle... pa, izvuci sama, otkud znam.
 
Pa bili smo maximum 2 meseca zajedno i onda bi se desilo nesto, tipa: Poljubila sam se sa njegovim drugom(da bih mu vratila sto se na maturi vatao sa mojom drugaricom), ili nije spreman za dugu vezu sa svojih 16 godina, ili se posvadjamo, pa raskinemo.... To je tako trajalo oko godinu dana:Veza, raskid, veza, raskid.... Nisam pricala sa njim 6 meseci i sada smo kao drugovi... Ali, kao i uvek, opet ce to preci u nesto vise... Da, ne mozemo biti drugovi.... Voli me, volim i ja njega... ali... ne zelim da opet budem glavna glumica u filmu koji sam dosta puta odgledala i ciji kraj znam...
 
mislim da si lepo sabrala šta imaš, a šta nemaš. vidi samo, da li ti je to što možeš da imaš - dovoljno. mislim da nije.
(ja verujem u ljubav sa srećnim krajem, ako je ljubav. nema tu onog "volim te, ali..." ili voliš, ili ne voliš. 0 ili 1)
 
Može da bude gore.
Može da bude bolje.
U ponovnoj vezi, obnavljenoj nakon raskida, može da se desi da ljudi počnu više da se trude, da budu više tolerantni i imaju više razumevanja jedan prema drugom...
A mogu u tim nekim prekidima, pauzama,... da shvate da ipak ne mogu da premoste neke različitosti i barijere, da bi ipak bolje da probaju sa nekim drugim...
Sve ti je to individualno.

Znam primere i za jedno i za drugo.

Ako postoje emocije - istinske i duboke - i kada su ljudi razdvojeni, bilo vremensko bilo prostorno, ta nit se ne gubi tako lako...
Samo vreme može da pokaže da li je nešto vredelo ili ne.
Nažalost, nekad se ''kockice'' sklope tako glupavo, spletovi okolnosti o kojima ja stalno pričam... Pa se ljudi razdvoje iako su dobar spoj... A mogu i nesavršene kombinacije da uspeju i traju..
.


Jap....bas tako.....slusaj samo sebe....i uvek radi onako kako ti osecas da je ispravno....;)..ali to samo u slucaju, da i si decka dobro procenila i da znas da je on zaista vredan nove sanse...
 
ne verujem da postoji univerzalni odgovor koji ti trazis,svaka prica je prica za sebe
razmisli koliko ti znaci to sto imate,sta mozes da dobijes,a sta da izgubis u svakom pogledu,konsultuj srce i razum i na osnovu njih donesi odluku umesto sto trazis resenja iz kesice
uostalom,iz iskustva se uci
 
Sve zavisi od ljudi.Desi se da veza pukne,da padnu teske reci,ali vreme prodje,emocije se ohlade i ljudi se opet sretnu,pocnu tamo gde su stali,zaborave na ono sta je bilo i sta je trebalo da bude i jednostavno bude im prelepo.......A opet,ima i onih slucajeva kada veza stalno puca i stalno se nastavlja jer i jedna i druga strana nemaju kuda i ne znaju kako,pa se vracaju na staro u nadi da ce se nesto samo od sebe popraviti,a zapravo ne rade nista da bi bilo bolje.I uglavnom tada ume da bude jos mnogo,mnogo gore.
Probaj da razmislis,pa da shvatis kojoj grupi pripadas.Ako si nazalost u ovoh drugoj,nemoj da zalis,oboje treba da se trude,ne moze samo jedna strana da odrzava vezu i da voli za dvoje,a drua da bude samo voljena.
 

Back
Top