rok - detinjast zvuk

Pitam se samo hoce li mi se javiti neko ko iskreno voli da slusa rok muziku posebno legendarni Doors, Zepellin ili Deep purple...Moj dragi i ja smo se zblizili zahvaljujuci ovoj vrsti muzike a posto je rado slusamo razmisljali smo da napravimo zurku za sve one koji zive u Austriji gde smo mi, pa ako takvih ima sto bi mi bilo iznenadjujuce prijatno neka se jave...naravno i oni koji nisu ovde a istomisljenici su dobrodosli da razmenimo barem pisma...Pisem ovo upravo zbog toga sto smo u svemu ovome veoma usamljeni...nemam nista protiv dobre narodne muzike ali ovo sto ovde slusaju nasi prevazilazi sve... kazem opet bili bismo iznenadjeni da se nadje neko kome je rock zaista obelezio zivot...
 
zasto ljudi rok muziku shvataju kao detinjastu ?

evo ja cu ti to najbolje objasniti:)

Trend = NAVIKA.
Kako nastaje jedna navika? = Kako se stice?Stice se ISKUSTVOM.
Ko ima najvise navika? = Verovatno ne neko ko je tek poceo da zivi, tj DECA.
(zato je i cika frojd proucavao decu, da bi oktrio "dusu cistu od navika")

Cega nema u roku? SABLONA, TRENDOVA, DOGMI, "TO TAKO MORA", "PUBLIKA JE NA TO NAVIKLA, PA CEMO PRAVITI TAKO"

Sta znaci SABLONA, TRENDOVA, DOGMI, "TO TAKO MORA", "PUBLIKA JE NA TO NAVIKLA, PA CEMO PRAVITI TAKO" = znaci "navika".

Zasto neki ljudi za rok muziku misle da je detinjasta? Zato sto je slobodna od "navika". Nikad se tu ne peva o "cao", koje govorimo iz navike, ili frazama koje se govore vise iz navike nego iz ljubavi, tipa "volim te duso". Dakle, ti ljudi koji tako misle nisu djetinjasti, ali jesu NEZRELi.

___________________________________________________

:arrow:
hvala.

i, naravno, ti ljudi nemaju pojma o roku, pa misle da je rok ustvari onaj "zvuk". Rok je u stvari nacin komponovanja. A ne zvuk, zvuk je samo zvuk, iako je to jako tesko nekim ljudima da shvate. zvuk je zvuk, a rok je rok.
 
Naravno, termin "rok zvuk" stvorili su totalni laici za stvari koje nikad prije nisu culi, kao naprimer kristanje u Child In Time, ili gitare na struju itd. Rok nije "muzika navike", te cesto moze i da iznenadi rokere, a kamo li neke koji slusaju samo pop.
 

Back
Top