Muzika Srbije je umrla?

Meda Božanin

Ističe se
Poruka
2.440
Onomad, ima vec 6-7 godina, prvi put na gitarijadi u Zajecaru NIJEDAN muzicki sastav u ikojem zanru nije imao ime na Srpskom Jeziku. Postalo je tradicija koja se savrseno postuje. Slusam, cak se i u pesme ubacuju strane, narocito engleske reci. U svakodnevnom govoru, takodje, ubacuju ljudi po koju englesku, valjda da bi ispali kulturni, sta li...

Mozda sam glup, ne razumem.
Ja provedoh 1/3 zivota van Srbije i ubih se da sacuvam svoj govor od posrbljenih kao i stranih reci a u Srbiji navalise da se otudje od svega Serbskog.

Jel ima neka fora ili sam prosto i jednostavno glup pa ne umem da razumem da muzicki sastavi moraju da imaju ta strana imena... mozda nije vise moderno biti Srbin ili sta vec?

Hvala na odgovorima sa vise od 2-3 recenice
 
Brateee... danas kad bilo kome spomeneš da si Srbin, to ti je isto kao da kažeš skinsima da si ganci...

Ulovih te pre dodatka.

Gresis, i to mnogo.
Kad te neko pita "A ti si znaci Srbin" a ti rep medju noge, usi na dole i sagnes se, onda te guze ko pijani turci. Kad kazes da JESI Srbin i pitas da li taj neko ima problem sa time, da vidis drugu pricu.

Ne mislim da je tu problem. U Srbiji to o cemu govoris ne postoji a opet, Srbi takvog kova prihvataju, najcesce, Engleski kao ciljni pravac ka otudjenju a to se najlakse vidi u muzici.

Eyesburn, Darkwood Dub, Negative, Funky G...
i nebitno je da li neki od njih sviraju odlicnu muziku, zasto im imena nisu na Srpskom?
 
Ulovih te pre dodatka.

Gresis, i to mnogo.
Kad te neko pita "A ti si znaci Srbin" a ti rep medju noge, usi na dole i sagnes se, onda te guze ko pijani turci. Kad kazes da JESI Srbin i pitas da li taj neko ima problem sa time, da vidis drugu pricu.

Ne mislim da je tu problem. U Srbiji to o cemu govoris ne postoji a opet, Srbi takvog kova prihvataju, najcesce, Engleski kao ciljni pravac ka otudjenju a to se najlakse vidi u muzici.

Eyesburn, Darkwood Dub, Negative, Funky G...
i nebitno je da li neki od njih sviraju odlicnu muziku, zasto im imena nisu na Srpskom?

Jednostavno... nije ta sklonost kad engleskom otuđivanje od Srbije i njenih običaja... nego, jednostavno, neki od njih misle da će tako lakše da se probiju u svetu.... ako ih ljudi budu razumeli i sve to...

Grešiš brate, grešiš...

Kad te neko pita da li si Srbin, i ti im sramežljivo odgovoriš potvrdno, dobiješ po anusu... baš kao što si i rekao...
Ali opet s druge strane, kad ogovoriš potvrdno na to pitanje, uspravne glave, ponosito - opet dobiješ po čmaru jer je mnooogoooo njih koji mrze Srbe! Takvih je mnogo više nego Srba!
 
Ako se odnosi to na mene, to mi je stil a opet to nije tema. Ako neku rec ne razumes, ti pitaj, ja cu pravopisno da je prevedem

Sta bi TI pravopisno rekao kao odgovor na temu?

Rekao bih da ja nisam iz Srbije,ali da je u mojoj državi isto s(r)(t)anje...
Ljudi se okreću komercijali,zato i snimaju pjesme na engleskom...Malo je obrazovanih muzičara,još manje naroda koji se razumije u muziku...Mi smo primitivni ljudi,svi naši prostori su takvi,pomirite se sa tim...bili i ostali...Nema napretka ovdje...
 
ako cemo tako sto se ti zalazes za srpski jezik a koristis hrvatske reci..tako da ne vataj se za sitno

Ja sam čovek širokih shvatanja! Meni hrvatske reči ne smetaju ni malo i čak šta više odgovaraju mi... baš me briga... Nego me nerviraju likovi koji se tako pojave ni od kuda samo da bi postovali nešto nevezano za temu, da bi ispali pametni u tuđim očima!

Mogao je on i lepo da ukaže na greške, a ne tako, u tom "ja sam do jaja" zonu...

Misliš da ja nisam primetio "srBski" i te upostizaglunje... nego jednostavno... šta me briga... ako ne smeta njemu kako piše, ne smeta ni meni!
 
Jednostavno... nije ta sklonost kad engleskom otuđivanje od Srbije i njenih običaja... nego, jednostavno, neki od njih misle da će tako lakše da se probiju u svetu.... ako ih ljudi budu razumeli i sve to...

A gde ce da se probije Funky G ili Negative?
Ja razumem da, zarad para neko pocne da peva i na Turskom ako mu to donosi para ali da samo pljucne koju Englesku rec ovde-onde i da da ime sastavu na ENgleskom, to mi vec nije jasno.

Grešiš brate, grešiš...

Kad te neko pita da li si Srbin, i ti im sramežljivo odgovoriš potvrdno, dobiješ po anusu... baš kao što si i rekao...
Ali opet s druge strane, kad ogovoriš potvrdno na to pitanje, uspravne glave, ponosito - opet dobiješ po čmaru jer je mnooogoooo njih koji mrze Srbe! Takvih je mnogo više nego Srba!
Iskustva su razlicita. Posao me salje svuda. Kad insistiras na onome sta ti pripada, osim u zemljama gde niko ni ne dobija ono sta mu pripada, insistiranje uspeva. to samo tako. Mrze te ali ne mogu ti nista.
 
Krele iskuliraj...na ovom forumu i dalje postoje ljudi koji pišu nemože,neide,neznam,bijo,radijo i slično...
Prije upotrebe promućkaj...(ako imaš šta)

Dobro... slažem se... i veruj mi da znam... nisu svi jbg savršeno pismeni... ali me je iznervirao tvoj način na koji si ukazao na te greške!

Inače... iskuliraj i ti... na ovom forumu i dalje postoje ljudi koji nemaju svoj život, pa da bi sakrili nepostojanje svog postojanja, pokušavaju na uzvišen način da ispravljaju tuđe greške, uveravajući sebe da su neki bitan faktor u svemu...
 
Rekao bih da ja nisam iz Srbije,ali da je u mojoj državi isto s(r)(t)anje...
Ljudi se okreću komercijali,zato i snimaju pjesme na engleskom...Malo je obrazovanih muzičara,još manje naroda koji se razumije u muziku...Mi smo primitivni ljudi,svi naši prostori su takvi,pomirite se sa tim...bili i ostali...Nema napretka ovdje...

A kako ubacivanje stranih padobranac-reci izaziva komercijalnost?
 
Ja sam čovek širokih shvatanja! Meni hrvatske reči ne smetaju ni malo i čak šta više odgovaraju mi... baš me briga... Nego me nerviraju likovi koji se tako pojave ni od kuda samo da bi postovali nešto nevezano za temu, da bi ispali pametni u tuđim očima!

Mogao je on i lepo da ukaže na greške, a ne tako, u tom "ja sam do jaja" zonu...

Misliš da ja nisam primetio "srBski" i te upostizaglunje... nego jednostavno... šta me briga... ako ne smeta njemu kako piše, ne smeta ni meni!
ne vidim da i ova tema ima nesto s muzikom...osim zelja pojedinca da se siri sErpski jezik...
 
Ali opet,postoji mogućnost da se naše riječi ne uklapaju u ono što su oni zamislili...
Lakše je upotrijebiti strane koje se svakodnevno koriste...

Dobro! Za to si u pravu!

Mislim... pazi... što se tiče same muzike - ja ne dajem "vođenje ljubavi" za to na kom je jeziku ako je muzika dobra, kvalitetna!

Ljudi, ***** Srbiju, Hrvatsku, Englesku, Ameriku, Tursku i sve ostale! BRIŠIMO GRANICE!
 

Back
Top