bol u grudima

master.yoda

Početnik
Poruka
3
Zdravo svima,

Imam jedno pitanje. Ovih dana (poslednih 7-8 ) je poceo da mi se javlja bol u grudima na levoj strani oko srca. Imam 20 godina, BMI 24.5, ali umanjena fizicka aktivnost (studiram etf :) ). Simptoni su kao da mi neko iglu zabode i to se ponavlja jedno 5 puta u roku od 3-4 minuta. Cudno mi je to da se nikad ne desava dok hodam, vec iskljucivo dok sedim. Posebno me brine jer to zna da se desi i do 2 puta dnevno. Ne koristim cigarete niti bilo koje specijalne lekove za bilo sta.

Da li je neko imao slicne simptome? Hvala unapred!
 
Da, takvo nesto mi je donekle postalo vec uobicajeno, kad naidje period takvih "bockanja iglom" skoro da i ne obracam paznju na sve to. No svakako poseti nekog lekara koji bi ti mogao dati upute da napravis neke testove radi ako niceg drugog bar uklanjanja bilo koje sumnje da sa srcem nesto nije u redu. A ako se uspostavi neka dijagnoza lakse ces se izboriti sa time ako tacno znas u cemu je problem, jer na osnovu tih nekoliko simptoma koje si naveo prakticno je nemoguce izneti bilo kakvu pretpostavku sta bi moglo ili vec mozda nije u redu.
 
Mialgija interkostalnih misica, odnosno vrsta spazma medjurebarnog misica.
Nije nista strasno, vrlo je cesta pojava, narocito kod mladjih, stres, umor ima uticaja na to.
 
Hvala na odgovorima!

Posto sam poslednjih 2 godine konzumirao Coca Colu u vecim kolicinama (1 litar+ dnevno) pomislio sam da ima veze sa tim - sad pokusavam da je uopste ne pijem. Anyhow, hvala na predlozima - nadam se da nije nista ozbiljno...

Hvala jos jednom!

Pozdrav!
 
Hvala na odgovorima!

Posto sam poslednjih 2 godine konzumirao Coca Colu u vecim kolicinama (1 litar+ dnevno) pomislio sam da ima veze sa tim - sad pokusavam da je uopste ne pijem. Anyhow, hvala na predlozima - nadam se da nije nista ozbiljno...

Zbog te Coca Cole ne bi bilo lose da proveris transaminaze (ALT i AST)...i obavezno da prekines da je pijes!!!
 

Back
Top