Ukrašavanje torti, rođendanske torte

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kao sto sam vec rekla, da, pravim po narudzbini i ispunjavam sve zelje, narocito decije, ali i one malo ozbiljnije. Da samo znate sta sve ljudi traze! Evo, recimo ovu:





Bela rado jel pravis mesane sitne kolace ili samo po jednu vrstu, pa za svaku imas odredjenu cenu i koliko vrsta i koje pravis, ako su mesani?
 
Ja pravim mesane 6 do 8 vrsta zavisno od toga koliko naruce, a imam nekoliko zena koje mi narucuju samo dve vrste: kikiriki kuglice i rum kosnice. Meni bajadera nikad ne ispadne kako ja hocu; ili je premeka ili je pretvrda:( i to mi je najveci problem, pa zato i nevolim da pravim kolace.Koje vrste pravis?
 
Dobila sam cetvrtu nagradu na tortijadi u Jagodini u aprilu. Ja sam jedina iz naseg grada dobila nagradu, sve ostale su otisle van i nije namesteno. Radi po principu glasanja posetilaca i to javno glasanje, svi cuju i vide rejting torti na video bimu. Mozda bih postigla i neki veci uspeh ali radim tek od pre dve godine i u sustini veoma sam napredovala, a sada moram da idem da pomognem muzu da kupa bebu....:)
 
Figurice mozec da pravis i od marcipana, ali posto je badem skup, onda probaj da umesto badema stavis kikiriki. Ja sam od toga pravila figurice kada sam pocinjala. Kikiriki obavezno moras da sameljes na vodenici za orahe, a ne u mikseru i da ga prosejes kroz neko sito da ne bude bas krupnih parcica.
 
Globus napravi od plazme torte, s tim sto treba manje soka da stavis da bude malo cvrsca, ali nemoj da preteras. Onda napravis loptu i stavis je u frizider da se stegne, pa je tek onda ukrasavas i to brzo da se ne bi opustila. Naravno da je i posle cuvas u frizideru. Mora da ima malo zaravnanje, ali... :) Drzim ti palceve da to uspe.
 
Cak i ako neko zna, tesko da ce da kaze. To je bar za sada strogo cuvana tajna onih koji znaju. Ja sam isprobala sve moguce varijante i nisam uspela. U onim receptima u novinama uvek nesto fali, a i niko nema pastu kakva meni odgovara osim Vere iz Krusevca. Narucivala sam iz euroviltona i od jednog coveka koji se hvalio da je njegova bolja od Verine, veruj mi, nije ni prineta. I ja bih volela da mi neko da recept, ali....
 
Moje devojcice su uvek zahtevne kad je rodjendan u pitanju. Danima se smislja figura i oblik, pa mi se gotova ideja poturi pod nos u zadnji trenutak. Da bi uradila to kako su one zamislile, potrebna mi je dobra osnova. Sve ostalo je plod maste i igra boja i oblika.
Recept

Kora: ispeci patispanj od 8 jaja, 8 kasika secera, 8 kasika brasna i na vrh noza praska za pecivo.
Pecenu koru ohladiti i iseci na kockice 1x1 cm.
Fil: prokuvati 1/2 l mleka sa 400 gr secera, dodati 350gr mlevenih oraha i 100 gr cokolade. Tu smesu ohladim i dodam penasto umucen margarin(250 gr) sa 100gr secera u prahu. Sve ovo pomesam sa iseckanom korom, ostavim malo u frizider da odstoji. Gotovu smesu istresem na tacnu, formiram zeljeni oblik. Obicno dekorisem umucenom slatkom pavlakom ("Hulala") pomesanom sa prehrambenim bojama, to vec zavisi od figure koju pravim.
 
Neko pravi te figurice i od neke smese od ratluka i brašna i ne znam čega još.
A čini mi se da se od fondana ne pravi ništa. Fondan je šećerna glazura i razvuče se preko torte/kolača pa budu glatki i sjajni. Ako ne nađeš da kupiš pravi se sasvim jednostavno, od prah-šećera i vode (dodaješ je kap po kap i mutiš). I posle ako hoćeš dodaš boju.
Ovog recepta se sećam iz "Moje prve kuvarice". Jel se seća neko tih ilustrovanih kuvarčića? =)
 
he, a ja u svojoj prvoj "kuvarskoj" svesci imam zalepljenje recepte iz Politikinog zabavnika... I jos neke iz Politike. Neki listovi su masni, uflekani...cesto se pravilo, prskao fil...
Recepti su i hronologija nekih mojih druzenja : " Rum torta - Coka", "Banini - Mima"... , i nekih konzumacija u gostima i komsiluku: "Mostarske kocke - tetka-Ziza", "Baklava Sandokan (:D!) - tetka-Hajra"...
A, na zalost, moje torte su pre osudjene da budu "originalne" - to ti je ono kad se sva nakrivi, pa se glazura prespe na tanjir, ili se na namazu vide tragovi noza - ali ove od mlevenog keksa su mi lepog izgleda, tu ne omanem :)
E, jos nesto, najvise volim da jedem reform-tortu. Sa seckanim orasima...
 
Zorab moja sestra pravi najukusnije torte za koje ja znam, ali kao da ih filuje i ukrasava nogama:) Ja s druge strane imam dar da ih fenomenalno ukrasim, pa smo se lepo slozile i u sustini da mi nije bilo nje pre dve godine kada sam pocinjala da radim nikada se nebih ni usudila da pocnem. Sada vec i ja pravim ukusne torte. Vezba je cudo, ali...pravi ti ukusne a nadji ko ce da ih ukrasi i eto punog pogotka;)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Slične teme


Back
Top