Telekom - Internet provajder.

nlukic

Zainteresovan član
Poruka
162
Telekom nije imao tehnicke mogucnosti za ugradnju ADSL-a, pa sam uzeo ISDN. Sad imam i jedno i drugo i misljenjq sam da je to jos uvek skupo. Bio sam u USA i uzivao u HIGH SPEED internet konekciji. Imaju Kablovsku TV, internet i telefon (Coax VOIP) za pretplatu od $50 sto kod nas iznosi oko 3000 din. Od jedne mesecne plate mogu da plate minimum 4 godisnje pretplate sve tri usluge.

Da li moze niza cena... videcemo. Glasam za demonopolizaciju! Mozda ce, uvodjenjem novog zemaljkskog (land) operatera morati da snizei cene, ali ko nas sta pita!!!
 
e, j*** ga. Ne znam. Ne znam da li se neko seca BBC komunikacije. Znas ono.. bbc politika i drugi. Tad smo samo culi da postoji tamo neka mreza zvana internet. Nadam se boljem. Docice i taj Japan kod nas jednoga dana. He, he... pozzzz! Nesa!
 
odosmo u off topic sa Telekomom srpske, ali neka, jer ovde ima dosta clanova iz Republike Srpske, pa neka stoji informacija...

Cijene nisu smijesne nego zalosno skupe za usluge koje pruza Teol.

Pise ovamo: paketi Start sa PDV-om 29 KM, a koliko sam mogao da vidim START paket ima ogranicenje na 1 GB protoka i brzina je takodje zalosna 384/64..

Za te pare u kod BH telekoma imas 3 GB protoka ogranicenje, ali je brzina 1024/256 ili
ovde u srbiji za iste pare imas 512/64, pa sracunaj koliko je smijesno a koliko zalosno..
 
Niste vi isprobali internet Telekom-a Srpske...

Jesam, i jos uvek imam mail koji funkcionise na teol-u ... nlukic@teol.net ili com, zaboravio sam.
Moj provajder za ADSL je telekom srbije, ali oni ipak vedre i oblace jer su monopolisti. Vidite sta se desava sa mobilnom telefonijom. Demonopolizacija mobilne telefonije u Srbiji je očigledan primer za to.
10 sati interneta kod njih je i dalje 250 din, a kod drugih cak triput manje.
Toliko za sad, pozdrav!
 
Telekom je najgora firma na Balkanu. Obični lopovi i monopolisti.
Gospoda iz Telekoma su izgleda umislili da će večno držati internet Srbije u svojim rukama. Ja se zalažem da ih treba uništiti. Glupa vlast Srbije ne ulaže nikakav novac u infrastrukturu. Stranci ne žele da dolaze kod nas zato što smo im nesigurni.

Ako malo pogledate cene po inostranstvu videćete ne da je ovo pljačka, neko hiper-pljačka.
Oni rade nešto sto je svuda u svetu prestalo da se radi pre 10 godina.
Kod nas 256kb košta 10evra dok je recimo u Nemačkoj 16000/1024 svega 30 evra.
Pa kažite mi ko koga tu krade. A narod kao i uvek glup i željan, pa pristaje na svakojake lopovluke.
A zašto su Nemci bolji od nas. Ne zato što imaju pare, već zato što se trude da napreduju.

Zbogom Evropo, Zdravo Kazahstane...
 
Telekom je najgora firma na Balkanu. Obični lopovi i monopolisti.
Gospoda iz Telekoma su izgleda umislili da će večno držati internet Srbije u svojim rukama. Ja se zalažem da ih treba uništiti. Glupa vlast Srbije ne ulaže nikakav novac u infrastrukturu. Stranci ne žele da dolaze kod nas zato što smo im nesigurni.

Ako malo pogledate cene po inostranstvu videćete ne da je ovo pljačka, neko hiper-pljačka.
Oni rade nešto sto je svuda u svetu prestalo da se radi pre 10 godina.
Kod nas 256kb košta 10evra dok je recimo u Nemačkoj 16000/1024 svega 30 evra.
Pa kažite mi ko koga tu krade. A narod kao i uvek glup i željan, pa pristaje na svakojake lopovluke.
A zašto su Nemci bolji od nas. Ne zato što imaju pare, već zato što se trude da napreduju.

Zbogom Evropo, Zdravo Kazahstane...
E jbg da kod nas ima 16000/1024 za 30e svi bi presli na to al nazalost nema.
Ja placam 10e 128/128 LOL
 
E jbg da kod nas ima 16000/1024 za 30e svi bi presli na to al nazalost nema.
Ja placam 10e 128/128 LOL

Pazi, lik je u pravu... Samo na zalost... ovde jbni monopolisti drze Srbiju u saci.
Ja placam 256/128 1200 dinara.
Po onoj racunici sto je izneo onaj lik... stvarno jeste pljacka.

Ufff, sto bih voleo da dodju neki stranci i otvore svoje kompanije ovde, al' naravno da bude ko kod njih... prvi bih bio u redu... :D
 
Do skoro je bio dial up i svi su kukali: dajte ADSL, sramota da nemamo ADSL, bilo koja brzina,.. bla bla bla... I tako svaki dan. Kad je stigao ADSL, a svi bi odmah cenu koju bi platili kusurom od kupovine hleba. E pa drugari, to ne može tako. Ko se bavio nekim poslom i ulagao u nešto shvata tu situaciju, ko nije neka nastavi da kukumavči.
 
...plasim se kad pukne taj monopol da ulaz konkurencije nece nista promeniti posebno (sto se tice cena), ves ce se opet finansijski zatvoriti kako treba...Vidite sta se desilo sa mobilnim operaterima, malo toga se promenilo na bolje od ulaska nove mreze tj. mts i telenor nisu povoljniji nista vise nego sto su bili, a VIP se bori da prezivi pa ide sa nekim akcijama, a u sustini jos uvek zavisi od telekoma tj mts-a zbog mreze...i koje tu ustvari lud....(sorite za off)
...najvise bi voleo da postoje vise operatera fix.telefonije, e to bi onda promenilo stvari i sto se tice interneta...
Zamislite da u Srbiji postoje jos mesta koja nisu i pitanje kad ce videti ADSL, recimo Cuprija...na sajtu ptt pise da ispunjava tehnicke mogucnosti, a pouzdano znam da su dobili i modeme kad i Jagodina ,Paracin, Despotovac ( celo Pomoravlje) koji vec skoro 6 meseci imaju ADSL....
 
...plasim se kad pukne taj monopol da ulaz konkurencije nece nista promeniti posebno (sto se tice cena), ves ce se opet finansijski zatvoriti kako treba...Vidite sta se desilo sa mobilnim operaterima, malo toga se promenilo na bolje od ulaska nove mreze tj. mts i telenor nisu povoljniji nista vise nego sto su bili, a VIP se bori da prezivi pa ide sa nekim akcijama, a u sustini jos uvek zavisi od telekoma tj mts-a zbog mreze...i koje tu ustvari lud....(sorite za off)
...najvise bi voleo da postoje vise operatera fix.telefonije, e to bi onda promenilo stvari i sto se tice interneta...
Zamislite da u Srbiji postoje jos mesta koja nisu i pitanje kad ce videti ADSL, recimo Cuprija...na sajtu ptt pise da ispunjava tehnicke mogucnosti, a pouzdano znam da su dobili i modeme kad i Jagodina ,Paracin, Despotovac ( celo Pomoravlje) koji vec skoro 6 meseci imaju ADSL....

Čekaj, kako nije...
Realno, Telenor je bolji od Telekoma... jednostavno pogledaj usluge koji nude jedni a koji drugi, naravno tu su i cene... a tu je i ponuda.

Što se tiče interneta, ja smatram da SBB trenutno vodi, a da se to Telekomu ne sviđa, naravno, zašto bi inače isključivao internet celoj Srbiji da se dokaže da je moćan.

Inače, jedino što mogu da kažem je, sve sve, al' ne Telekom... :D
 

Back
Top