Kupujem Rimski, Grcki i Vizantijski novac i predmete

Posedujem kovanice sa prostora Felix Romulijane. U prilicno su loshem stanju. Uochava se natpis "Imperator - Rimljanin IV". Pretpostavljam da datiraju iz IV veka. Da li zna neko o chemu je rech, i koliko vrede te kovanice. Da li mogu s nekom techoshcu da se izbele, s kojom?

http://www.vumidet.net/forum/
ovi ce ti na sve da odgovore...
 
Posedujem kovanice sa prostora Felix Romulijane. U prilicno su loshem stanju. Uochava se natpis "Imperator - Rimljanin IV". Pretpostavljam da datiraju iz IV veka. Da li zna neko o chemu je rech, i koliko vrede te kovanice. Da li mogu s nekom techoshcu da se izbele, s kojom?


Modifikator, hvala na odgovoru. Kao sto i sam kazes, taj novac je vrlo losem stanju, a i kvalitet slika ne pomaze. Na jednoj od slika se vidi koji je revers (mada nije jasno da li su sve ovo razliciti novcici ili jedan slikan vise puta ili opet jedan sa aversa i reversa) i to je vrlo cest komad. U ovakvom stanju nista ne vredi.

Mene zanimaju samo kvalitetni primerci. Naravno, sta kvalitet znaci je zavisno od konteksta: stanje u kome ne bih nikada uzeo recimo srebrni antoninianus Filipa I bih rado prihvatio kada bi se radilo recimo o denariusu Kaligule.

Sto se tice ciscenja, u ovom slucaju nema veze, jer komadi nista ne vrede, ali inace nemoj ni da pomisljas o nekom "beljenju" kako ti kazes! Unistavanje patine daleko smanjuje vrednost bakarnog/bronzanog novca, a sto se mene tice to radi i unistavnje toninga srebrnog. Ciscenje mora da se obavlja pazljivo i profesionalno od strane onih koji se u to razumeju. Nikako ovako improvizovano!
 
posedujem stare rimske pare,neki strucni ljudi su mi rekli da su srebrne sigurno ali da nije siguran koliko su stare.interesu je me koja im je cena.ako iko moze priblizno da mi kaze neka ostavi mail adresu da mu posaljem slike.

Dobro vece,

Mozete me kontaktirati preko email adrese
oa214.png


Pozdrav.
 

Back
Top