Problemi sa jetrom ili necim drugim

distance111

Početnik
Poruka
16
Pozdrav svima,

Ne znam ni odakle da krenem, ima dosta toga.
Da li ima smisla da pisem sve po redu ? Bice dosta dugacko.
Prilozio sam dve fotke najnovijih rezultata testova.

Od 7. meseca imam povisene jetrene testove koji osciliraju. Tu i tamo me boli jetra, ispod jetre i najnovije oko mokracnog mjehura. Cesta ali ne stalna temperatura od 37-37.2, vec nekoliko meseci. Prevladava stanje umora bez razloga, u vecernjim satima zuto-crvenkaste "staklenaste bolesne" oci. Tamniji podocnjaci vec od jutra.

Testovi koje sam radio:

- Tona krvnih testova na sve moguce viruse, hepatitise, mononukleozu itd... sve negativno ili neaktivno.
- Test mokrace, negativan.
- Pregled na ocnom odeljenju, oci bez problema i defekta, naocale ne nosim
- Pregled na hirurgiji (ovo sam uradio zbog neobjasnjene nagle boli na desnoj strani, ispod jetre) Mislili su da je apendix ali nisu me operisali.
- Uradjena kolonoskopija, nalaz normalan sve do apendixa, navodno i apendix izgleda ok. Ovo su mi potvrdili i na ultrazvuku.
- 3x ultrazvuk, blago povecana jetra, difuzne lezije na jetri, sve ostalo ok
- Iznenadni proliv 2 dana, bris rektuma je pokazao Kampilobakter. Dobio sam antibiotike i ponovni bris je vec bio negativan, medjutim ovo nije pomoglo celokupnom stanju.Stolica normalna, 1x ili 2x dnevno.
- u zadnjih nekoliko dana primecujem cesce mokrenje bez popratnih bolova... zbog toga sam uradio test mokrace koji je negativan.


15.11. imam dogovorenu biopsiju jetre.
Ne znam dal da uradim jos i gastroskopiju.

Neka ideja o cemu se radi ?
(nemojte samo o Gillbertovom sindromu, to dijagnozu vole da daju doktori koji ne zele da se zabavljaju sa vama)

Ako se neko razume neka pogleda prilozene fotke, rezultati su radjeni u Pragu, Ceska. Zivim u Ceskoj.
(iznad normale su: monociti, bazofili, Na, K, oba bilirubina!, ALT, (AST je u ovom nalazu ok), tricilglicerol

Vec mesecima mi se stanje ne poboljsava, pribojavam se neceg "gadnog", utjece mi to i na psihiku.

Hvala unapred!

PS. Mozda jos da dodam, imam 30 godina, 190cm, 85kg (imao sam 93kg u 7. mesecu, bio sam dosta dugo na dieti, musko :)

PSS. Ono sto me uvek podseti da nesto nije u redu je ta temperatura 37-37.2, umor,bolesno izgledajuce oci i cesta bol sa desne strane kao ispod jetre.
 

Prilozi

  • DSC00569e.jpg
    DSC00569e.jpg
    39,5 KB · Pregleda: 200
  • DSC00570e.jpg
    DSC00570e.jpg
    44,7 KB · Pregleda: 184
Samo da se javim, bio sam na biopsiji.

Rezultat je (u prevodu sa ceskog):
"Steatoza stepena 3/4 do 4/4. Znakovi steatohepatitide nisu nadjeni"

Bilo mi je receno da u uzorcima tkiva nisu pronadjeni upalni procesi.
Da-li to znaci da se kod mene radi o "Simple steatosis" a ne o"NASH-u ?

Cak mi doktor nije preporucio nikakvu posebnu dietu, nego vise kretanja i rekreativnog sporta.
(dijetu odrzavam i dalje, ne jedem masno)


P.S. Za one koji razmisljaju o biopsiji, nije nista strasno. Malo je neprijatan dozivljaj "igle u jetri", boli iznutra. Sve u svemu, da se preziviti :)
 
Da bilirubin plese izmedju 50-90.Bukvalno vec znam po sebi, po ocima, po razpolozenju da-li je visi ili nizi. Dijeta, pa nista na ulju, nista peceno (samo iz rerne ili grill, ponekad). Riza, spageti (bez mesa i bez parmezana, samo paradajz sos), kuhana riba (fileti) , ponekad kvalitetnija riba iz konzerve, kuhana piletina, paradajz...i jos ponesto .Jabuka, banana, cajevi bez secera .Izbacio sam sirne namaze, masnije sireve i suhomesnate proizvode totalno.
 
Pre svega Srecna ti Nova 2008.godina.
Nisam siguran da si se potrudio da detaljno opises svoj jelovnik. Ali i pored toga hteo bih da ti preporucim pasulj, pahuljice od zitarica, kupus, kelj, soju, sojino mleko i sojin tofu sir. To mozes da kupujes, a mozes i sam da pravis pa ti nece biti skupo. Takodje kacamak, kuvani kukuruz secerac, kuvani kompot od sljiva, krusaka,dunja ili bresaka .Probaj pa se javi .S postovanjem.
 
Ukoliko posedujem povisene Bilirubine ( 36,6 ) sta to treba da znaci, a svi ostali nalazi su mi u granicama normale....
Koliko to moze biti opasno, osim svojoj doktorki, kome bih jos trebao da se obratim...?
Sta Predstavljaju ti Bilirubini?
Znam da se moram konsultovati sa svojim lekarom ali zeleo bih znati misljenje vise ljudi.
Kao mlad imao sam isti problem, povisenih bili rubna, ali tada se nekim permutovanjem pojavilo da navodno imam povecan secer i tada se ssve prebacilo na taj secer da bi kada smo ustanovili posle 3 vadjenja i ispitivanja krvi da je doslo samo do ocigledno neke greske jer mi je kanije sva 3 puta secer bio u normali pa cak i nizi, a tada mi je nadjeno 7,1. Juce sam vadio krv i davao mokracu na kontrolu i u svojim rezultatima danas vidim da su mu poviseni Bilirubini a sve ostalo ja normalno... Sta to moze biti, i sta da radim?
Unapred Zahvalan, Bogdan Jovic!
 
Ovde nadjoh jedan tekst o bilirubinu:
http://www.stetoskop.info/Relevantn...hepatobilijarnog-sistema-3113-c13-content.htm
Koliko se meni cini, bilirubin je podatak vezan za jetru i njen rad. Kad si vec obavio analize, otidji do dr o.p. On ce vec znati da odgonetne nalaz i da te uputi dalje. Ne verujem da ovde neko moze tek tako da ti prognozira sta bi moglo da bude uzrok. Lekar o.p je odlican izbor nakon uradjenih analiza. Kreni dalje sa nalazima i bice ti mnogo lakse jer si poceo da odmotavas "klupko".
 
devojka mi je bila nesto bolesna, imala je upalu grla pa je radila bris grla i nosa, ali i nalaz jetre!? kada su stigli rezultati vidi se da su joj AST i ALT uvecani 44 i 57.. Ono sto mene zanima je da li postoji mogucnost hepatitisa B ili C posto znam da se oni mogu i polno preneti ali ne znam kako.. Ja sam ne tako davno radio nalaz jetre i meni je sve bilo ok, a ja sam njoj prvi.. da li je to moguce? inace mislim da je verovatno zbog neceg drugog povisen ALT i AST... molim objasnjenje sto pre, bas sam zabrinut za nju ali i za sebe
 
devojka mi je bila nesto bolesna, imala je upalu grla pa je radila bris grla i nosa, ali i nalaz jetre!? kada su stigli rezultati vidi se da su joj AST i ALT uvecani 44 i 57.. Ono sto mene zanima je da li postoji mogucnost hepatitisa B ili C posto znam da se oni mogu i polno preneti ali ne znam kako.. Ja sam ne tako davno radio nalaz jetre i meni je sve bilo ok, a ja sam njoj prvi.. da li je to moguce? inace mislim da je verovatno zbog neceg drugog povisen ALT i AST... molim objasnjenje sto pre, bas sam zabrinut za nju ali i za sebe

Mononukleoza?
 

Back
Top