Sta je sreca

Bustura

Aktivan član
Poruka
1.205
jedina stvar koju oduvek zelim je da budem Srecan covek:
Sta je zapravo sreca?
Dali je sreca.Novac,Izlazci,Ljubav,Voleti ili biti voljen.
I sta je zapravo razlog da svi mi pomalo smo nesrecni.Hm.Veceras je noc vestica.Svi su u gradu polu pijani.srecno izgledaju.Ali duboko nesrecni kada covek zanemari cinjenicu da im je alkohol duboko u krvi.
I dali sam ja srecan kada pomislim da se ponovo vracam sam u svoj krevet.U svoj stan lep ali hladan bez ljubavi bez srece.
Dali je iko od vas pokusao da protumaci sebe i uvidi razlog kada je srecan a kada ne.
Ja zelim biti srecan covek.U sustini nisam cak ni zadovoljan.
 
Ja sam srećna kada mi je život ispunjen, kada imam puno obaveza i onda nemam vremena da razmišljam o tužnim stvarima, što ja kažem "o prolaznosti života". Iako sam tada umorna od tolikih obaveza istovremeno sam i srećna. Ponekad čovek i kad sve ima a ima i višak vremena za razmišljanje onda traži nesreću i tamo gde je nema.
 
tamara je ovo dobro rekla. ima jedan film sa Penelope Kruz, neka lagana romantična komedija, u kome ona odlazi od muža jer je on ne tretira lepo i u Americi posteje čuvena tv kuvarica, snima emisije... ali, postaje tužna i kad je njen prijatelj pita šta joj je, kaže: "osećam se kao da kroz mene duva vetar", a ovaj joj odgovori: "osećaš se usamljeno".
možda je film glupkast, meni nije, ali dobro, ali ova rečenica gore mi se urezala u pamćenje. to je zaista dobro poređenje. i ja kad se osećam (kad sam se osećala) tako potišteno, setno, tužno i usamljeno nisam znala tačno da opišem šta mi je i kako mi je. a zapravo, stvarno sam se osećala "kao da kroz mene duva vetar"...
 
e, sad kad razmišljam o tome, i šta su sve bili uzroci da se ja osećam tako, pa npr: gubitak prijatelja (usled svađe, nesporazuma, izdaje,...), raskid sa momkom, žučne i kritične svađe sa članovima moje porodice, neki moji lični padovi i razočarenja u sebe samu. sad kad razmišljam, sve su to događaji koji su vezani za privatni život. mislim da stvari koje se tiču posla, karijere, školovanja, same po sebi ne mogu da izazovu takav osećaj, osim u slučaju da osećam da me je neko izdao/prevario/zabio nož u leđa/zakinuo od poslodavaca/profesora/kolega, ali tu se zapravo radi o potištenosti zbog toga kako je neka osoba postupila prema meni; kao i u slučaju da sama budem krivac i onda se opet radi o ličnmom, jer budem razočarana sama sobom, osećam bes, krivicu, grižu savesti, kajanje... znači opet se radi o nečemu ličnom - nezadovoljstvo samom sobom.

tako da bi moj zaključak bio da ono što može da učini da se osećamo tako, "kao da kroz nas duva vetar", su ipak lične i privatne stvari, bilo da se baziraju na odnosu sa nekom drugom osobom ili na konfliktu sa samim sobom.
 
e, sad, a koje su to situacije u kojima se osećam kao da me je ogrejalo sunce - nazvaću tako taj trenutak blagosti, sreće, zadovoljstava, pa to su, ovo ću sad teško objasniti, ali probaću, opet stvari koje su privatne prirode. npr, naravno, lepa reč i osmeh koje upućuju razni ljudi, pa makar i slučajni poznanici/prolaznici, osmeh nekog deteta, neka umiljata životinja, lepa reč i osmeh bilo koje drage osobe,... Ali, ozare me i neke stvari kao što je npr, dobijanje diplome, primanje na neki posao, pohvala od strane nadređenog, davanje nekog kompleksnog zadatka, slanje na usvršavanje,... - e, sad, tu se opet radi o tome da ono što meni u tim situacijama ozari dušu jeste ustvari vrlo lični doživljaj da sam dobra, da sam vredna, da sam uspešna/pametna, da me prihvataju, da me priznaju. to bih najlakše opisala kao osećaj kad u školi se đačić javi da odgovori na pitanje i odgovori super i učitelj ga pohvali i pomazi po glavi u znak priznanja. mislim, bar po sebi, da svi mi kad dobijemo neku diplomu, poziv za dobar posao, priznanje od šefa, povišicu - u stvari se osećamo kao taj đačić, koji posle ceo dan bude ponosan i veseo jer ga je učitelj pohvalio.
 
najveca srca je u malim stvarima....i nase zdravlje......... i da si ziv.........:lol:


21-1.gif
 
Srecna sam sto imam svoju porodicu, zdravu i nasmejanu
sto se posle svadje on i ja golicamo ispod ogromnog cebeta
sto imam svoje prijatelje i neprijatelje, da nemam ove druge znacilo bi da nemam svoje misljenje
sto volim zivot i sto umem da se radujem sitnicama
sto radim posao koji volim sa ljudima koje postujem i koji mene postuju
sto svoju srecu uvecavam tako sto je delim sa drugima
 
Ајде, увек сам знала флоскулу ''Срећа је у малим стварима'', коју ми је ћале стално понављао, кроз читаво одрастање...и ја сам је усвојила, али никада у ствари нисам заиста размишљала на тај начин нити примећивала те мале ствари око себе...
Срећу сам примећивала тек када прође, или сам стално очекивала да тек наиђе...

Тек последњих неколико година, што са сазревањем, што са неким животним ситуацијама кроз које сам прошла, почела сам заиста да доживљавам и осећам ту срећу у малим стварима и да будем захвална Богу на капима росе које се пресијавају на трави у рано јутро док возим бицикл на посао, на жутом лишћу брезе које ми ветар носи у лице као да ме обасипа дукатима, на уснулим лицима мојих девојчица, на њиховим рукама око врата, на томе што ми он лупи чвегер и каже:''Туко једна!'', а знам да то значи:''Волим те!'', на томе што одлазим радосна на посао и што се радосна враћам, и највише на на томе што смо сви живи и здрави!

Слушам данас набрајања шта све има Милорад Мишковић, па помислим:''Ех, кад бих бар делић тога имала, како бих путовала и шта бих куповала...'' А онда помислим:''Ма, који ће ми ђаво све то? Имам све што ми је потребно! Имам способност да препознам и осетим срећу и задовољство и без лове, славе и моћи! Шта ћеш више?!''
 
sreća je kad su svi koje volite na broju.......to ne traje doogo.....kad počnu da se rasipaju i ispadaju te kockice...... tada sreća nije moja.......ja tako mislim...ne mislim da je sreća u malim stvarima.....a o krimanalcima i gomilanju novca neću ni da pričam............video sam andriju draškovića na ulici...prvo su mene videli njegovi kriminalci telohranitelji...........njih 10toro........e, onda sam prošao pored njega......tamni cvikeri u 6 popodne...sitan, bezveze.......sa nekom ribom...zagrilo je........vidim, poznata mi faca.....mislio sam da je neki pevač..i onda mi droog kaže ko je bio...........drookao po italiji, pa mu čoovaju boolju...a video sam ga 50 metra...od mesta gde je ubio čoveka...i taj je na slobodi........ne bih se ja nikad menjao za takav slepački mozak....
 
Lepo je sto mi koji nismo puni kao Miskovic umemo da budemo srecni i zadovoljni u nasim zivotima. Da li su nuzno oni koji bas imaju para i nesrecni?

Наравно да не значи да су нужно несрећни. Суштина је у томе да сам схватила да ЈА могу да будем срећна и без лове, моћи, славе, утицаја... Да могу да будем срећна због тих капи росе, а многи људи никада не дођу до тог сазнања стално се упињући да постигну нешто што би их чинило срећним, а за то време срећа измиче пред њима и не виде је...(Не мислим овде на тог Мишковића, него уопште, на велики број људи који мисле да срећу треба да достигну, не видећи да им је пред носом.)
 
Sreca je kad si zadovoljan sitnicama,cak i onim koje niko ne primecuje,kad ne mucis mozak pitanjima sta bi bilo kad bih imao vise i bolje...kad si zadovoljan time sto imas i kad znas u tome da uzivas bez razmisljanja...:-D
 
Cesto se cuju raznorazne price o tragicnim pricama nekih bogatuna, kao da prolupaju kad sve i svasta mogu pa me je zanimalo da li preovladjuje takvo misljenje da su stvarno bogati i retko srecni. Verovatno da ima i onih koji uopste nisu eksponirani u javnosti i moguce i srecni a da mi o njima nemamo pojma. Do novina uglavnom dospevaju bombasticne price.
 
Sreca je kad svaki pud pogledam svoje dete.
Sto mi je porodica zdrava
Sto jos uvek ima ljudi koji zele da pomognu drugima,bez da ocekuju uslugu za to.
Sreca je sto mi mozemo ovako da se druzimo,malo i rasplajavamo.
 
Srecna sam sto imam svoju porodicu, zdravu i nasmejanu
sto se posle svadje on i ja golicamo ispod ogromnog cebeta
sto imam svoje prijatelje i neprijatelje, da nemam ove druge znacilo bi da nemam svoje misljenje
sto volim zivot i sto umem da se radujem sitnicama
sto radim posao koji volim sa ljudima koje postujem i koji mene postuju
sto svoju srecu uvecavam tako sto je delim sa drugima
Ovo bi bila i moja definicija sreće.
 
Srecna sam sto imam svoju porodicu, zdravu i nasmejanu
sto se posle svadje on i ja golicamo ispod ogromnog cebeta
sto imam svoje prijatelje i neprijatelje, da nemam ove druge znacilo bi da nemam svoje misljenje
sto volim zivot i sto umem da se radujem sitnicama
sto radim posao koji volim sa ljudima koje postujem i koji mene postuju
sto svoju srecu uvecavam tako sto je delim sa drugima

Srećna sam zato što još uvek ima dobrih ljudi. :):):)
Kao što je Sanja!!!
 
Cesto se cuju raznorazne price o tragicnim pricama nekih bogatuna, kao da prolupaju kad sve i svasta mogu pa me je zanimalo da li preovladjuje takvo misljenje da su stvarno bogati i retko srecni. Verovatno da ima i onih koji uopste nisu eksponirani u javnosti i moguce i srecni a da mi o njima nemamo pojma. Do novina uglavnom dospevaju bombasticne price.

Не знам да ли има неке везе, али мој тата је увек говорио:''Човек који има све што пожели - није срећан!''
Вероватно зато што онда нема циљеве пред собом... Не знам.
 
Na to sam i mislila, jel neko zna nekog bas bogatog ali da je i srecan? Ja ne :?
U stvari imam jednu rodjaku koja zivi u inostranstvu i ultra su bogati, i po zapadnim merilima, e sad ne cini mi se da su zbog toga nesto posebno srecni a imaju gomilu problema i stvari o kojima moraju da vode racuna koji meni nikada ne bi ni pali na pamet. Nesto prosto kao sto je- da li se neko druzi samnom iz neke koristi ili prosto zbog mene?
Ali ne mislim ni da nesto pate, ili da su nesrecni, zbog tih, prosto drugacijih briga koje imaju. Mislim da je stanje srece pitanje licnog opredeljenja bez obzira sta imas ili nemas.
 
Ovo me podseca na knjigu ""Olovka pise srcem"
Iskreno, skoro decije... bitno je prepoznati srecu.. i probuditi se ujutru i reci "ti si moja sreca"-partneru, detetu, kuci, suncu...
 
Sreca je trenutno stanje zadovoljstva kada nam se dese lepe stvari, a biti zaista srecan znaci biti zadovoljan sobom i okruzenjem.Kada imas sa kim to podeliti, na koga se osloniti... Novac nema veze sa srecom!
 

Back
Top