kako stici do Krfa u decembru?

psiha1202

Obećava
Poruka
76
Cao drustvo! Da li neko zna kako je moguce stici do Krfa u zimskom periodu? Agencije van sezone ne organizuju prevoz, a vozovi i busevi idu do Soluna i Atine. Da li neko zna kako od Soluna do Igumenice? Ili mozda neko poznaje nekog Srbina nastanjenog na ostrvu!? Moram da uspostavim kontakt sa nekim pre no sto krenem, s'obzirom da idem sama...HVALA!:)
 
Ja sam sa drugaricom isla u svom aranzmanu van sezone prosle godine, uplatili smo bus do Soluna koji mozes da nadjes u nekoj nasoj agenciji i onda rezervisali avion do Krfa preko sajta olympic airlines-a www.olympicairlines.com
Na sajtu mozes odmah da proveris da li ima avion taj dan, kada, koliko je karta itd. i ako ti odgovara mozes odmah da kupis kartu u njihovom predstavnistvu u Vasinoj 14
Mislim da ti je ovo najbolja varijanta jer si na Krfu za sat vremena od Soluna, da se ne bi cimala busevima pogotovo ako ides sama

Kako sta ce tamo sama zimi - pa sigurno je u pitanju neki Grk ;)
 
Hvala vam na informacijama...Kako cu sama? To se i ja pitam...

Bila sam tamo pre mesec i po dana i upoznala jednog divnog decka. Po povratku u Srbiju sam saznala da nije Grk:( , nego Albanac! :? ( ali i oni su ljudi, zar ne?) Zivi u Dasiji...I tako sad, ja sva luda i zaljubljena planiram da odem na par dana kod njega, mada je malo cimanje sto cu putovati sama i zato bih volela da uspostavim kontakt sa nekim Srbinom u slucaju da mi zatreba neka pomoc... Ako ne zavrsim u " belom roblju"!
Ima li zainteresovanih da mi prave drustvo? :)
 
Slažem se da ljubav nema granica, ali budi OPREZNA. Sa njima nikada nisi na čisto....
A i što ti se predstavljao kao Grk ?

Njih je barem lako proveriti....ponudiš im svinjetinu da jedu.
Ili vidiš da ako već piju alkohol, UVEK piju vino sa koka kolom.
I treće, uvek upašu košulju u pantalone....
 
Pa, upoznala sam ga poslednje vece...Zapravo jurio me je poslednjih par dana, ali nisam htela odmah. Rekao je da zivi na Krfu, ali ne i da je Grk, mada mi je bilo logicno da jeste...Kasnije mi je spomenuo da je Albanac, ali ja kontam da je to ipak fer s'njegove strane...mogao je da mi precuti...

Sta, je li oni ne piju alkohol??:) Cini mi se da je pio koka kolu! :D A sto se tice kosulje...nije je imao! Mislim, bio je u dzemperu! :D

Znam da moram da budem oprezna, strana zemlja, druga vera...ali on zeli da zajedno provedemo Bozic! Mozda je pravoslavac? ;)

Je li znate da li postoji neka ustanova, kao sto je Ambasada u Atini, u kojoj bih mogla da prijavim boravak...? Mozda policija? Pa, ako ne izadjem do ugovorenog termina iz zemlje, da me traze???:D
 
Pa pitam sta ce sama tamo jer pita nas za prevoz, kontam da onda nema nikog da pita iz Grcke, pa zato. Inace ja sam na Lefkadi, ostrvo do, pa ako nesto zatreba ti mi pisi. A inace i ja sam tako sama putovala i bilo mi je ok, nista mi nije falilo. Nego to da ako te nema, pa valjda ce se tvoji roditelji zabrinuti pa ce da te traze. Ali bice sve ok, nemoj da ides sa tako mracnim mislima.
Sto se tice Bozica, imas ti Albanaca koji su pravoslavci, to su obicno oni koji su ziveli uz granicu sa Grckom. Znam i ja neke takve ovde na Lefkadi i iskreno, stvarno su fini ljudi.
 
Pa jesam luda, ali kada smo se videli ja sam znala da je to to! U trenutku mi je bilo dato saznanje da je On, Nepoznati, moja sudbina! :D
Pa ja insistiram da dodje i ne odustajem, ali on nema grcki pasos, pa mu treba viza ( verovatno iz Albanije) + nema slobodnih radnih dana...
Glupo zvuci to sto smo se upoznali poslednje vece, ali nismo se odvojili do mog odlaska...Upoznao se sa mojim roditeljima i ipak je ostavio dobar utisak, pa mu mozda zato i verujem!!!
 
skoro svi albanci koje sam znala na krfu su pravoslavni.
inače imam jako lepo mišljenje o njima, o tome sam već pisala.
a da se uvek predstavljaju kao grci, to znam blam ih je da su albanci, a i bolju prođu imaju kao grci.
hm posle jedne večeri želiš da ideš da ga vidiš?
jesi li sigurna da se još uvek seća tvoj imena:p
inače, nisam sigurna da radi aerodrom, zavisi od vremena.
krfski aerodrom je kao i tvatski jedan od onih gde se ne leti kada nije lepo vreme.
LM ceo život krfa se zimi seli u krf, jer u dassiji nema ni uličnih svetala noću;)
baš je spooky zimi tamo.
ja sam jedne zime u ipsosu dočekala naš božić....
brrrrrrrrrr
 
Pa, upoznala sam ga poslednje vece...Zapravo jurio me je poslednjih par dana, ali nisam htela odmah. Rekao je da zivi na Krfu, ali ne i da je Grk, mada mi je bilo logicno da jeste...Kasnije mi je spomenuo da je Albanac, ali ja kontam da je to ipak fer s'njegove strane...mogao je da mi precuti...

Sta, je li oni ne piju alkohol??:) Cini mi se da je pio koka kolu! :D A sto se tice kosulje...nije je imao! Mislim, bio je u dzemperu! :D

Znam da moram da budem oprezna, strana zemlja, druga vera...ali on zeli da zajedno provedemo Bozic! Mozda je pravoslavac? ;)

Je li znate da li postoji neka ustanova, kao sto je Ambasada u Atini, u kojoj bih mogla da prijavim boravak...? Mozda policija? Pa, ako ne izadjem do ugovorenog termina iz zemlje, da me traze???:D

Piju oni alkohol, ali se boje da ih drugi ne vide, pa zato mešaju vino sa koka kolom. Naruče 2 deci belog vina u velikoj čaši, i onda odmah dospu koka kolu da promeni boju, i ne dozvoljavaju konobaru da skloni flašu koka kole sa stola....

Neće biti da je pravoslavac, ali može lako da se desi da je Albanac katolik. Ima ih oko 10%.

Što se tiče bezbednosti, nemoj da se osloniš na našu ambasadu, ona ti nije neka pomoć.
Na grčku policiju ? Hmmm, skoro isto tako.

Kupi Panafon/Vodafon karticu/broj za mobilni za 10 eur, sa 7 eur kredita. Dogovori se sa svojima da šalješ SMS svaki dan, da je sve u redu. Jedan SMS je 30 centi, Znači imaš kredita za 23 inostrane poruke...Ako se jedan dan ne javiš, onda neka oni zovu ambasadu...
 
skoro svi albanci koje sam znala na krfu su pravoslavni.
inače imam jako lepo mišljenje o njima, o tome sam već pisala.
a da se uvek predstavljaju kao grci, to znam blam ih je da su albanci, a i bolju prođu imaju kao grci.

Ne slažem se sa tobom, to oni samo pričaju da se uvuku Grcima.
Po zvaničnim statistikama, u Albaniji su jedini pravoslavci Crnogorci i Srbi, i ono nešto malo Grka. Albanci koji nisu muslimani su katolici !
 
Pa od mog povratka u Srbiju, zove me svakog dana...Sigurna sam da treba ponovo da se vidim sa njim i vidim kako stvari stoje...sve jedno da li ovde ili tamo! Nisam sigurna ni ja za avion zbog vremena. Najbolje mozda da odem do Soluna, pa da on dodje po mene...:D ili da hvatam neki bus, voz do Igumenice, pa na trajekt???:confused:
Sredjuje mi pozivno pismo...posle toga viza, pa se nadam da cu zapaliti tamo za jedno mesec dana!
 
idi vozom, ispavaš se lepo, posle preko puta ulaza u štajgu staje bus za krf.pazi da ne zakasniš, pravo sa voza požuri na bus.
nema potrebe da ideš za igumenicu, jer taj ide u igumenicu a ne do trajekta.
mislim da je glupo da on dolazi po tebe, a nije ni jeftino da se cima, a i ima da bude ko izbljuvak posle tolike vožnje.
krfljani ne vole albance. imaš pravo čepe im se.
jbg. ja sm upznala dve porodice ortodoksnih albanaca.
a možda su se pogrčili...ko će ih znati.
a jel znaš kako mu se zove mama? jel sa roditeljima tamo?
pazi bre da te ne pošalje u nekom paketu za brindizi, rođacima da te prodaju arapima?
mrtva sam ozbiljna. sa krfa je super transport;)
zašto on ne dođe kod tebe prvo?
ako mu je stalo?
malo ispipaš teren. a ne ko guska u maglu.
 
Mene je moj muz, a tada decko uvek cekao u Solunu. Nego, ima Albanaca pravoslavaca koliko hoces. Stalo budi u kontaktu sa svojima i neka on to zna, kuckaj porukice stalno i tako to. Inace ti je bolje da kupis Q-card za mobilni na trafici. Jeftina je kartica a poruka sa Srbijom ti je samo 7 centi, to ti je najjeftinija varijanta. Ustvari ista je cena poruka i sa grckom i sa inostranstvom. Budi pazljiva ali i uzivaj
 
I u Etiopiji ima oko 40 % stanovnika pravoslavaca, ima 20 % jevreja.....Ispada da je većina zemlje neke strane donesene veroispovesti....Oni su svi POKRŠTENI, što silom, što uz mito, prevare i laži.
DA LI su to zaista pravoslavci, ako se ne ponašaju u duhu pravoslavlja ?

A ja još N I J E D N O G takvog Albanca nisam upoznala.....
 
idi vozom, ispavaš se lepo, posle preko puta ulaza u štajgu staje bus za krf.pazi da ne zakasniš, pravo sa voza požuri na bus.
nema potrebe da ideš za igumenicu, jer taj ide u igumenicu a ne do trajekta.
mislim da je glupo da on dolazi po tebe, a nije ni jeftino da se cima, a i ima da bude ko izbljuvak posle tolike vožnje.
krfljani ne vole albance. imaš pravo čepe im se.
jbg. ja sm upznala dve porodice ortodoksnih albanaca.
a možda su se pogrčili...ko će ih znati.
a jel znaš kako mu se zove mama? jel sa roditeljima tamo?
pazi bre da te ne pošalje u nekom paketu za brindizi, rođacima da te prodaju arapima?
mrtva sam ozbiljna. sa krfa je super transport;)
zašto on ne dođe kod tebe prvo?
ako mu je stalo?
malo ispipaš teren. a ne ko guska u maglu.

Sam je...njegovi su u Albaniji. Bila sam sa njim do stana da pokupi nesto..na 5 minuta i videla da je u istom dvoristu gde nasa agencija Argus turs izdaje sobe...Pokusala sam njih da kontaktiram, ali nista...
Logicno je da on dodje ako mu je stalo ali zbog posla i vize mu je komplikovano, pa ono kao, ne bih jako da se inatim, ako ja vec mogu da odem tamo...
 
Mene je moj muz, a tada decko uvek cekao u Solunu. Nego, ima Albanaca pravoslavaca koliko hoces. Stalo budi u kontaktu sa svojima i neka on to zna, kuckaj porukice stalno i tako to. Inace ti je bolje da kupis Q-card za mobilni na trafici. Jeftina je kartica a poruka sa Srbijom ti je samo 7 centi, to ti je najjeftinija varijanta. Ustvari ista je cena poruka i sa grckom i sa inostranstvom. Budi pazljiva ali i uzivaj


Pa ti si udata za Grka i sad zivis na Lefkadi? ( ako sam dobro skontala)
 
Sam je...njegovi su u Albaniji. Bila sam sa njim do stana da pokupi nesto..na 5 minuta i videla da je u istom dvoristu gde nasa agencija Argus turs izdaje sobe...Pokusala sam njih da kontaktiram, ali nista...
Logicno je da on dodje ako mu je stalo ali zbog posla i vize mu je komplikovano, pa ono kao, ne bih jako da se inatim, ako ja vec mogu da odem tamo...

kakvog bre posla?
nema sada tamo ništa da se radi.
 
Na sta lice devojke koje odu u Grcku samo da bi se provodile sa Grcima,a evo sad i Albancima.
Nemoj da mislis da imam ista protiv ikog,ali malo mi nije jasno da u Srbiji ne postoji neko ko ti je drag,i ako nemas partnera,da li to odmah znaci da u Grckoj mora da se nesto nadje,pa kakvu to sliku stvara o nama,niste vi skandinavke,mada sve cesce se ovo desava.
Mislim da stvarno treba da razmislis,bila si s njim jedno vece,bilo ti je lepo,ali to je to,on je verovatno u tvojoj glavi Apolon licno,ali ako ga upoznas malo bolje,shvatices da i on ume da se opije,podriguje,da ne piski parfeme i ne kaki karanfile,a prva svadja daleko od kuce???Mama!!!!!!!
 
Na sta lice devojke koje odu u Grcku samo da bi se provodile sa Grcima,a evo sad i Albancima.
Nemoj da mislis da imam ista protiv ikog,ali malo mi nije jasno da u Srbiji ne postoji neko ko ti je drag,i ako nemas partnera,da li to odmah znaci da u Grckoj mora da se nesto nadje,pa kakvu to sliku stvara o nama,niste vi skandinavke,mada sve cesce se ovo desava.
Mislim da stvarno treba da razmislis,bila si s njim jedno vece,bilo ti je lepo,ali to je to,on je verovatno u tvojoj glavi Apolon licno,ali ako ga upoznas malo bolje,shvatices da i on ume da se opije,podriguje,da ne piski parfeme i ne kaki karanfile,a prva svadja daleko od kuce???Mama!!!!!!!


Ocito da imas nesto protiv! :D Naravno da postoje dobri momci i u Srbiji...jednog takvog i imam. Otisla sam na letovanje bez decka i eto desilo se...na prvi pogled, jbg! Ne mislim da je on Eros...ali ipak me nesto vuce da odem tamo, da ga malo bolje upoznam, pa cu vec videti da li je to ono sto mislim da jeste. Inace, na Krf sam otisla samo sa jednom namerom, DA SE ODMORIM! I eto kao grom iz vedra neba, desilo se...Kad se najmanje nadas!
Ipak mozda nije ni bitno to sto je Albanac ( mozda dok ne zapocnemo temu o politici)...i on je covek od krvi i mesa i tako jedinstven, kao i svako drugi na ovom svetu!
Smatram da je ispravno slusati svoje srce...bolje da odem i vidim na cemu sam, neko da se kajem celog zivota...je li se slazes sa mnom? ;)
 

Back
Top