kako oprostiti sebi?

neces prestati da se ljutis na sebe dok ne prestanes da se ponasas tako
a i onda, ljutices se na sebe zbog proslosti
a mozda i neces, zavisi od licnosti

blah, zaboravi oprastanje i prihvati da je prosla voda - prosla voda, a onda u novi dan/noc
 
Koliko puta ste uspeli da oterate od sebe nekog kome je stalo do vas:?:meni to odlicno polazi za rukom:oops:kako da prestanem da se ljutim na sebe:x

hah,,,
ko da chitam svoj post...

mene to progoni...i dalje sam ljuta na sebe
i pokushala sam da to ispravim...i ne mozhe.
Ostacje ti kao ozhiljak.

ja sam uspeshno oterala nekoliko takvih ljudi
radi drugih
i sad imam te druge,ali u sushtini sam sama.
 
Koliko puta ste uspeli da oterate od sebe nekog kome je stalo do vas:?:meni to odlicno polazi za rukom:oops:kako da prestanem da se ljutim na sebe:x

Lako je nekoga oterati od sebe. Umetnost je zadržati ga. Još ako je to neko do koga ti je stalo izazov je veći.

Vremenom ćeš prestati da se ljutiš na sebe kad shvatiš ko su ljudi dostojni da budu u tvojoj blizini a ko su oni koji ne zavređuju ni sekund tvoje pažnje.

Dotad... You take the highway till the road went black...
 
Tema je divna.
Znam ljude koji su ''majstori'' da nekog oteraju od sebe i povrede...
''Ja imam samo jednu nesreću: uništim sve što dotaknem...'' (Mesec dana već pevušim ovu pesmu ''Na Badnje veče'' gde god stignem :); ne znam šta mi je. )

Ne mogu za sebe da kažem da oteram od sebe osobe do kojih mi je stalo. Bar ne uvek. Štaviše, možda i retko.
Ali često mi se desi da ne odreagujem u trenutku, ukopam se, udrvenim... nepotrebno... baš onda kada imam želju da nekoga zagrlim, pomilujem, poljubim,...
Desilo mi se skoro da sam, iako preplavljena nežnošću, prema jednoj bliskoj osobi bila distancirana... Okrećem se, prilazim vratima, hvatam se za kvaku i mislim se kako bih u tom trenutku se samo sjurila do njegovog naručja...
I u toj misli izlazim iz sobe...

... a onda u svojoj plačem...
Iako je posle sa njim sve bilo u redu...

Najvažnije je sebi oprostiti. Meni je to najteže.
Ne praštam sebi: glupost, grubost,... pa onda poverenje i povržtvovanost koje sam poklonila onima koji su me posle ''častili'' svojevrsnim ''šamarima''... a što je opet u vezi sa glupošću i nepromišljenošću, lošom procenom... Ne praštam sebi preveliki ponos kog ne mogu da se lišim. Kad se naljutim za sitnicu (mada u tom slučaju znam i brzo da se potrudim da se iskupim, drugome i sebi). Reči ne praštam. Drugima teško, sebi ponajmanje. Kad ih kažem u afektu, kada slažem, kada kažem ono što ne mislim samo da ne bih ''ogolila sebe'' drugima, a i sebi...

I još niz stvari...

Ali sve je to tako ljudski... Greške i kajanje, ta najbeskorisnija stvar na svetu...
A možda i nije beskorisna... Možda se kroz kajanje izrasta kao bolji čovek...
Kroz opraštanje svakako, da.
Ipak je oprost najveći, božanski čin.
I zato što je božanski... šta će to nama, ljudima... :)
 

Back
Top