Ukrašavanje torti, rođendanske torte

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovo je stvarno praznik za oci.Mada prosto zavidim ljudima kojima su takvi sajmovi i obuke pristupacni.
Sto se tice slaga,moje misljenje i iskustvo je takvo da velika vecina torti zbog samog sastava, zahtena slag koji mu ublazava ukus odnosno daje smek.Mislim na ukus.Fondan je bogovski materijal za torte iz maste i dekoraciju uopste.to je i napravljeno pre svega zbog toga sto je velika potraznja za tortama extra izgleda.O ukusu se sve manje vodi racuna.Ja sam pala na teme kad su muz i cerka bili u Kanadi na svadbi kod zaove i kad su mi rekli da se tamo torte na vise spratova prave na stiroporu.jedna koja je za degustaciju je prava .I zaista u Wiltonu imate da kupite stiropor u raznim oblicima,koji su napravljeni pre svega za obuku i vezbanje,ali su se ljudi dosetili i iskoristili kako njima odgovara.Docice to i kod nas,nazalost. Sve je vise ljudi koji porucuju torte da bi impresionirali druge."Samo da moja torta bude veca"
 
Vesna, praznik za oci , sve izgleda lepo, ali mi se ne svidja sto kazes sama hemija. Imam rodjaka u inostranstvu( nikakve vajde od pomoci), ali kad je video moje torte i probao nije mogao da veruje da ih ja pravim, kaze da tako ukusne i domace torte se tamo kod njih ne prave, vise su to kao neki patispanji obogaceni sa suvim vocem ili cokoladom i sta vec znam.
Pozdrav za Potu i podrska u svakom slucaju, znaci nema predavanja ide se samo napred, eto ti najdragoceniji sudija - tvoje dete, :heart:sta ce ti veca radost, naravno lepo je ulagati u sebe zato samo napred.Pozdrav svima:bye:
 
evo moje price:Pre 2-3 god.kupi meni mama neki neutralni poslasticarski krem.vec sam negde navela da su se dugo bavili pekarstvom pa su im sve te stvarcice bile dostupne.Divota jedna,300 gr praha,1l vode,umutis mikserom zasladis po zelji i dodajes arome,orahe,lesnike,cokoladu,pre toga naravno izmutis sa puterom ili margarinom.cas posla.Djak od 25 kg,greota bozja,ali nisam imala srca da ga koristim.to nije to.Ne moze nista zameniti ono stajanje pored sporeta,kuvanje na pari...i naravno djak otisao u kontejner.koristila sam i fondove.to je neka vrsta pavlake u prahu sa zelatinom,najprostije receno.ukus:tiramisu,sumska jagoda,mlecna cokolada...sta ti srce hoce.Razmutis,sacekas,umutis.Cena nije bila slatka,ali znate ste torte sa tim su torte za gutanje,onaj italijanski fazon,fenserica...stajalo pa se bacilo...nekog bi srce zabolelo.Tako ja ostajem pri zumancima na paru,menaz cokoladi,puteru,korama sa orasima,pudinzimaC najdrazem hobiju moga dragog muza:pranju svih tih sudova.
 
Bravo Vesna za ove slike!!!
Ja sam od skora u Francuskoj i dozivjela sam pravi sok kad sam vidjela njihove kolace i torte!!!
Prateci ovaj forum duze vremena, zaljubila sam se u ukrasavanje torti, ali odmah sam lupila u zid jer ovdje ne mogu naci nista sto vi koristite ....Nema normalnog slaga, nema gum paste, fondana...Ma jos nisam uspjela ni odgovarajuci maslac pronaci!!! Ima ih 100 vrsta. I brasna isto tako, te za ovo , za ono, vec sa praskom za pecivo.....Stvarno sam u problemu sta kupiti. Da li bi mi nesto mogla preporuciti, da li sve kupujes u radnjama, i kojim, ili narucujes preko interneta? Bila bih ti jako zahvalna kad bi mi dala koji praktican savjet gdje nabavljas materijal, koje marke u dobre....

Pozdravljam sve vredne zene sa ovog foruma!
Danima vas posjecujem i divim se ali se nisam usudjivala javiti.
Pravim ukusne kolace i torte a ukrasavanje je nikakvo, obicno...Mada je moj sin zadivljen i misli da niko ne pravi kolace kao ja :)))
Htjela bih svoje znanje podici na malo visi nivo, ali kao sto rekoh, od skora sam u Fr gdje je sve totalno drugacije nego kod nas.
Vase torte su fenomenalne!
Vidi se koliko je truda i ljubavi ulozeno u svaku tortu!
Svaki dan s nestrpljenjem ocekujem da otvorim forum i vidim nove slatke radove....
Dugo se spremam da se javim Vesni da mi pomogne svojim iskustvom u ovoj zemlji i sada sam konacno skupila hrabrosti i javila se.
Puno vas sve pozdravljam!
Zaista ste fenomenalne!

Tacno znam o cemu pricas, ja sam od skora u Grckoj i polako ulazim u stos sa sastojcima, mada i dalje ne mogu da nadjem ni fondan, ni boje za kolace, ni arome, ma blagi uzas. Koga god pitam gleda me bledo. I meni svi kazu da pravim odlicne kolace, ali i ja imam problem sa ukrasavanjem. Dosta ljudi mi je reklo da otvorim poslasticarnicu ovde u Grckoj, cak i razni stranci, englezi, irci i sl. ali dekoracija mi je problem, a sto je najgore ne mogu ni da nadjem sastojke pa da eksperimentisem, vezbam i slicno. Mozda odem u Srbiju na neki kurs, prosto ne znam sta bih.
Pozdrav i videces vremenom ces pronaci sve sastojke koji ti odgovaraju, ja sam tako, malo po malo. jos bolje ako moze neko da ti pomogne ali opet ti ces proceniti bolje sta je najbolje.
 
draga pota nemam ja nikakvih tajni .kupujem isto gde i vi jaja brasno i secer kupujem u karfuru.cokoladu isto .orah lesnih i tako te gluposti kupujem isto u karfuru ...u nasim prodavnicama kupujem puding i plazmu...Jedino slag mi dolazi iz izmira .....fondon narucim kad mi treba iz amerike i sada iz srbije....eto nista posebno ....Kolega mi je poklonio celi pribor za dekoraciju _nastavke i kese_ostalo kako ko ide za srbiju pa mi donesusta mi treba ali nije ni to resenje jedan decko mi je doneo 2kg pudinga ali je imao toliko problema nepitajte ...mislili su da je droga nije se zezati sa tim stvarima.....eto ako ste u pariskom reionu bit ce vam malo teze da sve nadjete na jednom mestu ako ste blizi nemackoj ili belgiji onda odete u te zemlje i pazarite verujte imaju tamo mnogo stost avezano za fondon
 
Vesna hvala na odgovoru.
I ja se snabdjevam u karfuru,
Nisam u Parizu, u Angersu sam, 350km od Pariza prema Nantu...
Daleko , predaleko....
Nema ni nasih ljudi ovdje...
Ima jedna Albanska radnja u kojoj mogu naci Plazmu i slag u kesici po 1.5€!!!
Cesto isteklog roka :(
Imam jos malo zaliha sto mi je mama donijela oko Nove Godine...
Da li mozda imas neki link neke prodavnice u Fr gdje bih preko neta mogla poruciti nesto od alata..nastavke, kese...
Unapred zahvaljujem
 
Vesna hvala na odgovoru.
I ja se snabdjevam u karfuru,
Nisam u Parizu, u Angersu sam, 350km od Pariza prema Nantu...
Daleko , predaleko....
Nema ni nasih ljudi ovdje...
Ima jedna Albanska radnja u kojoj mogu naci Plazmu i slag u kesici po 1.5€!!!
Cesto isteklog roka :(
Imam jos malo zaliha sto mi je mama donijela oko Nove Godine...
Da li mozda imas neki link neke prodavnice u Fr gdje bih preko neta mogla poruciti nesto od alata..nastavke, kese...
Unapred zahvaljujem

Ja, kad sam bila u Parizu, pokupovala sam neke lepe stvarčice u ovoj prodavnici na slici (http://fxcuisine.com/default.asp?language=2&Display=43&resolution=high), Vesna sigurno zna. Treba ih nazvati, možda oni šalju... Prodavnica se zove Mora (www.mora.fr) u 13 Rue de Monmartre. Tel. je 0145081924. U istoj ulici u broju 48 i 52 sam pronašla i prodavnicu koja se zove A.Simon (tel. 0142337165, www.simon-a.com) i koja takođe ima opremu za poslastičare, hotelijere i sl. Meni se više sviđa Mora. Ko zna da li ću ikada više imati prilike da se tamo zavučem i pregeldam sve te divne stvari... Uf i sad mi ide voda na usta kad se setim šta sve lepo imaju.

http://fxcuisine.com/default.asp?language=2&Display=43&resolution=high

Možda ti ovo nešto pomogne...
Pozdrav!:bye:
 
E, sad sam se setila, da li neko zna da li ima kod nas negde da se kupe figure za šah od čokolade, treba mi za jednu šahovsku tortu. Ili ako neko pravi... Da li to može da se naruči nekome da mi napravi takve figure od čokolade? Ili od fondana? Ali ja bih radije od čokolade. Jel neko od vas radi sa čokoladom uopšte?
 
Pokukusavam da umetnem sliku, ali nisam sigurna jesam li.
Sto puta ste to objasnili ali sada ne znam na kojoj strani.
Ima li koga
to je inače torta koju je moja sestra radila svojoj čeri za rođoš.
Kako ona to radi. Ako uspem ovo sa slikama onda ču da joj maznem još koju pa ću poslati.
 

Prilozi

  • P3010737.jpg
    P3010737.jpg
    78,2 KB · Pregleda: 38
ZAvisi koliko je teska,u kom polozaju,da li je osusena tj.kad pravim neke teze figure zabodem stapic od raznjica u npr nogu,stavim tako na stiropor da se susi i onda se deo stapica koji viri zabode u tortu.ako je manja ja samo zalepim vodom figuru za fondan i one nigde ne mrdaju.Tore sam do bosne nosila sa tako zalepljenim figurama i nisu mrdnule.Probaj.Ako je kupljena figura pokusaj da stavis umesen fondan iza figure u nekoj formi zidica na koji je naslonjena.Nadam se da sam pomogla.
 
E, sad sam se setila, da li neko zna da li ima kod nas negde da se kupe figure za šah od čokolade, treba mi za jednu šahovsku tortu. Ili ako neko pravi... Da li to može da se naruči nekome da mi napravi takve figure od čokolade? Ili od fondana? Ali ja bih radije od čokolade. Jel neko od vas radi sa čokoladom uopšte?

Inka,šahovsku tablu i figure su pravili u Barvallu,ja sam imala jedan komplet do pre mesec dana,nećeš verovati ali skoro celu godinu niko nije hteo da ga pipne,i baš smo se obradovali kad je prodat.Valda smo zaboravili te pametne igrice.Iz istog razloga Goca iz Barvalla je rekla da neće više da ga pravi.E sad,verovatno bi po narudžbini to moglo da se uradi.Nazovi na 021/442231 i pitaj.To su figure od šećerne mase.Pozdrav.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Slične teme


Back
Top