Београд као гроб Србије

SiviSoko

Obećava
Poruka
88
Neravnomerni razvoj Srbije tera na selidbu iz unutrašnjosti u glavni grad.
Svi putevi vode u Beograd

http://www.blic.co.yu/temadana.php?id=17781

и незаобилазни Душко Радовић „Кад у Србију дође комунизам, сви ћемо живети у Београду”. У исто време шиФтари се не либе да живе у Србици, Глоговцу, Малишеву, Лауши...маЏари у Ади, само се Срби стиде да живе по селима и варошима
 
Svakih mesec dana nadje se neki propali student da pljune po Beogradu jer nije mogao da se uvali u isti. A jos nisam cuo ni jednoga da je dosao ovde i rekao "Evo, ja sam u svom rodnom mestu osnovao firmu i zaposljavam radnike i imam dobre ideje koje mogu da ostvarim ovde jer sam sposoban." Ne, lakse je zapucati u Beograd i biti "poslednji u gradu"...
A posto "soko" smatra iz naslova da je Beograd grob, ko normalan zeli da ide u grob?;)
Ne smeju svom komsiji da prigovore kada im otme pare iz budzeta pa svi vriste "KRIV BEOGRAD!!"
Kada vratite svoje prijatelje, komsije i rodbinu iz Beograda na selo, onda ce i doci do razvoja.
Do tada...kukajte.
 
Jos jedan koji nije primljen na fax...kako se ne umorite?

:lol::lol: E meni ne možeš da kažeš da nisam primljena na fax.:lol:

Ali u pravu je čovek, ogromna je razlika u razvijenosti Beograda i gradova u unutrašnjosti Srbije, država definitivno ima problem u tom smislu, a za vladu bi trebalo da bude podjednako važan Beograd koliko i bilo koji drugi grad u Srbiji, ali očigledno nije.

Decentralizacija je definitivno rešenje našeg problema. U tom slučaju ni jedna opština ne bi mogla da se žali na Beograd, svako bi živeo od svojih prihoda, tada bi bilo veoma očigledno ko je sposoban da vodi opštinu, ili okrug, a ko nije.

Pa pošto je situacija već takva kakva je, ljudi iz unutrašnjosti su kivni na Beograd i Beogradjane, umesto da krivca traže u lošoj organizaciji u celoj državi.
 
Svakih mesec dana nadje se neki propali student da pljune po Beogradu jer nije mogao da se uvali u isti. A jos nisam cuo ni jednoga da je dosao ovde i rekao "Evo, ja sam u svom rodnom mestu osnovao firmu i zaposljavam radnike i imam dobre ideje koje mogu da ostvarim ovde jer sam sposoban." Ne, lakse je zapucati u Beograd i biti "poslednji u gradu"...
A posto "soko" smatra iz naslova da je Beograd grob, ko normalan zeli da ide u grob?;)
Ne smeju svom komsiji da prigovore kada im otme pare iz budzeta pa svi vriste "KRIV BEOGRAD!!"
Kada vratite svoje prijatelje, komsije i rodbinu iz Beograda na selo, onda ce i doci do razvoja.
Do tada...kukajte.

buaaaaaa..... :) jes ti nekad bio malko po srbiji a? jel znas da ista kafa u kaficu u npr. kursumliji kosta 5 puta manje no u bg? da ne pricam o ozbiljnijim poredjenjima jer vidim da samo umesh da brojih do dva... aj' objasni sad ekonomisto zasto je to tako...
 
Jer bi ti voleo da zivis u mestu koje nema put ambulantu ili zubara, gde vode ima ali nema para da se uvede, pa kad su najvece suse nema covek gde posteno da se okupa .Koliko mizerno to izgleda ali u 50 % seoskih naselja je isto .E sad sipcioma to nesmeta jer je na kosovu gore pa im to dodje kao nesto manje grdno.
U isto vreme se i odrzavaju razne manifestacije tipa univerzijada evrovizija o trosku drzave ,znam ja da to treba ,ali kad bi opstine raspolagale svojim novcima dal bi onda bilo istih problema ,cisto sumnjam.
 
buaaaaaa..... :) jes ti nekad bio malko po srbiji a? jel znas da ista kafa u kaficu u npr. kursumliji kosta 5 puta manje no u bg? da ne pricam o ozbiljnijim poredjenjima jer vidim da samo umesh da brojih do dva... aj' objasni sad ekonomisto zasto je to tako...

Ne da sam bio, nego se spremam da se preselim iz Beograda u untrasnjost.
A neko vas tera da dolazite iz Kursumlije u Beograd na kafu? Pa vi ste onda stvarno mazohisti svetskog kalibra.
Ako nisi shvatio moje odgovore i protiv cega su bili usmereni, tebi ni sva ekonomija ovog sveta ne moze da pomogne...
 
Jer bi ti voleo da zivis u mestu koje nema put ambulantu ili zubara, gde vode ima ali nema para da se uvede, pa kad su najvece suse nema covek gde posteno da se okupa .Koliko mizerno to izgleda ali u 50 % seoskih naselja je isto .E sad sipcioma to nesmeta jer je na kosovu gore pa im to dodje kao nesto manje grdno.
U isto vreme se i odrzavaju razne manifestacije tipa univerzijada evrovizija o trosku drzave ,znam ja da to treba ,ali kad bi opstine raspolagale svojim novcima dal bi onda bilo istih problema ,cisto sumnjam.

Potpuno se slazem.
Jedino vas pitam....odakle su dosli ti koji odlucuju da u vasim opstinama nema para a da sve pare idu u Beograd?
 
Ne da sam bio, nego se spremam da se preselim iz Beograda u untrasnjost.
A neko vas tera da dolazite iz Kursumlije u Beograd na kafu? Pa vi ste onda stvarno mazohisti svetskog kalibra.
Ako nisi shvatio moje odgovore i protiv cega su bili usmereni, tebi ni sva ekonomija ovog sveta ne moze da pomogne...

ja mislio da ti umesh da brojih do dva a ti izgleda ipak samo do jedan :( lepo te pitam, zasto je to tako da u jednoj drzavi kakvo god uredjenje da ima, imash takav disparitet razvijenosti, pogresne poreske politike i svesnog navlacenja pokrova mraka i svodjenje zemlje na beogradski pasaluk? ko je kriv? lokalni patriota u kursumliji... lokalni secesionista u pazaru ili onaj u novom sadu... ili mozda vlast u beogradu?
 
Svakih mesec dana nadje se neki propali student da pljune po Beogradu jer nije mogao da se uvali u isti. A jos nisam cuo ni jednoga da je dosao ovde i rekao "Evo, ja sam u svom rodnom mestu osnovao firmu i zaposljavam radnike i imam dobre ideje koje mogu da ostvarim ovde jer sam sposoban." Ne, lakse je zapucati u Beograd i biti "poslednji u gradu"...
A posto "soko" smatra iz naslova da je Beograd grob, ko normalan zeli da ide u grob?;)
.
Ma pusti Soraba, njemu su grobovi stalno u glavi.
 
Potpuno se slazem.
Jedino vas pitam....odakle su dosli ti koji odlucuju da u vasim opstinama nema para a da sve pare idu u Beograd?

Koliko znam jedva da ima dva ministra iz sumadije Velja i Rasim ,Ovog drugog boli uvo za sumadiju samo za njegove brine ,dok Velja sve sto napravljeno to ima veze sa njegovim ministarstvom.A u Beogradu na njega gledaju ko na zlotvora i mafijasa.
U Kraljevu usko grlo most koji bi se srusio da nije Velja dosao da napravi novi ,put za Kragujevac na kom si mogo tocak da izlomis sada je popravljen ,secas se velikog klizista svi se slikase i odose jedino Velja ostao da gradi kucice.Ima jos dosta ali da ne duzim .
Probaj da se obratis za nesto bilo kom iz vlade ,samo doticni ce da ti izadje u susret od ostalih uvek je odgovor "nismo nadlezni".
 
Jer bi ti voleo da zivis u mestu koje nema put ambulantu ili zubara, gde vode ima ali nema para da se uvede, pa kad su najvece suse nema covek gde posteno da se okupa .Koliko mizerno to izgleda ali u 50 % seoskih naselja je isto .E sad sipcioma to nesmeta jer je na kosovu gore pa im to dodje kao nesto manje grdno.
U isto vreme se i odrzavaju razne manifestacije tipa univerzijada evrovizija o trosku drzave ,znam ja da to treba ,ali kad bi opstine raspolagale svojim novcima dal bi onda bilo istih problema ,cisto sumnjam.

НАЈВЕЋИ ЛАЖОВ И ЛОПОВ ЈЕ ОНАЈ КОЈИ ТВРДИ ДА ОПШТИНЕ НЕ РАСПОЛАЖУ СВОЈИМ НОВЦЕМ! Дефинитивно!

Ја сам зато и поставио тему о Палми и Јагодини! Како се Јагодина не жали да им паре "иду у Београд"!
Народе, бре, УДРИТЕ ТАМО ПО ОПШТИНСКИМ ВЛАСТИМА, ТРАЖИТЕ ИНФОРМАЦИЈЕ О ОПШТИНСКОМ БУЏЕТУ И НАЧИНУ НА КОЈИ СЕ ТРОШИ. Схватите, "у том грму лежи зец" - лопови су на локалном нивоу а не у Београду. Ми у Београду имамо СВОЈЕ лопове који манипулишу са БГ буџетом.
 
НАЈВЕЋИ ЛАЖОВ И ЛОПОВ ЈЕ ОНАЈ КОЈИ ТВРДИ ДА ОПШТИНЕ НЕ РАСПОЛАЖУ СВОЈИМ НОВЦЕМ! Дефинитивно!

Ја сам зато и поставио тему о Палми и Јагодини! Како се Јагодина не жали да им паре "иду у Београд"!
Народе, бре, УДРИТЕ ТАМО ПО ОПШТИНСКИМ ВЛАСТИМА, ТРАЖИТЕ ИНФОРМАЦИЈЕ О ОПШТИНСКОМ БУЏЕТУ И НАЧИНУ НА КОЈИ СЕ ТРОШИ. Схватите, "у том грму лежи зец" - лопови су на локалном нивоу а не у Београду. Ми у Београду имамо СВОЈЕ лопове који манипулишу са БГ буџетом.

Nisi u pravu pare idu za Beograd ali ako si dobar oni to i vrate neku sicu naravno, dobar znaci podpoban.
 
Koliko znam jedva da ima dva ministra iz sumadije Velja i Rasim ,Ovog drugog boli uvo za sumadiju samo za njegove brine ,dok Velja sve sto napravljeno to ima veze sa njegovim ministarstvom.A u Beogradu na njega gledaju ko na zlotvora i mafijasa.
U Kraljevu usko grlo most koji bi se srusio da nije Velja dosao da napravi novi ,put za Kragujevac na kom si mogo tocak da izlomis sada je popravljen ,secas se velikog klizista svi se slikase i odose jedino Velja ostao da gradi kucice.Ima jos dosta ali da ne duzim .
Probaj da se obratis za nesto bilo kom iz vlade ,samo doticni ce da ti izadje u susret od ostalih uvek je odgovor "nismo nadlezni".

Samo Beograd ne voli Velju??? Hajde ti malo prosetaj do Zrenjanina, pa vidi koliko je Velja obecavao asfaltiranje zrenjaninskog puta a na sta sad taj put lici i koliko su para potrosili na to? Pitaj zitelje Cente kako se asfaltirao put Beograd (Besni fok) - Centa...
Nego, ovaj disparitet u odnosima Beograd-unutrasnjost je nastao kada? Zadnjih 5 godina ili malo ranije? Pitaj ljude iz Kosjerica koji su na odgovornim funkcijama po bankama zasto ne ulazu u svoj kraj nego glume gradjevinsku mafiju po BG-u, posle im djavo kriv kada ih dokace...Pitaj svoje sugradjane, konacno, kako su osamdesetih kupovali stanove po BG kad posalju cerku na studije...i zasto su to radili ako su zeleli da se vrati u rodni kraj...
 
Pitaj svoje sugradjane, konacno, kako su osamdesetih kupovali stanove po BG kad posalju cerku na studije...i zasto su to radili ako su zeleli da se vrati u rodni kraj...
Pa normalno da ljudi idu gde imaju bolje uslove za zivot.

:confused::confused::confused::confused:
Cek da pojasnim...svi bi ste da se doselite u Beograd ali da se pare salju tamo odakle ste dosli da bi imali cime da se zanimate kada odete za vikend kuci?
Jbt, najvise volim nedelju pre podne....
 
Nisi u pravu pare idu za Beograd ali ako si dobar oni to i vrate neku sicu naravno, dobar znaci podpoban.

Па Јагодина "ту сићу" има 1,5 милијарду годишњег буџета на 82 000 становника .......ееееееејјјјјјјјј.......освести се човече.
Боље хватајте лопуже на власти у вашим општинама за гушу и питајте их ГДЕ СУ НОВЦи???
 
Па Јагодина "ту сићу" има 1,5 милијарду годишњег буџета на 82 000 становника .......ееееееејјјјјјјјј.......освести се човече.
Боље хватајте лопуже на власти у вашим општинама за гушу и питајте их ГДЕ СУ НОВЦи???

Ma kod nas u opstini odavno nema vajda za promene ,Raka (clan upravnog odbora atoprevoznika)podelio besplatne karte penzosima ,sada putuju po 5 puta na dan kod doktora ,najbrojnija glasacka skupina nikad necenmo moci da ga smenimo.Al to je Raka sad sto Petoletka propala i treba da otpusti gomilu ljudi da bi i pocela da razmislja o privatizaciji on samo kuka isto ko radiikali .Sve su drugi krivi svi .
Jedino resenje je ko ono u Poljskoj (sakri babi licnu kartu)eh kad bi vazilo pravilo da mora licna karta ovde se svi poznaju pa je niko i ne trazi.
A sto se tice budzeta nemamo ga Petoletka ne uplacuje samodoprinose koje redovno odbiva ,slaba vajda od drzave i tako to.Mozda bi i bili lopovi da imaju sta da ukradu inace kroz kasu odavno vetar duva.
 
Sindromaticno je da se na Beograd zale uglavnom ljudi geografski ispod Beograda, jbte ljude iz N.S. kada pitas za Beograd kazu nije lose ima svega ali nekako je brzo, meni je bolji moj N.S. isto i Suboticane... Tacno se vidi gde su vladali nemci a gde turci... jedni rade i cute i trude se da ulepsaju sebi zivot, a drugi kukaju i jbu mater svima kojima je bolje...
 
Svakih mesec dana nadje se neki propali student da pljune po Beogradu jer nije mogao da se uvali u isti. A jos nisam cuo ni jednoga da je dosao ovde i rekao "Evo, ja sam u svom rodnom mestu osnovao firmu i zaposljavam radnike i imam dobre ideje koje mogu da ostvarim ovde jer sam sposoban." Ne, lakse je zapucati u Beograd i biti "poslednji u gradu"...
A posto "soko" smatra iz naslova da je Beograd grob, ko normalan zeli da ide u grob?;)
Ne smeju svom komsiji da prigovore kada im otme pare iz budzeta pa svi vriste "KRIV BEOGRAD!!"
Kada vratite svoje prijatelje, komsije i rodbinu iz Beograda na selo, onda ce i doci do razvoja.
Do tada...kukajte.

evo ja sam taj i kazem da je ovo sto je sivisoko napisao sve tacno i da je Beograd grobnica Srbije.
 

Back
Top