Onako amaterski

S

sanja

Gost
Postovani umetnici,

Imam dve leve ruke za likovnu umetnost, ali veliku zelju da napravim nesto licno... Zelela bih da napravim otiske dlanova i stopala svoje dvogodisnje cerke, i uramim, kao trag u vremenu... Molim za savet koje boje da koristim (namazem dlan, pa na kakav papir da uradim otisak) i savet da li bih mogla nekako da napravim 3D otisak (npr. otisak stopala u gipsu ili slicnom materijalu).

Hvala, mama Sanja
 
To je moja supruga isto tražila pa smo to napravili ovako:imaš u trgovinama slikarsko platno nalijepljeno na karton,nij skupo imaš raznih formata ,onda su djeca izabrala svoju boju zelenu sin a ljubičastu curica,kupili smo akrilnu boju za beton a to možeš i slikarskom akrilnom,pa su temeljito namazali ruke i otisnuli na platno ,ruke treba odmah dobro oprati prvo u hladnoj vodi a kasnije deterđentom u toploj.otisci vise kod bake i djede i zanimljiv su ukras .odlijevke je malo komplicirano raditi jer kalup za ruke i noge moraš raditi u8 više djelova ali i to je izvedivo ako su djeca poslušna i miruju dok se dijelovi suše,lakše je izraditi kalup i odlivak lica u gipsu nego ruke,kalup za lice možeš iziti odjedanput ,ako te interesira postupak.kontaktiraj me na mail..
 
Kreatori ti je super odgovorio.Mozes sa bojama za beton, najbolje!Za 3d otiske je komplikovano i za ljude u bransi, a kamoli za tebe.Mozda neko ima neku ideju,ali ja sem odlivanja u gipsu ne znam bolji nacin, a to je stvarno komplikovano.
 
Hvala svima!
U Beogradu sam... shvatam da ta procedura nije za amatera, pa ce otisci biti dovoljni.
To je jedini nacin da ovekovecim ta malena brza stopala i rukicee koje stizu da pipnu bas sve...
 

Back
Top