Sata kabal, System try!?

Nemkec_SM

Zainteresovan član
Poruka
111
Skoro sam uzeo novi komp i na ovom su hard i citac na sata i u system try imam ovo
sata.JPG

kao sto na slici izgleda kao da sam stavio USB flash memoriju i to mi stalno stoji dole i nervira me to su hard i taj citac na sata probo sam nekako to da sakrijem da se nevidi ali nisam uspeo, a ako pokusam da iskljucim nesto od toga kaze da nemoze da ih iskljuci posto se vec koristi, naravno.....
i kod druga jednog sto ima na sata kablu hard i njemu stoji tako u system try
jel neko ima neko resenje da stavim to da se nevidi?
 
Skoro sam uzeo novi komp i na ovom su hard i citac na sata i u system try imam ovo
sata.JPG

kao sto na slici izgleda kao da sam stavio USB flash memoriju i to mi stalno stoji dole i nervira me to su hard i taj citac na sata probo sam nekako to da sakrijem da se nevidi ali nisam uspeo, a ako pokusam da iskljucim nesto od toga kaze da nemoze da ih iskljuci posto se vec koristi, naravno.....
i kod druga jednog sto ima na sata kablu hard i njemu stoji tako u system try
jel neko ima neko resenje da stavim to da se nevidi?

Koliko ja znam svaki SATA2 disk to ima.Tvoj SATA2 HDD podrzava "hot plug" kao i tvoj SATA2 kontroler .Pa ti Windows onda daje "Remove hardware" dialog da dismountujes hard disk drive.Ali tu ti je problem ako ti je OS na tom driveu jer ce ti onda pokazati gresku.Po meni to je dobro jer ti taj disk mozes promeniti bez gasenja celog kompa ,naravno ako ti je OS na nekom drugom drajvu. :D
 
Da uklonite ikonicu "Safely remove..." sa SATA hdd-a
grana:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\nvata

kreirajte kljuc DWORD "DisableRemovable" bez navodnika
dodelite mu vrednost "1"

restart Windows

u nekim slucajevima stoji i ovde
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\nvatabus.
Eto da se nadje i na ovom forumu.

Mada po meni je to bolje ne dirati. :)
 

Back
Top