KAKO ODREDITI PODZNAK?

sasaka

Početnik
Poruka
43
Posto vidim da dolazi do zabuna,tj. razlicitih rezultata kada sami racunate podznak,resenje je u sledecem:
Osobe rodjene u periodu od 1983-1996 u letnjem periodu mart-septembar treba da oduzmu 2h.
A osobe rodjene od 1996 pa nadalje -2h od marta -oktobra.
 
sasaka:
Posto vidim da dolazi do zabuna,tj. razlicitih rezultata kada sami racunate podznak,resenje je u sledecem:
Osobe rodjene u periodu od 1983-1996 u letnjem periodu mart-septembar treba da oduzmu 2h.
A osobe rodjene od 1996 pa nadalje -2h od marta -oktobra.

A zar to ne radi sam program???? Ja licno mislim da bi to trebao program da radi
 
Kod mene se ne poklapa, koliko se sećam, jer mi je Asc na granici dva znaka. I ni u jednoj tablici mi nisu "uboli" pravi Asc.
Tablicama se možete zanimati, ali za pouzdan odgovor koristite programe ili astro.com.
 
Ne možeš "vući" na nešto, Asc je određen tačnim stepenom tako da si ili jedno ili drugo.
Ako ti je asc na kraju jednog znaka, sigurno ćeš imati dosta i od onog sledećeg jer će veći deo 1. polja biti u tom narednom znaku, ali opet si ti određen vladarem 1. polja gde god da ono počinje.

Gde ti je Asc po astro.com-u? (tačno u stepen)
Ako počinje u Raku, gledaš Mesec i sve u vezi s njim, ako je u Lavu gledaš Sunce kao vladara.
 
;)

Primecujem da malo ko radi peske. Evo postupka koga zanima :

uzme se korekcija vremena za dato mesto (za Bg je 21' 30'' ili 22')
sideralno vreme iz efemerida za taj datum
i doda se na vreme rodjenja!
rezultat koji se dobije trazi se u tablicama kuca za datu geografsku sirinu mesta u kome je osoba rodjena i dobije se asc samim tim raspored ostalih kuca
Treba samo obratiti paznju na promenu vremena koja je pocela 21.3.1982. kada su otisli sat unapred pa ga vi oduzmite Zimska rodjenja se gledaju po vec opisanom postupku :)
 
;)

Primecujem da malo ko radi peske. Evo postupka koga zanima :

uzme se korekcija vremena za dato mesto (za Bg je 21' 30'' ili 22')
sideralno vreme iz efemerida za taj datum
i doda se na vreme rodjenja!
rezultat koji se dobije trazi se u tablicama kuca za datu geografsku sirinu mesta u kome je osoba rodjena i dobije se asc samim tim raspored ostalih kuca
Treba samo obratiti paznju na promenu vremena koja je pocela 21.3.1982. kada su otisli sat unapred pa ga vi oduzmite Zimska rodjenja se gledaju po vec opisanom postupku :)

Mislim svaka cast, ali nije mi jasno zasto bi iko to radio pjeske?
Nemoj me pogresno shvatiti, lipo je i to znati, ali.....
 
E,ova astrologija je velika,precizna nauka,ali se sada nesto pitam koliko nas ima pogresne polazne podatke.U mojoj krstenici pise vreme rodjenja 4.30 ali je majka uvek tvrdila da je gledala na sat kad sam se rodila i da je bilo oko 4.15-4.20.E sad-sa prvim podatkom sam podznak Jarac,a sa drugim Vodolija(majka sad tvrdi da je 4.20 ali ko zna...?)
Ja radim u porodilistu i insistiram da se deci upisuju tacna vremena rodjenja(ako su nam satovi tacni)ali vidim da mnogi zaokruzuju vreme,upisuje se tek po obradi deteta pa se cesto promasuje i po 10ak minuta...
Dakle-mozda se cesto uzdamo u pricu napisanu na osnovu pogresnih podataka?!:sad:
 

Back
Top