srce ili razum?

abvg

Zainteresovan član
Poruka
113
Zanima me da li ste i vi nekada doziveli pravu ljubav ali ste zbog nekog razloga slusali razum a ne srce? Meni se to dogodilo pre dvanaest godina, prekinula sam nesto najlepse pod pritiskom drugih. Sad sam u braku i imam decu ali i dalje volim njega, a on je jos uvek sam i nikada vise nije imao ozbiljnu vezu! Jos uvek se pitam da li je trebalo da se borim!:sad:
 
Srce!Uvek! Nije ni to mozda dobro,ali moj razum je uvek bio slabiji u toj borbi.I ne zalim!Pozalim mozda u datom trenutku,kazem sebi da i razum treba poslusati-ali na duze staze nikada se nisam pokajala!Kad ides srcem rizikujes da mozda budes povredjen,ali to prodje...kad srce ne poslusas uvek se pitas...sta bi bilo...i povredjujes se hronicno...(mada to najvise zavisi od nase prirode,treba delati u skladu sa njom)
 
Uvek se treba boriti. Naravno ako je osoba vredna toga. Jedino ces biti srecna ako pratis svoje srce. Ako izadjes iz svega toga povredjena, neces imati nedoumica i nastavices dalje, jaca, bogatija za jos jedno iskustvo... Zivot je kratak da bi provodili godine pitajuci se...Ali postoji jos nesto: gvozdje se kuje dok je vruce. Ljudi se menjaju...Ako se vratis stvari sigurno nece biti onakve kakvim ih pamtis. Zivot ide dalje. Mozda je pravi odgovor: trebalo je boriti se.
 
Uvek se treba boriti. Naravno ako je osoba vredna toga. Jedino ces biti srecna ako pratis svoje srce. Ako izadjes iz svega toga povredjena, neces imati nedoumica i nastavices dalje, jaca, bogatija za jos jedno iskustvo... Zivot je kratak da bi provodili godine pitajuci se...Ali postoji jos nesto: gvozdje se kuje dok je vruce. Ljudi se menjaju...Ako se vratis stvari sigurno nece biti onakve kakvim ih pamtis. Zivot ide dalje. Mozda je pravi odgovor: trebalo je boriti se.

tema je u svakom slucaju
odlicna za one
koji su sada u dilemi
 
tema je u svakom slucaju
odlicna za one
koji su sada u dilemi

Za one koji su sada u dilemi, ako se potrude resice svoje dileme. Ako ne , nece se resiti same od sebe, barem ne cesto:-) Za one koji su bili u dilemi i ostali u istoj: da li mislite da je fer prema vasim partnerima,muzevima,momcima da se jos dvoumite posle toliko vremena? Kako onda ocekujete da oni budu fer prema vama? Ne mozete ocekivati da vam se neko preda u potpunosti a da budete rezervisani, to puca tokom vremena.
Kazu da je ljubav slepa: mozda u prvih 6 meseci dok luduju hormoni, posle, kada se stvari iskristalizuju, sve se oseti; svaki uzdah, svaka sakrivena suza, svadja bez razloga, tuzna pesma, svaki pogled u daljinu...Ako ne zelite da budete fer prema drugima, onda budite prema sebi. A ako ne zelite ni to, onda razmisljajte sta bi bilo kad bi bilo...:confused::?::idea:
 
Slazem se sa vama ali mislim da isto tako nije fer ni prema deci ni prema muzu rasturati porodicu, zbog sta bi bilo kada bi bilo! Imam solidan brak i nisam ocekivala princa ali eto ponekad zalutam u svojim mislima. Mozda idealizujem nesto sto je bilo davno a mozda ne! Znam samo da sam se kraj njega osecala najvoljenijom zenom na svetu!:cry:
 
Cure,sto ste me napale ko osice? moja ne zna da pise srpski,iskreno se nadam da u ovome ima i sale!?inace kome bi bilo prijatno da na ovakav nacin sazna da ne samo da ga zena ne voli nego je i stvorila porodicu sa njim pa se posle setila da nije trebala
 
Cure,sto ste me napale ko osice? moja ne zna da pise srpski,iskreno se nadam da u ovome ima i sale!?inace kome bi bilo prijatno da na ovakav nacin sazna da ne samo da ga zena ne voli nego je i stvorila porodicu sa njim pa se posle setila da nije trebala

Ne dozivljavaju samo muskarci to nego i mnoge zene!:roll:
 
Ova tema me je vratila 20 godina unazad. S vremena na vreme mi je padalo na pamet ono "sta bi bilo da je bilo", ali brzo odagnam te misli jer sam svesna da u tom slucaju ne bih imala ono sto danas imam, dve zlatne kcerkice i divnog muza. Tada je preovladao razum, i znam da sam dobro postupila. Srce je bolelo, htelo je da presvisne. Danas se ne bih usudila da dozvolim sebi toliku patnju i stavljam razum na prvo mesto. Ali ko zna, zivot je pun iznenadjenja!

29eli50vh4kc9.gif
 

Back
Top