Mis van funkcije

SO33

Početnik
Poruka
9
U pitanju je stara P3 na 900MHz, ali znatizelja je cudo :)...

U Sis.Device misa nema...unutar BIOSA sam odradio "reset na default"...probao sa jos par drugih miseva...ali sve bez pomaka na bolje.
Sto se tice samog konektora PS/2 sve je OK...provjereno na dva nacina.

Nisam kacio USB mis, jer ga trenutno nemam...

Dial/lap modem ispravan/funkcionise...
Tastatura ispravno funkcionise.

Sta sve moze da bude uzrok tog kvara po vasem misljenju?

Hvala!
 
Sto se tice samog konektora PS/2 sve je OK...provjereno na dva nacina.

Kako ovo mozes da tvrdis?

Meni upravo lici na problem PS/2 porta.

btw da nisi slucajno zamenio mesto za tastaturu i misha. Imao sam situaciju da su me zvali u jednu firmu jer ne radi kompjuter a ceo problem je bio u tome sto je neko "pametno" prikopcao te dve periferije. Odrao sam ih zato, pa neka sledeci put dobro provere pre nego sto zovu :lol:
 
...e pa sad : ) ...nisam zamijenio ulaze od tastature i misa...toliko bar znam, a sto se tice same provjere porta, instrumentom sam provjerio (poredio) stanja data, clock i Vcc (5V)...cisto da provjerim da li je "tamo negdje" u nastavku tih linija prekid (imam stanja). Prvo sto sam uradio je bilo da provjerim eventalan hladan lem na ploci (konektor), pa sam ga dodatno i sam prelemio, rastavio sam prije svega i sam PS/2 konektor (skinuo zadnji poklopac, i sve je ok...).

...ono sto ne tvrdim je to da sa svime ovim nisam ustanovio ispravnost kontrolera i BIOS-a...mislio sam samo na prvi korak hardware-a (sam PS/2 konektor i eventaulna mehanicka ostecenja).
 

Back
Top