MRSAVICA

makiveca

Početnik
Poruka
18
Evo i mene!Svi samo pricaju o tome kako skinuti kilograme!Ja imam problem sa manjkom kilograma.Mozda je u danasnje vreme to cudno,ali ja ZELIM KOJI KILOGRAM VISE!Nadam se da ima nekog ko ce mi preporuciti sta da jedem da se sto pre ugojim!Pozz svima!!!! :?::!::?:
 
u svaki kuvani obrok ubaci kasicicu putera!
uzimaj vitamine B kompleksa(ili kvasac) oni su veoma dobri iz mnoooogo razloga, ali pre svega otvaraju apetit!

Mrsavice...ne zadrzavaj se na forumu, nego odmah idi da pojedes nesto! :)
 
Napravis sledeci napitak i pijes ga svakodnevno i ugojices se za mesec dana nekoliko kg.

1 casa mleka
1 - 2 pasirane banane
1 supena kasika meda
1 jaje - trebalo bi "zivo", ali to samo ako si potpuno sigurna u bakteriolosku ispravnost tog jajeta
Sve to smutis u blenderu i pijes svakog jutra na prazan zeludac
 
Evo i mene!Svi samo pricaju o tome kako skinuti kilograme!Ja imam problem sa manjkom kilograma.Mozda je u danasnje vreme to cudno,ali ja ZELIM KOJI KILOGRAM VISE!Nadam se da ima nekog ko ce mi preporuciti sta da jedem da se sto pre ugojim!Pozz svima!!!! :?::!::?:
Idi na institutza Higijenu, ul. Deligradska, ukoso od srednje Medicinske škole, javiš se nekom od doktora koji se bave ishranom- npr. Marija Gec, Jagoda Jorga...Izložiš im problem, a one ti sastave kako da se hraniš i šta da unosiš više, a šta manje.
E sad, ak' ti je metabolizam takav- džabe trud.;)
 
Mrsavice, nemoj pricati kojesta. Do tridesete cete sve biti kao kitovi, nema razloga da se zuri sa gojenjem. Jedi svaka cetiri sata, tri puta dnevno, i svaki put prestani jesti kad si 80% sita i imaces zdravo telo, a za izgled sta ti da genetika.
 
Mrsavice, da ti kazem nesto bez zezanja, hoces?

Tesko mi je da zamislim da bilo ko, ko je zdrav, moze da bude preterano mrsav!
Pretarana mrsavost je tek simptom nekog hronicnog oboljenja, poremecaja, bla, bla.bla...

Sta je mrsvao, a sta debelo, je vrlo relativno!
Salo je ono sto ti nikad ne pripada.
Kolicina masnih naslaga na telu je u obrnutoj proporciji sa tvojom formom: sto vise sala, slabija forma, kondicija. Sto manje sala - visi nivoi funkcionalnosti svih sistema: imunoloski, metabolicki,... kardio, hormonski... bla, bla, bla....

Medjutim, ako iz bilo kog razloga hoces da nabacis kilograme, jednio smisleno "nabacivanje" je misicna hipertrofija.
Nabacivanje salishta je apsolutno destruktivno po organizam !!!
drugim recima: zaboravi masnoce i secere preko normalnih potreba :)
Da bi doslo do "nabacivanja" misicne mase, neophodne su dve stvari:
1. aktivan trening.....
2. proteinski intake....

Licno mislim da si naaaaaaaaaaaaaaajlepsa onakva kakva vec jesi,
onako kako te dizajnirao Onaj Gore
Takodje mislim da je Onaj Gore namestio negde i Tvog Parnjaka, koji samo ceka da ti se divi :)

Ja sam previse vremena proveo po divljni i jos nisam video debelu lavicu, zebru, koshutu,.....
Ako na sebi ne vidis plocice, to samo znaci da treba da skines i to malo salca sa trbuha.
Sve u svemu, uzivaj breeeeee :)
kratak je zivot da ga trosis na bezvezne stvari :)
 
Evo i mene!Svi samo pricaju o tome kako skinuti kilograme!Ja imam problem sa manjkom kilograma.Mozda je u danasnje vreme to cudno,ali ja ZELIM KOJI KILOGRAM VISE!Nadam se da ima nekog ko ce mi preporuciti sta da jedem da se sto pre ugojim!Pozz svima!!!! :?::!::?:

Jedini savet koji možeš od mene dobiti je da se obratiš nekom stručnom licu....doktoru nutricionisti..... Dijete za gojenje su kao i one za mršavljenje opasne ako se primenjuju bez nadzora lekara. A tvoj cilj je da se ugojiš a ne da ugroziš svoje zdravlje, zar ne?
 
Хехе...стално сам себе доживљавала као претерану мршавицу....и било је фаза када сам јела по 6 принцес крофни дневно (наравно, уз редовне друге оброке, а принцес крофне су ми биле једине доступне у студентској мензи које би пслужиле тој намени) и - ништа!

Завидела сам другарицама које имају женске облине и патила због недостатка истих...

А онда прођу године и схватим колико ме је Бог наградио таквим метаболизмом: једем колико год хоћу и шта год и још увек не знам шта значи реч дијета!
 
Da ti kaže jedna ex-Mršavica:
Zaebi gnjavažu oko toga, jedi kad si gladna i onoliko koliko si gladna.
Što ti već Sevilja reče, ako ti je metabolizam takav (i meni je bio) - džaba posao. U jednom trenutku će ti se metabolizam najverovatnije usporiti (u mom slučaju oko 27 godine), a ako u međuvremenu razviješ naviku da se prežderavaš, nadrljaćeš.
Pozz.
 
ja sam isto imala problem sa tim.Stalno sam kukala kako sam mnogo mrsava i ponekad sam se osecala kao da sam musko.sve moje drugarice su u uskoj odeci,izgledale nekako lepo i upadljivo,a ja sam opet bila sva sitna i neprimetna.Onda sam bas zbog toga pocela da idem u teretanu,osecala sam se bolje,postala sam zategnuta,a i malo sam poradila na masi.I tako vec godinama,treniram,a na svoj prvobitan problem sam zaboravila,nego si me ti sad podsetila.
 
ne razumem sto bi se neko bunio sto je mrsav :?
al ajde
bolje da si mrsava nego debela.
i uzivaj u tome tok ti ne uspori metabolizam,posle ce kg sami da se lepe.
 
ne razumem sto bi se neko bunio sto je mrsav :?
al ajde
bolje da si mrsava nego debela.
i uzivaj u tome tok ti ne uspori metabolizam,posle ce kg sami da se lepe.

Očigledno ne znaš kakva je to muka :lol: ;)
Skoro da podjednako frustira kao i višak kg. Pantalone ti uglavnom vise, svaka te stolica žulja (ja sam na faks nosila jastučiće :lol: ), ma i najmekši krevet te žulja, dekoltirane majice umeju da budu priličan horor, ako su ti ključnjače ispale, a grudi ne baš velike, mršave butine i nisu neka lepota, imaš problem sa nalaženjem odgovarajućeg broja...hvala Bogu da je sve to iza mene :D

Ali svakako ima svojih dobrih strana - naučiš da ceniš celulit, jer izgleda da je to ponekad jedino što imaš pored kostiju :lol:, kasnije ti ne pada teško ako nakrcaš neki manji višak...
 
da znas da ne mogu
ja da imam takav metabolizam ne bih prestajala da jedem a toliko toga imam na listi zelja.meni bi to bio san snova.i jos sam veliki gurman pri tom :)
a znam kako je kad sednes na stolicu i zulja,taj deo mi ni nije nikad bio problem :lol:,meni sve ide oko struka,a to je losije tako da zato moram jos vise da pazim jer em je ruzno em nije zdravo :roll:
a tako bih pojela dva cokoadna mafina i cokoladnu tortu saada :lol:
a eto ostala sam na integralnoj kifli i jabuci :neutral:
 
ja jedem malo kad se probudim, pa malo oko 10-10:30 pa onda rucam oko pola cetiri....pa onda veceram oko 8...i onda jos jednom veceram kasno ili u gradu neke cevape ili kod kuce...glavna klopa mi je kasno navece...
 
ja jedem malo kad se probudim, pa malo oko 10-10:30 pa onda rucam oko pola cetiri....pa onda veceram oko 8...i onda jos jednom veceram kasno ili u gradu neke cevape ili kod kuce...glavna klopa mi je kasno navece...
ovako moj deda,jede na svaka 2h a mrsav i evo ga sa 76god on bilo kuda da ide on trci,ne hoda normalno kao starci njegovih godina
@sevilja kod mene je ovih dana na rasporedu marmelada od borovnice :)
 
jao banshee koji si ti karakter
meni je bolje da ne pojedem nista nego neku zamenu
zato ujutro pustim sebi na volju a uvece zakljucam
ja uvece zakljucam u svakom slucaju i onda se probudim i gladna sam ko lav :lol:
i zato obozavam dorucak,cim otvorim oci trcim u kuhinju.
a danas sam jela jbn lebac tj onu integralnu kiflu jer mi se smucio cokoladni musli a rekla sam mami da kupi vocni,al ne,ona je citav stek cokoladnog napravila :roll: a ja hleb i ne jedem skoro uopste :roll:

a sto se karaktera tice uh bicu ja i gora :(
moj otac sa 52 godine izgleda bolje od mojih vrsnjaka - pazi na ishranu,jednom nedeljno samo pije caj,svako jutro radi vezbe i vozi bicikl i jos je sve to intenzivirao od kad se aktivno bavi scuba divingom zbog fizicke spremnosti i kondicije...na oko 187-8 ima 80 kg...a kad vidim ove mrcine oko mene,svi preko sto na moju visinu:roll:

e a ja sam ista on,vec se vidim kako sa 50 godina postajem zli spartanac.... i ovako sam iz godine u godinu sve gora :lol: jadan onaj koji mene ozeni,dobice gonica robova :neutral:
 

Back
Top