bivsa zena, on i ja...

nesvesna

Zainteresovan član
Poruka
149
Otrcana tema al sta cu...svakom je svoj problem najvazniji....eto dve god se vidjamo od sl nedelje treba da pocnemo zajednicki zivot, zasad u mom malenom stanu a veci je u perspektivi...delima zaista pokazuje da me voli sto mi je uvek bilo vaznije od praznih reci...sve funkcionise reklo bi se ali....razveo se ove god. ( ja sam bila povod a ne uzrok ako se razumemo) i iz tog braka ima dvoje dece od 10 i 13 god. Nje bivsa je potpuno posvecena deci poslovna i reklo bi se energicna zena koja se za sve izborila i na kraju ga otkacila uskracujuci mu sva prava koja ima jedan supruznik u braku. da ne duzim eto razvedose se i ja sam sve ovo vreme bila njegov oslonac i podrska pa sam mu tako sad i naglasila da cim predjemo u veci stan njegova deca ima da dolaze normalno i pazicu ih kao da su moja...Kako bilo da bilo on nikako da shvati da je njegovom braku kraj vec nalazi milion razloga da ode u stan gde su oni sada preseljeni da bi kako kaze zasrafio srafove u sobi njegove cerke, da bi namesti krevet sinu i sl. Vrhunac je bio kad mi rece da mora ovih dana da svojoj bivsoj namesti orman u spavacoj jer se tesko montira pa ona to nece moci sama...U momentu nisam verovala da dobro cujem...ali on je ostao pri tome da je ona ipak majka nj dece da on treba da im pomaze i sl gluposti...Naravno da sam reagovala ali cini mi se preterano...Grmelo je i sevalo...On je isto galamio ali nije imao tako jake argumente pa je na kraju zacutao i rekao da ce videti da se smirim...Da se smirim? Pa recite mi vi dragi porodicni forumasi ko je tu lud? Hoce li moj zivot sada biti takav ili da ja iako smo se skoro sredili secem to u korenu? Posto je on tako "slab" i ne ume da joj se odupre imam li ja pravo da je nazovem i kulturno zamolim da prestane da ocekuje usluge od njega ukoliko ga naravno bude vise puta zvala i ocekivala da joj je na tacni? Volim ga ali mi ponos ne dozvoljava da trpim takve stvari...sta li me ceka?:roll:
 
Otrcana tema al sta cu...svakom je svoj problem najvazniji....eto dve god se vidjamo od sl nedelje treba da pocnemo zajednicki zivot, zasad u mom malenom stanu a veci je u perspektivi...delima zaista pokazuje da me voli sto mi je uvek bilo vaznije od praznih reci...sve funkcionise reklo bi se ali....razveo se ove god. ( ja sam bila povod a ne uzrok ako se razumemo) i iz tog braka ima dvoje dece od 10 i 13 god. Nje bivsa je potpuno posvecena deci poslovna i reklo bi se energicna zena koja se za sve izborila i na kraju ga otkacila uskracujuci mu sva prava koja ima jedan supruznik u braku. da ne duzim eto razvedose se i ja sam sve ovo vreme bila njegov oslonac i podrska pa sam mu tako sad i naglasila da cim predjemo u veci stan njegova deca ima da dolaze normalno i pazicu ih kao da su moja...Kako bilo da bilo on nikako da shvati da je njegovom braku kraj vec nalazi milion razloga da ode u stan gde su oni sada preseljeni da bi kako kaze zasrafio srafove u sobi njegove cerke, da bi namesti krevet sinu i sl. Vrhunac je bio kad mi rece da mora ovih dana da svojoj bivsoj namesti orman u spavacoj jer se tesko montira pa ona to nece moci sama...U momentu nisam verovala da dobro cujem...ali on je ostao pri tome da je ona ipak majka nj dece da on treba da im pomaze i sl gluposti...Naravno da sam reagovala ali cini mi se preterano...Grmelo je i sevalo...On je isto galamio ali nije imao tako jake argumente pa je na kraju zacutao i rekao da ce videti da se smirim...Da se smirim? Pa recite mi vi dragi porodicni forumasi ko je tu lud? Hoce li moj zivot sada biti takav ili da ja iako smo se skoro sredili secem to u korenu? Posto je on tako "slab" i ne ume da joj se odupre imam li ja pravo da je nazovem i kulturno zamolim da prestane da ocekuje usluge od njega ukoliko ga naravno bude vise puta zvala i ocekivala da joj je na tacni? Volim ga ali mi ponos ne dozvoljava da trpim takve stvari...sta li me ceka?:roll:
ne znam zasto vam smetaju takve stvari? On je u pravu i normalno je da ce i deci, a i bivsoj zeni pomoci tu gde im je pomoc potrebna.Zasto se vi tu osecate ugrozenom?:confused:
 
i ja isto mislim.ipak su nekada delili i dobro i zlo.sada kada vise nisu u braku ne znaci da treba da prestanu da budu prijatelji,a zna se da prijatelji treba i osecaju potrebu da pomazu jedni drugima.ti ne treba da se osecas izdanom ili uplasenom,jer ona je njega otkacila,znaci ne zeli ga vise,pa sto ne bi bio covek pa uskocio kad treba.a ti ces biti veci covek pred njim ako podrzis njegou dobru volju.znam da je nama lako da pricamo i znam da tebi nije lako,ali i ta zena ce jednoim naci nekoga ko ce da joj srafi srafove pa ce se polako odvojiti od vas.
 
bilo je nesto slicno na forumu, ali tako je i u zivotu. Nijedna prica nije jedinstvena i neponovljiva.
Dakle, tvoj voljeni se tek razveo, situacija ja nova za njega, normalno mi je da emocionalno (a i fizicki :) ) u velikoj meri je tamo gde je proveo pola zivota, napravio i donekle odgajio decu, gradio, pa i srusio itd...
Na stranu sto mu je zena energicna ( i sve to lepo sto si napisala o njoj :) ), zasto bi morala ODMAH i NAGLO da sama zasrafljuje ormarice? Sigurno je da i deci treba obezbediti kakav takav "prelazni period" da se naviknu na novonastalu situaciju. Zato se, dear, ne nerviraj. Jednostavno, tako je u pocetku. S vremenom to se menja. Videces i sama. A onako usput, nadam se da nece (mada je najcesce upravo suprotno :( ) on otici u drugu krajnost - ne samo da ne odlazi na roditeljske sastanke, ne vodi decu kod lekara itd (jer su retki koji to rade posle razvoda) - i zaboraviti kakve su stvarne potrebe dece (kao, sta ce mu cipele, kupio sam mu s proleca jedne...)
Pominjes neki ponos... To je, po meni, pogresna procena tvoje pozicije... Ipak, on nije sa zenom, nego sa tobom. Izabrao je tebe. To te, valjda, cini dovoljno sigurnom u vasoj vezi? I kakav "ponos"- neponos (ponizava te jer ide kod dece i pomaze njihovoj mami?) sad tu ima mesta? Kazem ti, opusti se, ne zagorcavaj vas zivot glupim scenama. Pusti ga da se pronadje u novoj sitauciji, i da bude dobar tata... , Fakat, tvoj je. Jos kad dodju vasa deca... I imaj na umu da ce njegova deca biti brat i sestra tvojoj deci. Pa kakav je prema njima, valjda bi htela da takav bude i prema vasoj deci?
 
Meni je to stvarno bezveze. OK da joj on pomaze ako je u pitanju nesto zaista krupno, ako se tice zdravlja, dece itd. Al da trci tako svaki put kad se njoj cefne... To ne pije vodu. Sto se tice tvoje ideje da je pozoves i zamolis da ga ne zove toliko cesto, mislim da nije dobra. Jer ako on i dalje zeli tamo da ide, ti ispadas ocajnica. Trebalo bi sa njim da rascistic, da kazes da ti to smeta i da je ona, s obzirom na okolnosti-proslost. I da pocne tako da se ponasa. Bas me zanima kako bi on reagovao da ti trcis kod bivseg muza non-stop. Nek ona zove majstora za majstorije. Ako ga je ta njegova zena sutnula a sad ga iskoriscava verovatno ga smatra magarcem koga moze da jase kako jos se cefne. Zaigraj malo na tu loptu-da ispada smesan, mozda ga pogodi pa prestane toliko da joj se posvecuje. Svakako ti nisi duzna da trpis njegovo ponasanje ako ti toliko smeta a ocigledno je da ti smeta. Ili mu jednostavno daj fore mesec-dva ili vise da se odluci, kazi da se tad necete vidjati i da ocekujes da rascisti ono sto ima sa njom i da odluci.
 
o kakvom se tačno ormanu radi..?

:) i ja mislim da je to kljucno pitanje :) Mozda je orman (da citiram malo Look :) ) "nesto zaista krupno"...

Look, nemoj da si ta'ka...sori , ali detinjasta :) ... Trcala bih kod bivseg muza kada bi mi deca ostala kod njega. A mozda bih otisla i bezveze kada bi, recimo, bio bolestan, da mu skuvam caj... bez obzira na to sto sam, npr. razvedena godinu dana a u vezi sa "novim" dve godine.... Mozda , eto, samo zato da mi decu ne zarazi bakterijama :)...

Hocu reci sledece : ne može sekirčetom da se otfikari predjašnji život, niti se veza odraslih ljudi uredjuje
"zaigravanjem lopte", činjenjem partnera "smesnim" , "forama" i ultimatumima "biraj" (pa, izabrao je)...
 
@ nesvesna
Ja sam odrasla u jednom takvom okruženju.
Moji su se razveli, ali su nastavili da dele i dobro i zlo, jer imaju nas dve iz tog propalog braka. Moj otac ima drugu ženu, a sa mojom majkom od razvoda nema apsolutno ništa. Sem tih šrafljenja ormara, nadgledanja majstora kad se nešto radi u kući, jedan nedeljni ručak i daje joj novac, ako joj zafali. Naravno, sestru i mene je izdržavao dok je bilo potrebno.
Znači, jedan prijateljski odnos, ništa više. Ne vidim razlog da i tvoj izabranik, ustvari, ne pretenduje da ima takav odnos sa svojom bivšom.
Dok sam studirala, jedan stari profesor nam je rekao ''muškarac i žena da bi bili prijatelji, moraju prvo biti ljubavnici'' :) Dakle, ako čak i to uzmemo u obzir, nemaš razloga za brigu i paniku, niti napade ponosa. ;)
Sve najbolje.
 
Meni je to stvarno bezveze. OK da joj on pomaze ako je u pitanju nesto zaista krupno, ako se tice zdravlja, dece itd. Al da trci tako svaki put kad se njoj cefne... To ne pije vodu. Sto se tice tvoje ideje da je pozoves i zamolis da ga ne zove toliko cesto, mislim da nije dobra. Jer ako on i dalje zeli tamo da ide, ti ispadas ocajnica. Trebalo bi sa njim da rascistic, da kazes da ti to smeta i da je ona, s obzirom na okolnosti-proslost. I da pocne tako da se ponasa. Bas me zanima kako bi on reagovao da ti trcis kod bivseg muza non-stop. Nek ona zove majstora za majstorije. Ako ga je ta njegova zena sutnula a sad ga iskoriscava verovatno ga smatra magarcem koga moze da jase kako jos se cefne. Zaigraj malo na tu loptu-da ispada smesan, mozda ga pogodi pa prestane toliko da joj se posvecuje. Svakako ti nisi duzna da trpis njegovo ponasanje ako ti toliko smeta a ocigledno je da ti smeta. Ili mu jednostavno daj fore mesec-dva ili vise da se odluci, kazi da se tad necete vidjati i da ocekujes da rascisti ono sto ima sa njom i da odluci.

u potpunosti se slazem !
 
Ja razumem sta njoj smeta, ali ne verujem da se to moze promeniti. Cime izmeriti sta je dovoljno dobar razlog da ode da joj pomogne? On ocigledno smatra da je u redu ovo sto radi. Sta je moguci ishod njene ljutnje i ogranicenja? Laz? Najverovatnije. Da li je to zdrav odnos? Tesko.

Ili da mu veruje ili da raskine, mislim da je postavljanje striktnih ogranicenja kontraproduktivno i da ce ga oterati ili upropastiti iskrenost u vezi koja ima sve preduslove da bude uspesna.
 
Ne znam koliko moze da bude uspesna veza ako muskarac malo malo pa se uzeli bivse... Ipak treba da odredi prioritete. A sklapanje ormana sigurno nije nesto sto ona ne moze bez njega. Pitanje je da li on to radi samo i iskljucivo da bi joj pomogao ili tu ima nesto vise. Ja ne bih zelela da razmisljam.
 
Posto je on tako "slab" i ne ume da joj se odupre imam li ja pravo da je nazovem i kulturno zamolim da prestane da ocekuje usluge od njega ukoliko ga naravno bude vise puta zvala i ocekivala da joj je na tacni? Volim ga ali mi ponos ne dozvoljava da trpim takve stvari...sta li me ceka?:roll:
On je slab?
Poziv njegovoj bivšoj bi bio velika greška. Nemaš ti ništa sa njom.
Tvoj ponos? Šta je to ponos? Šta misliš, da li je bitnije da deca rastu u što je moguće normalnijem okruženju ili bilo čiji (pa i tvoj) ponos?

Kako bih se ja postavio na njegovom mestu? Isto. Ako bi me moja bivša zvala da im u njihovoj kući nešto pomognem, a ja bih bio u mogućnosti da im pomognem, otišao bih bez razmišljanja. Pa odlazim da pomažemi Kurti i Murti, zašto ne bih pomogao njima?
Namešta njen orman, a ne dečiji. Morala bi da pozove nekoga ko bi joj naplatio. Zar nije bolje onda te pare da da za decu?

Ženi kojoj smetam ovakav kakav sam, pa šta uopšte traži sa mnom?
 
Ne znam koliko moze da bude uspesna veza ako muskarac malo malo pa se uzeli bivse... Ipak treba da odredi prioritete. A sklapanje ormana sigurno nije nesto sto ona ne moze bez njega. Pitanje je da li on to radi samo i iskljucivo da bi joj pomogao ili tu ima nesto vise. Ja ne bih zelela da razmisljam.
Zašto reći da se on malo-malo uželi bivše, umesto reći da se uželi dece ...
 
Otrcana tema al sta cu...svakom je svoj problem najvazniji....eto dve god se vidjamo od sl nedelje treba da pocnemo zajednicki zivot, zasad u mom malenom stanu a veci je u perspektivi...delima zaista pokazuje da me voli sto mi je uvek bilo vaznije od praznih reci...sve funkcionise reklo bi se ali....razveo se ove god. ( ja sam bila povod a ne uzrok ako se razumemo) i iz tog braka ima dvoje dece od 10 i 13 god. Nje bivsa je potpuno posvecena deci poslovna i reklo bi se energicna zena koja se za sve izborila i na kraju ga otkacila uskracujuci mu sva prava koja ima jedan supruznik u braku. da ne duzim eto razvedose se i ja sam sve ovo vreme bila njegov oslonac i podrska pa sam mu tako sad i naglasila da cim predjemo u veci stan njegova deca ima da dolaze normalno i pazicu ih kao da su moja...Kako bilo da bilo on nikako da shvati da je njegovom braku kraj vec nalazi milion razloga da ode u stan gde su oni sada preseljeni da bi kako kaze zasrafio srafove u sobi njegove cerke, da bi namesti krevet sinu i sl. Vrhunac je bio kad mi rece da mora ovih dana da svojoj bivsoj namesti orman u spavacoj jer se tesko montira pa ona to nece moci sama...U momentu nisam verovala da dobro cujem...ali on je ostao pri tome da je ona ipak majka nj dece da on treba da im pomaze i sl gluposti...Naravno da sam reagovala ali cini mi se preterano...Grmelo je i sevalo...On je isto galamio ali nije imao tako jake argumente pa je na kraju zacutao i rekao da ce videti da se smirim...Da se smirim? Pa recite mi vi dragi porodicni forumasi ko je tu lud? Hoce li moj zivot sada biti takav ili da ja iako smo se skoro sredili secem to u korenu? Posto je on tako "slab" i ne ume da joj se odupre imam li ja pravo da je nazovem i kulturno zamolim da prestane da ocekuje usluge od njega ukoliko ga naravno bude vise puta zvala i ocekivala da joj je na tacni? Volim ga ali mi ponos ne dozvoljava da trpim takve stvari...sta li me ceka?:roll:



Видиш, нису психолози за џабе рекли да је потребно око две године да се човек емотивно ''одлепи'' од једног брака и да буде емотивно спреман за нову везу...

Ви сте јако пожурили, он се још није ни честито развео од прве жене, а већ му друга звоца и прави љубоморне сцене... Бојим се да се неће ни ту дуго задржати ако не будеш имала мнооого стрпљења и разумевања, нарочито када су његова деца у питању.
 
Ви сте јако пожурили, он се још није ни честито развео од прве жене, а већ му друга звоца и прави љубоморне сцене... Бојим се да се неће ни ту дуго задржати ако не будеш имала мнооого стрпљења и разумевања, нарочито када су његова деца у питању.

pa normalno je da čovek mora i treba da kontaktira sa bivšom ženom prvenstveno zbog dece. A šta tu ima loše ako joj zašrafi nešto po kući u kojoj je i on do skoro živeo. Da je našao zajednički jezik sa ženom on se ne bi razveo a i ti si znala ko stoji iza njega pa šta si očekivala da će odmah da ih izbriše gumicom
 
I ja sam imala isto iskustvo kao Sevilja sa tatom. Ali znam , da je i jednog jedinog trenutka mama dala bilo kakav znak...tj. pokazala tati na ovaj ili onaj nacin , da moze da joj se vrati...on bi se iz ovih stopa vratio.
Uvek je voleo moju mamu, kako sto je voleo i nas. Tata i dan danas dolazi da " zasarafi neki ormar" ...
Zato i mislim da je u ovoj prici vazno sve. ....vazno je ko je koga ostavio i zbog cega...vazno je da li je ona njega " sutnula"...ili je medju njima ljubav prestala na " obostrano zadovoljstvo"....e, kada odgovori na ova pitanja ....konacno ce znati i zasto on ide i kad treba i kada ne treba....

Verujem da ova devojka nije bezveze otvorila ovaj Topic...zene znaju ponekada da preteraju, ali cesto vrlo dobro osete sta se desava.
 
U mom slicaju, on je ostavio nju, ZBOG NJE, a ne zbog mene. Vise nije bilo ljubavi, pocele su svadje, bolje receno, ona je bila i ostala razmazena mamina i tatina jedinica i princeza. Dok se ne zadovolje njene zelje, nista drugo nije bilo vazno. On je godinama neke stvari tolerisao, zbog dece, "zbog familije" i onda mu je pukao film.


sada je jos gore.
ona vec skoro 4 godine ne prestaje da gnjavi, ucenjuje decom, on se odupire koliko moze, ali i to ne moze vecno da se "trpi". Sto je najgore, ona truje decu protiv oca, a od kad sam i ja njegovom zivotu i protiv mene. Nije mi samo jasno, sto sam joj ja kriva?
I kako se boriti protiv takve napasti?
I vidjati decu, kako tako?

Najtuznije sto je zakon na maminoj strani........
 

Back
Top