Ljubodrag Simonović - Duci

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

dzonson

Zainteresovan član
Poruka
104
ljubodragfg5.gif
ducisv6.jpg


Imao sam sreću i čast da upoznam jednog divnog i plemenitog čoveka,našeg legendarnog košarkaša Ljubodraga Simonovića -Ducija!O njegovoj sportskoj biografiji ne bi mnogo pričao,jer se sve zna,ali mora da se kaže da je u igri "jedan-na jedan" bio nenadmašan! Međutim Duci je vrlo brzo shvatio da sport nije ono što se pričalo i verovalo,sportsko nadmetanje i oslobađnje čoveka kroz igru,već gladijatorska borba "robova" ...Počeo ja da iznosi istinu o svemu tome i postao nepokolebljivi borac za istinu! To je čovek koga ni jedan režim nije mogao da ućutka i kupi nekom "foteljom", položajem u društvu i slično,bio je na udaru i "bivših" i "sadšnjih"...Taj čovek trideset i nešto godina nije mogao,i ne može, da nađe posao u svojim "zemljama",jer je "mnogo pričao"...

Inače, Duci je magistar pravnih nauka i doktor filozofije.
Napisao je i značajne knige, neke od njih su:
"Pobuna Robota","Filozofski aspekti modernog Olimpizma","Sport Kapitalizam Destrukcija","Olimpijska Podvala","Novi Svet je Moguć"
Interesantna je stvar, da su mu posle Oktobarskih promena odbili jednu doktorsku disertaciju,nisu mu dozvolili rad na doktorskoj tezi na Fakultetu za sport i telesno vaspitanje, koja je imala naslov "Sport u svetlu filozofije igre" – jer je javno kritikovao Đinđića i sport...!?
Baš imamo strašno "jako stručne" institucije...
No,da ne pričam ja mnogo...daću vam na uvid jedan deo Ducijevog intervjua sa Radovanom Nastićem negde 2001.2002-e godine...

#######################################################

...SPORT JE POTPUNO IRACIONALAN.Uzmimo nekog sprintera na 100 metara.I obori svetski rekord,pomeri rezultat za koju stotinku.I ceo svet mu se divi,svuda je to udarna vest,ceo stadion mu se klanja.Ali kakve to koristi ima za napredak čovečanstva??? šta je planeta Zemlja dobila time??? Da li su prestali ratovi,gladi,suše??? Na svakih 3,6 sekundi neko,na oovoj našoj planeti Zemlji,umre od gladi. Pa dok je "heroj" istrčao tih 9 sekundi,dvoje ljudi je umrlo,a treći će umreti dok "heroja"budu fotografisali za naslovne strane i udarne vesti.Ali živimo u takvom svetu,gde se ceni materijalno,a ne duhovno.I to je tragedija cele priče...

######################################################

Mislim da je sport stranputica u borbi žene za emancipaciju,jer je nametnut taj model muskularizma i kvantiteta,znači brže-dalje-snažnije,i estetika,ne individualnost već taj model ko je jači,ko je jači taj pobeđuje.To je taj Kubertenov princip u sportu,tako da žena,da bi se dokazala kao vrednosno biće u sportu,ona mora da prihvati model muškog sporta,da se ponaša kao muškarac,da glumi muškarca,tako da je ona degradirana na dva načina-kao žena i u fizičkom smislu,jer mora da upotrebljava doping.Ja smatram da treba stvoriti takve oblike igre koji daju mogućnost svakom čoveku da učestvuje i da se tu adaptira,dakle duh tolerancije,solidarnosti i poštovanja,a ne muskularnog agresivnog borilačkog mentaliteta,koji eliminiše one koji su slabiji.Žena je u sportu degradirana na biće nižeg reda.Žena je simbol slabosti,i muškarac mora da se dokazuje u suprotnom smislu.I Kuberten i svi ti glavni ideolozi sporta su degradirali ženu,govorili su da žena koja nastoji da bude razumna,nije samo nenormalna već i monstruozna,čak i ženu kao razumno biće su eliminisali.Sport je u svojoj suštini iracionalan.

#######################################################

Igrali smo protiv Portorika,na Olimpijadi u Minhenu,i oni su bili dopingovani,to se utvrdilo posle utakmice.Vodili smo sa dosta razlike,a u drugom poluvremenu oni su kao ludaci uleteli na teren,to prosto nije bilo normalno šta su radili.U svakom slučaju afera je bila zataškana,mi smo protestvovali-igrači,ali ja sam ostao usamljen,nisam hteo da se povinujem pretnjama rukovodstva,na čelu sa Nebojšom Popovićem i Radomirom � aperom,i onda sam odlučio da se vratim u
Jugoslaviju.Posle toga sam bio suspendovan prvo na 6 meseci,u stvari sam bio suspendovan zauvek.Doping je bio prisutan još 1972 na Olimpijadi u Minhenu,to je i kod nas bilo kod ljudi koji su se bavili individualnim sportovima,noću su urlali,jer nisu mogli da kontrolišu kontrakciju ruku,mokrenje...U Americi se zvanično dopinguje 3,5 miliona sportista.Monstruozna je ta doping trudnoća-to je bio jedan kongres u Salcburgu 1988 godine-žena se veštački oplodi i posle 4 meseca se ubije plod,a krv se u međuvremenu uzima koja je 50 posto jača ,pošto se hrani dete... Prosto su neverovatne stvari koje se dešavaju. Nemački golman Harold � umaher je 1988 objavio knjigu "POČETNI UDARAC" u kojoj je objavio da su oni svi bili dopingovani i da su osvojili prvenstvo sveta,jer im je doktor ubrizgao oko 3000 inekcija u noge u roku od 7 dana,a da ne govorim o doping supstancama koje su pili...Inače,1954-e,na Svetskom prvenstvu u fudbalu,kada je u finalu Nemačka pobedila čuvenu Puškaševu Mađarsku ekipu.-verovatno najbolja ekipa koja je igrala fudbal,-posle 7 dana svi Nemački igrači dobili su žuticu,jer su bili dopingovani strihininom.To je jedna od najvećih čuvanih tajni Zapadne Nemačke bila...U sportovima snage,brzine,izdržljivosti,nema više čoveka koji ne uzima doping.U Americi još 1983 godine 75 % je uzimalo kokain,a 10% fri bejs. Sada uzimaju hormone rasta,onda eritropojetin koji stvara crvena krvna zrnca. TUR D FRANS i NJUJOR� KI MARATON su 2 najveća doping takmičenja u svetu.
#######################################################

Ja sam zato da se na primeru Volt Diznijevih stripova i njegovih filmova,kao i stripova poput MANDRAKA,koji ima pored sebe fizikalca Lotara koji je Crnac,ili FANTOM-DUH KOJI HODA.Sedište mu je u Africi,i čuvaju ga Pigmeji.To je isto sa TARZANOM.To su rasistički stripovi.Belac u džunglama gospodari Crncima.To je rasistička varijanta kojom vaspitavaju svoju decu i ona je i dalje na snazi.Volt Dizni je stvorio sliku bolesnog sveta,svi žive sami.Na primer,Buldozi su MIKI MAUSU predstavljeni kao Hispanjolci,odnosno Crnci.I oni su uvek robijaši i lopovi.Kao što sam pričao o bajkama IVICA I MARICA ,ili CRVENKAPA:CRVENKAPA JE JEDNA OD NAJMONSRTUOZNIJIH PRIČA IKADA ISPRIČANA!Samo početak priče-bolesna baka leži u sred šume,i majka šalje ćerku da joj nosi kolačiće!? Pa svaki normalan čovek bi tu ženu doveo kod sebe da je leči,pa kako može bolesna starica da se brine o sebi!?
Sam početak priče je monstruozan.I onda neke budaletine kažu-pa deca to ne shvataju na taj način.Pa o tome se i radi,oni podsvesno upijaju te bolesne principe,zato se starica pojavljuje kao neka veštica,kao ispali joj zubi,znači,ako čovek gubi telesnu snagu,više ne vredi,ne ceni se duhovnost,ne ceni se ljudskost,ne ceni se životno iskustvo,već se ceni ta fizikalija,...i zato je veštica uvek stara i odvratna.Tako je odvratan odnos prema starim ljudima.ALAN FORD je izvannredan strip.To je jedan od najboljih stripova koji je ikada napravljen.To je strip koji ima kritičku dimenziju i koji u karikaturalnom smislu,daje sliku kapitalističkog života.Na primer Superhik,koji otima siromasima i daje bogatašima,simbolika je neverovatna,nije ni čudo što su Magnusa i Bunkera proglašavali komunistima...

######################################################

Ja sam bio sa Američkim igračima koji nisu smeli ovde da izđu da igraju utakmicu,jer je naša zemlja bila Komunistička,a Komunisti jedu Crnce.Prosto je neverovatan taj tip ideologije.Ja nisam mogao da verujem dok nisam došao u kontakt sa Američkim igračima,posebno sa Crncima,šta je njima utisnuto u glavu i kakve predrasude imaju.Naša vlast je imala kritički odnos prema Kapitalizmu,ali je prosto bilo blesavo da neko od nas govori o njima kao kapitalistima...najbolji primer je Američki košarkaš Briver,primer koji se nalazi u knjizi D BRIK OF D GEJM, sa Olimpijade 1972-e,gde Briver kaže ,igramo
protiv Japanaca,i trener-belac naravno-kaže SREDITE KOSOOKE, a vodimo sa 30 i više koševa razlike...Onda igramo protiv Sovjetskog Saveza,a on viče-SREDITE KOMUNJARE.I ja počnem da razmišljam,da li će početi da viče i SREDITE CRNČUGE. Neverovatne stvari.Ja sam bio dobar drug sa Edeškom,Belovim,nikad u svlačionici ni jedan od Ruskih trenera,nije tako motivisao igrače-SREDITE KAPITALISTE,BURŽUJE ili takve gluposti.Oni su ZA RODNAJA kao i mi,borimo se za svoju zemlju,ali nikada,ni Žeravica,niti bilo ko me je trenirao,nije imao takve idiotske poglede na svet. A da ne govorim da su igrači uvek Crnci,a treneri Belci.Belci koji su u NBA,igraju samo zato da bi popunili tu RASNU KVOTU,jer je 98% publike belačko. Pa igraju 3-4 Belca,da zadovolje masu.Taj rasizam je strašan u Americi.12.500 Crnačke dece propadne,da bi jedan prošao.I zato MARTIN LUTER KING govori sa su Crnci sportisti CRNI GLADIJATORI 20-OG VEKA I DA SU SRAMOTA ZA CRNU RASU,jer beli rasisti koriste Crnce,da bi prikrili pravi položaj Crnačke populacije u Americiu! To su reči Martina Lutera Kinga,kojeg je ubio FBI po naređenju Huvera.

#######################################################
...nastavak sledi...
 
...........................

Što se tiče budućnosti,...mislim da treba ulagati u telesnu kulturu.Treba razviti pokret povratka prirodi.Novi oblik Rusoovog koncepta,koji se zasniva na principu, čovek je čoveku čovek! Odnositi se prema prirodi kao ekološkom prostoru,kao istorijskom,estetskom prostoru.Stvarati ekološke mape,da
se deca zbliže sa prirodom,usmere ka prirodi.Da priroda postane deo njihovog ljudskog bića.Odnos čoveka prema telu je odnos prema prirodi,jer je telo deo prirode.Deca moraju da shvate,da svet ne može više da se razvija po logici kvantiteta,nego mora da se ide na kvalitet. I NE VI� E MATERIJALNO,VEĆ DUHOVNO TREBA DA POSTANE MERA LJUDSKOG BOGATSTVA.TO JE SU� TINA PRIČE U IZVORNOM HRI� ĆANSTVU I U IZVORNOM MARKSIZMU. Telesni pokret kao izvor duhovnog pokreta,duhovno bogatstvo,kao mera ljudskog bogatstva.Razvoj međuljudskih odnosa,briga o deci,briga o starim ljudima.Razvoj igračke prirode čoveka-STVARALAČKO SLOBODARSKE PRIRODE..


######################################################

Ducijev sajt:
http://www.simonovic.info/
Ducijeva E-mail adresa :
simonovic@simonovic.info


Iz štampe je izašla Ducijeva knjiga "Olimpijska podvala".

101fr7.jpg


Ukoliko ima zainteresovanih da kupe knjigu,cena knjige je (kod njega) 500 dinara,
a Ducijevi E-mail adresu imate gore..
Klikni dole da pogledaš Ducijev blog koji radi već skoro tri meseca...


 
ja bih ipak da se upoznam sa covekom...mozda mi kupi kola :lol:
Mislim da je bolje da počnemo sa biciklom,rekreacuje radi...?:)

A o Duciju možeš više saznati na njegovom blogu koga ja održavam,a renutno je najinteresantnije ovo...

Ducijev nastup na radio Fokusu

Ovo što ćete sada skinuti i slušati slušati je Ducijev nastup na radio Fokusu u emisiji “Dosije”. Zbog onih koji nemaju ADSL brzu konekciju audio fajl sam konvertovao u fleš ” swf ” formatu,jer fajl tako ima 30,1 megabajta za download,dok u mp3 formatu ima 117MB.

Ducijev govor možete slušati i downlodovati.

Retko gde ćete čuti Ducijeve javne nastupe,jer ga zabranjuju,a čovek samo priča iz srca i duše ono što misli,raskrinkava nam velike laži,planetarne laži…. i iza toga čvrsto stoji celim svojim bićem i svojim životnim delom,svojim knjigama!

Sve čestitke ljudima iz radio Fokusa koji su pozvali Ducija da bude njihov gost!
Kliknite na link i uživajte u slušanju….

Ducijev nastup na radio Fokusu u emisiji “Dosije”

fajl je stavljen u "swf" formatu da bi imao što manje megabajta za skidanje( 30mb.) , to je za one koji nemaju ADSL.
Ali,da bi se lakše upravljalo i komandovalo fajlom na plejeru,konvertujte ga posle u mp3 formatu pomoću

Total video konvertera

tada će audio fajl imati oko 117 MB. i moći cete po želji da upravljate slušanjem fajla...
 
Ducijevi posteri
Veoma su sugestivni i upečatljivi i pokazuju da je Duci prodro u suštinu kapitalizma.
Ima još....
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    69,6 KB · Pregleda: 20
  • 2.jpg
    2.jpg
    43,8 KB · Pregleda: 21
  • 3.jpg
    3.jpg
    55,4 KB · Pregleda: 18
  • 4.jpg
    4.jpg
    69,6 KB · Pregleda: 18
  • 5.jpg
    5.jpg
    74,1 KB · Pregleda: 15
Duci je legenda....
Odličan je sajt.
Čitao sam ‚‚olimpisku podvalu‚‚ i ‚‚‚‚novi svet je moguć‚‚.
zahvaljujem se Duciju što mi je uštedeo nekoliko miliona sati slobodnog vremena, jer čitajući njegove knjige shvatio sam šta je sport i šta se krije iza njegovog luksuza...
 
I ja sam davno otvorio temu o njemu, ali nije bilo puno komentara. Ono sto mu zameram: 1. podrzava komunizam iako je to makar onoliko zlo koliko i kapitalizam. Nerealan je...
2. Razocarao me je dok sam ga slusao u nekim TV emisijama. Takvo kolicina vikanja, nepostovanje sagovornika it...to je nedopustivo za jednog intelektualca. Pricao mi je jedan ortak koji je isao valjda u 6. ili 9. gimnaziju - Duci je bio gost u njegovoj skoli i bukvalno je napao nekog nesrecnog djaka koji mu je postavio neko pitanje. Svaka cast njegovom delu, ali imam utisak da gospodin ima neke mentalne probleme.

I mogu li u nekoj knjizari da se kupe njegove knjige?
 
Ducijeve knjige možeš da kupiš u knjižari,ali da bi ti to bilo jeftinije naruči knjige na njegovoj E-mail adres simonovic@simonovic.info:

Duci je temperamentan čovek pošto je on totalni kritičar, "do gole koske", pogađa ga neistina,foliranje i laži, a laži imaš bato koliko hoćeš,čak je i laž usvojena u društvima kao nešto "normalno" i postala "pravilo",ali Duci uvek poštuje sagovornika.I kad povisi ton nekada,to je razumljivo.
Ali ga zato zbog njegove emotivnosti u pričanju,boja glasa i slično, dok kritikuje i objašnjava, ljudi naprosto "upijaju",jer još nisu izgubili iskonski istinkt da prepoznaju istinu...

Te priče o Duciju da ima mentalne probleme,ovo- ono, su obične laži...!
Poznajem ga i sasvim je uredu.

Pa pogledaj ove naše političare kad diskutuju nešto...pljuju se,
blob7cv3.gif
napadaju jedan drugog poput pit bul terijera i na kraju ništa ne kažu,obične gluposti,to je totalni primitivizam!

Duci ima šta da kaže,može dosta da se nauči iz njegovig govora.
Svi režimi ga bojkotuju i kruže razne dezinformacije o njemu,jer on kritikuje sve...!
Dosledan je samome sebi,i daje primer drugima,-onako kako i šta priča,tako i živi.
On nije poput raznih politikanata koji jedno pričaju,a druigo rade.

Duci želi humano društvo,zvali mi to komunizam ili humanizam.

Inače,komunizam nije nikada i nigde realizovan,a svi ga kritikuju...!??
Po Engelsu,komunizam je kada u državama "izumru" institucije sisatema i sve postane neka vrsta komune.U svim zemnljama tzv. "komuniznma" bila je neka vrsta Socijal-realizma...
 
Jes' to je istina,komunizam nigde i nikad nije bio ni blizu postavljen.I Marks i Engels se verovatno prevrcu u grobu.Uostalom, "Kapital" je knjiga koja je proglasena najboljom ikad cini mi se,ili bese to vazi samo za prosli vek.

Ono sto smo mi nazivali komunizam nema veze sa onim izvornim sto bi bi bilo idealno da ljudi u dusi nisu pokvareni.Tu se Marks zeznuo,nije racunao da su ljudi vrlo kvarljiva roba.
 
Nigde ja nisam rekao da sam cuo da on ima mentalne probleme, vec sam to sam zakljucio. Ali bez obzira vidi se da je iskren i da puno zna. Inace, znam za tu pricu - kao pravi komunizam nije nikada bio. A da li se mozda pitate sto? I zbog cega je odneo desetine miliona zrtvi i milijardu osiromasenih ( i vise ako racunamo Kinu )? Pa bas zbog takvih "vizionara" koji su bili spremni da zrtvuju zivote drugih ljudi da bi navodno dosli do tog ideala. E to je, bogme, licemerno.
 
Pa bas zbog takvih "vizionara" koji su bili spremni da zrtvuju zivote drugih ljudi da bi navodno dosli do tog ideala. E to je, bogme, licemerno.

Ako misliš na Ducija,ponovo grešiš.On nije stvarao komunizam,niti bio njegov vizionar.

Čovek samo objašnjava stvari kako jesu,i želi da se stvori humano društvo na principima solidarnosti i humanizma,gde će običan čovek dostignuti svoje limite u razvoju i emancipaciji,ali svi to vezuju za komunizam,koji nije ni dostignut,a samim tim nije ni propao.
Kako može da da se kaže da je nešto propalo ,a nije ni dostignuto,realizovano?

Manipulatori i moćnici su smrvili čoveka i sada je on ko mesečar,neki zombi koji nezna ni da razmišlj i samim tim da prepozna glupost i da kritikuje,da bude aktivan,a ne kao neka biljka koja samo "prima"...i sve se svelo na borbu za goli život,moć,za pare,prestiž,rekorde..a život odumire na planeti,ratovi su postali najbolji "biznis",sve je zatrovano...!

Jednostavno,čovečanstvo još nije došlo do stepena zelosti da se uvidi da je jedini spas za čoveka i planetu humano društvo.,jer kad se uništi planeta,nestaći i moćnici i kapitalisti,i siromašni i bogati,i muslimani i hrišćani i to je najveći paradoks..svi gube!!!
To što Duci želi može da se zove i "merokraticizam"...a to znači da na svako mesto dođe pravi čovek,stručan,vredan,pošten i moralan...!
Takav čovek treba da bude uzor svima,celom društvu!
Tek tad će...
 
A to nikad nece biti jer su i takvi vrlo kvarljivi pre ili kasnije...Kao sto sam rekao ranije,Marks je pogresio u jednoj bitnoj stvari-u celom sistemu je zaboravio da je covek najveci problem.Da imamo neke takve idealne ljude na vlasti,to bi morali da budu neki Hall-ovi tj.savrseni kompjuteri koji rade po programu i nikako drugacije.
 
Upravo tako. I oni komunisticki lideri koji su krivi za smrti milione ljudi su na pocetku verovatno razmisljali isto kao i ti dzonstone. Ali kako to obicno biva ljudi se kvare. Ja recimo u Duciju vidim potencijalnog diktatora, kada bi on dosao na vlast vrlo moguce da bi presao tu granicu i da bi zarad "viseg cilja" cinio lose stvari. Takvih ljudi se treba bojati...
 
Upravo tako. I oni komunisticki lideri koji su krivi za smrti milione ljudi su na pocetku verovatno razmisljali isto kao i ti dzonstone. Ali kako to obicno biva ljudi se kvare. Ja recimo u Duciju vidim potencijalnog diktatora, kada bi on dosao na vlast vrlo moguce da bi presao tu granicu i da bi zarad "viseg cilja" cinio lose stvari. Takvih ljudi se treba bojati...
I Jul i SPS i ovi petooktobarci nudili su Duciju "fotelju" "samo da ćuti",ali sve je odbio i pored toga što je živeo u veoma teškoj materijalnoj oskudici.
Da je hteo mogao je...
On trideset godina ne može da nađe posao u zemljama u kojima je živeo zbog "dugačkog jezika"( SFRJ,SRJ,Srbija ) a doktor je filozofije i prava.
Duci ne bi bio diktator,jer to naprosto nije u njegovoj ličnosti...
 
Dzonson priča o mogućoj kataklizmi... A vi o....
Duci ima blizu šeszdeset godina, njega apsolutno ništa nije uspelo da pokvari i preokrene a prošao je puno i mnogo više nego što običan čovek može da zamisli...
Prava je lafčina, plemenit i nepotkupljiv čovek.
I mislim da bi se nekog bojao moraš prvo da ga upoznaš...
 
Dzonson priča o mogućoj kataklizmi... A vi o....
Duci ima blizu šeszdeset godina, njega apsolutno ništa nije uspelo da pokvari i preokrene a prošao je puno i mnogo više nego što običan čovek može da zamisli...
Prava je lafčina, plemenit i nepotkupljiv čovek.
I mislim da bi se nekog bojao moraš prvo da ga upoznaš...
Da,ovo što si rekao o Duciju tačno je.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top