Sinastrija-SATURN KONJUNKCIJA VENERA

ne bih da postavljam natalne karte jer ne zelim njihovo tumacenje, nego iskustva po pitanju ovog aspekta. da li on obecava samo dugu vezu ili je moguc i brak? imam iskustva da su veze sa ovim aspektom neminovno bile duge, ali se nijedna nije zavrsila brakom, vec razlazom (napominjem da ne generalizujem, ovo su samo moja iskustva). zato me zanima da li ovaj aspekt (konkretno ovaj) dovodi do ogranicavanja za stupanje u bracnu zajednicu?
 
imam iskustva da su veze sa ovim aspektom neminovno bile duge, ali se nijedna nije zavrsila brakom, vec razlazom (napominjem da ne generalizujem, ovo su samo moja iskustva). zato me zanima da li ovaj aspekt (konkretno ovaj) dovodi do ogranicavanja za stupanje u bracnu zajednicu?

izvini, ali to su glupe generalizacije. ljudi su u braku i sa uran/venerom kada njihovi horoskopi to zahtevaju. svaki natalni horoskop ima svoje specificnosti, naravno da je moguce da dovede do braka.
 
ničime on nju ne privlači, nego joj ne da se odlijepi od njega vrlo jednostavno. ispočetka daje sigurnost poštovanje venere prema njemu, ali kasnije to biva sve tužnije i tužnije...dok ne pukne.

I to samo u slucaju da ne postoje drugi aspekti koji pokazuju vezu koja moze da traje i iz koje mora nesto da se nauci, obicno u mladimgodinama takve veze pucaju ali u starijim budu bas naprotiv, ono stozajedno prolaze sve vise ih veze... Nadji Liz Grin i Saturn..novi pogled na starog djavola, tek sam ga tada zavolela...
 
kazu tamo da saturn ima delom hipnotisucu moc na veneru..prosto je fiksira kao zmija zabu i nema mrdanja... U bracnim vezama, navode da je cesta kombinacija muskog Saturna sa zenskimsuncem ili venerom i da to obezbedjuje stabilnost samo u slucajevima da drugi aspekti podrzavaju opstanak veze i zajednicka iskustva...
 
moja bivša djevojka ima tako ružnog dečka. ali zaista gadnog do neba. a ona je fizički bombon.

čini mi se da njegov saturn u vagi pada na njezinu veneru.

jednom mi je čak rekla da joj je samo djelomično stalo do njega.

ja kad sam vidio tog like nisam mogao VJEROVATI
 
Evo malo citiranja iz knjige SATURN Liz Grin:

Kontakti Venera-Saturn u sinastriji

Evangeline Adams je jednom rekla da je konjukcija Venere i Saturna u uporednom horoskopu potpis vecnog prijateljstva.Mozda je to bilo tacno za njene prijatelje,ali krajnji rezultat nije tako prijatan kada su u pitanju romanticne veze,gde se ovaj kontakt najcesce srece.Iako je Saturn egzaltiran u Venerinom znaku,njegova primitivnija strana ne doprinosi srecnom odnosu.Ovaj je aspekt "par excellence" za emocionalno odbijanje i sa njim se tesko izlazi na kraj ukoliko se ne shvati kao prilika za otkrivanje da li iza projekcija leze stvarna osecanja.Podrucje ljubavi i privrzenosti okruzeno je nasim najdrazim iluzijama, kojih se moramo odreci ako zelimo da iz ovog kontakta izvucemo vecno prijateljstvo.
Znamo da je Venera glavni pokazatelj ili simbol privrzenosti,ljubavi prema harmoniji i potrebi za druzenjem.Kao refleksija individualne sposobnosti da stvara veze sa drugima,Venera izrazava sa sarmom,gracioznocu i lakocom sve one kvalitete koje Saturn ne moze slobodno ispoljiti.Ona takodje cesto pokazuje i osecaj za ukus i rafiniranost u oblastima u kojima se Saturn oseca sputanim, budalastim i ukocenim.Venera je vecna ljubav i vecna mladost,sto prirodno moze uznemirujuce da deluje na Saturn,koji moze imati tendenciju da reaguje ljubomorno,posesivno,sumnjicavo i sa osecanjem neprivlacnosti ili drustvene nepodobnosti.Takva osecanja se obicno javljaju paralelno sa snaznim divljenjem,kao sto je uglavnom i slucaj sa Saturnovim kontaktima. Zato,kada je ovakvo stanje stvari izmedju osoba suprotnog pola - ono ukljucuje izvestan stepen fascinacije. Ona nije fizicke prirode,kao kod kontakta Mars-Saturn,ali je cesto vrsta obozavanja i deluje na osecanja.Izmedju Venere i Saturna postojicudna veza kojase ne moze drugacije objasniti osim da izmedju senke ili mracne strane psihe i "anime" ili transseksualnog simbola duse postoji velika bliskost.U procesu individualizacije,pomocu koga osoba polako otkriva i postaje ono sto je oduvekpotencijalno,ali nesvesno, mogla da budedo suocavanja sa animom i shvatanja njene prirode, moze doci samo nakon -ali zato vec kao sledeci korak - integracije svoje senke.
Jezikom ezoterije,dusa odnosno Voljena, ne moze da bude opazena sve dok ne prodje Cuvar praga.Ovo nema nikakvu prakticnu vrednost za astrologa,kao ni ideja da je u ezotericnoj astrologiji Jaracpovezan sa Venerom koliko i sa Saturnom.Ali, zato je iskustvom potvrdjeno da kontakti Venera-Saturn,svejedno da li se javljaju u natalnom ili uporednom horoskopu, natusima prvo donesu veliki jad koji ni sa kim ne mogu do kraja da podele,a potom ogroman potencijal za uspostavljanje iskrenog odnosa-koji se tako retko srece.
To je najvazniji kontakt i kada postoji izmedju dva horoskopa izgleda da pruza mogucnost da je odnos najpotpunije moguce iskoristiti kao simbol unutrasnjeg ujedinjenja tako da spoljasnja situacija reflektuje unutrasnje vencanje.

Prosecan pojedinac ciji je Saturn aspektovan Venerom mora prvo uloziti izvestan trud.Verovatno ce u Venerinom prisustvu biti narocito osetljiv na sopstvenu emotivnu stegnutost i obicno ce imati osecaj nespretnosti i neadekvatnosti.Moze se osecati nevoljenim, odbacenim,preozbiljnim i krutim u blizini svog Venerinog partnera i to ce verovatno kompenzovati ubedjivanjem sebe da je u stvari Venera ta koja je povrsna,plitka, koketna,nelojalna i tasta.Moze reagovati narocito neugodnom kombinacijom zavisti, ogorcenja i potrebe da smiri ili ugusi veselu,bezbriznu,samopopustljivu gracioznost Venerinog temperamenta.

nastavak sledi...
 
...nastavak...

Ocigledno je da kontakti Venera-Saturn spadaju medju glavne indikatore ljubomore,koja se jednako moze javiti u prijateljskom i u odnosu roditelj-dete, kao i u ljubavnim vezama.Mozda je tesko zamisliti roditelja kako je ljubomoran na svoje dete,ali to je cest slucaj koji,ako se ne prepozna,moze naneti veliku bol detetu.Ljubomora koja nastaje iz ovog kontakta ne zasniva se na strahu od seksualne neadekvatnosti ili nevernosti sto spada u oblast koju pokrivaju kontakti Mars-Saturn. Ispoljava se vise kao posesivnost zasnovana na osecanju osobe,da je nemoguce voleti je,zbog cega konstantno zahteva formalne demonstracije ljubavi i odanosti kako bi se osigurala od mogucnosti emotivnog odbijanja.Ti kontakti imaju tendenciju da pozuruju dvoje ljudi da legalizuju odnos kada bi bilo mozda bolje da ga ostave labavim i slobodnim, ili kada treba potraziti bolje razloge od potrebe za garancijama o emotivnoj lojalnosti.Ovo je, naravno, tipicna reakcija nezavisnog Saturna; ali i reakcija vecine ljudi. Da bi mogao prevazici tendenciju ka gusenju zadovoljstva svog partnera, Saturn mora prvo postati sposoban da sam uziva,sto nije lak zadatak kada je suocen sa lakom spontanoscu Venere.
Moguce je da postoji nesto u natusu sto ga tera da traga za Saturnom kao bracnim partnerom,uprkos cinjenici da sa njim dolaze teskoce kroz nepoverenje i strah.Neki ljudi su podlozniji Saturnu od drugih,ili tako sto tragaju za vezama u kojima moraju izlaziti na kraj sa partnerovim Saturnom, ili sto je njihov Saturn neprestano bombardovan.
Mozda je put razvijanja potpuno svesnog odnosa spiritualna disciplina koja je jednako punovazna kao put meditacije ili joge. Cak su mozda, posto je znatno tezi, njegove nagrade srazmerno vece u smislu da je osobi omoguceno da prevazidje bar osecaj odvojenosti. To je ezotericno obecanje Saturna u Vagi. Mozda je upravo to ono sto osecaju osobe "sklone Saturnu" u svojim vezama i mozda je to za njih najbolji put.

Nisu svi odnosi izgradjeni na ljubavi i srazmerno tek od skora se brakovi sklapaju po izboru srca, a ne finansija.Brak se moze sklopiti i iz koristoljublja, potrebe za finansiskom sigurnoscu ili kao prividno najlogicniji nacin da se osoba resi usamljenosti. Moze nastati i zbog dodatnih odgovornosti ,kao sto je dete,koje ne dozvoljavaju bilo koje alternativno resenje.Neki brakovi nastaju pod pritiskom porodice ili iz religioznih i moralnih razloga.

Cesto ce se u takvim vezama videti kontakti Venera-Saturn, jer jedna strana ove veze funkcionise po sistemu "duznost je preca od ljubavi", sto se cesto dogadja kad je u pitanju novac - nas konkretni simbol za emocionalno posedovanje i razmenu. Saturn ne mora uvek reagovati sa zeljom za emocionalnim posedovanjem; moze odluciti da su vrednija materijalna posedovanja. Venera ima dva lica jer je vladaoc dva znaka i za ljude je karakteristicno da imaju iste stavove i prema svojoj imovini i prema svojim naklonostima.

Saturnu cesto uspeva da Veneru ucini zavisnom kontrolisuci njenu materijalnu sigurnost.Moze biti skrt ili ogranicen na slobodu koju daje novac i zbog toga ga povuci.Kontakt Venera-Saturn cesto paralelno sa svojom osnovnom manifestacijom plete mrezu finansiskih obaveza koja vezuje dvoje ljudi dugo posto je ljubav prosla,kao u situacijama kada zena zavisi od primanja svoga muza ili kada imaju decu koju je potrebno izdrzavati.

nastavak sledi...
 
...nastavak...

U takvim slucajevima pored uobicajeno povredjenih osecanja cesto postoji i povredjen ego.U vecini ovakvih situacija unutrasnji osecaj krivice,inace karakteristican za Saturna koji deluje iz podrucja nesvesnog, stvara mogucu vezu.
Kaontakti Venera-Saturn se namecu u najdelikatnijim oblastima ljudske psihologije,pa iako su nesumljivo teski u vrlo bliskim i intimnim odnosima, mogu nam pomoci u rasvetljavanju kompleksnih i zamrsenih nesvesnih motivacija koje truju medjusobne odnose.Uglavnom je ono sto najvise boli kod ovih aspekata istina, ali sucavanje sa njom omogucava podizanje celokupnog odnosa na visi i kompletno drugaciji nivo - nivo uzajamne kooperacije umesto zavisnosti.
Kao i kontakti Mars-Saturn i ovi se uglavnom odnose na oblasti o kojima ljudi radije ne razgovaraju jedni sa drugima. Zbog toga su cesto daleko tezi nego sto njihova priroda sugerise.Mozda je san o vecnom prijateljstvu dovoljno snazan da pomogne dvema osobama da prevazidju svoju prirodnu nezainteresovanost za upoznavanje sopstvene prirode i karaktera, kako bi mogle pomoci jedna drugoj da ostvare samorazumevanje...

Kao sto rekoh, odlomak iz knjige Saturn - novi pogled na starog djavola od Liz Grin
 
Ako budem stigla, ubacicu i Saturnove aspekte sa Marsom i ostalim planetama koje su bitne u sinastriji samo ne znam gde, ovo je bila otvorena tema, ili da se otvori Saturn i Sinastrija, kao tema, pa da se tu upise ponesto jer je ocigledno da taj mucitelj i ucitelj ima ponekad najvise veza i vezica u uporednim kombinacijama i kod ostalih, ne samo kod onih kod kojih je ( kao kod nas) on u vezi sa poljem emocija, odnosa i partnera... Knjiga mi je jako dobro "legla" u periodu mojih ranih godina kad sam "ispitivala" sta to on nosi i sto je to tako tesko sa njim ..promenila sam misljenje o njemu i pozitivnije ga shvatila posle te knjige... Rada sam da ubacim ponesto ljudima koje interesuje a na mogu doci do knjige...To sto je u 7 polju kod mene nije samodalo odraz tu, prozima se pored polja gde je Jarac, jos i na po-stosta, rekla bih..a i Jarici su mi bas zacinili zivot, od znakova do podznaka..apsolviracu ga i dalje, kako mi se cini..nikad kraja...
 
pratila sam sve sto ste pisali.
... i tako, opet smo se rastali, posle vise od pola godine... opet zauvek, kao i svaki put, bez da smo ostvarili i jedan plan za buducnost. a ovoga puta je bas tako delovalo...
moram da postavim nase karte, pa ako neko ima strpljenja, neka pogleda... da li ce ipak on biti taj, npr. otac mog deteta ili neko sa kim cu deliti deo zivota pod istim krovom (do sada nismo)??? da napomenem, on je u medjuvremenu imao 1 brak, koji se raspao, pa smo posle opet bili zajedno.
ja sam dupli jarac, on vodolija-vaga. a sve je kod nas suprotno, on je toliko krut, mracan, proracunat, nepokretan covek, kao da je on dupli jarac, a ne dupli vazduh. suprotno, ja sam uvek puna energije, spremna na sve i svasta, puna duha, kao da nisam dupli jarac, i tu nikako da se nadjemo. ali me je uvek fascinirao kao licnost. odakle kod njega, vodolije, tolika tezina???
 

Prilozi

  • natalna karta muska.jpg
    natalna karta muska.jpg
    66,5 KB · Pregleda: 145
A ako se ta konjukcija desava u devici (gde veneri i nije bas dobro)? I uopste kako taj saturn koji je u ovom slucaju muskarac dozivljava ovu VE?kako je on vidi i sta hoce od nje?
I da,ova sinsatrija skoro nicim znacajnim nije podrzana..kako oni zavrsise u braku?:roll: I sta mozemo da ocekujemo od te zajednice?
 
Poslednja izmena:

Back
Top