Koristiće u svakodnevnome životu....

gost 4554

Buduća legenda
Poruka
39.136
znate li pravilno upotrebljavati i spravljati čajeve koji imaju dokazano FARMAKOLOŠKO dejstvo....
Krenimo od Uvae ursi folium(uvinog čaja).
Znate li da efekat uvinoga čaja možete povećati malim dodatkom sode bikarbone koji će zaalkalisati urin,i povećati efikasnost uvinoga čaja! :D
Zašto?
Uvin čaj sadrži fenolske heterozide(fenolska komponenta za koju je vezan šećer)Dejstvo ispoljava SAMO fenolski dio molekule.Da bi se oslobodio od šećerne komponente potrebna je bazna sredina,što se postiže dodatkom Sode bikarbone u gotov čaj(na vrh noža)
Kod uvinoga čaja prilikom pripreme,bitno je da čaj pri spravljanju ne ključa.Šaku uvinog čaja rukom usitnite što više možete,prelijte PROKLJUČALOM VODOM,ostavite da odstoji 1 sat,procedite,dodajte sodu bikarbonu....i lijek je spreman :D :wink:
Prirodno,a bez hemije.a djeluje!!! :D :wink:
 
stane:
Pogrešno, čajevi se spremaju ispod 65°C a dodaje jim se cela so, ne jedino natrium u vidu bikarbonata!


ZAR ĆEŠ FARMACEUTA UČITI NJEGOVOM POSLU!!!!! :shock:
So(natrijum-hlorid) koja bi bila dodata u bilo koji macerat ili ekstrakt dovela bi do smanjene rastvorljivosti tih supstanci u vodi,i mnogi aktivni principi bili bi uzaludno izgubljeni!!!
A Stane poruka tebi-NE UČI lekara da liječi,Farmaceuta da spravlja lijekove,niti patrijarha,vladiku,biskupa,ili nadbiskupa da drže službu B :wink: ožiju!!!
 
stane:
Pa pitaj nekog kuvara, šta je to so, a NaCl in NaHCO3 su hemijski proizvodi, koji sa prirodnim čajevima uopče se ne vole :twisted: :wink:

Čovječe,ne dodaješ SO u Uvin Čaj već natrijum hidrogenkarbonat koji u vodenome rastvoru hidrolizira i daje baznu reakciju urinu!!!!Ta bazna sredina pojačava dejstvo fenola iz Uvae ursi folium!!!NaCl(kuhinjska so)je so Jake baze i jake kiseline koja ne hidrolizira,znači ne poboljšava djelovanje fenolskih derivata,ali smanjuje njihovu rastvorljivost!!!!
I mani se više kuvara i kuhinjske soli,i isoljavanja....Kuhari ne liječe,več liječnici,a farmaceuti spravljaju formulacije lijekova,a kuhari kuhaju....Svako ima svoju parohiju!!!!
Pozdrav,mr ph
 
dejanvi:
Reci mi da li je dobra kombinacija: kantarion i matočina (matičnjak)i zašta sve dobar. Hvala.


Super je kombinacija!!! :D Kantarion u svome sastavu sadrži etersko ulje čiji je glavni aktivni princip-HIPERICIN,koji ima antidepresivno djelovanje,i danas se sve ćešće upotrebljava u nekim stanjima slabije izražene depresije koja ne zahtijevaju uporabu antidepresiva(subdepresivna stanja) :D
Matičnjak ima djelovanje ANKSIOLITIKA (sredstva za smirenje....),pa je redoviti sastojak pomoćnih ljekovitih sastojaka za umirenje (u kombinaciji sa majčinom dušicom,valerijanom,ali i kantarionovim uljem)!!!(primjer PERSEN) :D
Ali upotreba etarskoga ulja kantariona iziskuje OPREZ!!! :shock:
Istovremeno izlaganje suncu i upotreba hipericina može dovjesti do povjećane osjetljivosti kože na UV zračenje!!!Zato oprezno sa kantarionovim uljem....
Izvinjavam se što sam bio spriječen ranije da vam odgovorim...
 
za farmaceuta:
reci molim te sta mislis o cajevima i uopste o terapiji na bazi meda naseg poznatog fitologa Slobodana Tesica.Mislim da li si imao bilo kakvo iskustvo ili neko od tvojih poznanika sa njegovim cajevima i terapijom.
pozdrav

Čajevi se ISKLJUČIVO UPOTREBLJAVAJU KAO POMOĆNO LEKOVITO SREDSTVO!!!!Znači nema govora o liječenju samo ljekovitim biljem.I med sadrži jako punom antiseptičnih supstancija,antiastmatičnihz,ali upotreba meda može biti kontraindikovana kod polenskih alergija,i u nekim stanjima povećane osetljivosti na antigene!!!!
Vidio sam puno slučaja ljudi koji su uzdajući se u nadrilekare,naročito u pitanju karcinoma doveli svoju bolest u neizlečivi stadijum,ili su prekidajući standardnu hemioterapiju sami sebi presudili.Dajte mi više podataka o SASTAVU čaja koji namjeravate koristiti,i ime vašega oboljenja da bih vam dao detaljniji odgovor!!Pozdrav :D
 

Back
Top