Pacovi

bez uvrede,ali ako neko moze da drzi pacove?odakle dobijas te pacove?imam fobiju od istih,joj grozni su mi...tja..sto sam videla ovu temu..sto sam je otvorila...
 
pacovi su ove godine strasno trazeni kucni ljubimci, otkako je izasao onaj crtani film, muckalica...nisu nista gadniji ni prljaviji od drugih glodara a socijalniji su i pametniji. vazno je da se odvoji zenka od muzjaka jako rano ako imas par, jer je jako mlada polno zrela (u pitanju su meseci, ali ne znam da ti kazem koliko, mozda dva ili tri)
 
divni kucni ljubimci, pametni, cisti, druzeljubivi
ali kao i svako zivotinju razmisliti pre uzimanja
evo par sitnica:

-drustvena zivotinja, najbolje je uzeti par istog pola

-reprodukciju ne savetujem, vrlo brzo se reprodukuju i u velikom broju, ima ih dovoljno i bez toga koji bi mogli biti spaseni iz laboratorija i sl.

-kao podloga u kavezu nikako ne valja obicna piljevina jer imaju jako osetljiva pluca i skloni su alergijama, zato kupi "piljevinu"(koja vise izgleda kao gomila drvaca)od konoplje, ili podlogu od kukuruza koju sam vidjala kod nas u pet shopovima

-za hranu ti savetujem mesavinu za glodare plus kao dodatak malo kroketa za macke, suvog voca, cerealija i uvek jako suv hleb na raspolaganju radi trosenja zuba
kao i za ostale zivotinje slatko i cokolada nikako, eventualno s vremena na vreme malo vocnog jogurta

-ciscenje kaveza jednom nedeljno, kavez sto veci to bolji, ali i pored toga potrebno im je izlazenje iz istog redovno

-zenke su aktivniji, radoznale, muzjaci mirniji, vece maze, ali se vise osecaju i veci su
 
jos nesto - devojke koje sam slusala (ja nemam pacove) su rekle da oni strasno vole da grickaju kablove, znaci treba obratiti paznju na to ako ti se neki produzni nadje na podu. spomenule su da vole i da grickaju namestaj, ali ne znam sada sta - da li sundjer, tkanine ili nesto trece
 
jos nesto - devojke koje sam slusala (ja nemam pacove) su rekle da oni strasno vole da grickaju kablove, znaci treba obratiti paznju na to ako ti se neki produzni nadje na podu. spomenule su da vole i da grickaju namestaj, ali ne znam sada sta - da li sundjer, tkanine ili nesto trece
tacno!
to sam zaboravila.
kao glodari-vole da glodju:)
kablove, tkaninu, sundjer, drvo, nista im nije problem, zato ih trba paziti...i zbog njih i zbog vasih stvari.
ako im se obogati sredina, manje ce biti skloni grickanju, to su pametne zivotinje mojima treba stimulacija, pogotovu zenkama
 
znaci ne verujem...te zivotinje moja baba sa sela zove :strvine!
znaci, prenose bolestine, gadni su ne daj ti Boze, JEDU SVE! Ja mislim da i kavez mogu da pojedu ako su gladni :)

Ja sam samo izneo svoje misljenje o tim strvoderima...nista drugo nisam hteo da kazem...svako ima pravo na svoj izbor, a sto rece tara, kud dodjoh na ovu temu
 
dobro de,ja ih ne volim,ali verujem da ako ih ljudi drze kao kucne ljubimce vodice racuna da ne budu bolesni,tako da nece prenositi te bolestine,a ni gladni tako da nece biti potrebe da jedu kavez....ali ja stvarno imam fobiju od njih tako da nisam kompetentna da pricam o drzanju istih kao kucne ljubimce...
 
divlji pacovi ne prenose nesto posebno vise bolesti od kanida, felida, mustelida, ptica, no dobro...vise ih prati los glas, kao i vukove, slepe miseve itd...
a ovo su pored toga kucni pacovi koji poticu generacijama i generacijama od laboratorijskih pacova, koji naravno, ne prenose vise te bolesti.

sto se tice glodanja, ne, ne jedu sve, i to nema veze sa tim da li su gladni ili ne, i vevericu da drzite, glodala bi neke stvari, to joj je priroda i potreba da bi joj se zubi trosili;)...

i samo da vas potsetim da mozete da budete i vise nego zahvalni tim groznim bicima, jer je sva vasa kozmetika, vasa sredstva za ciscenje, vasi lekovi, testirani na istim(kao i zecevima, psima, mackama, misevima...kako sta, kako gde...)sem naravno ako koristite ne testirano kao ja;)
da ne pricam koliko smo ih izrabljivali u psihologiji, biologiji, veterini, itd...
 
Malo bajata tema... Rea, nisam te skorije vidjala ali ako si i dalje s nama, :) za kozmetiku... I ja pazim sta kupujem. Licno mislim da nikad ne bih drzala glodara bez obzira na vrstu ali ih ne smatram nista manje vrednim od ostalih zivotinja.
 
Stara tema, al ajde, ne mogu da izdrzim, moram nesto da napisem. Pacovi su jako draga bica, moj drug je imao pacova koji mu je po ceo dan sedeo na ramenu. Nije bio prljav, nije grizao kablove i jako je voleo da se ceska. Ja bi sad za rodjendan trebalo da dobijem ili nekog glodara ili papagaja( pre bi papagaja, jer imam vec jednog sisara), tako da bi ga rado drzala u kuci. Nije mi jasno zasto je jedan pacov gori od ostalih glodara koji se drze kao kucni ljubimci. Hrcak ujeda ko nezdrav, morsko prase je isto sto i pacov bez repa, mis je mini pacov, a leming je mis bez repa. To da prenose bolesti je tacno, ali samo ako zive napolju i ruju po smecu, a ovi pacovi su potpuno zdravi. Pa i pas ili macka koji zive napolju su potencijalni prenosioci!!!!
 
За разлику од пацова у дивљини, они који су одгојени у вештачким условима и у човековом друштву су врло интелигентни и привржени љубимци који лако уче и који се могу научити да се одазивају на позив, да врше нужду на једном месту и разним триковима, на пример да стоје на задњим шапицама и сл. Обично се као љубимци држе пољски пацови пореклом из источне Азије, којих има у разним бојама, мада се на потпуно исти начин понашају и припитомљени домаћи пацови.

И интересантне су асоцијације на пацова у различитим културама. У европским, пацов је прљава и зла животиња, штеточина која изазива страх и гађење и преносилац је црне куге. Чак је и реч "пацов" увреда, која описује врло лошег, подмуклог и поквареног човека.

У Кини је, на пример, пацов једна од 12 животиња Зодијака, и као што имају године Змаја, године Мајмуна, тако имају и године Пацова у којима прослављају ову животињу, а асоцира се на страственост, духовитост, шарм, практичан дух и вредноћу; интелигенцију, јаку вољу и богатство. Реч уопште није увредљива, и неком рећи да је пацов је исто тако неутрално као и када би на српском неко неком рекао да је јелен или ирвас...

 
izvinjavam se sto ozivljavam staru temu al moram da napisem nesto
Pacovi .. ima vise vrsta neki su ruzni (iz kanalizacije) neki lepi
jednostavni za drzanje i spadaju u top 6 najpametnijih zivotinja na svetu.. mogu i da se dresiraju :)
evo ova vrsta je pogodna za cuvanje u kuci i veoma lepa
jedu sve .. veoma izdrzljivi.. vidim neko je napisao teski za drzanje.. lol malo sutra jedu sve i nista im ne smeta.. mogu da se drze i na -5 i na +50
 
Ja razmisljam da uzmem jedan par (crno beli ili crni) Do sada ih nikad nisam drzao, ali svi govore da su izuzetno intaligentni i cisti. Ja sam imao i imam razne vrste glodara, a ljude kojima se gade ove zivotinje tako je zato sto su tako nauceni. To je taj "seoski" mentalitet (bez uvrede) kako je vec neko gore spomenuo.

Kad sam bio klinac moja mama se uzasno plasila svih glodara i kao i vecini ljudi svaki glodar je za nju bio pacov pun bolesti bla bla bla... svaki glodar osim zeca. Jednostavno tako smo nauceni. Cak ima i ljudi koji i zeceve nevole jel tvrde da se zecevi pare sa pacovima i mackama :eek: Ja nisam mogao da verujem kada sam cuo :hahaha:
Iako je sve zivo sto sam imao mama na pocetku mrzela, posle vrlo kratkog vremena gledajuci mene sa tim zivotinjama, zavolela ih je sve. Videla je da njeni strahovi od nepoznatog nemaju osnova i da svi oni mogu da budu veoma ljupke zivotinjice.

Dakle, na mladima je da edukuju starije generacije da imaju neracionalan strah i gadjenje prema ovim i slicnim simpaticnim zivotinjicama. :super:

fgrqdwu9mme9c36f5.jpg


206496.png
grooming-baby-pet-rat.jpg


pet_rat_08_winner.jpg
 
dragi forumaši,
ja nešto zamišljam da bi volo dimam pacova za kućnog ljubimca, prijatelja i to
pa se sad raspitujem
ima li ovde koga sa takvim ili sličnim iskustvom?
koji je životni vek prosečnog pacova?
i da li se može nabaviti neki gotivan pacov, ne beli onaj laboratorijski nego što sličniji ovo normalnom?

aj pa hvala
:)
 
uzmi brate gavrana - mogu da nauce da govore ko papagaji, samo sto je to retak slucaj - ili necu iz inata ili im nije zanimljivo ili su glupi

a jesi mislio ovog obicnog pacova - stetovinu il nekog kao gosm. pacova
 

Back
Top