Da Vam se pohvalim!!!

ama bas nista, osim izvodjaca u mom primeru ;)
Е, видиш, није баш да је "ама баш ништа".
Додуше, тачно је да све зависи од - контекста. И, како за кога.

(Песма је, укратко речено, истовремено, и нацистичка и - антифашистичка. И антиратна. А за окупирани Београд, рецимо, има посебно негативно значење).

Али, како год, није примерено поредити с Додиковим певањем. Какав год његов "репертоар" био.

Мислим, ни мени се не допада, али, ипак, реални будимо, зар би се могло очекивати да запева, нпр. "Di' tu se fedele" (Вердија) ?
 
Е, видиш, није баш да је "ама баш ништа".
Додуше, тачно је да све зависи од - контекста. И, како за кога.

(Песма је, укратко речено, истовремено, и нацистичка и - антифашистичка. И антиратна. А за окупирани Београд, рецимо, има посебно негативно значење).

Али, како год, није примерено поредити с Додиковим певањем. Какав год његов "репертоар" био.

Мислим, ни мени се не допада, али, ипак, реални будимо, зар би се могло очекивати да запева, нпр. "Di' tu se fedele" (Вердија) ?

ma ok, samo sam naveo primer....ali

zasto mislis da za okupirani bg ima posebno znacenje (ono o prvom emitovanju)?

i da li ti se ne dopada lilimarlen ili prica sa pocetka teme?
 
ma ok, samo sam naveo primer....ali

zasto mislis da za okupirani bg ima posebno znacenje (ono o prvom emitovanju)?
Не да "мислим". Него знам. Да је на окупираном Радио Београду била, како се то данас зове, "џингл" . Или, уводна песма. Сваки дан.

Замисли, уз вешање на Теразијама, одвођења у логор, стрељања...

За многе старије Београђане то је врло негативна асоцијација.

А, била је "табу" и дуго година после рата овде, званично.

Између осталог, није смела бити објављена на плочи својевремено, с музиком из филма "Балкан експрес", где ју је у филму певао Тома Здравковић.

i da li ti se ne dopada lilimarlen
Ја сам рођена после рата, и, искрено, немам (нити могу да имам) негативних асоцијација. Штавише. Песма ми се допада. Она је у ствари врло лепа.


ili prica sa pocetka teme?

О теми сам већ рекла у претходном посту.
 
...ekstra je snimak...

...a zamislite naseg premijera Kostunicu da zapeva... :lol: :lol: :lol:

...u stvari njega je tesko zamisliti u bilo kojoj ljudskoj aktivnosti...
...npr. sta mislite koliko minuta otpertlava cipele... hehe ...a mozda posle 10 min odlozi sve zbog Kosova...jer se u ovako bitnom trenutku nema vremena za pertle i sl... :D
 

Back
Top