AMD Sempron 2600+

Ljudi ovaj procesor mi je do pre par dana radio na 1.8 GHZ a sad 1.04 GHZ. Pomagajte, je to treba da se klokuje? Ne znam stvarno sta da radim...........


vrlo je verovatno da ti se bios recimo restartovao ili nesto tome slicno...

nadji na internetu koji je fabricki broj mnozioca i FSB-a , udji u bios i podesi to na fabricke vrednosti...
 
Ljudi ovaj procesor mi je do pre par dana radio na 1.8 GHZ a sad 1.04 GHZ. Pomagajte, je to treba da se klokuje? Ne znam stvarno sta da radim...........

Posto ne znamo tacan model procesora imas puno alternativa
1. Da ti je ukljucen u Control Panael - Power options - power schemes - na minimal power menagement, pa ti automatski obara mnozioc ako ne radis nista na pc-u
2. Zeznuo se bios - tamo probaj LOAD DEFAULT SETTINGS
3. Ne znam dal ima Sempron Cool & Quiet tehnologiju al ce me ostali forumasi ispraviti ako gresim i to otprilike isto radi kao power managemet, pa da ti je Cool & Quiet ukljucen
 
Jbg,i meni je sada to smesno ali tada sam pizdeo sto mi restartuje komp i stavlja na min brzinu procesora,a kad sam video da je problem u bateriji zalepio sam.Mozda se to tako manifestuje kod doticne GA ploce,sa drugim plocama nisam imao takav problem.
 
Posto ne znamo tacan model procesora imas puno alternativa
1. Da ti je ukljucen u Control Panael - Power options - power schemes - na minimal power menagement, pa ti automatski obara mnozioc ako ne radis nista na pc-u
2. Zeznuo se bios - tamo probaj LOAD DEFAULT SETTINGS
3. Ne znam dal ima Sempron Cool & Quiet tehnologiju al ce me ostali forumasi ispraviti ako gresim i to otprilike isto radi kao power managemet, pa da ti je Cool & Quiet ukljucen

E matori dojaja, hvala puno samo je trebalo da se u biosu loaduje default settings i to je to. Sad rad na 1.74 GHz. Aj zivio jos dugo godina
 

Back
Top