KOJA NAM JE REVOLUCIJA USPELA?

5.oktobra uopšte nije bila revolucija....Jer da je bila, danas bi svi borci ''protiv novog svetskog poretka'',Grobari Srbije mislim tu na radikale i sps, mada je i dss tu, bili six feet under, čaušesku style.......To je bilo unutrašnje urušavanje trulog ,korumpiranog režima čiji je neposredni uzrok bila pobeda D.O.S.-a na izborima 24 .septembra:cool:
 
5.oktobra uopšte nije bila revolucija....Jer da je bila, danas bi svi borci ''protiv novog svetskog poretka'',Grobari Srbije mislim tu na radikale i sps, mada je i dss tu, bili six feet under, čaušesku style.......To je bilo unutrašnje urušavanje trulog ,korumpiranog režima čiji je neposredni uzrok bila pobeda D.O.S.-a na izborima 24 .septembra:cool:

Možda je ipak bila, samo su je deca pojela...A nikako da podrignu ovih 7 godina...
 
Ako se odvija unutar neke institucije, u ovom slučaju borba dve struje u okviru Vojvođanske vlade, tada ni to nije revolucija......Smisao iste potpuno pretumbavanje dotadašnjeg poretka stvari, što se ni u ova dva slučaja nije desilo......Mada, ovo u Krajini odgovara definiciji oružane pobune, školski primer......
Jedina revolucija ili nešto tome nalik se desilo od 1939. do '45.-e od kada je zločinačka ''Kominterna'' objavila rat monarhiji u Srbiji i građanskom poretku u bivšoj kraljevini Jugoslaviji.......Ta je nažalost uspela ,čega posledice osećamo i dan danas:sad:
 
Ako se odvija unutar neke institucije, u ovom slučaju borba dve struje u okviru Vojvođanske vlade, tada ni to nije revolucija......Smisao iste potpuno pretumbavanje dotadašnjeg poretka stvari, što se ni u ova dva slučaja nije desilo......Mada, ovo u Krajini odgovara definiciji oružane pobune, školski primer......
Jedina revolucija ili nešto tome nalik se desilo od 1939. do '45.-e od kada je zločinačka ''Kominterna'' objavila rat monarhiji u Srbiji i građanskom poretku u bivšoj kraljevini Jugoslaviji.......Ta je nažalost uspela ,čega posledice osećamo i dan danas:sad:

OK je to sto kažeš, ali nije svaka revolucija oružanog tipa. Recimo, kulturna revolucija, seksualna revolucija, ti termini se upotrebljavaju više simbolično u smislu nekog događanja koje za rezultat ima neku promenu ili prihvatanje novih načela i normi ponašanja, pa čak i merila vrednosti. Na to mislim kad kažem revolucija.
 
To je sve toliko blago da po meni ne odgovara toj reči....Posebno te tzv.američke revolucije, kada se zna da su mnogi njihovi nosioci kao npr.čuveni Timoti Liri 70-ih postali deo establišmenta protiv koga su se ,verujem iskreno u jednom trenutku pobunili:roll:......Inače tzv.Kulturna revolucija u Kini, ako na to misliš, je bila oružana i radilo se o ''zbijanju redova'' i suzbijanju liberalnih tendencija koje su gle čuda izbile zbog tričavih par milion umrlih od GLADI I BOLEŠTINA u tom ''zemaljskom, besklasnom raju'':shock:......Bilo je streljanja, o mučenju neću ni da pričam tu su ti kinezi stručnjaci za boleštine......
 
Коме је до револуције нека је прво диже у себи.
Монархија се никако не може успоставити револуцијом јер је то потирање самог смисла монархије.
Као што рече Гокси, њима је револуција итекако успела. Нажалост.
 
Nisam pristalica monarhije kao poretka sa vladajućim ovlašćenjima koji je postojao, ali se mora reći da je u kraljevini SHS to bila parlamentarna monarhija u kojoj kralj baš nije mogao radi šta hoće, već je morao za sva pitanja da namakne većinu u Skupštini što je bio često vrlo težak posao......Ja sam pristalica građanskog kapitalističkog poretka koji je nakratko od 1918. do 1941 bio izgrađen i u kome si imao onoliko koliko VREDIŠ, a ne koliko te babo progura:neutral:......Sami primeri tadašnjih bogataša kao donatora npr.Miša Anastasijević koji je dao onoliku zgradu za Bg univerzitet, govori o moralu tih ljudi i njihovoj humanosti, što je danas potpuno strano......Počeo je da se gradi neki zapadni sistem, demokratski u velikoj meri i šta onda:roll:.....
 
Nisam pristalica monarhije kao poretka sa vladajućim ovlašćenjima koji je postojao, ali se mora reći da je u kraljevini SHS to bila parlamentarna monarhija u kojoj kralj baš nije mogao radi šta hoće, već je morao za sva pitanja da namakne većinu u Skupštini što je bio često vrlo težak posao......Ja sam pristalica građanskog kapitalističkog poretka koji je nakratko od 1918. do 1941 bio izgrađen i u kome si imao onoliko koliko VREDIŠ, a ne koliko te babo progura:Neutral:......Sami primeri tadašnjih bogataša kao donatora npr.Miša Anastasijević koji je dao onoliku zgradu za Bg univerzitet, govori o moralu tih ljudi i njihovoj humanosti, što je danas potpuno strano......Počeo je da se gradi neki zapadni sistem, demokratski u velikoj meri i šta onda:roll:.....

Hm......ne bih ja baš tako reko.
U Srbiji se mukotrpno od 1804 razvija moderno društveno uređenje, koje početkom dvadesetog
veka dobija obrise moderne evropske demokratije (parlametarizam, izbori, slobode štampe, jedan od najliberalnijih
ustava u tadašnjoj Evropi nalik na belgijski, potpuno ograničavanje vlasti monarha).

Od stvaranja SHS počinju malo retrogradni procesi. Ali ne treba se čuditi, jer posle velike ekonomske
krize celu Evropu je zahvatilo neko ludilo.

Inače Jogurt, Balvan i Bager nisu revolucije nego pučevi i pobune, koje označavaju samo promene
vladajućih elita i početke građanskih sukoba (Balvan).

Srbi su imali dve revolucije onu od 1804-nacionalnu (dovodi do potpunog ukidanja preostalih feudalnih odnosa i nacionalnog preporoda ) i 1941-1945-komunističku.(ukida kapitalističke odnose razvijene
posle nacionalne revolucije). Ova druga i nije baš bila neophodna.

Inače ja sam pre za evoluciju društva (postepeni razvoj demokratskih odnosa i napredka u ljudskim pravima)
po modelu Belgije, Švedske, Danske, Holandije,........
Mnogo manje boli.
 
Pa slažem se s tobom, ali tradicionalizam je često u srbiji masikrao sebe u revolucionarnu odoru......Često se nije znalo ko je gde danas a ko sutra......Strane su se menjale preko noći......
Ova druga i nije baš bila neophodna.
Iako imam ne baš veliki broj partizana u porodici:wink: i neću da ih vređam jer su bili dobri ljudi ta zločinačka rabota nam uopšte nije bila potrebna:roll:
Od stvaranja SHS počinju malo retrogradni procesi
Ovo kažeš jer ne voliš što smo se ujedili sa hrvatima i sličnima....Bilo je čak možda i bolje jer je bilo veće tržište, bez carina i ostalog, ali ovi spoljašnji retrogradni uticaji su bili nešto što je pogađalo sve zemlje i našta mi nismo mogli baš nešto da utičemo......
 
Капетан - Мишино здање могло би се још звати - «несуђени двор». Првобитно, капетан Миша га је био наменио за свога зета Ђорђа, који је био синовац кнеза Aлександра Карађорђевића, ако овај буде изабран за кнеза, по збацивању Aлександра. Како капетан Миша не постаде кнежевски таст, он поклони «за просветне потребе - свом отечеству», у оно време највећу и најлепшу палату кнежевине Србије. Зидана од веће опеке, ташмајданског и дубровачког камена, и италијанског мермера, вредела је ондашњих 100.000 дуката.
 
Hm......ne bih ja baš tako reko.
U Srbiji se mukotrpno od 1804 razvija moderno društveno uređenje, koje početkom dvadesetog
veka dobija obrise moderne evropske demokratije (parlametarizam, izbori, slobode štampe, jedan od najliberalnijih
ustava u tadašnjoj Evropi nalik na belgijski, potpuno ograničavanje vlasti monarha).

Od stvaranja SHS počinju malo retrogradni procesi. Ali ne treba se čuditi, jer posle velike ekonomske
krize celu Evropu je zahvatilo neko ludilo.

Inače Jogurt, Balvan i Bager nisu revolucije nego pučevi i pobune, koje označavaju samo promene
vladajućih elita i početke građanskih sukoba (Balvan).

Srbi su imali dve revolucije onu od 1804-nacionalnu (dovodi do potpunog ukidanja preostalih feudalnih odnosa i nacionalnog preporoda ) i 1941-1945-komunističku.(ukida kapitalističke odnose razvijene
posle nacionalne revolucije). Ova druga i nije baš bila neophodna.
Тачно.

Inače ja sam pre za evoluciju društva (postepeni razvoj demokratskih odnosa i napredka u ljudskim pravima)
po modelu Belgije, Švedske, Danske, Holandije,........
Mnogo manje boli.
Социјалдемократија. Које, на жалост, овде, после Димитрија Туцовића, заправо, нисмо ни имали.
 
,, Pitanje o državi dobija u sadašnje vreme i u teorijskom i u praktičnom pogledu naročit značaj. Imperijalistički rat vanredno se ubrzao i zaoštrio proces pretvaranja monopolističkog kapitalizma u državno-monopolistički kapitalizam. Razvijene zemlje pretvaraju se u vojne robijašnice za radnike. Ističe se u prvi plan ono što izgleda prihvatljivo za bogate. Ističe se nacionalno, kojim se, tobože, vaspitavaju mase, tako sjajno pripremljene za vodjenje pljačkaškog rata. Nečuveni užasi i stradanja koje donosi rat čini položaj masa nepodnošljivim Na scenu stupa podlo lakejsko prilagodjavanje interesima svoje partije. Jačaju predrasude o državi uopšte.,,

Napisano u avgustu 1917. u Moskvi u predvečerje Oktobarske revolucije.

Baš davno beše.
 
All very good questions. And you worded them in a way so as to not tip your hand, although I can guess your true feelings on the matter. We can start off here but you must realize that to discuss it in full would require many posts. So here goes:

Why is it that you disagree with its aims?


Because its aims are a combination of things that are flat out wrong, and things that it claims to uphold but doesnt. Public ownership of the means of production is an example of the former, and individual freedom of the latter.

For the purpose that it serves? Or is it that you have seen its historical implementations and believe that it was the original concept that was the problem, and not the implementees such as Stalin and Lenin?

The idea that the historical implementations of communism have been distorted, perverted, deviated from, or gutted by the modern comunist leaders has gained much more popularity after the fall of the USSR. The fact is, if anyone thinks that these were never communist, or that they have implemented something other than what Marx intended, they will also believe that the USSR, China, Vietnam, Cambodia, Cuba, Laos, Angola, Nicaragua, and Europe have consistently failed in interpreting Marx correctly.

Which is absurd. Instead the question should be:why has every implemenation of Marxism been a consistent disaster for human rights and prosperity? When we see what Lenin put into practice, we have to ask which of his policies deviated from Marxism, and why. For example, when he had to allow a measure of economic freedom in his NEP, this was a deviation. But it does not vindicate Marx, it further illuminates that marx's original thoughts on the matter were not implementable in reality.

We can say that since the Russian Revolution was a Coup, and not a real revolution, it certainly did not follow the Historical Materialist pattern of Marx. Communists have said that because of this, Lenin did not truly implement Marxism and that the theory was not really refuted; that it can still be tried. On the contrary, the events mentioned merely exposed the absurdity of Marxist historical theory, because in the end it had to be forced; no other way.

And after all these examples, the genocides, the poverty, we still have the die hards who persist. I have debated many, and I mean MANY Marxists. Many of them pay lip service to freedom, and attempt to provide textual support. But if you question them thoroughly enough, they always concede that blood must be spilled to achieve their goals, and that individual freedom is still a thing to be supressed.

Have you ever experienced anything to do with Communism? or have you just formed this bias on intellectual stimuli?

"Forming a bias on intillectual stimuli". If this is a bad thing then everything we say is suspect. It does not matter what intellectual stimuli motivate us to believe or debate, only what facts can be presented that refute the opposing idea. That aside, I have limited personal experience with communism from the experiences of my family during a civil war with communists during the mid part of the last century in the "old country". The rest are the beliefs that I formed as a result of a combination of study and personal values.

So there is the reply, if it is crucial for you to understand my point of view, then this post will not suffice, but it should start you off.

Preneto sa anticom. foruma na kome postujem.......Vrlo potkrepljeno:)
 

Back
Top