Kosmichka ljubav...

.....................................................

angel-13.jpg
 
Kad bi rijeka mogla govoriti,
Kad vatra ne bi mogla izgoriti,
ni tad te dušo ne bi mogao prestati voljeti.




Ruka prema svjetlosti

Nismo li drugo do li krhka vreća
Krvi i kostiju
Te nas i pribadača može ubiti;
Ali u nama teče sjemenka
Koja može pustiti iz nas
Jedinstvena leptira.
Svega od svjetlosti, i svega od sjene,
Bez kože, mreže, i kostura
I bez mogućnosti da ga ulovi
Bilo što ljudsko, ili božansko;
Neranjivo biće,
Nestvarno, i kao svijet veliko
Koje slobodno, ispunjava beskraj
I iz njega izlijeće u nemoguće.
 
Svih ovih godina stvarahtebe,mila
ispisujuci dusom svojom
nebesku pricu
sanjah oci tvoje,poput
jezera istine
u kojem htedoh sebe ogledati
Pisah ti pesme i price
neznajuc kako da ti ih dam
sede u akashi i cekaju
da ih dusom svojom primis
i da ih vidis,
sa ovog puta koji je
odabrao nas
Svih ovih gopdina stvarah
tebe mila,stvarajuci sebe
stvorih Jedno.
 
Prepoznati ono što eonima se kreće ka svom cilju, najveće je umeće. Da li smo zaista u stanju prepoznati kosmičku ljubav, onu što čekasmo toliko dugo da zaboravismo kako je to izgledalo na pra-početku? I, ako nam se i kada desi, hoćemo li je uistinu prepoznati, jer kako da znamo nešto što nismo doživeli već tako dugo vekova, kako se odvojiti od predrasude i našeg vlastitog zamišljanja kakva ta ljubav treba da bude? Ko smo mi da to uopšte znamo na samom početku susreta, ako se on i desi? Potrebno je strpljenje i čini se, lagano prepoznavanje znakova, postepeni hod ka onom što se zove spajanjem dve polovice jedne duše...I ponovo - hoćemo li se prepoznati odmah? Ili će naše predubeđenje da nam zamagli vid? Treba biti siguran u jedno - Bog je taj koji ih spaja nakon što ih je jednom tako davno razdvojio i Usud će uplesti svoje prste i tako neumitno, kad tad spojiti ono što eonima čeka na spajanje...
 
Iz mog iskustva posmatranja sveta, shvatio sam da je najbolji nacin prikaza svemira sadrzan u Tao simbolu. Ako posmatramo svet oko nas videcemo da svaka teza ima svoju antitezu, od mikro do makroelemenata. Zena ima rupu, muskarac izbocinu ( da se tako izrazim, slicne termine naci cemo I u makrokosmosu), noc i dan, ljubav I strah, beda I izobilje…teza I antiteza…”kako gore - tako I dole” to je princip svemira, od atoma do coveka,nema razlike,sve je zivo. Udisaj I izdisaj, sazimanje I ekspanzija. Takodje, po Tao simbolu vrlo lako mozemo posmatrati I ljude. Jung ih je podelio na ekstroverte I introverte. Obicno su ekstroverti otvoreni ka spolja ali unutra su malko “prazni”, dok je sa introvertima obrnuta situacija – oni mogu da borave sami I u mraku ali unutar njih obicno tinja “svetlost”. Tu opet vidim Tao simbol. Zena I muskarac takodje – zena (zenska energija) tezi da se dopadne, da spolja bude privlacna kako bi privukla muzjaka. Muzjak (muska energija) je mirniji, cutljiviji ali unutra po pravilu ima vise svetlosti.( ovo je podela po energijama a ne po fizickom polu, cesto je muska energija zastupljenija u zeni I obrnuto).

Izmedju je Tao.

Izmedju je Zen.

Izmedju je ravnoteza kojoj tezimo, kako god tu ravnotezu nazvali - ona je u nama.

Sila Svetova I Ljubav Kosmosa…;)
 
Neko moje iskustvo ...
Prepozna se tim sto je neobjasnjivo,cudno, snazno- za obe strane ali je tu postoji - spaja
nepobedivo,mocna povezanost sa kojom vidis sebe u nekom drugom - nesto tvoje tamo negde daleko i duboko.Mnogo strpljenja je potrebno, mnogo truda je za odrzati izdrzati - voleti bezuslovno.A to ne moze svako da izdrzi,samo prava iskrena jaka obostrana ljubav rusi sve prepreke pred sobom.
 
Neko moje iskustvo ...
Prepozna se tim sto je neobjasnjivo,cudno, snazno- za obe strane ali je tu postoji - spaja
nepobedivo,mocna povezanost sa kojom vidis sebe u nekom drugom - nesto tvoje tamo negde daleko i duboko.Mnogo strpljenja je potrebno, mnogo truda je za odrzati izdrzati - voleti bezuslovno.A to ne moze svako da izdrzi,samo prava iskrena jaka obostrana ljubav rusi sve prepreke pred sobom.

Upravo tako...i ako je drukčije, to onda nije to...
 
Setiti se...
kosmicke ljubavi s pocetka vremena i
prepoznati je na kraju vremena
i setiti se svih dodira zivota dvije duse kroz brojne inkarnacije...
osvestiti, ukloniti neverovanje
i poverovati da je takva nevinost i cistota
u ljubavi moguca...
Jer, kosmicka ljubav ne slici nijednoj zemaljskoj,
toliko drugacija, toliko sveobuhvatna, toliko lepa...
prepuna saosecanja, samilosti i neznosti
prema drugoj polovici duse
ni traga od uslovljavanja, trazenja ovog ili onog,
samo traje i traje...
Ako je neispunjena, mnogo,mnogo vise boli
i mnogo teza za prevazici...
Ako je prevazilazenje i odbacivanje takve ljubavi
uopste moguce do kraja ovog ciklusa...
koji zivis obogacena barem spoznajom da je
takva ljubav moguca
Ako ta ljubav vec nije uzvracena...
Zivis tu Ljubav i Znas...vise ne moras
naprezati se da se setis...
Ako um jos i nije spoznao,
Divlji plamen koji bukti u sredistu Srca
najljepsim bojama i zvukovima sapuce da...
takvu si Kosmicku Ljubav nasla...
I ona ce morati da bude
sama sebi dovoljna...

jer, praznina koju stvara njena neispunjenost
veca je od Svemira, i zato se mora puniti sobom samom
kao nacin da se prezivi to razapinjanje na Krst
jer njeno neprepoznavanje kao da podseca na nekog
koga takodjer nisu prepoznali i zato ga potom- razapeli...
Vodoravna linija - ljudskog i uspravna - Bozanskog,
spajaju se jedino u Kosmickoj Ljubavi koja pomiruje
razapetost i Krst prestaje biti muka, te prerasta u
Radost i Vjecnu Ispunjenost...(hopefully!)
 
SOUL MATES

Sve o njima

.
Julia Jablonski, u svojim razmatranjima ove teme pronalaženja i ostajanja sa svojim soul-mateom, kaže sljedeće:

Kad sam ga vidjela prvi put, kao da je svo vrijeme stalo...vazduh je bio gust i magličast..sa skoro opipljivom frenetičnom energijom. Moje srce prestalo je kucati, zrak mi je sišao u grlo, i žmarci su prošli kroz moje tijelo kao tekuća vatra. Da nije umro u 18. godini, mogao je biti moja «ljubav života», ali vrijeme i kasnije iskustvo u ovim stvarma naučilo me da on to ipak nije mogao biti. Čienjnica da je umro mlad i da sam kasnije doživjela jedno slično ljubavno iskustvo, naučilo me još u ranoj mladosti o prirodi «srodnih duša».
Svi klišei o ljubavi na prvi pogled dolaze iz stvarnog iskustva kad prepoznate nekog koga ste voljeli u stvari u prošlom životu. Intenzivan i trenutačan osjećaj intimnosti je moćan i tokom godina spoznala sam da mnogi ljudi žele imati ljubavno iskustvo sa svojom srodnom dušom. Mnogi se pitaju: Hoću li ikad naći svoju srodnu dušu, Jesam li pronašao(pronašla svoju srodnu dušu, ili Mislio sam da je ona moja srodna duša, šta se zaboga dogodilo?

Mi svi dijelimo jednu primalnu čežnju za osjećajem potpunog jedinstva sa onim što se posljednjih godina zove soul mate. Ova romantična težnja ispitana je sa mnogo aspekata i iz mnogo uglova. Naučnici to objašnjavaju biokemijom i hormonima. Antropolozi to objašnjavaju putem kulturalnih mitova, prokreativnih instinkta i želje za parenjem. Psiholozi to pripisuju duboko usađenim problemima koji potiču iz djetinjstva i našoj želji za ponovnim ujedinjenjem sa našim majkama, našim prvim i «savršenim» ljubavima. Nijedna od ovih teorija ne isključuje jedna drugu, ali kao i sa svim drugim amterijalnim iskustvima, ispod njih leži duboki duhovni korijen odnosno stvarnost iz koje ustvari jedino i izlaze ove želje. Želja pokreće svijet i želja za ujedinjenjem u «Jednotu» je ona koja inspiriše naše želje za pronalaženjem soul mate.a problem je u tome što mi tražimo onu neograničenu i neuvjetovanu ljubav, a romantična veza teško da to može ispuniti. Jer, romantična veza je obično ona kroz koju doživaljvamo mnogo nezadovoljstva i neispunjenih ambicija.
Stoga, veza sa našim soul mateom može početi kao romantična veza, ali zatim prerasti u nešto mnogo dublje. Naime, mi smo privučeni jedno drugom na početku kroz romantičnu vezu,ali iskustvo ljubavi sa soul mateom je kad osjećamo da smo temeljno povezani s njim/njom, a odnos nije rezultat svjesnog napora da tu vezu poboljšamo ili održimo već on potiče od božanske milosti. Ova vrsta odnosa sa drugom osobom toliko je važna u životu i ima toliki upliv da su mnogi rekli da ne postoji apsolutno ništa važnije od ostvarenja takvog životnog iskustva (Thomas Moore, npr.)

Dakle, da se vratimo na početak. Ovaj osjećaj momentalne povezanosti s tom osobom, izrasta iz nesvjesnog ili iz sjećanja duše na prijašnje ljubavno iskustvo s tom osobom. Znači soul mate je neko s kim smo podijelili brojna ljubavna iskustva iz prijašnjih života. Ako samo pogledamo ovaj život, i prisjetimo se koliko smo ljubavnih veza imali, onda je jasno da nismo ograničeni na samo jednu srodnu dušu za cijelu vječnost ili na samo jednu osobu za jedan život.
Kako onda možemo razlikovati običnu vezu iz prošlog života od one veze sa našim soul mateom. Pošto imamo više soul mate-a teško je napraviti distinkciju između toga ko to jeste a ko nije. No, ipak, kada sretnemo nekog i istog momenta osjetimo snažnu povezanost s tom osobom, onda je to vjerovatno ta osoba koju smo voljeli nekad davno ranije.
No, naglasak koji želi staviti autorica je u tome da je bitnija od svih ranijih života i ljubavi koje smo tada imali, činjenica da i sada u ovom životu možemo stvoriti novu vezu sa novim soul mateom. Ona naglašava da je bitnije šta činimo u sadašnjosti jer ona određuje našu budućnost u ovom životu pa tako i stvara mogućnost da svojom željom za pronalaskom soul
mate-a stvorimo novu vezu i to sa osobom koja će u svemu odgovarati našim težnjama i željama.
 
Soul mates- II dio

Nina Lee Braden pita se: Šta je to srodna duša? Je li to neka samo zvučna riječ izmišljena od pokreta New Age i izdavača romantičnih priča koji samo žele povećati prodaju svojih knjiga? Je li srodna duša samo drugi termin za istinsku ljubav ili je to nešto sasvim drugo, nešto veće, dublje i jače?
Nemam precizan odgovor na ovo pitanje, ali imam svoju teoriju o tome, kaže Nina. Naime, ja smatram da postoji tzv. „pleme jedne duše“. To znači da postoji mnogo ljudi koji imaju važne životne veze s nama, a koje su dio našeg plemena duša. Tokom ovog života možda naletimo na 5, 10 ili 20 različitih osoba koje su dio našeg plemena duše i u određenim uvjetima snjima možemo imati veoma intenzivan, karmički intiman odnos.
O njima su govorili čuveni prorok Edgar Cayce, zatim Richard Bach, i Ellizabeth Clare Prophet ali i Platon. Da bi se objasnila priroda srodnih duša, ne morate vjerovati u reinkranaciju iako mnoštvo literature uključuje taj sistem vjerovanja kad objašnjava pojavu soul mate-a.
PLES SRODNIH DUŠA

Kad god sretnemo nekog ko u nama izazove snažne emocije, ili snažnu fizičku privlačnost, mi želimo vjerovati da je tu u pitanju «SUDBINA» ili «Božiji plan» i tome prišijemo onaj ljudski naziv «srodna duša». Na žalost, međutim, dešava se veoma često da te osobe koje izazivaju snažne emocije kod nas nisu ništa drugo nego «partneri za strast», osobe kojima smo privučeni prmarno zbog naših ego želja i potreba. Iako će sad neko insistirati na tome, : ne to nije samo još jedna emotivna veza, postoji duboka duhovna povezanost između nas, to najčešće nije slučaj.

To je jedino slučaj kada se duše prije nego se rode «dogovore» da se susretnu iz raznih razloga. Primjena tog duhovnog cilja – da se još jednom sretnu može se definisati kao sudbina ili predodređenje. Sve ostale veze stvar su slobodne volje. Dakle, osobe koje se prije rođenja u ovoj inkarnaciji dogovore da se sretnu i s kojima imamo susrete iz ranijih života su upravo osobe koje nazivamo «srodnim dušama». Da pojednostavimo stvari, postoje najmanje tri česte klasifikacije srodnih duša. Tu su «Limbotične srodne duše» to su one duše koje odaberu ranije da postanu «prijateljske srodne duše» s vremenom,ali se susretnu prerano u ovom životu i onda završe u limobtičnom stanju neko vrijeme. Zatim, postoje «blizanačke duše» ili «blizanački plamenovi» /koriste se oba pojma za istu stvar -. Kada se jedna duh.duša podijeli u dvije polovice/. Spajanje blizanačkih duša može biti strasno ali kratkotrajno ili čak postati katastrofa ako obje strane prije toga nisu planirale da postanu ujedinjene onoliko koliko su to stvarni blizanački plamenovi. Ili ne prihvate «sopstvo» do vremena u kom se trebaju sresti.

KARMIČKE SRODNE DUŠE, PRIJATELJSKE SRODNE DUŠE I VRHUNSKE SRODNE DUŠE

Karmičke srodne duše su najčešći tip srodnih duša, jednostavno zato što ljudska bića imaju tendenciju da prave mnogo grešaka tokom svog evolucijskog procesa. Ovo su duše koje su imale barem jednu prethodnu inkaranciju skupa koja je završila nesretno. Ponovno se sada sreću u određenom životu sa namjerom da razriješe prošle lekcije ispravljajući bilo kakvu nbeprijateljsku karmu, a što im donosi priliku da stave tačku na to iskustvo i idu dalje. Za ovakve duše moguće je i da napreduju ka sljedećem nivou ujedinjenja i eventualno postanu prijateljske srodne duše, imejsto što će se odvojiti, i to jedino ako obje strane snažno to žele i ulažu zajednički napor u takvu vezu. Međutim, najčešće barem jedan od partnera ne ćeli ići tim putem jer postići sve te ciljeve (ispraviti pret5hodnu karmu, pročistiti je i dovršiti) i dalje imati dovoljno želje ili privlačnosti da se bude sa drugom stranom često je zastrašujuće.

Ustvari, niej neuobičajeno da karmičke srodne duše ustvari čak stvore nove lekcije i nagomilaju više neprijateljske karme što je suprotno od onog prvobitnog cilja – da se riješe prethodne neprijateljske karme. To je slučaj kao i što smo maloprije rekli – kad obje strane ne ulože dovoljno napora i odlučnosti da izlječe svoj odnos. Takav odnos, bio on platonski, romantični ili poslovni, može imati više prekida prije nego se okonča i raskine vezanost međusobna. Iako su neke karmičke srodne duše – ljubavnici(čak mogu biti i u braku) ili su prijatelji ili rade zajedno jako dugo vremena kako bi postigli prethodno postavljene duhovne ciljeve – ujedinjenje je nesretno, prbolematično i ciklično (čas bolje, čas gore, miješa se ljubav i mržnja, itd) Čak i ako ove karmičke veze krenu lijepo i završe lijepo uvijek između početka ikraja postoji više faza u kojima dolazi do neprijateljstva a što može biti veoma uznemirujuće.

Često također unatoč staroj karmi ili lekcijama koje su savladane svaka strana neumitno ide svojim vlastitim odvojenim putem da bi bila slobodna susresti druge srodne duše koje nju /njega očekaju. To je opet zato što je uglavnom namjera karmičkih srodnih duša ne da budu dugogodišnji partneri nego da pobijede ranije nesklade i nesporazume i zatim postignu zavrčetak i tada tek krenu dalje. Ako ovo niej psotignuto mogu završiti tako što će se ponovno susretati u narednim životima, sve dok konačno ne urade kako treba ili jedno od njih ne odluči da u potpunosti otpusti drugo za sva vremena. Sljedeći elementi utiču na ujedinjenje karmičkih srodnih duša:
- fizička ili geografska udaljenost ili raskid
- uplitanje treće strane
- kronična neodlučnost i/ili nemogućnost jednof od partnera da ima čvrstu opredjeljenost
- vremensko nepodudaranje(koje ovisi o ljudskoj slobodnoj volji, a ne o «Božanskom tajmingu» Na primjer: ako se zaljubiš u nekog znajućui da je ona/on već u braku, i ako vam druga strana kaže: Volio bih da provedem život s tobom ali već sam oženjen i vrijeme nije moglo biti gore odabrano, jer sam oženjen, to ustvari znači: J odabirem da ne napustim svog bračnog druga zbog tebe u ovo vrijeme (ako i ikad poslije). Dakle, vremensko nepodudaranje znači da i jedno i drugo imate izgovore zašto ne dajete drugoj strani ono što ona/on želiu i treba u vreme kad to treba.
 
PRIJATELJSKE SRODNE DUŠE

...su one koje ranije odaberemo da s njima radimo na uspostavljanju temeljnog ljubavnog, obogaćujućeg i sretnog odnosa, da učimo iz njega, podučavamo rastemo i budemo partneri dug vremenski period čak i cijeli život. Pa iako iz svakog odnosa možemo učiti, ovaj odnos donosi mnoštvo nagrada u ovom procesu učenja. Ovaj tip odnosa je veoma komotan, pun poštovanja, iskrenosti, podrške privrženosti ljubavi, sigurnosti i posvećenosti. Parovi u ovom odnosu fokusirani su na zajedničku ljubav i poštovanje čak i tokom vremena sukoba i međusobnih konflikta. Pa iako i ovdje može doći do vremenskog nepodudaranja, i ako je vaša prijateljska srodna duša u braku kad se prvi put sretnete , može vas godinama držati na uzici sve dok ne odluči da se razvede kako bi bila/bio s vama. Isto tako, on/ona neće imati ni romantične ni seksualne odnose s vama prije nego se razvede, jer bi time povijedio/la druge osobe. Prije će se prvo razvesti a tek onda s vama susresti jer ovakva vrsta srodnih duša nikad neće ispoljiti sebično i destruktivno ponašanje. Napose, ne počinju sva spajanja ove vrste duša intenzivnom romantičnom privlačnošću ili fizičkom strašću. Ustvari, većinom to prvo bude prijateljski odnos nego što to budu neke uzdignute emocije. One razvijaju duboku, duhovnu ljubav i prijateljstvo koje transcendira do želje i potrebe za romansom.

«IVIČNE» SRODNE DUŠE

Ovakva vrsta odnosa dešava se kod parova koji imaju različite elemente karmičkih srodnih duša i prijateljskih srodnih duša. Ovaj termin ivičnih srodnih duša indicira da konačni završetak odnosa može ići bilo kojim putem ali najčešće ide ka prijateljskim srodnim dušama. Primjer: neka preostala karma iz ranije inkarnacije koja mora biti pročišćena ali oba partenra nakon što to urade, odaberu da ostanu zajedno do kraja života u sretnom odnosu. >No, zbog elementa slobodne volje, ova vrsta odnosa ne garantira da će kraj biti ovjenčan brakom. Najčešće ova vrsta spajanja je puna teških izazova, ali zato i veoma nagrađujuća nakon toga.

Na površini svaka od ovih veza može ličiti na onu drugu u početku: postoji snažna emocionalna privlačnost, fizička strast, osjećaj deja vu-a ili telepatska i empatska povezanost, kao i ono : Ja ZNAM da moram biti sa ovom osobom. Jednostavno, to osjećam cijelim bićem». Ako tako postupite, a ne radi se o takvoj vrsti odnosa, onda ćete sebi priskrbiti dosta bola u srcu. Treba istaći da prijateljske srodne duše nisu obsesivne niti agresivne jedna prema drugoj.


b]PLATON, CAYCE, ST. GERMAIN O SOUL MATE-U[/b]

Koncept blizanačke duše nije novi. Platon ga je opisao još prije 2500 godina. Evo odlomka:

«...i kad jedno od njih susretne drugu polovicu, ustvari polovicu samoga sebe, taj par je onda izgubljen u veličini ljubavi i prijateljstvu i intimnosti toliko da jedno bez drugog neće željeti biti ni sekundu.Ako bi Hefet, sin Zeusov, upitao neki par: da li želite biti cjeloviti, uvijek i danju i noću zajedno? Ako je to vaša želja spreman sam vas stopiti u jedno o dopustiti vam da rastete zajedno, tako da će od vas dvoje postati jedno, i nakon vaše smrti i dalje ćete biti jedno, pitam da li je to ono što želite? Nema čovjeka i žene koji, kad čuše ovaj prijedlog, ne poželješe ovo stapanje jedno u drogome, ovo postajanje jednim umjesto dvoje, što je bilo izražavanje njihove drevne potrebe. I razlog je u tome što je ljudska priroda bila prvobitno jedna i mi smo bili cjeloviti tako da je želja i potraga za jednotom i cjelovitošću nazvana ljubavlju»

Kada smo se odvojili jedno od drugog, davno nekad, duša je znala i još uvijek zna da će neminovno morati uslijediti spajanje sa drugom polovicom kao dijelom božanskog plana. Nakon te spoznaje i bolnog odvajanja duboko ukorijenjena težnja za jednotom počela je da raste u svakom od nas i da čezne za ponovnim ujedinjennjem i kompeltnošću koju je imala nkeada davno. Samo jedna polovica u cijelom univerzumu može zadovoljiti tu težnju. Kao rezultat, mi neprekidno tražimo našeg blzanca. Ali želja za ujedinjenjem ne staje ovdje...i to duša također shvata. Ono što duša zaista želi nije samo ponovno ujedinjenje sa samom sobom, nego prvobitno osjećanje jednote koju je imala sa Izvorom na samome početku. Ovo čeznućće za «prvom intimom» neće stati sve dok ne bude u potpunosti zadovoljneno. Imamo vremena koliko god želimo da se to desi, ai to će se na kraju sigurno desiti.

Platon nije jedini koji je dao uvide u odnose između blizanačkih duša. Duhovnost sufija od prije 800 godina također govori o tome:
«...Iz originalnohg jedinstva bića postoji fragment i razdvajanje bića u zadnjoj fazi biće se dijeli iz jedne duše u dvije. I posljedično tome, ljubav je potraga svake od polovica da nađe onu drugu polovicu na zemlji ili nebesima...»ž

Edgar Cayce, čuveni «spavajući prorok» govorio je o srodnim dušama i blizanačkim dušama. On je objasnio kako su na početku muško i žensko bili jedno. U njegovom historijskom opisu Atlantide, Cayce kaže da je prije više stotina hiljada godina...tamo u Atlantidi živio jedan Amillius, koji je prvi zabilježio odvajanja bića koji su nastanjivali zemljunu sferu ili plan postojanja u muško i žensko kao odvojene jedinke.

St. Žermen kaže ovako:
Pitanje za St. Žermena: Da li su blizanački plamenovi više kao pratilac duše?
St. Žermen: To je indentičan rezonantni odjek iste frekvencije u različitim energetskim tijelima (muško-ženskim).
«U energetskoj esenciji tvog blizanačkog para leži određena specifična frekvencija koja je zaista indentična sa frekvencijom u samom tebi...to su indentične frekvencije koje postoje u tijelima različitog spola i to mi zovemo blizanačkim plamenovima. Doživljavajući svjesnost u sebi samom, voleći bezuvjetno ono što ti jesi i bivajući u svojoj stvarnosti u ovom vremneu, stvara se rezonancija u tvom biću koja privlači indentičnu suštinu u suprotnom tijelu energije iste duše. Ona zove i stapa se sa tvojom energijom i ti se stapaš s njom»

Koja je najvažnija polazna tačka za ujedinjenje blizanačkih plamenova? Kako se mi pripremamo za to? To počinje sa željom da volimo sebe i druge bez ikakvih uslova i bez sudova i ocjenjivanja ljudi i sebe. Iako je želja početna tačka, ona nije dovoljna. Osoba mora živjeti , odnosno svoju želju pretočiti u svakodnevni život što je više moguće. I iako ti naši napori da svoju istinu živimo ne budu na nivou majstora, mi moramo već dobro zagaziti u to ili će naš odnos s drugom polovicom ispaštati. Ukratko, neuvjetovana ljubav je čarobni sastojak za izgradnju odnosa sa blizanačkim plamenom. Ako se dvije duše žele ponovno ujediniti i onda imati odnos koji je od značaja oboje moraju biti duhovno spremni za to. Tada Univerzum će stvoriti specijalnu silu neophodnu da bi ih se dovelo jedno drugom u određenom momentu u životu. Međutim, potraga za onim drugim uvijek mora početi kao potrga za samim sobom. Svako mora otkriti svoju vlastitu duhovnu prirodu i potencijal ...i učiniti što najbolje može da taj potencijal živi svakodnevno.
 
RAZLIKA IZMEĐU SRODNE DUŠE I BLIZANAČKOG PLAMENA

--------------------------------------------------------------------------------

Velika je razlika između soul matea i twin flamea. Soul matei, kojih ima više, dolaze u naš život da nas nauče određene lekcije. Oni u naš život obično dolaze kao alkoholičari, zlostavljači, kockari, ovisnici, varalice, imaju probleme s depresijom, imali su nesretno djetinjstvo,. Sexualni ovisnici, naši šefovi, emocionalno nedostupni. Znam da ovo obuhvata skoro pola populacije, ali ovo nabrajam da biste bili svjesni prave prirode soul matea. Uvijek s nji mpostoji problem iz prošlog života koji treba rješavati. Dakle, da li ste voljni biti uhvaćeni u konstantni haos koji će oni unijeti u vaš život, i da li će vaš soul mate postati predmet vaše ovisnosti?Prije nego uđete u tu zbrku upitajte se da li biste tu osobu preporučili vašem najboljem prijatelju ili čak strancu? Ako ne biste, zašto onda sami izlazite i imate vezu s tom osobom? Često tokom te veze pale se „crvene zastavice“ ali vi ih prenebragavate. To nam naša intuicija daje signale, ali u ovakvoj vezi, sa sovjim suoul mateom nažalost mi najčešće ignoriramo te upozoravajuće znakove. Čak ,iako nam se ova osoba uopće ne dopada na prvi pogled, mi nastavljamo tu vezu jer osjećamo da nas tu čeka neka vrijedna lekcija za nas same. Da, to nas napose ojača, i vjerovatno ćemo naučiti da ne ponavljamao više takvu grešku, ali Univerzum će nastaviti da nam donosi u život ove lekcije o srodnim dušama sve dok ih stvarno i ne naučimo.

Istina je da će soul mate u naš život uvijek doći sa velikom KARMIČKOM ULOGOM s kojom morate da se suočite. Dobra vijest je da vi ne morate da je „odigrate“ Možete odlučiti da se ne uključite u ovu lekciju, zato što ste je vjerovatno dotad već naučili. Ako odlučite da ostanete i igrate ovu igru, onda dobro se držite (i to za svoju pamet najčešće) jer tad počinje koturanje nizbrdo i igra počinje!

Svaki odnos s nekom osobom je ogledalo koje nam pomaže da više naučimo o sebi. Takvi odnosi su najteži ali i donose najviše nagrada u naš život. Što je intimniji taj odnos, to je veća prilika za naš osobni rast. Ovaj odnos koji je za nas ogledalo je i najteži za savladati jer nam pokazuje dijelove sebe koje najmanje želimo vidjeti. Dakle, popravljanje samoga sebe jest osnovni razlog za odnose sa soul mateom u kome je on naše ogledalo i u kome mi ne trebamo njega/nju popravljati, nego sebe i iz toga učiti. Što nas dovodi do zaključka – što više mi sami u životu učimo o sebi,popravljamo vlastite greške, sve smo bliže tome da više ne srećemo svoje soul –mate već svoj blizanački plamen.
Soul matei imaju sličnu misiju i približno su na istom stupnju duhovnog razvoja. Oni dolaze zajedno jer rade na istoj vrsti karme i čiste istu čakru istovremeno. Tako srodne duše privlače se međusobno jer imaju istu vrstu duhovnog rada da obave i na slčnoj su stazi ka postizanju samo-ostvarenja.
U vezi između srodnih duša uvijek postoji povezanost iz prošlih život.a Imajte na umu da samo u ovom životu možete imati čak i do 3000 srodnih duša. Vi niste bili u braku sa svima njima, ali ste u nekim slučajevima ubili jedno drugo, ili ste jedno drugom bili roditelji ili rodbina ili ste bili ratoborni susjedi.

Često u svojim čitanjima odnosa između soul mate-a vidim da su na primjer današnji seksualni odnosi među njima jako slabi ili poremećeni. To je zato što su bili u rodbinskim odnosima u prethodnom životu. Također, biti u braku s nekim ko nam je u prošlom životu bio roditelj, opet pruža priliku da se razriješe odnosi iz ranijih života. U mnogim lsučajevima odnosi su obrnuti tako da u ovom životu možemo znati kako se osjećala ta osoba u prethodnom životu, po onom što se nama sada dešava. I kad odlučite raskinuti sa svojom srodnom dušom, dešavat će se da nakon raskida stalno nalijećete u gradu jedno na drugo, kao da ste privučeni nekim gigantskim magnetom. Srodne duše osjećaju onu drugu i znaju šta one rade gotovo u svakom trenutku života. Znaju kad ste došli kući, ili kad se nalazite među gomilom ljudi. Srodna duša može projektirati svoje misli na vas, tako da vam nije jasno je li vi to mislite na svoju srodnu dušu ili ona projektuje svoje misli na vas, time ne znajući je li to vama nedostaje ta osoba ili ona misli na vas u tom trenutku. Treba mnogo snage da se raskine sa svojom srodnom dušom, pa se kod nekih dešava da raskidaju od 6 do 20 puta. Ako se pak odlučite za brak sa srodnom dušom, nemojte se onda stalno žaliti rodbini i prijateljima na vaš odnos. Oni neće razumijeti da ste vi odabrali jedno drugo kao ugovor za učenje lekcija pa će drugi samo početi prezirati vašeg bračnog druga.

PREKID SA SOUL MATE-OM

Kad prekinemo ljubavnu vezu, kako to preboljeti pogotovu ako mislimo da smo je prekinuli sa svojom srodnom dušom? Naime, vi se onda jedete zbog toga što ste uništili jedinu mogućnost za trajnu i doživotnu ljubav. Ali, postoji ono o čemu smo već govorili: svako od nas u životu sretne više srodnih duša, a ova s kojom ste upravo raskinuli ima potpuno isti zadatak kao i sve ostale srodne duše koje ste sreli ili ćete tek sresti nakon toga. Naime, svaka srodna duša dođe u naš život sa specifičnim «zadatkom», a to je da vam pomogne da nešto naučite, da nešto u sebi izlječite ili da rastete – evoluirate u bolju osobu, karakterno i duhovno. Sa srodnom dušom možete biti samo kratak period vašeg života, a možete i ostati zajedno čitavog života, sve do smrti.
Da, ta osoba možda jeste vaša srodna duša i ako ste s njom upravo raskinuli ili ste se razveli,to znači da je vaše zajedničko vrijeme u tom obliku vjerovatno – prošlo nepovratno. Otto priča o svom primjeru soul-mate-a:

«Nakon što je propao moj prvi brak, upoznao sam ženu koju sam smatrao svojom srodnom dušom. Od momenta kad smo se sreli, postojala je snažna veza između nas i nevjerovatne emocije između nas. Kao da smo se negdje već ranije sreli, i bilo je nešto u tom osjećaju što nisam mogao razumjeti. Dio moje konfuzije poticao je od toga što sam imao osjećaj duboke povezanosti sa ženom koju sam tek sreo, a takvu povezanost nisam osjetio za 15 godina braka sa mojom prethodnom ženom. Iako sam dakle ovu novu ženu smatrao svojim soul mateom, ta se veza brzo okončala. Kad smo nekoliko mjeseci nakon raskida razgovarali jednom o našoj vezi, oboje smo shvatili da je ona bila «most» koji će me povezati sa životom koji je tek bio preda mnom. Njena uloga bila je u tome da mi pokaže kako jedna veza zaista može izgledati, a kakvu dotad nikad zaista nisam doživio prije nje. Kratko nakon što se ta veza okončala, upoznao sam Suzie i još jedan put desio mi se osjećaj da susrećem svoju srodnu dušu. Ovog puta onaj osjećaj povezanosti bio je čak veći od prethodnog jer smo bili vezani na mnogo dubljem nivou. Ja cijenim život one žene koja mi je sve to pokazala u našoj kratkoj vezi i vječno ću joj biti zahvalan. Bez nje moj život se ne bi promijenio, a da sam ostao s njom ne bih dobio šansu da upoznam Suzie sa kojom imam čak mnogo jača osjećanja. Zato, savjet mene i suzie vam je da cijenite poklon koji vam je ta ranija osoba donijela u život. Prepoznajte način na koji je ta ranija osoba unijela promjene u vaš život. Također, shvatite da vi sami možete privući u svoj život drugog soul matea koji će biti više usklađen s onim što vi trebate naučiti ili uraditi u ovom periodu svog zivota.
 
Blizanački plamenovi smo mi sami – samo u drugom tijelu. Kada dosegnemo fazu u životu u kojoj možemo davati neuvjetovanu ljubav tada imamo priliku da se povežemo sa svojom „drugom polovicom“ ili blizanačkim plamenom. Moguće je da smo svoju drugu polovicu sretali na vrlo kratko vrijeme u ranijim životima, ali nijedno od nas nije bilo spremno na tako intenzivnu vezu. Kad obje polovice odluče da se vrate jedno drugom i susretnu se, otkrit će da su u ovom životu vodili gotovo istovjetan, paralelan život. Događaji u životu svakog od njih bit će ogledalo događaja u životu onog drugog. Došli su iz veoma sličnih porodica, imali su slično obrazovanje, ili nedostatak obrazovanja. Možda su im se staze okrstile tokom društvenog života, ili živjeli su jedno pored drugog, a da to nikad nisu znali. Imaju skoro indentične karijere. Imali su brak i razvode gotovo istovremeno, s razlikom od sedmicu ili dvije.

Kad se blizanački plamenovi sretnu, imaju utisak da ono druga zna njihov život napamet. Nije da su to potpuno iste osobe, već se one savršeno nadopunjuju jedna na drugu. Kad se blizanački plamenovi sretnu prvi put u životu, oni prepoznaju sebe u onoj drugoj osobi,. To će biti veliko iznenađenje za oboje, ali prepoznavanje duša je trenutačno. Istovremeno, imat ćeš utisak kao da potpuno znaš osobu koja sjedi preko puta tebe. To je osjećaj kao da dolaziš svojoj kući, zato što prepoznaješ svoju drugi dio sopstva i stalno imaš osjećaj da si došao kući kad god si sa svojom drugom polovicom.Zapamtitet da soul mates imaju također isti osjećaj prepoznavanja, samo što će tu postojati onaj mali glas u vašoj glavi koji će prepoznati razliku između ovog dvoga.

Kad blizanački plamenovi se sastanu, oni će biti jedno, oni nisu isti nego su ogledalo jedno za drugo. Oni isto misle, imaju iste vrijednosti u živout. I često njihovi životini doživljaji su veoma slični. Blizanački plamenovi ne podučavaju jedno drugo, već oni zajedno idu u proces učenja i pomažu jedno drugom da savladaju lekcije koje su pred njih postavljene u ovom životu. Kad su blizančaki plam,enovi zajedno oni udružuju snage i sposobni su prevazći takve prepreke kakve obični smrtnici ne smiju ni pomisliti da bi ih mogli savladati. Oni su toliko ispunjeni onom božanskom, neuvjetovanom ljbuavlju, da oni i bukvalno sjaje i imaju mnogo toga da podijele s drugim ljudima, Oni su inspiracija o kojoj pjesnici pišu pjesme, a glazbenici skladaju kompozicije.
Kako možete prepoznati razliku između soul matea- i twin flamea? NEMA DRAME. To jen jabolji način da prepoznate vezu u kojoj ste. A ako i dalje niste sigurni imate obilje ponuda za prepoznavanje vaše značajne veze u životu.

Izvornik: www.tonyasomers.com

U početku blizanački plamenovi kroz seriju inkarnacija bili su i muško i žensko. Da smo ostali u konstantnoj harmoniji, dijelili bismo zajedno ljepotu odnosa kao kosmičkih ljubavnika tokom mnogih inkarnacija na zemlji. Ali čim smo izgubili našu harmoniju jedno s drugim i sa Bogom, kroz nepovjernje, strah ili osjećaj odvajanja od našeg božanskog porijekla, dozvolili smo tami da uđe u naše živote, stvarajući svjetove negativne energije između nas i nađšeg blizanačkog plamena. Sve više smo se udaljavali jedno od drugog dok na kraju nismo u potpunosti izgubili sjećanje jedno na drugo. Svaka inkarancija koju smo proveli odvojeno od našeg blizanačkog plamena donosuila nam je negativnu karmu ili djelimično balansiranje karme koja je stajala na putu našeg ponovnog ujedinjenja. S vremenom ostvarivali smo različitie tipove odnosa sa našim blizanačkim plamenom – kao muž – žena, majka – sin, otac –kćer, sestra – brat kako bismo uklonili negativne lance energije koje smo imali u našem podsvjesnom kroz zloupotrebu naše slobodne volje. Često, kad ljudi nauče da oni dijele jedinstvenu misiju sa svojim blizanačkim plamenom, oni onda počnu traćiti fizički to jednu specijalnu dušu umjesto da traže cjelovitost u sebi samima. Ovo je uvijek udaljavanjae od staze ka oslobođenju duše.

UNUTARNJI KONTAKT

Tvoj blizanački plamen je možda već postigao oslobođenje duše i stopio se s Bogom ili se još uvijek bori da pronađe put. Od toga gdje se nalazi tvoj blizanački plamen, u kavkom je stanju svjesnosti, ovisi i tvoja sposobnost da ostvariš cjelovitost. Pošto oboje imate isti otisak porijekla identieta, kakav je na primjer izgled pahuljice, jedinstven u cijelom kosmosu, kakvu god energiju odašilješ, to je utisnuto u taj jedinstveni otisak. Prema zakonu privlačenja, sva energija koju ti odašilješ kruži oko tvog blizanačkog plamena, i time ga sprečavaš ili mu pomažeš na stazi do jedinstva. Kada šalješ energiju ejubavi i nade, ova osjećanja će podići i pomoći tvom twin flameu. Ali ako si frustrirana ili mrziš tvoj twin flame će isto tako osjećati težinu takve emocije. Ponekad ogromna radost koju osjećaš ili pak možda depresiju u stvari su emocije i raspoloženja tvoje druge polovice koja se jednostavno registruju u tvojoj svijesti.

Svoju Stazu ka svjesnosti možeš ubrzati ako u molitvi ili meditaciji pozoveš svoju Ja Jesam prisutnost da otvari unutrašnji kontakt srca sa tvojim blizanačkim plmaenom.Npr. možeš ovako pozvati: U ime Krista, pozivam Ja jesam prisutnost naših blizanačkih plamenova da zapečati naša srca u jedno srce radi pobjede naše misije u ovom svijetu.Pozivam svjetlo Svetog Duha da upije u sebe svu negativnu karmu koja ograničava naš puni izraz boažnskog identiteta i ispunjenja božanskog plana. Na ovaj način, čak i ako živite u ralizčitim sferama, vi se možete ujediniti na višim planovima egzistencije i time usmjeriti svjetlost na svoj vlastiti svijet i svijet tvog blizanačkog plamena radi usklađenja zajedničke karme.
Ovaj unutrašnji kontakt uvećava svjetlo i postignuće vas oboje, i oslobađa ogromnu snagu polariteta vaše ljubavi, osposobljavajući vas tako da ostanete čvrsti u svim konfliktima koji neminovno dolaze svima koji brane ljubav.

ULOGA BLIZANAČKIH PLAMENOVA

Vraćanje čovječanstva ljubavi

Važno je shvatiti pošto je tvoj blizanački plamen tvoje ogledalo, u vrijeme kad se sretnete ako imaš osjećanja koja su bazirana na egu ili strahu, oni će se također pokazati i u tvom twin flameu. Kad vi kažete da ljubavi i budete privučeni jedno drugome postoje tri stvari koje su od kritične važnosti.
Prva, svako od vas mora biti duboko i kompletno posvećen prepoznavanju svojih ego - starih vjerovanja i svako od njih mora prinjeti bogu da ih on transformiše.
Drugo, svaki par mora biti posvećen tome da vidi sebe kao jedno, odabirući ljubav i odbacujući ego. Tamo gdje ga primjeti u svom odnosu mora ga ukloniti i samo najčišću ljubav davati svom partneru.
Treće, twin flame parovi moraju svaki dan čak i svaki čas predavati svoju volju Bogu, fokusirajući se na ljubav i vjerujući da će Bog odnijeti preko velova do savršene ljubavi.

Twin flames su došli na Zemlju u ovo vrijeme da svijet vrate ljubavi. Oni su odabrali da dožive dualnost, ego i ostale barijere ka ljubavi s ciljem vraćanja svega toga Bogu onda kad s sjete ko su. Ako ste s nekim za koga vjerujete da nije vaš blizanački plamen, onda je jasno da vi još uvijek imate dosat ega, i nekih starih vjerovanja o ljubavi, koja reflektujete obostrano. Možda negdje u podsvijesti vjerujete da će vas «ljubav povrijediti.» Kad se očistite od takvog vjerovanja tada će i vaš partner prestati to manifestovati u stvarnosti. Kako se vi mijenjate tako se i vaš partner mijenja u skladu sa vašom rezonancijom. Oni koji su zaista izabrali da očiste svoja srca imali su nevjerovatne doživljaje u kojima njihov partner se također otvara, i tad su vidjeli svoj twin flame u njemu. Vaš twin flame će uvijek reflektovati stanje vašeg srca. On je uvijek s vama.

Ako ste već u odnosu gdje je teška situacija, jer će npr,. Vaše spajanje donijeti bol nekoj drugoj osobi ili vi mislite da je neko vaš twin flame ali on ili ona je s nekim drugim ili iz bilo kog drugog razloga vam je nedostupan to znači da vaše vlastito srce još nije načisto. Vi privlačite twin flame energiju ili želju da budete sa svojim twin flameom, ali nešto u vama vas još uvijek zadržava za staro i džri vašeg twin flamea na dinstacni. Bog nam je rekao u porukama da pronalaženje twin flame funkcionira najbolje kad ste očistili svoje vlastito srce. Okrenite se Bogu i recite»da» i pročitajte meditaciju, razrješenje impediments ka otvaranju srca. Kad je vaše srce čisto, sve situacije se razrješavaju same od sbe, i vaš twin flame će vam doći na način koji će omogućiti da budete u potpunosti zajedno.
Ako ste spremni, s Božijim vođstvom, pročitajte narednu izjavu glasno:
«Sada otvaram svoje srce. Kažem «DA» ljubavi. Neka Božija volja bude moja volja. Kažem «DA» mom blizanačkom plamenu i počinjem proces privlačenja mog blizanačkog plamena u svoju svijest, svoje srce i u svoj život.»DRUGAČIJI POGLED NA TWIN
 
Tvoja duša je svijest. Mi je često smatramo kreativnim plamenom, svjetlom ili duhovnom iskrom svjetlosti. Fizička stvarnost sačinjena je od elektromagnetske energije koja ima polove (sjever/jug) dakle polarnost, dualitet, suprotnosti, muško/žensko, yin/yang. Kad se duša podijeli na muški i ženski dio u trećoj dimenziji, jedna polovina ostaje u višoj frekvenciji (gore) dok druga polovina spiralno se spušta u treću dimenziju (dole).Ako ste žensko, vaš partner gore je muško i obratno. Ponekad ulovite odsjaj jedne iskre svjetlosti samo na sekundu, taj bljesak svjetlosti pojavljuje se u vidu zlatne, srebrne, plave ili ljubičaste boje i vidite ga samo par sekundi. U tom trenutku mi poduižemo svoju frekvenciju našu razinu svijesti da bismo doživjeli ono što stoji onkraj naših fizičkih čula. Mi vidimo naš blizanački plamen koji postoji kao iskra duše na višoj frekvenciji. To smi mi također.
U našoj DNK ukodirana je kao dio našeg ljudskog iskustva potreba da se ujedinimo sa svojim twin flameom. Ovo nas privlači ponovno našem izvoru stvaranja nakon što prođemo iskustvo 3D. To nas podsjeća na putovanje kući gdje ćemo pronaći svoj blizanački asepkt nas samih, naš dio koji nas volu bezuvjetno i čini nas kompletnim – kao Jedno.
Mnogim ljudima nedostaje taj njihov drugi dio, i osjećaju se nekompletnim u životu. Osjećaju se samima, često napuštenima i izgubljenima. Ne mogu da se pronađšu. Dio njih uvijek nedostaje. Oni traže taj svio nedostajući dio u ovoj 3D ali ga nikad u cjelosti ne nađu. Ako imaju sreće, naći će nekoga ko približno može da ispuni tu prazninu. Žele nekog da ih voli, dijeli s njima sve, i pomogne im na ovom 3D putovanju. Tako, može se desiti da sretnete nekog ko ima frekvenciju vašeg Twin flamea i time vam podari uosjećaj jedinstva. Kad vodite ljubav s takimv partnerom vi doživljavate sebe – tačnije sve dijelove sebe, jer je ujedinjenje multidimenzionalno. Također, možete osjetiti energije vaše druge polovice – kao dio jedinstva. Stvaranje je povezano sa frekvencijom PLAVE boje jer je to boja elektriciteta. Jedinog dana ujedinit ćete se sa svojim blizanačkim plamenom i spiralno ćete izaći ka gore u plavoj boji.
 
Svih ovih godina stvarah Tebe,mila
ispisujuci dushom svojom nebesku prichu
sanjah ochi tvoje,poput jezera istine
u kojem htedoh sebe gledati
Pisah ti pesme i priche
neznajuci kako da ti ih dam
sede u akashi i chekaju
da ih,dushom svojom primish
i da ih vidish,sa ovoga puta
koji je odabrao nas
Svih ovih godina stvarah tebe mila,
stvarajuci sebe
stvorih Jedno.
 
Sa srodnom dušom možete biti samo kratak period vašeg života, a možete i ostati zajedno čitavog života, sve do smrti.

Biti ili ne biti pitanje je sad ???
Izbaciti nesto ,nekoga iz sebe ,nije moguce,progoni te i kad ne zelis
Tu je ... prisutan deo necega,poput seneke prati te kad sklopis oci i u trenu kada ih otvoris .
Deo tebe juri negde ,ka nekom i ti ne mozes da zaustavis,stopiras ... odreknes se svega
jer shvatas da se odrices sebe samog .
Nedostaje celina i tako pocne da boli dusa u nedostatku zatvaranja kruga koji stvara celinu
 
Znam da svaka ljubav ima kosmicke korene. Samo nije uvek razvijena, i nije uvek ponesena parom krilima.

elendil:
Zar niko nije zainteresovan za drugi deo svoje sopstvene dushe...?

Naravno da jesmo. :) Mozda neko nema hrabrosti da govori o tome, o svojoj potrazi, i znakovima koje prati.

Purple starl:
Potrebno je strpljenje i čini se, lagano prepoznavanje znakova,
postepeni hod ka onom što se zove spajanjem dve polovice jedne duše...I ponovo - hoćemo li se prepoznati odmah?

Velicanstveno! :)
 

Back
Top