Ukrašavanje torti, rođendanske torte

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vesna tvoje torte su kao i uvek, FANTASTICNE. Vidim da si ivicu na onoj prekrivenoj s masnom, uradila kao ja na onoj zlatnoj prethodnoj. Kazi mi jesi li ti pravila aranzmancic i da li si koristila neki od otisaka:)
Viki masnice ce ti vremenom biti sve lepse, samo vezbaj
Smehuljice besne gliste su i balje besne, ona treca malo vise od one cetvrte:rotf:

Evo nesto i od mene: ovo je omiljena igracka jedne devojcice i torta u istom obliku


a juce smo slavili 4. rodjos starijem sinu, pa smo za vrtic pravili "ko bajagi tortu"

unutra su cokoladice, bombone i keksici (zbog epidemije zutice nisu nam dozvolili da donesemo pravu tortu)

a kuci smo naravno :roll: imali ninja kornjace i spajdermena (bez toga nikako;))
 
Poslednja izmena:
barbi torta u sebi ima dva rolata sa kremom od oraha + dve kreme_vanila +cokolada_ja sve ukrasavam sa slagom

Izvinjavam se ako previse dosadjujem sa pitanjima, ali barbi torta mi se mnogo svidja. Ja sam je do sada jednom pravila (postavila sam sliku ovde) ali tako sto sam koristila ciniju kao kalup i tako dobila suknju, ova tvoja je neuporedivo lepsa (i elegantnija).
Ovo sa rolatima mi uopste nije jasno. Koliki budu ti rolati? Da li se rolati usprave (npr preesku na pola ako su veliki pa se onda usprave) i izmedju njih se stavi lutka, a oko njih jos taj dodatni fil pa onda slag? Ili sam poptuno promasila proceduru?
:dash::?::think::dontunderstand:
 
ma ne jako je jednostavno evo postupak.Ispekla sam dava rolata i nafilovala ih poparenim melvenim orasima_rolati budu jako socni_Kada su se rorati ohladili i stegli onda sam ih izrezala na snite debljine malog prsta.Uzela sam jednu ciniju _saladije_ za salat i oblozila je prozirnom folijom onda sam pocela da slazem parcice rolata po ciniji u krug _oblozila sam stranice cinije rolatima.Skuhala sam kremu na pari i podelila na dva dela_u jedan dodala cokoladu.Onada sam usula jednu kremu u ciniju prekrila rolatima pa usula drugu kremu i prekrila rolatimai stavila da se stegene i to je to .Posle sam je islagirala zagladila slag i izdekorisala.ljubac
 
e da tako isto, sa prozirnom folijom i cinijom, sam i ja radila samo sam imala tri mase (osnova gusto skuvan puding sa dodatim puterom, pa onda po zelji u svaku masu se nesto doda- orasi, lesnici,kokos, keks...). i stavila sam casu u sredinu cinije pre nego sto sam pocela da stavljam krem pa je posle u nju isla barbika. Izgleda da cu morati da nadjem neku lepsu ciniju (mislim boljeg oblika za skunju).
Hvala
 
Zdravo evo jos jedna teta resila da se prikljuci. Tek sam juce saznala za ovaj divni forum.
Do sada sam se sama dovijala kako sam znala i umela.
Imam jednu molbu: Treba mi dobra masa za vajanje 3D torti. Ja sam nesto radila ali ili se raspada ili je previse tvrdo pa postoji problem sa secenjem. Unapred hvala.
 
Smehuljice besne gliste su i balje besne, ona treca malo vise od one cetvrte:rotf:
:super:
Meni je već postalo deplasirano da vas hvalim... To više i nisu torte već prava umetnička dela! Ja samo apelujem i molim vas sve da ne popuštate ni sa kvalitetom: Iako je za mnoge (na žalost!) torta - torta (samo ako je jakooo slatko!), ima i onih kojima nije svejedno... Kad se već toliki rad, trud, znanje i vreme ulaže u izradu, onda je besmisleno "zakidati" na ukusu.
Inače da ti izričito nisi tražila fotkice, mislim da bih prestala i da ih postavljam... ali ako neko dobija neku idejicu iz mog amaterizma - super!
Što se besnih glista tiče, bila je preslatka scena u vezi one prve (tj. br. 3).
Klinci posedali za stoliće, skandiraju: "Torta, torta!" i dok iznosim "besnu glistu" sve okice radoznalo gledaju u ono što mi je u rukama. Jedna malecka se usudi da pita slavljenika: "Šta je to?", a on, onako "mator", sa velikim kezom na usnama (skoro pa ko' "besna glista! :lol:) samouvereno, ponosno odgovara: "Rekao sam ti da je smešno!" Svi, ali svi klinci (bilo ih je nešto preko 20) počinju da se smeju onako slatko, dečije... "Besna glista!":rotf:
Ma i sad mi dođe da se rastopim kad se setim! :heart:
Šta je noć nespavanja pod temperaturom i prehladom u odnosu na to?!
Slatko su i klopali... dobro da smo za "drugu grupu" (deca roditeljskih prijatelja, kumova i sl.) imali drugu ;)
 
Poslednja izmena:
Drage moje ja sam pre nekoliko dana dobila neke alatiće iz Eurowilta i mislim da sam to jako skupo platila, imam rodjaku koja mi je juče donela iz Italije katalog iz koga sam videla da su puno jeftiniji skoro svi alati, jedino je problem što tamo samo firme mogu kupovati iste. Ipak ja ću pokušati da naručim nešto od alata sa dekor masom pa ako budem uspela znaćete i vi. MIslim da na našem tržištu nema konkurencije i da jedna ili dve firme odredjuju cene svega vezanog za poslastičarstvo.
Inače firma čiji sam katalog dobila zove se Marttellato, i u njemu ima stvarno skoro svih alata.
 
Da li neko moze da mi kaze gde moze da se kupi kalup (pleh) u obliku srca?
Ja znam da sam to cesto vidjala ali mi tada ni najmanje nije trebalo i sada ne znam gde sam videla. Mislila sam da ce mozda u tempu biti ali moja sestra je bila tamo pre 2 dana i kaze da nema. A meni se sve cini da sam videla u nekom od vecih marketa ili na pijaci.
Imam neke neplanirane obaveze narednih dana pa ne mogu sve da obilazim i zato bih molila da mi nelko kaze gde toga ima.
Danas sam zvala eurowilt i kazu da takav kalup prodaju samo u kompletu sa 4 pleha (ne znam kakva) i sve to kosta 35e. Iskreno, to mi je mnogo jer druge plehove imam, a ovim poslom se uopste ne bavim (sem ovako za neke rodjendancice u familiji)
 
Da li neko moze da mi kaze gde moze da se kupi kalup (pleh) u obliku srca?
Ja znam da sam to cesto vidjala ali mi tada ni najmanje nije trebalo i sada ne znam gde sam videla. Mislila sam da ce mozda u tempu biti ali moja sestra je bila tamo pre 2 dana i kaze da nema. A meni se sve cini da sam videla u nekom od vecih marketa ili na pijaci.
Imam neke neplanirane obaveze narednih dana pa ne mogu sve da obilazim i zato bih molila da mi nelko kaze gde toga ima.
Danas sam zvala eurowilt i kazu da takav kalup prodaju samo u kompletu sa 4 pleha (ne znam kakva) i sve to kosta 35e. Iskreno, to mi je mnogo jer druge plehove imam, a ovim poslom se uopste ne bavim (sem ovako za neke rodjendancice u familiji)
Ja sam svojevremeno (ne jako davno) kupila tri odlicna aluminijumska pleha u obliku srca (razlicite velicine) na Zelenom Vencu. Rucna izrada, zena rece da je iz Cacka.
Inace. u novom katalogu iz Metroa ima nekih varijacija na zadatu temu, cenu nisam zapamtila, ali mi je delovalo pristojno.
 
Potpuni sam pocetnik, a imam dve devojcice koje obozavaju lepe torte. Od alata imam samo "Tescomin" spric sa raznim nastavcima, sa njim se jos ucim. Volela bih da im napravim neke cvetice koji se mogu jesti. Imam kalup u obliku srca i mede (kupila ih u Merkatoru). Imam fore do novembra da vezbam ukrasavanje. Moze li se u Eurowilt-u kupiti modlica za pravljenje sitnih cvetova?. Videla sam to u casopisu Ukrasavanje torti, i oni daju recept za masu. Mislim da nije tesko, ali mi trebaju te modlice.
 
Da li neko moze da mi kaze gde moze da se kupi kalup (pleh) u obliku srca?
Ja znam da sam to cesto vidjala ali mi tada ni najmanje nije trebalo i sada ne znam gde sam videla. Mislila sam da ce mozda u tempu biti ali moja sestra je bila tamo pre 2 dana i kaze da nema. A meni se sve cini da sam videla u nekom od vecih marketa ili na pijaci.
Imam neke neplanirane obaveze narednih dana pa ne mogu sve da obilazim i zato bih molila da mi nelko kaze gde toga ima.
Danas sam zvala eurowilt i kazu da takav kalup prodaju samo u kompletu sa 4 pleha (ne znam kakva) i sve to kosta 35e. Iskreno, to mi je mnogo jer druge plehove imam, a ovim poslom se uopste ne bavim (sem ovako za neke rodjendancice u familiji)

pleh u obliku srca imas u KaufMax-ovom katalogu na akciji za 279 din,ja ga imam i dobar je.:ok:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Slične teme


Back
Top