Zasto volite Bg?

Zato sto sam rodjena u njemu... i sto je moj... i sto mi u lk pise Beograd... i sto je toliko naruzen bezobrazlukum i nekulturom dodjosa da sva ljubav beogradjana nije dovoljna da to nadjaca...
 
U Beograd, koji sam oduvek volela naravno, zaljubila sam se kad sam pocela da ga fotografisem.
Onda sam stvarno pocela da otkrivam njegovu magiju i koliko je zaista inspirativan.
Volim ga i zato sto vecina ljudi koje volim zive u nekom njegovom delu i onda je sav u nevidljivoj paucini, u nitima srca koje spajaju nase bg tacke. :-)
 
I ne volim ga bas.Mozda Zemun gde sam rodjen a za ostatak BGD me bas zabole ona stvar.
Plus sto napisase prethodnici i ako sam ga voleo nekada sada mi je odvratan grad zbog gomile seljobera koja ga je okupirala i fizicki i kulturno.
 
Volim Beograd,zato shto sam navikla na njega.
Ali bih bez problema mogla da zivim bilo gde.Nisam neshto vezana za njega.Nishta vishe nego za Valjevo,Vranje,Pirot,Paracin,...i ostale manje gradove.

Da znate u kom sam bila sholu kad sam otishla posle duzeg vremena u NS.

Ja ulazim u bas,kad ono.......:shock:......

Niko me ne gura ....jbt...!
Svi se normalno ponashaju....:shock:
josh ljubazni........:shock:


Stanem ti ja na semafor,vidim simpatichnog psica,pocheshkam ga ,a vode ga dechko i devojka.I prijatno procaskaju samnom.......:shock:.....ali to nije bilo onako tipichno kulturno.Nego bash prijateljski,..npr.....kao sa komshijom.

Jbt.......ljudi normalni.Svi nekako nasmejani,nadam se da nije Maja Gojkovic odgovorna za ovu pojavu,inache pochecu i ja da zelim radikale.
 
Ja ulazim u bas,kad ono.............

Niko me ne gura ....jbt...!
Svi se normalno ponashaju....
josh ljubazni........


Stanem ti ja na semafor,vidim simpatichnog psica,pocheshkam ga ,a vode ga dechko i devojka.I prijatno procaskaju samnom............ali to nije bilo onako tipichno kulturno.Nego bash prijateljski,..npr.....kao sa komshijom.


Heh , da....rodjena sam tamo , ''slucajno'' reklo bi se , jer mi tamo zive baba i deda , a mama je bash pred porodjaj bila tamo.I provela sam dosta vremena tamo.

Krivo mi je ,zivim ovde , Beograd bi mogao biti tako divan grad...samo kad bi ljudi imali mentalitet i kulturu kao u Novom Sadu.
Kako sam negde cula , ''i tamo ima i nemorala i kriminala i bede,sirotinje i svacega...ali su ljudi blagi i prijazni i pored toga kako zive..''
I kako je lepo kad udjem tamo u prodavnicu.Prodavacica me gleda sa osmehom,porazgovaramo opusteno,i isprati me sa osmehom cak i ako ne uzmem nista u prodavnici.
A ovde...

Volim Begorad kao grad , kao mesto.
Ali ljudi ga kvare , mnogo....i zao mi je.
 
Grebićka, volim Momu....možda podseća na njega, ali napisah ono što mi je u prvom trenutku palo na pamet.
Zaista tako doživljavam moj Beograd.
Mnogo, mnogo sam slitao po svetu i uvek se sa punim srcem vraćao u Beograd.Nikada mi nije palo na pamet da ostanem negde preko i tamo živim, verujte da ovakav grad nigde ne postoji.
 
nisam rođena u bgd-u, ali živim na novom bgd-u od svoje 2. godine i sve jedno je....ne verujem da će moja deca više voleti ovaj grad samo zato što su rođena u višegradskoj 26...ipak, prijepolje....
p.s. sanjice, kakav ti je to avatarčić? a?
 
normalno da će u malom mestu....trećem gradu po veličini u srbiji...jednoj seljačkoj zemlji...biti "ljoobazni"....da i mentalitet takav..... ...možda te neko jbte zna....ako ne popričaš sa svakim ko ima kera-gotovo...... većina pravih ns-ađana je zgrožena novim sadom i svim u njemu otkad su radikawi na vlasti...kažu..nije više njihiov grad...a ko voli da živi u malom mestu...pa ravno i fino ...samo nek izvoli...više mesta za nas....meni je sve ravno - metiljavo...
 
Волимо Београд јер покупи сав новац од Србије и онда "Арену" назове "београдска Арена". Дивота једна и благо нама. У праву је овај. Да Србија није метиљава тешко би то олош радио
 
nisam rođena u bgd-u, ali živim na novom bgd-u od svoje 2. godine i sve jedno je....ne verujem da će moja deca više voleti ovaj grad samo zato što su rođena u višegradskoj 26...ipak, prijepolje....
p.s. sanjice, kakav ti je to avatarčić? a?

Ako mene pitas, iz Malog Princa.
Ako je pianje za curu sa avaarom u gacama.... izvin'te.
 

Back
Top