Sujeta

tara

Buduća legenda
Poruka
35.576
Sujeta...Kako je dozivljavate?Kako reagujete?Koliko cesto srecete sujetne ljude?Mislite li da su sujeti skloniji muskarci ili zene..Ili nema pravila?
 
kazu da svako ima tacno onoliko sujete, koliko mu pameti nedostaje....


nisam sujetna, imam dovoljno samopouzdanja da bi mi sujeta samo smetala u daljem razvoju.
a imam nameru da rastem rastem i velika porastem :)
 
jeste. danas smo zbog sujete, imali muž i ja okršaj. što sujeta, što kompleksi, uglavnom...sad odoh da igram igrice, ybale me one
 
Uuh, mnogo sam sujetna, i sto vise provodim vreme se sobom :lol: vidim da je to bas uzelo maha, trudim se da to smanjim. Istina, nisam ni kapirala da sam sujetna dok mi neki nisu skrenuli paznju a meni se iskristalisale neke stvari.
 
Sujeta...Kako je dozivljavate?Kako reagujete?Koliko cesto srecete sujetne ljude?Mislite li da su sujeti skloniji muskarci ili zene..Ili nema pravila?
Sujeta je kao bubuljica....iskoči kad ti najmanje treba..... Trudim se da svoju držim na kratkom lancu ali ponekad se ona otme i besno arlauče i grize naokolo..... Naravno malo sujete ne škodi.... Ali to ti je kao sa soljenjem jela...svako po ukusu....i potrebi.....
 
ja nisam ni malo ,, imam već stvorenu pogrešnu sliku o sebi pred drugim ljudima ,, i tako mi odgovara ,,, a volim da hranim tudje sujete nekako ljudi postanu mekši kada ih podmirite -----((( e šalim se bezveze sam ovo napisala
 
Ne volim sujetne ljude,ali nazalost svi smo pomalo takvi.Trudim se da ne budem sujetna,ali moram da priznam(koliko mi god tesko bilo)da mi godi kada nahranim moju sujeticu.........
 
to, na poslu, jeste zanimljivo :)
posto sam ja sebi objasnila da je to mesto gde RADIM,
(to znaci dajem to-i-to, od toliko-i-toliko do toliko-i-toliko, za toliko-i-toliko :) ), nema mesta sujeti.
Ne "krvim" se da bih bila u pravu, saslusam, procenim, pa primenim ili ne. Isto, pitam kad ne znam, pomognem kad pitaju. Fakat, volim kada vidim da sam bila u pravu. To nije sujeta nego pokzatelj da sam dobro analizirala, zakljucila, uradila. Dakle, vise cenim sopstvenu satisfakciju nego (eventualne :) ) pohvale nadredjenog - lepo vidim da se osoba nacitala ( i naucila "tačke" napamet ) brosura "kako motivisati radnika" isl :(...

Jos jedna lepa stvar pomaze da se sujeta drzi na lancu (na poslu). To su "integrativni" sastanci... Samo neiskusni zele da budu zvezde, da ispricaju najsmesniji vic, odigraju sve sambe i salse...
Mi, veliki ( i pomalo umorni) smesakamo se, pristojni, i cekamo da prodje...
 
Sujeta je kao bubuljica....iskoči kad ti najmanje treba..... Trudim se da svoju držim na kratkom lancu ali ponekad se ona otme i besno arlauče i grize naokolo..... Naravno malo sujete ne škodi.... Ali to ti je kao sa soljenjem jela...svako po ukusu....i potrebi.....

:lol:...
moja baka je volela da kaze na sto dosolac,pod sto presolac...u ovom slucaju bolje manjak sujete nego visak iste....
 
na poslu je totalna katastrofa, neopisiva koncentracija sujete...jako je tesko raditi sa takvim ljudima jer kad dodje do sukoba misljenja leti perje i ruzne reci a i posao trpi povrh svega, o osecaju nelagode i da ne pricam
 
Radim mnogo i mnogo volim da radim. Radoholičarka najgore vrste. I, nažalost, profesionalno sujetna i radim sa sujetnim ljudima. Tako je to u mojoj struci i što smo stariji to smo gori... A volela bih da nisam, kao što nisam u drugim odnosima
 
A kako podnosite kada se bas izblamirate, npr na poslu?

Мислим да се нисам нешто посебно бламирала до сада...али последњих година научила сам да се смејем сама себи и својим пропустима или бламовима, тако да то онда и код других прође са осмехом...

(Мислим, рецимо: театрално се смантам низ степенице пред свим ђацима, они почну да се смеју, и шта ћу, смејем се и ја...:lol:))

А ако је нешто озбиљније умем да кажем: моја грешка, нисам знала, превидела сам, извињавам се...и тако то... И не пада ми тешко.
 
Pa svi smo sujetni manje ili vise iz raznih razloga,
neki su svesni toga a vecina ne
i ta vecina se ne zna lepo ponasati kad ih taknes tamo gde su tanani
i eto konflikta ni od kud.
 
Svi smo sujetni, što većina reče. Mislim da su muškarci malo sujetniji od žena, šta više, mislim da su žene sujetne jedino kad i u njima zasija taj "muški momenat" :?
Al' ne mora ovo baš biti istina..... samo moj utisak.

Mnogo je loše ako neko hrani svoju sujetu uzimajući je za dobru osobinu... dobro ovo nije sujeta, ovo je egotrip, razlika je nejasna, imala Jagodica temu o tome.
Svejedno, znam "decu" koju su roditelji naučili da rastu sa stavom "ja sam kralj/ica svemira, ne moram to uvek pokazivati, ali uvek moram da zadržim taj stav..... niko mi nije ni do kolena..."

A to baš mnogo mrzim da sretnem. Ne izvali se odmah takav čovek (dete).
 

Back
Top