problem sa sis fajlovima na nokia N73

Nisam 100% siguran nista te ne kosta da odes i pitas. sis extenzija je za "Symbian OS Installer File" i posto je za sada namoderniji telefon i najvise kosta a kazes da si ga kupio pre dva dana idi da vide sta mu je. Posto ti od pocetka ne mozes da instaliras sigurno ima veze sa software-om. To ti je sve ilegalno sto se mobilnih telefona tice mozda su staivli poluispravan software

p.s. koliko se ja razumem u telefone :)
 
oni meni tvrde u servisu da su podigli sistem i da ce biti sve uredu, nije nista uredu idem tri puta ko dzukela gore dole i jos su krenuli da se svadjaju samnom, dodje mi da razlupam i racunar i telefon. Dodje mi da odem i da im stavim CD i telefon na sto i kazem aj' da vidim ako ubacite ja secem glavu!!!
 
pa ocigledno da onda nije problem u telefonu negu u tim fajlovima koje pokusavas da ubacis. dali su fajlovi kompatibilni sa verzijom symbiana koji je u telefonu, ili jednostavno fajlovi nisu u redu.
meni se desavalo 100 puta da neki program nemogu da instaliram, skinem drugu verziju, trecu-petu i ni jedna neradi, onda nadjem neku desetu i tek ta radi.
Najlakse je ici u servis i maltretirati servisere, zasto uopste i kupujete telefone koje ne znate da koristite, jel kad kupis racunar teras onog sto ti je prodao da te obucava jer nemozes da instaliras igricu?
 
Ma decko izgleda nikad nije imao 3rd edition Symbian telefon (mozda mu je i prvi Symbian),tako da ne cudi sto nije prvo pogledao da li je u Application Manageru odobrena instalacija softvera,onda da li uopste ima SERTIFIKAT za svoj telefon,a naravno vrlo je moguce (pored toga da nema sertifikat jer ih ogromna vecina aplikacija trazi) da je probao da instalira .sis programe koje ima od ranije sa starijih Symbiana,sto nece da moze,retko koja .sis aplikacija radi u 3rd edition Symbianima (i to je samo greska u nazivu aplikacije,verujem da sve moraju da budu .sisx)!!
Pozdrav 8)
 
Ma prima i sis fajlove nego ti ili nisi naleteo na verziju koja odgovara tovm telefonu ili je nesto drugo u pitanju. Napisi sta ti izbacuje kao problem na telefonu kad nece da instalira. Mozda moras da namestis datum unazad kako bi radila ta aplikacija, a po instalaciji da vratis na danasnji datum. Ima na netu gomila sis fajlova za koje pise da su za N73 a ne rade, treba strpljenja samo...
 
tesko da te bas razocaravam iz dana uz dan ne pisem poruke bas svaki dan nemam nesto vremena moram povremeno i da radim. Jos ces pokusati da me ubeduis da su telefoni legalni kod nas u prodaji. Zbog se onda u inostranstvu telefoni prodaju u FULL opremi a ovde dobijes osnovno punjac i telefon ostalo ako zelis dokupljujes. Najverovatinje si ti jedam od prodavaca mobilnih pa se izvlacis.
 
Kakve sad pa veze ima SIM lock sa Symbianom,lock softver je u firmware-u telefona,nema on NIKAKVE veze sa Symbianom,vec sam objasnio zasto hoce i poneki .sis program da se instalira,jednostavno tako neko napise u ekstenziji (valjda iz navike sta li) ali je sam program pisan za OS 9.1 (koji je pisan od nule iako izgleda skoro isto spolja kao i prethodni Symbiani) i zato radi!!
Pozdrav 8)
 
Nokia N73 moze da instalira i sis i sisx aplikacije, samo one treba da budu za symbian 9.1. neke aplikacije je potrebno sertifikovati, a ako se one ne sertifikuju moze doci do problema pri instalaciji tipa:
expired sertificate,
sertificate error. ako je ono prvo u pitanju onda samo treba podesiti u podesavanjima za sat na 2006 godinu i posle instalacije vratiti na 2007.
a ako je ono drugo u pitanju onda treba sertifikovati tu aplikaciju, sto nije tesko samo treba malo potraziti po internetu, mislim da je Lomnica_city to obajsnio u jednoj od svojih tema, malo pogledajte nacete sigurno.
i telefoni koji su kupljeni u Telenoru, konkretno N73 mogu da snimaju sis i sisx aplikacije, neznam samo ko je provalio tu glupost.
 
Nokia N73 moze da instalira i sis i sisx aplikacije, samo one treba da budu za symbian 9.1. neke aplikacije je potrebno sertifikovati, a ako se one ne sertifikuju moze doci do problema pri instalaciji tipa:
expired sertificate,
sertificate error. ako je ono prvo u pitanju onda samo treba podesiti u podesavanjima za sat na 2006 godinu i posle instalacije vratiti na 2007.
a ako je ono drugo u pitanju onda treba sertifikovati tu aplikaciju, sto nije tesko samo treba malo potraziti po internetu, mislim da je Lomnica_city to obajsnio u jednoj od svojih tema, malo pogledajte nacete sigurno.
Ja sam napravio jos pre godinu dana tutorial kako se cisti Nokia od brendiranog softvera,ili od softvera koji jeste original ali nije za nase trziste kako bi se ubacio Srpski,nije objasnjenje za sertifikate,ali ima tog objasnjenja na hiljadu mesta na netu za pravljenje sertifikata,koga ne mrzi da trazi! ;)
...i telefoni koji su kupljeni u Telenoru, konkretno N73 mogu da snimaju sis i sisx aplikacije, neznam samo ko je provalio tu glupost.
Ma neki ekspert za mobilne hoce da nas nauci necemu! ;)
Pozdrav 8)
 

Back
Top