Kineski restorani u Moskvi

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
А ти имаш неке доказе?!? Извршио статистичко истраживање?
Причало се тако и за Јевреје да од крви новорођене деце месе обредни хлеб :)
pa nema nigde ni istazivanje da zabari jedu pastu ili meksikanci kukuruzne tortilje ,a kinezi kucece meso ,mislim koji ce qurac istrazivanje kad svi to znaju i to se ni ne krije :?
 
pa nema nigde ni istazivanje da zabari jedu pastu ili meksikanci kukuruzne tortilje ,a kinezi kucece meso ,mislim koji ce qurac istrazivanje kad svi to znaju i to se ni ne krije :?
pa ne jedu svuda.
kolika je kina kuhinja se isto tako razlikuje od jednog dela do drugog.
negde jedu kucice negde ne,mada je to vise koreanski specijalitet koliko ja znam.
i koliko ja znam u jednom delu kine jedu i fetuse,ne znam tacno u kom obliku,iako je to ilegalno valjda,tj barem mi je tako rekla jedna drugarica koja zivi u kini.samo mi je bilo previse odvratno da slusam detalje :?
al ako isao u kineskre restorane nekad mozes da znas koliko se od jednog do drugog hrana moze razlikovati.
 
pa ne jedu svuda.
kolika je kina kuhinja se isto tako razlikuje od jednog dela do drugog.
negde jedu kucice negde ne,mada je to vise koreanski specijalitet koliko ja znam.
i koliko ja znam u jednom delu kine jedu i fetuse,ne znam tacno u kom obliku,iako je to ilegalno valjda,tj barem mi je tako rekla jedna drugarica koja zivi u kini.samo mi je bilo previse odvratno da slusam detalje :?
al ako isao u kineskre restorane nekad mozes da znas koliko se od jednog do drugog hrana moze razlikovati.
A ne brini ti lukav je Kinez on pomesa meso terijera i krave pa ih samelje napravi prolecnu rolnicu i prelije je secuan sosom onako ljuto i slako u isto vreme pa posten Srbin domacin navikao na celo prase sas jabukom u ustima ,ne moz da zna ni sta je dobio :lol::lol:mm sad mi se jedu prolecne rolnice i ona ljuta svinjetina na rezance :-?
maa kontam da su to sve gluposti prvo zbog toga sto se uglavnom oseti kao sto si ti rekla a i ovde je meso toliko jeftino da ni nema potrebe za takvim egzibicijama::D mada kod nas koliko znam samo jedan restoran drze bas kinezi od desetak koliko ih ima, a u tom nisam jos jeo.
 
A ne brini ti lukav je Kinez on pomesa meso terijera i krave pa ih samelje napravi prolecnu rolnicu i prelije je secuan sosom onako ljuto i slako u isto vreme pa posten Srbin domacin navikao na celo prase sas jabukom u ustima ,ne moz da zna ni sta je dobio :lol::lol:mm sad mi se jedu prolecne rolnice i ona ljuta svinjetina na rezance :-?
maa kontam da su to sve gluposti prvo zbog toga sto se uglavnom oseti kao sto si ti rekla a i ovde je meso toliko jeftino da ni nema potrebe za takvim egzibicijama::D mada kod nas koliko znam samo jedan restoran drze bas kinezi od desetak koliko ih ima, a u tom nisam jos jeo.
pa prolecne rolnice su sa povrcem,ko zna sta si ti jeo :shock:

ne znam u novom sadu ko sta drzi,al ja ovde odem ponekad u kineski blok i najedem se ko stoka za 300 dinara,i jos mi nista nije falilo :lol:

mada kada prolazim sa psom pored grupe kineza,uvek ka uzmem k sebi da ne pomisle da je sam,pa da misteriozno i "nicim izazvano" nestane :(
 
pa nema nigde ni istazivanje da zabari jedu pastu ili meksikanci kukuruzne tortilje ,a kinezi kucece meso ,mislim koji ce qurac istrazivanje kad svi to znaju i to se ni ne krije :?

Па не, овде се прича о неком подметању... кучеће под овчије...
Кажу који ретард?
Можда наседне неко ко је до јуче био вегетаријанац па се опаметио:lol:

И даље не знам какве ово везе има са политиком. Можда треба ја да поставим тему Италијану једу жабе, ајде нећемо зато у ЕУ:wink:
 
pa prolecne rolnice su sa povrcem,ko zna sta si ti jeo :shock:

ne znam u novom sadu ko sta drzi,al ja ovde odem ponekad u kineski blok i najedem se ko stoka za 300 dinara,i jos mi nista nije falilo :lol:

mada kada prolazim sa psom pored grupe kineza,uvek ka uzmem k sebi da ne pomisle da je sam,pa da misteriozno i "nicim izazvano" nestane :(
Kod ovog kod mene u kraju ima i sa povrcem i sa svinjskim i pilecim mlevenim mesom (dal je stvarno svinjsko:shock:)
pa po svim tim restoranima je uglavnom dobra hrana i na isti fazon pravljena al ima kod mog caleta u zgradi gde mu je firma neka kineska radnja u prizemlju ,i gazda kinez ima obicaj da i kuva rucak za sebe u radnji i to izaziva takav smrad da se recima ne moze opisati ,mislim nisam nista tako osetio u zivotu:?pa mi je on uvek bio sumnjiv u vezi sa limanskim kerovima u serpi .
 
Direktno nismo, ali nisam ni primjetio do sada, da početak komunikacije mora da se najavi naprimer na PP!
No nema veze (priznajem da si u pravu), važno mi je samo to da se ono na mene ne odnosi.
pa ne evo gledam bas citirala sam porina a ostatak diskusije sam samo na brzinu pregledala tako da nemam pojma sta si pisao i da li si pisao nesto uopste.
tako da mi nije jasno gde si se pronaso u onom postu,al ok.
Kod ovog kod mene u kraju ima i sa povrcem i sa svinjskim i pilecim mlevenim mesom (dal je stvarno svinjsko:shock:)
pa po svim tim restoranima je uglavnom dobra hrana i na isti fazon pravljena al ima kod mog caleta u zgradi gde mu je firma neka kineska radnja u prizemlju ,i gazda kinez ima obicaj da i kuva rucak za sebe u radnji i to izaziva takav smrad da se recima ne moze opisati ,mislim nisam nista tako osetio u zivotu:?pa mi je on uvek bio sumnjiv u vezi sa limanskim kerovima u serpi .
kod nas nije bilo primecenih nestanaka bezanijskih lutalica,doduse dolazili su sinteri,al su oni kukavice jure samo one mikro pse,a ove sarplanince ne smeju ni da pogledaju :roll: e sad da li su u dilu sa kinezima ne znam :? ali bitno da cu i njih od sada da gledam drugim ocima :?
 
Kod ovog kod mene u kraju ima i sa povrcem i sa svinjskim i pilecim mlevenim mesom (dal je stvarno svinjsko:shock:)
pa po svim tim restoranima je uglavnom dobra hrana i na isti fazon pravljena al ima kod mog caleta u zgradi gde mu je firma neka kineska radnja u prizemlju ,i gazda kinez ima obicaj da i kuva rucak za sebe u radnji i to izaziva takav smrad da se recima ne moze opisati ,mislim nisam nista tako osetio u zivotu:?pa mi je on uvek bio sumnjiv u vezi sa limanskim kerovima u serpi .

Ej,to da vecina spava,zivi i radi u lokalima....ogavno....:(
 
Pošto su u Kinu počeli da prodiru i prozapadni običaji
da imaju pse kao kućne ljubimce
.

A da nije bilo zapada u Kini ne bi znali šta su to kućni ljubimci.

Pa je li su pekinezere uzgajali zbog dva kila mesa i kože ili su oni bili kućni ljubimci na kineskom dvoru.
I tako još par desetina rasa koje su selektirane u Kini, za razne potrebe, međuostalog i zabave.
Valjda ne misliš da je pas čau-čau odgajan za istu svrhu kao jorkšir svinjče u Evropi.
 
A da nije bilo zapada u Kini ne bi znali šta su to kućni ljubimci.

Pa je li su pekinezere uzgajali zbog dva kila mesa i kože ili su oni bili kućni ljubimci na kineskom dvoru.
I tako još par desetina rasa koje su selektirane u Kini, za razne potrebe, međuostalog i zabave.
Valjda ne misliš da je pas čau-čau odgajan za istu svrhu kao jorkšir svinjče u Evropi.
Ne jedu izgleda baš sve vrste,
slično je kod ptica i riba :)
 
Ne jedu izgleda baš sve vrste,
slično je kod ptica i riba :)

Ne znam što se čudite što u Kini jedu pse.
Jedu i mačke i zmije i skakvce i kornjače......., pa sve što gmiže i hoda zemljom (valjda osim ljudi).
Postoji i neka druga civilizacija i kultura na planeti osim evropske.
A to ti je logika opstanka.
Kina onolka kolka je nikada nije bila ravnomerno naseljena. Prenaseljeni su bili krajevi u dolinama
reka, poput Hoanhoa ili Jancegjanga.Ishrana običnog sveta se najviše bazirala na pirinču, ali jednoličnost ishrane i nedostatak proteina
dovodini do bolesti beri-beri.
Pošto nisu imali razvijeno stočarstvo poput Velike Britanije ili Holandije glad za proteinaima su zadovoljavali
na sve druge moguće načine.

Isto lako je bilo Jevrejima i Muhamedu da zabrane da se jede svinjetina.
To je isto kao kad bi neki evropski prorok zabranio sa se jedu kamile.
A tek zamisli Induse kojima je krava sveta životinja, a u evropskim kulturama je govedina
najzastupljenija u ishrani od svih namernica životinjskog porekla.

Takođe pacovi su bili redovni na meniju pariske i londonske sirotinje.
Potrošnja je smanjena tek kad se saznalo da su oni prenosioci kuge (pošasti srednjeg veka).
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top