Coole'n'Quiet

Ako overklokujes.....NE!!!!! Ako ne overklokujes....da

Pa nebi se slozio sa tobom..... Evo meni je na INTEL-u ukljuchen EIST & C1E ( to je kao AMD-ov Cool'n'Quiet ) i CPU je overclockovan na 2.7 GHz:
I sad kad je CPU u IDLE ( 10 otvorenih tabova u operi / sky star 2 sa upaljenim iMusic1 kanalom i oko dvadeset programa u sys tray-u :) ) CPU Fan se Vrti na 800 RPM ( na grafichkoj u 2D je na 30% i dvanejstica na napajanju se vrti na ~ 700 RPM ) pa imam tishinu.....
Pogledaj monozilac & Voltazu na prvoj slici i na drugoj.....
Na prvoj VCore = 0.992 CPU Multiplier = 6_____________________Na drugoj Vcore 1.360 ( u BIOS-u je setovano na 1.375 V ) i CPU Multiplier = 9
 
Kod AMD-a i pojedinih ploca to moze da zayebe stvar, pa da prvo spusti napon, pa tek onda mnozilac sto dovodi do nestabilnosti. Kod nekih je ok. Jos plus ako oce da izvuce max iz njegove memorije, a proc mu ne da to( kao meni :) ) mora da smanji multi, a to ne moze, ako je CnQ ukljucen.
 
Pa realno....ti mozes da OC dok je C&Q ukljucen, ali ne smes da menjas mnozilac i ne bi smeo da menjas napon...zato je bolje da ga ti ukljucis....ako overklokujes malo i to bez menjanja napona onda slobodno ostavi ukljuceno.
 
Pa realno....ti mozes da OC dok je C&Q ukljucen, ali ne smes da menjas mnozilac i ne bi smeo da menjas napon...zato je bolje da ga ti ukljucis....ako overklokujes malo i to bez menjanja napona onda slobodno ostavi ukljuceno.

U redu!Ali ja stvarno nemam potrebe da overklokujem(ne vidim razlog zasto bih to uradio).:grin:
 
Kako glupo pitanje pa da si malo samo razmislio shvatio bi da C&Q radi pravu stvar za tebe i sam bi shvatio da si hteo bar malo paznje obratiti na to.Video bi sam da on svojom postupkom regulise rad ventilatora ukoliko se procesor pregreva.Sad se tema prosirila na OC i jos se pretvorila u raspravu a to te i ne interesuje. Ustvari greska je u tome sto nisi postavio samu temu kako treba zar ne..Sledeci put malo konkretnije s pitanjima i nadam se da nisam bio grub.
 
Kako glupo pitanje pa da si malo samo razmislio shvatio bi da C&Q radi pravu stvar za tebe i sam bi shvatio da si hteo bar malo paznje obratiti na to.Video bi sam da on svojom postupkom regulise rad ventilatora ukoliko se procesor pregreva.Sad se tema prosirila na OC i jos se pretvorila u raspravu a to te i ne interesuje. Ustvari greska je u tome sto nisi postavio samu temu kako treba zar ne..Sledeci put malo konkretnije s pitanjima i nadam se da nisam bio grub.
Meni rad ventilatora regulise potenciometar,burazeru-http://www.caseking.de/shop/catalog/product_info.php?products_id=5979;)
 

Back
Top