Prebrzo mrsavljenje-koliko je to stetno?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

as1

Početnik
Poruka
1
Zdravo,
Zovem se Marko, imam 17 godina, visok sam 176 cm i imam trenutno 90 kg.
Citav Avgust sam drzao dijetu i sa nekih 104-105 kg skinuo sam na 90, bez fizicke aktivnosti, dosta sam vezan za racunar koji mi je i u neku ruku i pomogao da smrsam(cim sam osecao glad, sedao bi za racunar i zabunio bi se, tako da za par trenutaka prestao da osecam glad).
Ta moja "dijeta" se sastojala iz toga sto sam hleb totalno izbacio iz upotrebe(nekada sam znao da pojedem i dve vekne za dan), a ishranu sam umanjio i redovno sam uzimao obroke.
Od kako sam smrsao kilogrami nisu vratili, mnogo se bolje osecam, i imam malo manje problema sa seborejom.
Prepostavljam da po zdravlje nevalja bas toliko sto sam smrsao za kratko vreme, pa me zanima koje su to stetne posledice tog prebrzog mrsavljenja?.
Jer zelim da smrsam jos 10 - 15 kg.
Pozdrav,
Marko
 
Posto si relativno skoro drzao dijetu tokom koje si izgubio 15 kila mislim da bi najbolje bilo da odes do nutriciologa (Institut za javno zdravlje Srbije „Dr Milan Jovanović Batut"
Dr Subotića 5, Beograd, tel: 011 2684 566, recimo) pa da se sa njim posavetujes o tome kako i kad da nastavis sa dijetom.
Kapiram da ti visak kilograma smeta ali imaj u vidu da ti jos rastes i da se razvijas te da moras da unosis hranljive materije.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top