Porodica

sevilja

Iskusan
Poruka
6.145
Porodica je primarno predstavljena 4. kućom, jer ona govori o našem poreklu i samom početku života, pa samim tim opisuje i porodicu u kojoj se inkarniramo.
Posmatramo vladara 4. kuće, Mesec i znak Raka.
Planete koje se nalaze u 4. kući govore o početku života i o tome kako se mi uklapamo u porodicu i u njenu karmu iz koje život počinjemo.

 
Ala sam ja onda u losoj poziciji, sto (bi mozda i stvarnost i potvrdjivala da moja mama nije napravila pametne poteze...) ..4 kuca u skorpiji, vladar pluton u trecoj u skorpiji sa egzaktnom konjukcijiom sa mesecom, mesec u kvadratu sa suncem, merkurom, sextil sa neptunom .... 12 kuca u raku, znaci vladar mesec ...
U 4 kuci su i mars, uran i saturn .... Kakav uzas!
A sta pokazuje porodicu koju cemo sami stvoriti?
 
Planete u 4. kući

Sunce
daje slavno poreklo. U kući žive ljudi koji su na poziciji. Ako je Sunce loše postavljeno to govori o egocentričnoj prirodi roditelja. U svakom slučaju, postoji dominantna uloga jednog od roditelja, a natus se obično najbolje oseća u porodičnoj atmosferi, jer nezavisno od toga u kom je Sunce znaku, natus mora imati dosta od Raka, koji je analogan 4. kući.

Mesec govori o velikoj vezanosti osobe za kuću i porodicu, kao i jednog od roditelja (češće majku). Duša natusa boravi u kući i teško se odlučuje za život u inostranstvu.Brojna porodica, ali i česte selidbe.

Merkur
govori o naglašenosti vezanosti osobe za jednog od roditelja u toku detinjstva. Misli su stalno vezane za porodicu. Jake rodbinske veze. Jedan od roditelja je intelektualac. Loši aspekti donose svadje i mentalna neslaganja, kao i nered u kući, gde je uvek prometno uz istovremeno uključen i televizor i radio i tome slično.

Venera donosi ljubav i sreću u kuću. Osoba veoma voli ili je voljena od strane bar jednog roditelja. Kuća je lepa i uredna, vezanost za sestru, a jedan od roditelja je umetnički nadaren.
 
Moja najveca zelja je da imam svoj dom....ali svoj...jos kada sam mala bila ...dok su svi crtali cvece...ja sam crtala kucice sa rasporedom prostorija i namestaja u njima. Naravno bili su to skroz naivni crtezi, kocka podeljena na cetiri dela....cetiri dela bile su cetiri sobe....trpezarija, dnevna soba, spavaca....

I dan danas ja mastam da imam svoju kucicu. Pitam se da li ce mi se taj san ikada ostvariti. Umorila sam se sredjivajuci tudje stanove . A nisam tip koji moze da zivi u makar kakvom prostoru...pre no bilo gde uselim ....okrecim bojama koje ja volim...uradim enterijer po svojoj zelji....i tek tada mogu da nadjem svoj mir.
Verujem da se to nekako vidi i u mojoj karti. Ali ne mogu da vidim da li cu ikada imati SVOJE.
 
Ja imam (praznu) 4. kucu u Jarcu, vladara 4-te, Saturn u 9, Mesec takodje u 9. Zivim, za sada tamo gde sam, takoreci i rodjena, a sobzirom da sam Rak, obozavam svoj dom. Ne znam da li to ipak znaci promenu mesta boravka. I zaista, koje to planete i aspekti ukazuju na osnivanje svoje porodice i doma? Da li ovaj tranzit Plutona u Jarcu nesto (lose) donosi? Da li je slucajno i Srbija, kao zemlja u znaku Jarca? Ili je ipak Bik?
 
Meni je vrh IV kuce u ovnu, a u kuci se nalazi mesec i kiron. Da, vezana sam za svoju porodicu. Secam se da sam kao srednjoskolka, kad smo s drustvom i momcima isli na more, jedino ja zvala svoje SVAKI DAN (da se javim, kazem sta se desava i pitam koliko me vole...). Mada mi je u principu uvek smetao nedovoljno otvoren odnos u porodici, bas mi je falio...
Secam se, kada sam pocinjala da zivim sama, da sam se odjednom osecala kao gost kod svojih... Bilo mi je jako tesko da se priviknem na taj osecaj.
 
Mars unosi nemir i rat u kuću, pa se samim tim osoba tu ne oseća dobro. Nosi odbojnost prema kući i porodici. U kući može živeti neko vreme neko ko veoma smeta osobi. Svadje i tuče u domu. Vojno poreklo. Nacizam. Požar u kući, a ponekad i izbeglištvo.

Jupiter
daje visoko, a nekad i plemićko poreklo, često iz inostranstva. Reč je o porodici obrazovanih ljudi, pa je osoba rasla okružena intelektualcima. Natus ovde gotovo obavezno nasledjuje kuću. U zemlji u kojoj je rodjen često može steći veliku kuću i biti prilično srećan, pa nema potrebe za odlaskom u inostranstvo.
Ipak,ukoliko vladar 4. kuće nije najsrećniji postavljen, a 9. kuća naglašeno dobra, onda ova pozicija Jupitera upravo naglaava da će osoba imati kuću u inostranstvu.

Saturn govori o teškom početku života. Nosi sa sobom siromaštvo i teške uslove života. Bolest članova porodice, a i osoba se u njoj oseća bolesno.Seljačko poreklo. Nacionalizam. Daje malu i bednu kuću, često podstanare ili čak i beskućnike. Ukoliko osoba ima kuću, onda je reč o staroj, a ako je Saturn u zemljanim i vodenim znacima i vlažnu . Plaćanje kirije i teški uslovi. Stari nameštaj.

Uran
govori o razvodu u porodici ili iznenadnom otkriću vezanom za poreklo porodice. Puno prijatelja prolazi kroz kuću, a mnogi od njih ostaju i na spavanju. Moguć je život sa prijateljem. Ovo nije pozicija za miran i srećan život zbog konstantnog nemira u kući. Selidbe su nagle, a u detinjstvu su moguća i bežanja od kuće. Ukoliko je Uran loše aspektovan, potrebno je voditi računa o instalacijama u kući koje mogu izazvati požar, a ukoliko je Uran u vodenom znaku- onda postoji mogućnost za strujni udar u kupatilu. Kuća i prodica su podložni zemljotresima svake vrste, kako fizičkim, tako i mentalnim.

Neptun u ovoj kući ukazuje na nešto nepoznato u pogledu porekla. Ponekad osoba ne zna ko joj je otac, a ako to zna- onda već ne zna ko joj je pradeda. Ovde, ponekad, spadaju i usvojena deca. Sa ovom pozicijom Neptuna, uvek postoji neka porodična tajna ili misterija. Kuća treba biti pored vode. Poplave u kući.

Pluton Često govori o smrti jednog od roditelja. Groblje pored kuće. Opasnost za kuću i porodicu u ratu, jer ukazuje na nasilna proterivanja. Na tom terenu na kom je kuća, često postoji neko prokletstvo, bilo zato što je tu neko nepravedno ubijen ili čak sahranjen. Kriminalci i bubašvabe se šetaju kroz kuću.
 
Ala sam ja onda u losoj poziciji, sto (bi mozda i stvarnost i potvrdjivala da moja mama nije napravila pametne poteze...) ..4 kuca u skorpiji, vladar pluton u trecoj u skorpiji sa egzaktnom konjukcijiom sa mesecom, mesec u kvadratu sa suncem, merkurom, sextil sa neptunom .... 12 kuca u raku, znaci vladar mesec ...
U 4 kuci su i mars, uran i saturn .... Kakav uzas!
A sta pokazuje porodicu koju cemo sami stvoriti?
Ovo je odlično pitanje, na koje ja kao učenik ne znam da ti dam odgovor.:lol:
Sačekajmo nekog od astrologa.;)
 
takodje ovaj mars koji tranzitira rakom ocigledno utice i na nasilje u porodici, zar ne?
svakodnevno su na naslovnim stranama ubistva nekolicine clanova jedne porodice, ili ubistvo clanova koje izvrsava neko iz porodice.
 
Kod mene je majka opisana Mc-om na 4 Ovna, njeno je Sunce u Ovnu, Asc u Blizancima, a vladar Asc, Merkur, je na 10 Ovna. Ima 4 planete u mom 10.
Otac je Vodolija, Asc Devica. U mom 4.su Pluton na Ic-u, Sunce/Uran konjunkcija (otac/Vodolija), Merkur, koji je vladar njegovog Asc-a.
Mladja sestra je opisana Venerom, Merkurom i vladarom 3, sto je ponovo Merkur. Na mojoj Veneri je njeno Sunce, a na mom Merkuru njena Venera. Imamo cak i konjunkciju Meseca uz svega 2 stepena orbisa.
Cerkica ima Asc na planeti koja vlada mojim 5. poljem orbisa 1 stepen, njen Mesec je na mojom Veneri u 5.(moje zensko dete), i ima stelijum u mom 9. (trece zacece). U 5 imam Venera/Neptun, ona ima stelijum u Ribama, tu je i vladar Asc, Merkur, Uran, Severni cvor, ima i Sunce/Neptun svega 1 stepen orbisa.
Dragi Sunce i Mars na Desc, egzaktno, Asc sa svega 2 stepen orbisa. Njegov Mesec, ujedno i vladar Raka ukljustenog u 7je u mom 1, i u konjunkciji sa Jupiterom koji kod njega vlada Venerom, a kod oboje se nalazi u 7; vladar ukljestene Vodolije iz 1. na mojoj Veneri u 5, Venera vladar 4 na mom Neptunu sto je vladar 9 (treceg zaceca). Venera vlada mojim Suncem, Uranom, Fortunom, Plutonom, (koji opet vlada Venerom), Ic-om, Marsom, koji je kod mene vladar 5. Na mom Mesecu je njegov Merkur (dete), sto je i njegov licni vladar 5 (deca).

Ima jos, ako bih trazila sebe u horoskopima svih njih.
 
Ako uzmemo da astrologija samo predvidja sta bi moglo da bude, a da se stvarnost realizuje nasom voljom .... Sve ono sto je Sevilja napisala za polozaj planeta po kucama je tacno, ali ... ali ... kod mene se ovo pravilo pokazalo kao potpuno tacno, jer bi sve to bilo da je moja mama odlucivala drugacije i pre nego sto sam ja rodjena .... te ja sad zivim sa mamom i sasvim lepo, bez svadja, trzavica, imam svoj dom ... ali oduvek mastam da zivim sama, daleko od svoje rodbine (mada nemam problema sa njima i svi me jako vole) ali to su moje zelje i teznje ...
 
4.kuca u ovnu, mars u 9.kuci.
Postoji velika podvojenost u mom odnosu prema porodici, razlika izmedju odnosa sa muskim i zenskim clanovima porodice. Majka, sestra, babe, tetke... - ljubav, bliskost, toplina, vezanost. Otac, dede- svadje, netrpeljivost, nerazumevanje, i tu je ono seviljino tumacenje Marsa za mene donekle tacno. (i otac i dede su dosta putovali, ziveli u drugim zemljama, pa me interesuje da li i to moze da se poveze sa odnosom porodica-9.kuca? )
Mars trougao Mesec, Mesec u 2.kuci, cime bih objasnila vezanost za zenski deo porodice
Veneru u 3.polju, Ribe, pa mislim da to objasnjava dobar odnos sa sestrom (koja je riba)

Sta vi mislite, da li sam u pravu, ili bi ti razliciti odnosi sa muskim i zenskim clanovima porodice mogli da se manifestuju na neki drugi nacin?
 
Meni su sve one "lose" planete u 4 polju ... ali u mojoj porodici su sve zene, ali bukvalno .... Imam par muskih clanova (ujaci, braca) ali sa njima uopste nisam bliska ili zive u inostranstvu ... Kojom kucom se gledaju zene u porodici, a kojom muski?
 
Posmatramo vladara 4. kuće, Mesec i znak Raka.
Planete koje se nalaze u 4. kući govore o početku života i o tome kako se mi uklapamo u porodicu i u njenu karmu iz koje život počinjemo.


Vladar IV mi je Pluton, u IV mi se inache nalazi Uran koji je
kvadriran od Sunca, a
Mesec mi je u XI kutji u znaku Blizanaca, a
Rak mi je u XII kutji u kojoj je i Mars, Mars koji pati
kvadriran od Plutona..

Mozhe li tu da se vidi moj "tezhak" odnos sa ocem?

To pitam svakog astrologa i svi mi kazhu da se prema mojoj
karti mi slazhemo savrsheno.. Nekada je i bilo tako.. odjednom
je prestalo, pa smo ponovo bili "dobri", ali sam odnos je jako hladan
i.. neprirodan za otac - tjerka vezu. :(

Kako da vidim u karti shta je uzrok tome?
Thanx
 
Meni su sve one "lose" planete u 4 polju ... ali u mojoj porodici su sve zene, ali bukvalno .... Imam par muskih clanova (ujaci, braca) ali sa njima uopste nisam bliska ili zive u inostranstvu ... Kojom kucom se gledaju zene u porodici, a kojom muski?
malefici u 4. kuci ukazuju na problematicnu genetiku, mozda i nesto tezu karmu, jer nasledjujemo od predaka kroz 4. ako su oni nest lose ostavili to ce se videti kroz 4. polje.

ne mogu da delim univerzalno porodicu na "muske i zenske clanove", majcin brat, moj ujak je 12 (treca kuca moje majke jer je mladji brat). moj otac ima stariju sestru (njegova natalna 11.) i dva mladja brata (natalna 3. i 5.), i svi su tacno opisani principom derivatnih kuca.
 
Da, ali sta pokazuje nas dom...neovisno o braku...dakle ukoliko je neko odlucio da zivi sam...ima svoj dom, ili vec zivi sa nekim ali u svom domu.
Da li je to cetvrta?
Da li ja sa vladarem cetvrte u desetoj ...Saturnom....u losim aspektima...nemam nikakve sanse da ikada imam svoju kucicu?
Ili to pokazuje deseta ? Posto mi je vladar desete Mesec na MC-u ...a u svom sedistu tj. Raku....u velikom trigonu sa Jupiterom koji je takodje nekako u svom sedistu tj. u ribama koja je suvladar i Merkurom koji je u Skorpiji ....(Taj Mesec takodje gradi kvadrat sa vladarem asc -Venerom ) da li ipak ima sanse?
 
Da, ali sta pokazuje nas dom...neovisno o braku...dakle ukoliko je neko odlucio da zivi sam...ima svoj dom, ili vec zivi sa nekim ali u svom domu.
Da li je to cetvrta?
Da li ja sa vladarem cetvrte u desetoj ...Saturnom....u losim aspektima...nemam nikakve sanse da ikada imam svoju kucicu?
Ili to pokazuje deseta ? Posto mi je vladar desete Mesec na MC-u ...a u svom sedistu tj. Raku....u velikom trigonu sa Jupiterom koji je takodje nekako u svom sedistu tj. u ribama koja je suvladar i Merkurom koji je u Skorpiji ....(Taj Mesec takodje gradi kvadrat sa vladarem asc -Venerom ) da li ipak ima sanse?
Ako sam dobro shvatila Krinku, gleda se 10. kuća- to je dom koji mi gradimo sa partnerom.;)
 

Back
Top