''Sopstvena snaga...

e shto mrzim kad ne znam shta je pisac hteo da kaze... a sudetji po broju postova na temi- nisam jedina... :)

a zao mi nekako teme, verujem da se neshto vrlo pametno krije iza ovih rechi...
ako neko razume, mogao bi da i meni zabunjenoj objasni... :D
 
Gordost je jacina... u negativnom smislu
Ponos takodje

Sta ti znaci snaga da nosis dvesta kila ako ne mozes da podelis teret voljene osobe
i sta ti znaci snaga da guras voz ako ne mozes da poguras voljenu osobu, kad joj treba
i sta ti zanci koliko mozes da podignes ako ne mozes da podignes najblize kad padnu?
 
... je samo drugima jaka.
Sama sebi je - slabost...''
(Miroslav Antić)

Šta mislite o tome?

Glupost.Verovatno se misli na teret popularnosti i takve stvari, na to da je lakse podneti neuspeh nego uspeh. Ali, ko to ne moze sve da podnese onda taj nije snazan, i onda ne moze da se govori o toj njegovoj sopstvenoj snazi koja je, kao, drugima jaka a sama sebi je slabost. To i nije snaga onda.
 
Gledala sam prekljuce "Kraljicu Elizabetu", sad mi pade na pamet da moze da se poveze sa temom.
Samim tim sto je bila kraljica bila je velika u ocima drugih. U njenom prisustvu niko nije smeo da je gleda kao da je jednak sa njom. Svi su joj laskali, naprosto zato sto je kraljica. Postavlja se pitanje, ko je voli zbog nje same, ko joj udeljuje kompliment iskreno.
U sustini bila je usamljena.Mozda je to slabost.Biti usamljen i nemati na koga da se oslonis, osim na samog sebe. Drugi se plase tudje snage i moci.
U filmu jedini joj iskreno prilazi jedan obican pirat i postaju prijatelji, ona se u njega zaljubila, ali naravno, on je napravio dete njenoj najblizoj dvorskoj dami. U tom trenutku ona puca, postaje i ohola, zatvara pirata i proteruje dvorsku damu. Da ne zaboravim pokusaj atentata na nju, smaknuce Marije Stjuart, ali pred pretnjom Spanaca i katolika, kad je trebalo odbraniti zemlju, ona skuplja nadljudsku snagu, oprasta svima i naravno pobedjuje.
Njena zivotna uloga nije bila da se ljubavise, vec da svojoj zemlji donese zlatno doba.
Savrsen je njen govor na kraju, moram da ga pronadjem.
Sad, ovaj drugi deo nema mozda veze sa temom, al' mi se nespava, pa glupo da ne dovrsim pricu. :lol:
 
A iz licnog iskustva znam sledece: da je moja snaga uvek za druge znacila pobedu, to smara; stalno se od jakih ljudi nesto ocekuje, kao da si masina, kao da ne mozes sebi da dozvolis kvar u sistemu; druge je plasila, pa su podmetali klipove da se "masina" pokvari, neke jednostavno iritira i ti tu nista ne mozes da uradis ili promenis. A ako se stalno preispitujes i razmisljas o reakcijama drugih, cesto se pada u sumnju, da s tobom nesto nije u redu- da li si nekog razocarao, da li si postupio ok ili si preterao ili si opaucio nekog ko ne treba, da li si lud kad te ne razumeju, ili su ti drugi ludi i tako... cim krenes da razmisljas na taj nacin i pocnes da sumnjas u sebe, odmah slabis svoj sistem...
 
Ja imam snagu ali je ne pokazujem...ja sam kao veliki beli konj koji samo treba da uzdigne glavu i predje u galop :mrgreen:
zhao mi je shto chesto sumnjam u sopstvenu snagu i drugi treba da mi je predoche :?
trebalo bi da se oslobodim straha od neuspeha.i to je deo zhivota.
 
Gledala sam prekljuce "Kraljicu Elizabetu", sad mi pade na pamet da moze da se poveze sa temom.
Samim tim sto je bila kraljica bila je velika u ocima drugih. U njenom prisustvu niko nije smeo da je gleda kao da je jednak sa njom. Svi su joj laskali, naprosto zato sto je kraljica. Postavlja se pitanje, ko je voli zbog nje same, ko joj udeljuje kompliment iskreno.
U sustini bila je usamljena.Mozda je to slabost.Biti usamljen i nemati na koga da se oslonis, osim na samog sebe. Drugi se plase tudje snage i moci.
U filmu jedini joj iskreno prilazi jedan obican pirat i postaju prijatelji, ona se u njega zaljubila, ali naravno, on je napravio dete njenoj najblizoj dvorskoj dami. U tom trenutku ona puca, postaje i ohola, zatvara pirata i proteruje dvorsku damu. Da ne zaboravim pokusaj atentata na nju, smaknuce Marije Stjuart, ali pred pretnjom Spanaca i katolika, kad je trebalo odbraniti zemlju, ona skuplja nadljudsku snagu, oprasta svima i naravno pobedjuje.
Njena zivotna uloga nije bila da se ljubavise, vec da svojoj zemlji donese zlatno doba.
Savrsen je njen govor na kraju, moram da ga pronadjem.
Sad, ovaj drugi deo nema mozda veze sa temom, al' mi se nespava, pa glupo da ne dovrsim pricu. :lol:

odlichno, divlja... ;) prvi deo priche odgovara onome da je sopstvena snaga samo drugima jaka... a drugi deo priche, za koji ti smatrash da mozda nema veze sa temom, moze da odgovara onome da je ta snaga samoj sebi slabost... da je kraljica ostala sama, da nije oprostila svima i svoju snagu iskoristila za dobrobit svoje zemlje, njena snaga ne bi imala nikakvu svrhu i postala bi slabost... sve ono shto u zivotu smatramo vrednim, gubi vrednost ako to ne mozemo da iskoristimo na pravi nachin...
 

Back
Top