DECA U AUTU

Kada vozim decu u autu

  • vozim rizicnije, jer imam izgovor za policiju

    glasova: 0 0,0%
  • nemam stav

    glasova: 0 0,0%

  • Ukupno glasova
    19
  • Anketa je zatvorena .

Nedostizni

Zainteresovan član
Poruka
270
Tragedija od subote tera nas na razmisljanje da li moramo biti oprezniji kada vozimo decu u autu. Novi zakon predvidja drakonske kazne za one koji u saobracaju ugrozavaju decu, cak i za njihove roditelje. Sta mislite o tome i kakva su vasa iskustva?
 
podržavam ideju, jedan prijatelj koji živi u Njemačkoj je ispred svog lokala preparkiravao auto i nije dijete stavio u sjedalicu i vezao ga odrala ga je policajka Švabica :lol: ja vozim pažljivije pogotovo kad vozim tuđu djecu
 
Шта се десило у суботу?
иначе сам већ неколико пута рекао да тај закон у најави може да прописује шта год хоће када се већ сада зна да се неће поштовати :| :| :|
 
podržavam ideju, jedan prijatelj koji živi u Njemačkoj je ispred svog lokala preparkiravao auto i nije dijete stavio u sjedalicu i vezao ga odrala ga je policajka Švabica :lol: ja vozim pažljivije pogotovo kad vozim tuđu djecu

a svoju ne pazis :D , salim se, ja isto vozim pazljivije, tudju decu, svoju jos nemam
 
Čovek u Golfu obilazio kamion po gustoj magli i sudario se sa busom. Roditelji poginuli na licu mesta, troje njihove dece u teškom stanju, opasnom po život (juče u 17:45 najmlađa ćerka 5 godina, preminula).
Četvrto dete, koje nije njihovo je van životne opasnosti. Inače, to je neopreznost... Nevezano za decu.
 
Pitam se sta je bilo u njegovoj glavi kada je resio da po magli i klizavom putu pretice vozilo, znajuci da tako ne ugrozava samo sebe i svoju zenu, vec i CETVORO dece?????
 
U SAD ti nece dozvoliti do uzmes dete iz porodilista bez sigurnosnog sedista, takodje su moje klinke pe otpusta iz bolnica sat vremena posmatrali da vide kako se ponasaju u sedistima tj da li se plase itd.

Iz obdanista nemogu da uzmem dete ako nema sediste, takodje su i kazne ogromne ako vozis decu bez decjih sedista. Ovde u svakoj vatrogasnoj stanici postoji ekspert za ugrdnju sedista i uvek ce pregleati da li je sediste pravilno postavljeno.

Takodje sva nova vozila moraju imati takozvani "Latch" system za instaliranje sedista koji nekoristi postojece pojaseve za vezivanje vec se sigurnosnim alkama vezuje direktno za sasiju.
 
ne dozvoljavam divljanje u voznji kada su deca u kolima.
moja deca se vezuju i pozadi.
nema skakanja i dernjave u kolima, ponasanje u kolima je i te kako vazno.
do skoro su sedeli u sedistima.
taj idiot koji je tako nesavesno vozio..nemam dalji komentar.
 

Back
Top