nagradno pitanje

Mako:
84' godine, 9. mesto

Da samo ta rangiranja na koja se pozivas bila vise u domenu statistike i nagadjanja nego objektivno prikazivanje moci neke armije. Npr. u tim analizama nisu uzimani u obzir kadrovi tj. oficiri, pa moral, privredna snaga zemlje i sl. a to su vrlo vazni elementi za procenjivanje vojne snage neke zemlje. Recimo Irak je po tim analizama krajem 80-tih bio u samom vrhu i vazio je za vojno izuzetno jaku silu, tako da su mnogi predivdjali krvav sukob tokom Pustinjske oluje kad ono... :roll:
No definitivno je vojska ex-YU bila za svaki respekt, izvrsno naoruzanje domace proizvodnje (osim mornarickog), skolovani oficiri (malo ugojeni i uspavani zbog 40-godisnjeg mira ali...)
 
ma videsmo mi sta ti oficiri uradise u sloveniji i hrvatskoj...
NA kosovu je u celoj minobacackoj ceti samo jedan oficir - i to rezervista znao da tacno izracuna koordinate i azimute za gadjanje...
 
rudy_kv:
ma videsmo mi sta ti oficiri uradise u sloveniji i hrvatskoj...
NA kosovu je u celoj minobacackoj ceti samo jedan oficir - i to rezervista znao da tacno izracuna koordinate i azimute za gadjanje...

Za Sloveniju i Hrvatsku opravdanje je bilo nikakva i nejasna politka guzonja iz BGD koji nisu znali sta hoce od vojske. Osim toga tadasnja VJ je pokusavala da sa sto manje u radi nesto a ni sami nisu znali sta to...

moja iskustva sa Kosova su sasvim drugacija, naravno ne dovodim u sumnju to sto ti kazes, ali NATO ucinak protiv vojske na Kosovu je maltene zanemarljiv kada se uzme u obzir tri meseca neprekidnog bombardovanja i konstantnih napada siptara na tlu. Vise gubitaka su VJ napravili siptari nego NATO (govorim za Kosovo).
Definitvno smatram da su oficiri i vojska na Kosovu pruzili neverovatan otpor NATO-u imajuci u vidu materijalno stanje vojske, odnos snaga i sl.
 
Za Sloveniju i Hrvatsku opravdanje je bilo nikakva i nejasna politka guzonja iz BGD koji nisu znali sta hoce od vojske. Osim toga tadasnja VJ je pokusavala da sa sto manje u radi nesto a ni sami nisu znali sta to...

moja iskustva sa Kosova su sasvim drugacija, naravno ne dovodim u sumnju to sto ti kazes, ali NATO ucinak protiv vojske na Kosovu je maltene zanemarljiv kada se uzme u obzir tri meseca neprekidnog bombardovanja i konstantnih napada siptara na tlu. Vise gubitaka su VJ napravili siptari nego NATO (govorim za Kosovo).
Definitvno smatram da su oficiri i vojska na Kosovu pruzili neverovatan otpor NATO-u imajuci u vidu materijalno stanje vojske, odnos snaga i sl.[/quote]

Znate bez uvrede vasi komentari me podsecaju na Balkanskog spijuna.Uvek nam je neko kriv.Ne kazem da niste u pravu ali me nasi stavovi o otporu NATO-u podsecaju na viceve o medvedu i zecu.S tim sto smo mi zec i to onaj koji vise nije u stanju ni da posteno pobegne.
Ja se slazem da u nasoj vojsci ima mnogo brilijantnih umova ali koliko se ja secam nasa vojska radi po sistemu zaboravi logiku i naredjenje izvrsenje,pa zasto onda da nam umovi rade.Mi smo naj tu,mi smo naj tamo- tako su nas ucili a zavrsismo u misijoj rupi.
 
Znate bez uvrede vasi komentari me podsecaju na Balkanskog spijuna.Uvek nam je neko kriv.Ne kazem da niste u pravu ali me nasi stavovi o otporu NATO-u podsecaju na viceve o medvedu i zecu.S tim sto smo mi zec i to onaj koji vise nije u stanju ni da posteno pobegne.
Ja se slazem da u nasoj vojsci ima mnogo brilijantnih umova ali koliko se ja secam nasa vojska radi po sistemu zaboravi logiku i naredjenje izvrsenje,pa zasto onda da nam umovi rade.Mi smo naj tu,mi smo naj tamo- tako su nas ucili a zavrsismo u misijoj rupi.[/quote]
:shock:
Ocigledno se nismo razumeli...
1. Nisam nikako dovodio u pitanje odnos snaga i ko je pobedio u sukobu NATO-SRBIJA. Mislim da je to ocigledno, nazalost.
2. Dejstvima po vojsci tada Jugoslavije NATO se obrukao i to nevidjeno, ko je bio dole na Kosovu zna da je unisteno 5-10 tenkova i dr. oklopnih vozila, dva raketna sistema... Naravno objekti vojske bili su kompletno unisteni a i to ne svi, npr. aerodrom Slatina je dnevno u proseku pogadjalo 20-30 projektila a odmah po okoncanju bombardovanja ruski transporter slece na aerodrom (?)... I da a nekoliko dana pre toga 2 MIG-21 VJ bez problema polecu i odlaze u Srbiju. Uostalom povlacenje VJ sa Kosova koje su zabelezile TV kamere je dovoljan dokaz o "uspehu NATO-a da neutralise VJ.
3. Varijanta "zaboravi logiku i naredjenje izvrsenje" ti je verovatno ostala iz vojnickih mirnodopskih vremena ili iz vojne skole u Rajlovcu, no ratovi su nesto drugo a nasi oficiri su pokupili dosta iskustva iz Hrvatske, BiH tako da nisu letili da izvrsavaju sumanute akcije i da se bore protiv jezivo nadmocnijeg protivnika. Jedina glupost koja je tu ucinjena je podizanje nase avijacije za vazdusne duele.
Da sumiram, naravno da je jasno ko je jaci, mociniji ili kako god zelis, samo sam zeleo da istaknem da je neverovatan uspeh ono sto je uradjeno na Kosovu a to je sacuvano ljudstvo i borbena tehnika nakon tri meseca besomcunog NATO bombardovanja i nemoc istih da slome vojsku Jugoslavije samo bombardovanjem vojnih ciljeva.
Ako nisam bio dovoljno jasan tu sam...
 
Ej nemas razloga da se toliko branis.Ja takodj obozava nasu vojsku.Na srecu nas uRajlovcu i nisu ucili tome da se izvrsava sve sto je naredjeno nego da je ljudska snaga i tehnika jedino sto imamo i treba se starati sacuvati svaku glavu i sve sto je moguce.Ucili su nas kako iz nemoguceg napraviti cudo i zato smo vecina i izasli kao odlicni strucnjaci koji su to i pokazali kako ti navodis.Kamo srece da se malo mladjima, onima recimo iz Rajlovca dozvolilo da odlucuju, verujem da bi bilo mnogo bolje.Ne verujem da bi nam se desavalo da gadjamo nase po Baranji i da ginemo tamo gde se odavno znao kraj.Nama je svaki covek potreban a ne da dozvolimo ponovo da nam Turci prave decu jer nam je sve sto je vredelo ili poginulo ili ranjeno ili napustilo zemlju.
Ja se ljutim sto nam je rukovodstvo i ono malo sto je vredelo tehnike zapustilo i li unistilo i dozvolilo da sve sto je imalo malo mozga odavno napusti vojsku jer ne vidi izlaz iz sigurnog prpadanja.Kada smo obnovili bilo sta u vojsci.Koji je poslednji model uvezen ili poboljsan.Jos uvek krpimo krseve (i pomocu naseg znanja oni jos uvek lete ili se krecu)
U vecini zemalja sveta je bilo i jos uvek je cast biti pripadnik vojseke.Da li mi to mozemo reci?Ti si savrseno u pravu da smo mi bili ali to nije dovoljno.
"Mi smo im pokazali"-mene interesuje sta cemo pokazati nasoj deci.Razrusen Vukovar, Kosove bez ijednog Srbina ,Srusene NATO bombardere,STA?
Nidge u svetu se necuje ono sta ti pricas,i to mozamo znati samo mi koji smo bili tu .ONO kako nas vide nasi rodjaci i potomci nazalost nije to i ne vidim u nicemu nas uspeh.
[/u][/b]
 
I jos nesto.Misli da smo daleko od zadate teme.Mene bi takodje interesovalo ako neko zna statisticke podatke gde smo se nalazili i gde se sada tacno nalazimo.
Nasa licna misljenja i osecanja vezana za istoriju su jedno a statistika sasvim nesto drugo.Bilo bi lepo ako se moza doci do pravih podataka i cinjenica.
 
Ovaj, bez namere da se preterano mesam u raspravu i razmenu nesamerljivih misljenja.
Samo jedno pitanje za rajlovac88: Kada i koji su to "nasi" koji su gadjani u Baranji i cime su to gadjani???
 
rajlovac88:
Ej nemas razloga da se toliko branis.Ja takodj obozava nasu vojsku.Na srecu nas uRajlovcu i nisu ucili tome da se izvrsava sve sto je naredjeno nego da je ljudska snaga i tehnika jedino sto imamo i treba se starati sacuvati svaku glavu i sve sto je moguce.Ucili su nas kako iz nemoguceg napraviti cudo i zato smo vecina i izasli kao odlicni strucnjaci koji su to i pokazali kako ti navodis.Kamo srece da se malo mladjima, onima recimo iz Rajlovca dozvolilo da odlucuju, verujem da bi bilo mnogo bolje.Ne verujem da bi nam se desavalo da gadjamo nase po Baranji i da ginemo tamo gde se odavno znao kraj.Nama je svaki covek potreban a ne da dozvolimo ponovo da nam Turci prave decu jer nam je sve sto je vredelo ili poginulo ili ranjeno ili napustilo zemlju.
Ja se ljutim sto nam je rukovodstvo i ono malo sto je vredelo tehnike zapustilo i li unistilo i dozvolilo da sve sto je imalo malo mozga odavno napusti vojsku jer ne vidi izlaz iz sigurnog prpadanja.Kada smo obnovili bilo sta u vojsci.Koji je poslednji model uvezen ili poboljsan.Jos uvek krpimo krseve (i pomocu naseg znanja oni jos uvek lete ili se krecu)
U vecini zemalja sveta je bilo i jos uvek je cast biti pripadnik vojseke.Da li mi to mozemo reci?Ti si savrseno u pravu da smo mi bili ali to nije dovoljno.
"Mi smo im pokazali"-mene interesuje sta cemo pokazati nasoj deci.Razrusen Vukovar, Kosove bez ijednog Srbina ,Srusene NATO bombardere,STA?
Nidge u svetu se necuje ono sta ti pricas,i to mozamo znati samo mi koji smo bili tu .ONO kako nas vide nasi rodjaci i potomci nazalost nije to i ne vidim u nicemu nas uspeh.
[/u][/b]

Sa nase tacke gledista nismo im pokazali nista jer nismo ni mogli, a sa njihove tacke gledista pokazali smo im mnogo, npr. da procene od "dve-tri nedelje bombardovanja" su dovoljne da se slomi VJ, da F-117, pada k'o kruska kada ga sprasi NEVA iz '70-te, da sa 6000 m ni najsofticiranija tehnlogija ne razlikuje makete od stvarnih ciljeva i.t.d
Uglavnom se slazem sa tobom da, istorijski i pragmaticno gledano, nismo nista uradili, no sustina mojih postova je bila da je otpor koji smo pruzili bio vise nego neocekivan samo to nikako busanje u prsa i velicanje "pobede" jer toga nije ni bilo...nazalost.
Sto se tice tehnike tu si upravu, Milosevic je ulagao u policiju, a vojska je bila zapostavljena... Onda su dosle sankcije i nemogucnost usavrsavanja tehnike sve i da se htelo...
Sto se tice kreativnosti mladih iz konkretno PVO-a toga sam se nagledao i mogu ti reci da je bilo neverovatno sta su ljudi radili posebno u delu zavaravanja, maskiranja i laznog navodjenja...
 
Sa nase tacke gledista nismo im pokazali nista jer nismo ni mogli, a sa njihove tacke gledista pokazali smo im mnogo, npr. da procene od "dve-tri nedelje bombardovanja" su dovoljne da se slomi VJ, da F-117, pada k'o kruska kada ga sprasi NEVA iz '70-te, da sa 6000 m ni najsofticiranija tehnlogija ne razlikuje makete od stvarnih ciljeva i.t.d
Uglavnom se slazem sa tobom da, istorijski i pragmaticno gledano, nismo nista uradili, no sustina mojih postova je bila da je otpor koji smo pruzili bio vise nego neocekivan samo to nikako busanje u prsa i velicanje "pobede" jer toga nije ni bilo...nazalost.
Sto se tice tehnike tu si upravu, Milosevic je ulagao u policiju, a vojska je bila zapostavljena... Onda su dosle sankcije i nemogucnost usavrsavanja tehnike sve i da se htelo...
Sto se tice kreativnosti mladih iz konkretno PVO-a toga sam se nagledao i mogu ti reci da je bilo neverovatno sta su ljudi radili posebno u delu zavaravanja, maskiranja i laznog navodjenja...
[/quote]
Drago mi je sto smo se razumeli i razjasnili stavove.Da znam mnogo o aktivnostima PVO i o jos mnogo cemu u nasoj avijaciji pa me valjda i pogadja dokle smo pali.Sa vrlo malim ulaganjima bi mogli napredovati.
Da pokazali smo da smo mali ali jako tvrd orah.Meni se samo cini da smo mozda ponekad preterali u svojoj tvrdoglavosti ali takodje znam da je vojske prva ukazivala ne to da nas neke odluke nikuda ne vode .Zalosno je sto nas uglavnom ne slusaju a u nasu vojsku si ipak ulazio sa testom inteligencije.
 
vlater:
2. Dejstvima po vojsci tada Jugoslavije NATO se obrukao i to nevidjeno, ko je bio dole na Kosovu zna da je unisteno 5-10 tenkova i dr. oklopnih vozila, dva raketna sistema... Naravno objekti vojske bili su kompletno unisteni a i to ne svi, npr. aerodrom Slatina je dnevno u proseku pogadjalo 20-30 projektila a odmah po okoncanju bombardovanja ruski transporter slece na aerodrom (?)... I da a nekoliko dana pre toga 2 MIG-21 VJ bez problema polecu i odlaze u Srbiju. Uostalom povlacenje VJ sa Kosova koje su zabelezile TV kamere je dovoljan dokaz o "uspehu NATO-a da neutralise VJ.
3. Varijanta "zaboravi logiku i naredjenje izvrsenje" ti je verovatno ostala iz vojnickih mirnodopskih vremena ili iz vojne skole u Rajlovcu, no ratovi su nesto drugo a nasi oficiri su pokupili dosta iskustva iz Hrvatske, BiH tako da nisu letili da izvrsavaju sumanute akcije i da se bore protiv jezivo nadmocnijeg protivnika. Jedina glupost koja je tu ucinjena je podizanje nase avijacije za vazdusne duele.
..

Mozda, a zasto je trebalo da se 5 dana zaredom sprema dezurna para lovaca na istoj toj Slatini samo da bi ti avioni izigravali mete na zemlji za NATO bombardere pre nego sto se neko setio da su avioni ipak sigurniji pod zemljom?
 
NISMO MI NIGDE PRETERALI ALI MORAL I HRABROST DECAKA KOI SU BILI NA KOSOVU NEMOZE NIKO DA ZNA AKO NIJE BIO DOLE I LICNO VIDEO . NASA TVRDOGLAVOST E LJUDI STA JE VAMA DA LI ZNATE STA BI SE DESILO DA SU USLI PESAKA KAO TAMO U AZIJI A UUUUU VERUJ TE MI TO BI IM BIO PAKAO VIJETNAMA. ALI SVE OVO GOVORIM KAO NEKO KO JE ISKUSIO SVE NAJGORE U ZIVOTU OD 18.GOD DO 23.GOD SAM BIO POD UNIFORMOM. POZDRAV SVIMA!
 
Anonymous:
Ovaj, bez namere da se preterano mesam u raspravu i razmenu nesamerljivih misljenja.
Samo jedno pitanje za rajlovac88: Kada i koji su to "nasi" koji su gadjani u Baranji i cime su to gadjani???
Znas ja sam kao i vecina na ovom forumu rodjena u vreme one "nikakve" stare Juge .U poslednjih par godina smo ih malo vise "bivsih".Sad vise nemamo ni jednu.Da si imalo upucen u vojsku i avijaciju sifra bi ti rekla koji su to "nasi" a koji su to Njihovi.
Ovo je sajt uglavnom sa podrucja Srbije i Crne gore a ja cu recimo da se ogradim na to da su nam deca ginula ili se vracala kuci kao invalidi jer je neki tamo sa zvezdicama podresio koordinate.Cesce se desavalo da se cuvaju glave od nasih avioncica nego od neprijatelja a ako dodamo faktor iznenadjenj.O ovome sto mi sada raspravljamo ili bolje mlatimo praznu slamu se jako dobro zna na svim kordinatama bivse Yuge a rezultati su pirazavajuci kako god okrenes.Da smo ulozili pare u izgradnju a ne u rat verovatno bi bili malo vise na listi nego sada.
 
rajlovac88:
Anonymous:
Ovaj, bez namere da se preterano mesam u raspravu i razmenu nesamerljivih misljenja.
Samo jedno pitanje za rajlovac88: Kada i koji su to "nasi" koji su gadjani u Baranji i cime su to gadjani???
Znas ja sam kao i vecina na ovom forumu rodjena u vreme one "nikakve" stare Juge .U poslednjih par godina smo ih malo vise "bivsih".Sad vise nemamo ni jednu.Da si imalo upucen u vojsku i avijaciju sifra bi ti rekla koji su to "nasi" a koji su to Njihovi.
Ovo je sajt uglavnom sa podrucja Srbije i Crne gore a ja cu recimo da se ogradim na to da su nam deca ginula ili se vracala kuci kao invalidi jer je neki tamo sa zvezdicama podresio koordinate.Cesce se desavalo da se cuvaju glave od nasih avioncica nego od neprijatelja a ako dodamo faktor iznenadjenj.O ovome sto mi sada raspravljamo ili bolje mlatimo praznu slamu se jako dobro zna na svim kordinatama bivse Yuge a rezultati su pirazavajuci kako god okrenes.Da smo ulozili pare u izgradnju a ne u rat verovatno bi bili malo vise na listi nego sada.

Izvini sto sam te uznemirio i povredio, ali me interesuje koje to odredjivao (podesavao) pogresne koordinate pa je dejstvovano po sopstvenim trupama u Baranji i ko je tamo sklanjao glave od nasih avioncica?
Mozda bi trebalo citati poruke malo hladnije glave.

BTW u dogadjaje u Baranji (bar u odredjenom vremenskom periodu) sam mnogo bolje upucen od tebe. A i od ostalih koji su se ovde oglasavali.
 
Anonymous:
rajlovac88:
Anonymous:
Ovaj, bez namere da se preterano mesam u raspravu i razmenu nesamerljivih misljenja.
Samo jedno pitanje za rajlovac88: Kada i koji su to "nasi" koji su gadjani u Baranji i cime su to gadjani???
Znas ja sam kao i vecina na ovom forumu rodjena u vreme one "nikakve" stare Juge .U poslednjih par godina smo ih malo vise "bivsih".Sad vise nemamo ni jednu.Da si imalo upucen u vojsku i avijaciju sifra bi ti rekla koji su to "nasi" a koji su to Njihovi.
Ovo je sajt uglavnom sa podrucja Srbije i Crne gore a ja cu recimo da se ogradim na to da su nam deca ginula ili se vracala kuci kao invalidi jer je neki tamo sa zvezdicama podresio koordinate.Cesce se desavalo da se cuvaju glave od nasih avioncica nego od neprijatelja a ako dodamo faktor iznenadjenj.O ovome sto mi sada raspravljamo ili bolje mlatimo praznu slamu se jako dobro zna na svim kordinatama bivse Yuge a rezultati su pirazavajuci kako god okrenes.Da smo ulozili pare u izgradnju a ne u rat verovatno bi bili malo vise na listi nego sada.

Izvini sto sam te uznemirio i povredio, ali me interesuje koje to odredjivao (podesavao) pogresne koordinate pa je dejstvovano po sopstvenim trupama u Baranji i ko je tamo sklanjao glave od nasih avioncica?
Mozda bi trebalo citati poruke malo hladnije glave.

BTW u dogadjaje u Baranji (bar u odredjenom vremenskom periodu) sam mnogo bolje upucen od tebe. A i od ostalih koji su se ovde oglasavali.
Uopste me nisi uznemirio .Da li si siguran u tvoje tvrdnje o mom znanju ili ces se ipak samo ograniciti na odredjeni vremenski period.
I opet se vracam na to da smo malo otisli od teme.
Ovo je kako sam rekla mlacenje prazne slame jer sve sto s edogodilo je vec proslo vreme a mi i onako spadamo u one tvrdoglave koji od istorije ne ucimo a od drugih boze me sacuvaj(mi smo najpametniji).Kao sto vidis svi imaju svoje poglede i iluzorno je raspravljati.Ja ti necu navoditi ni imena ni podatke jer ovo je samo forum.Odgovornost je stvar licnog shvatanja i uopste mi nepada napamet da izigravam sudiju.Buducnost ce to sama po sebi uraditi.Koliko ja znam svaka istina ima minimum dve strane a ponekad i vise.Prizme su razlicite,izvori informacija takodje.Zato ti zelim sve najbolje u zivotu i daj boze da ovo sto i ja a i ti znamo niko vise nikad ne mora da uci.
 
Sto se tice toga ko o Baranji zna vise pa za odredjeni vremenski period mogu da ti garantujem da znam vise :wink:
A iposle toga verovatno :wink:
I dalje cekam da mi odgovoris samo sa jednim primerom fratricida u Baranji.
 
rudy_kv:
vlater:
2. Dejstvima po vojsci tada Jugoslavije NATO se obrukao i to nevidjeno, ko je bio dole na Kosovu zna da je unisteno 5-10 tenkova i dr. oklopnih vozila, dva raketna sistema... Naravno objekti vojske bili su kompletno unisteni a i to ne svi, npr. aerodrom Slatina je dnevno u proseku pogadjalo 20-30 projektila a odmah po okoncanju bombardovanja ruski transporter slece na aerodrom (?)... I da a nekoliko dana pre toga 2 MIG-21 VJ bez problema polecu i odlaze u Srbiju. Uostalom povlacenje VJ sa Kosova koje su zabelezile TV kamere je dovoljan dokaz o "uspehu NATO-a da neutralise VJ.
3. Varijanta "zaboravi logiku i naredjenje izvrsenje" ti je verovatno ostala iz vojnickih mirnodopskih vremena ili iz vojne skole u Rajlovcu, no ratovi su nesto drugo a nasi oficiri su pokupili dosta iskustva iz Hrvatske, BiH tako da nisu letili da izvrsavaju sumanute akcije i da se bore protiv jezivo nadmocnijeg protivnika. Jedina glupost koja je tu ucinjena je podizanje nase avijacije za vazdusne duele.
..

Mozda, a zasto je trebalo da se 5 dana zaredom sprema dezurna para lovaca na istoj toj Slatini samo da bi ti avioni izigravali mete na zemlji za NATO bombardere pre nego sto se neko setio da su avioni ipak sigurniji pod zemljom?

Ako sam dobro razumeo kazes da su avioni kasno sklonjeni od NATO raketa... Verovatno i verovatno je bilo takvih propusta koliko hoces (neces)
Losih i nesposobnih oficira ima, kao i kukavica i sl. Negde sam vec napisao da je najveci promasaj u ratu sa NATO-m bilo podizanje avijacije uopste... Tu smo izgubili i najbolje pilote i najbolje letilice koje smo imali (a nisu bile bas vrhunske), a njihove sanse da urade bilo sta bile su ravne nuli. Uspeh je bio ako se vrate ili prezive obaranje. Neko "odozgo" je lose procenio da podizanje nase avijacije je dobro za moral naroda i vojske :evil:
Dobila se komanda za poletanje i gotovo, pogresna odluka je sprovedena u delo. Jedino ostaje da se nadam da taj neko ko je doneo takvu odluku snosi posledice za nju.
 
rajlovac88:
Sa nase tacke gledista nismo im pokazali nista jer nismo ni mogli, a sa njihove tacke gledista pokazali smo im mnogo, npr. da procene od "dve-tri nedelje bombardovanja" su dovoljne da se slomi VJ, da F-117, pada k'o kruska kada ga sprasi NEVA iz '70-te, da sa 6000 m ni najsofticiranija tehnlogija ne razlikuje makete od stvarnih ciljeva i.t.d
Uglavnom se slazem sa tobom da, istorijski i pragmaticno gledano, nismo nista uradili, no sustina mojih postova je bila da je otpor koji smo pruzili bio vise nego neocekivan samo to nikako busanje u prsa i velicanje "pobede" jer toga nije ni bilo...nazalost.
Sto se tice tehnike tu si upravu, Milosevic je ulagao u policiju, a vojska je bila zapostavljena... Onda su dosle sankcije i nemogucnost usavrsavanja tehnike sve i da se htelo...
Sto se tice kreativnosti mladih iz konkretno PVO-a toga sam se nagledao i mogu ti reci da je bilo neverovatno sta su ljudi radili posebno u delu zavaravanja, maskiranja i laznog navodjenja...
Drago mi je sto smo se razumeli i razjasnili stavove.Da znam mnogo o aktivnostima PVO i o jos mnogo cemu u nasoj avijaciji pa me valjda i pogadja dokle smo pali.Sa vrlo malim ulaganjima bi mogli napredovati.
Da pokazali smo da smo mali ali jako tvrd orah.Meni se samo cini da smo mozda ponekad preterali u svojoj tvrdoglavosti ali takodje znam da je vojske prva ukazivala ne to da nas neke odluke nikuda ne vode .Zalosno je sto nas uglavnom ne slusaju a u nasu vojsku si ipak ulazio sa testom inteligencije.[/quote]
Gospodo, citajuci ove vase postove, ulepsao sam sebi dan.Mislio sam da sam jedini preostali manijak koji se jos sa ponosom kurci simpatijama nasoj oruzanoj sili i patriotizmom.Sada vidim da nisam u pravu i da ima jos takvih.Ali , ono sto me i dalje oveshravruje je sto imam osecaj da ste i vi zadojemi mlekom iz vojnickih cizama, sto nas i dalje cini endemima.Svaki pozdrav od mene.
 
Gospodo, citajuci ove vase postove, ulepsao sam sebi dan.Mislio sam da sam jedini preostali manijak koji se jos sa ponosom * simpatijama nasoj oruzanoj sili i patriotizmom.Sada vidim da nisam u pravu i da ima jos takvih.Ali , ono sto me i dalje oveshravruje je sto imam osecaj da ste i vi zadojemi mlekom iz vojnickih cizama, sto nas i dalje cini endemima.Svaki pozdrav od mene.[/quote]
Drago mi je sto ste sebi ulepsali dan.Na kraju krajeva bar nesto dobro da izadje iz svega ovog.Mi cemo cini mi se jos dugo biti u grupi"endema" hteli mi to ili ne.Mene samo ponekad nerviraju preterivanja i nerealnosti.Mimo toga smatram da smo svi samo od krvi i mesa i neverovatno ali jos nisam videla da je krv neke druge boje osim crvene.
 

Back
Top