EPILEPSIJA

CAOMY Z

Početnik
Poruka
11
Sa osamnajst meseci moja devojčica je imala fras na temperaturi jedva nešto preko 38,urađen je EEG koji nije belezio nikakve promene tako da mi je rečeno da je sve ok i da nema potrebe da ponovo radimo kontrolni snimak EEG do daljnjeg. Nazalost nešto pre trećeg gođendana(februar) ona je opet imala fras tem.38 snimak EEG beleži promene ali još uvek je sve ok.April 3 fras tem 38 EEG i dalje ništa strano , beleže se oštriji i šiljasti talasi sa tendencijom ka bilateralnom grupisanju.I dalje nema terapije.Posladnji fras za sada u septembru tem.38 u setnj je samo malo klecnula.Svaki fras je bio praćen povraćanjem,gubitak svesti je sve kraći.Na poslednjem EEG pregledu rezultat vidno lošiji i uključena nam je terapija Eftil sirupom.Moje dete je skroz ok.Normalno se razvija priča igra se ,dosta je bistrija u odnisu na vršnjake posto imam i stariju ćerku koja nikad nije imala slične probleme.U porodici potoji epi kod dede.I dalje nam nije data diagnoza da mi dete ima epi već recidivni kompleksni febrilni napadi R56
Mene zanima da li to moze da preraste u epilepsiju i kako će lekovi delovati da li mogu više da joj naškode ngo da koriste.Znam da ima puno dece sa sličnim problemima pa bih molila roditelje da podele samnom iskustva jer sam vrlo uplašena.
 
Prvo da se zahvalim dr na odlicnom linku...
Moja devojcica je prvi i jedini ''fras'' imala sa nepunih devet meseci. Obicna prehlada je bila u pitanju, temperatura je skocila i desilo se to da sam odmah dete ponovo vratila kod njenog doktora, a taman smo dosli kuci od njega...
Kada je nastupio fras, imala sam toliko pameti da je okrenem na stranu, jer sam pomislila da je u pitanju pravi epilepticki napad. Bilo je uzasno. Doktor mi je dao uput za EEG. To smo odradile, ali EEG nije mogao da bude uradjen u snu, jer ona nije mogla da zaspi sa onim ''lampicama'' na glavi.
Dobila je neki lekic da pije par meseci, doktor je rekao, za svaki slucaj... ali se ne secam koji lek je bio u pitanju. Valjda je vreme ucinilo svoje, vise se ne secam tih dana, psiha mi je te dane potisnula u zaborav...
Moja devojcica ima sada skoro 18 godina i posle tog jednog puta vise se fras nije ponavljao.
Moram da napomenem da sam imala i jos uvek imam veoma veliki razlog za brigu. Njen otac ima epilepticke napade i dobio je svoj prvi epi grand mal napad nekoliko meseci posle njenog rodjenja.
I ja sam kao mala imala ''fras'', tako da nam je dete verovatno imalo dobre predispozicije za tako nesto, tako da sam bila, a da se ne lazemo i sada sam zabrinuta za buducnost mog deteta i cim se razboli i temperatura se digne preko 38 stepeni, ja reagujem antipireticima.
Eto to je moje iskustvo, znam da ste uplaseni i koliko, jer sam i ja jos uvek uplasena i bicu dok me bude...
Morate da joj skidate temperaturu kada pocne da se penje, tako sam bar ja radila, uredno sam je vodila na preglede i kad treba i kad ne treba, doktori su ti koji moraju da kazu sta i kako dalje.
Puno srece i drzite se.
 
HVALA na odličnom sajtu,malo mi je ulio nade da će se bolest zadržati na konvulzijama i neće prerasti u epi.
Brbljiva_kiso hvala što ste podelili vaše iskustvo samnom nadam se da će i ove mje brige ubrzo biti potisnute u neku sveru bilo je ,desilo se i zaboravili smo.
 

Back
Top