Novi zakon-teorija ili praksa?

Poruka
4.413
Zbunjena sam ovom novom reformom po kojoj svako ima pravo da se leci kod kod doktora hoce. Preselila sam se i karton mi je iz jednog Doma zdravlja prebacen u drugi. U tom prvom sam se lecila od kad sam se rodila a doktorka koja me vodila na skolskom je bila upucena u sve moje probleme, znala me sto bi se reklo u mali prst. Srecom u poslednje vreme nisam imala zdravstvenih problema pa nisam isla kod lekara u taj drugi DZ.

Danas sam se cula sa svojom zubarkom kod koja je kad sam je upoznala radila na Stomatoloskom fakultetu, posle toga je presla u DZ na skolsko da radi i uvek kad mi je nesto trebalo sam isla kod nje iako nisam pripadala tom Domu zdravlja. Imala sam tu i otvoren karton. Zvala sam je jer mi je pukla plomba pa da je pitam, s obzirom da vise nisam osigurana preko roditelja i da imam 20 godina, da li mogu kod nje da dodjem. Rekla je da mogu i da po novom zakonu mogu da biram koji ce doktor da me leci, u kom god hocu Domu zdravlja i da ja mogu da izaberem da li cu se leciti na skolskom ili za odrasle. Tako da sam se zapitala da li je to stvarno moguce jer ja bih se rado vratila onoj doktorki opste prakse iz DZ kome vise ne pripadam, jer u nju imam puno poverenja.
Hvala unapred
 

Back
Top