Program za blokiranje ip-a potreban

Peruzzi

Domaćin
Poruka
4.066
Preciznije, da u program ubacim listu ip ili web adresa za koje ce on da blokira saobracaj, ili u jos boljem slucaju da maximalno uspori i prekida (tako da ne izgleda kao da je blokiran ip vec da je problem do veze, tj. da veza puca)

Razlog za ovo je vrlo prost - brat se navuko na neke igre i sad ne mogu da ga odvojim od kompa, pa je najprostiji nacin upravo to...da ne moze a da ne zna zasto :)
 
Koristi hosts file...

C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts - otvori u Notepad-u i na kraj file-a dodaj linije za svaki sajt koji hoćeš da blokiraš.

Npr:


127.0.0.1 www.nekisajt.com
127.0.0.1 nekisajt.com
127.0.0.1 www.nekidrugisajt.com

itd.

Samo da napomenem: kada hoćeš da blokiraš neki sajt, trebaš upisati dve linije za njega.
Jedna sa www a druga bez.

A sta ja da radim ? :-D Meni nema -drivers- foldera u c:\windows\system32 ... Gde mogu da ga nadjem ? Imali ga na nekom drugom mestu ?

A zar ovo 127.0.0.1 nije IP adresa ? Jel mozda to mora da bude IP adresa sajta kog zelimo da zablokiramo ? Pitam ovo jer sam negde procitao da se adresa nekog sajta npr. www.krstarica.com prvo prevodi u IP bro tj. adresu npr. 185.45.66.25 i onda se salje dalje po netu itd....:grin:

67.18.200.99 je IP adresa www.krstarica.com . Imam program koji prevodi net adrese iz jednog u drugi oblik . I sad zar ne bi trebalo da napisemo ovo IP adresu da bi blokirali sajt www.krstarica.com ?

Mislim hteo bih da spasem svoj zivot ! :-D previse zivota trosim na krsti ....
 

Back
Top