Welcome screen - Pomoc

Kasiopeja

Početnik
Poruka
41
Pre nekog vremena, koristila sam neki program poput theme manager, ne znam da li bas njega, ali nije ni bitno. Elem, tada mi se nesto zeznulo, i od tog dana mi stalno nudi na startup-u da biram OS (Jedno je xp, a drugo je xp modifikovan sa tom novom temom) Ja sam program davno izbrisala, i kao sto rekoh vise ne znam ni koji je i ne znam kako da se resim rog problema, kad ja imam samo jedan OS. A druga stvar koja se tada desila je da vise ne mogu da imam onaj welcome screen, vec samo mogu classic, i kada probam da namestim drugacije, on navodno prihvati promenu, ali uopste ne prebaci sa classica, dok je za log off ok...
Pa ako neko moze da mi pomogne da resim prob bilo mi stvarno divnooooo
Hvala
 
Evo sta pise:

[boot loader]
timeout=1
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Restore Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /KERNEL=boot.exe
 
Uspela sam naci i program.... Probala sam ga porenuti ponovo, pod pretpostvakom da ne moze vise da me zezne. To je samo jedna aplikacija koja se zove UXTheme Multi-Patcher (Neowin Edition), tako da nisam bas sigurna sta bih ja tu imala da otklanjam sa kompa. Evo sta kaze tacno:
This program will patch your uxtheme.dll so you can use any 3rd party visual style on Windows XP (SP1) or Windows Server 2003.File protection dialogs should be cancelled and a reboot....

Kasnije prijavi gresku, kako ne nalazi potrebne fajlove i da mu trebaju diskovi za Xp, koje ja nemam kako bi nasao, onda se restartuje, prijavi da ne moze da nadje neki fajl 20D04FE0 - 3AEA - 1069 - A2D8 - 08002B30309D i to je to....
Ako imate neki predlog...

Hvala
 
Treba da ukloniš poslednju liniju u boot.ini file-u. Ovu:
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Micro soft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /KERNEL=boot.exe

Snimi file. Pažljivo pri brisanju...



Control Panel - User accounts: Change the way users log on or off.
Čekiraj Use the welcome screen i Apply Options.

Btw, koliko korisnika imaš na kompjuteru i koristiš li šifru za logovanje?
 
Samo ja i koristim. Sto?
Vise nema opcije biranja OS, ali i dalje postoji problem oko welcome screena. Probala sam ja i ranije tako da namestim, ali nije moglo. Ja stvarno ne znam oko toga sa logovanjem, ali mozda je nestao neki fajl (nesto), pa sad ne moze zbog toga?

Hvala puno svima....
 
Kazes da je program nesto petljao sa temama.
Onda pokusaj desni klik na desktop pa proerties i onda stavi da ti tama bude Windows XP.
Ako ne onda ono sto sam ti vec rekao.Znaci ukloni sve ostatke.To sto se on ne instalira neznaci da nepravi neke fajlove negde prilikom startovanja.
 
Izgleda da je taj program zamenio neki ogirinalni fajl sa nekim svojim. I sada ne mogu da ga vratim. Probala sam izbrisati, ali mi ne da, a onda sam ga premestila iz system32, i onda nije hteo npr a otvori add/remove. btw: fajl se zove UXTheme. Ne znam da li se tako zvao i pre...
 
Kasiopeja

pazi, koristila si program UXtheme patcher da bi pomocu njega mijenjala izgled windowsa..
To je poznat programcic za te stvar.. Dakle pomocu tog programa si mijenjala mnogo sistemskih stvari na svom windowsu, ali nisi obratila paznju da se to ne moze da Uninstalira...
Theme (teme) od windowsa koje si postavila sa UXtheme pacerom su ostale i ne mozes da ih mijenjas vise, jedina mogucnost da probas jeste da to promijenis sa istim programom ponovo ili da pokusas da TuneUP Utilites programom i opcijama Visual Style..
Samo sto TuneUP nije besplatan program kao sto je to UXTheme ..
 
Pozdrav.Ja sam novi , prvi put na forumu, imam problem sa programima, samo se Internet Eksplorer može conektovati, Skajp,mesinger,Mozila no conect, neznam zašto, pojavljuje se da ima nekakva greška na opcijama Int.ex i to kada hoću da zapamti podešavanja na Google. Gdje je ta kočnica, piše mi nešto da su isključeni neki kolačići, šta su kolačići, nemože zapamtiti ni podešavanja jezika na Google, uvijek piše to isto upozorenje, a oni drugi int.programi se ne conektuju. H v a l a !!!!
 

Back
Top