Ukrašavanje torti, rođendanske torte

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Potrebna mi je pomoc!!!19.novembra mi je cerki rodjendan i njena zelja je da torta bude u obliku dvorca!Ja sam naravno obecala da ce i biti a to sto ja nemam pojma kako cu to da odradim nije ni vazno :roll: .ja bih vas zamolila da ako neko ima neku jednostavnu ideju koju bi jedan pocetnik mogao da uradi neka pomogne...
Naime,ja sam otprilike to zamislila da to bude torta na sprat stim sto bi donja bila pravougaonik a gornja okrugla :think: .Ako negde gresim i postoji bolje resenje neka mi kaze.
Unapred vam se zahvaljujem!!! :cao:
Evo probaj sa ovim:
http://www.coolinarika.com/recept/tortazamak-iz-snova
 
Koko, gotova (polovicno) tvoja moskva snit. Preukusna!!!
 

Prilozi

  • DSC02237.jpg
    DSC02237.jpg
    20,2 KB · Pregleda: 59
MinicaRelja hvala na savetu ali zaboravila sam da naglasim da hocu da ukrasim sa slagom jer masu se ne usudjujem ni da napravim a kamoli da pokusam nesto da ukrasim :zcepanje: .Ne znam od cega da napravim kule na koje idu korneti,a ovo ostalo cu valjda uspeti nekako da skrpim (kako ovo jadno zvuci s obzirom kakvi ste svi vi umetnici :rumenko: )Ako neko ima u albumu bilo bi lepo kada bi mi ostavio link da ne trazim u svakom.
 
Sad ja kao kontra, ali nije tako, meni se gold ne dopad, ja koristim onu belu u plocama pravougaonika, mislim da je cokolend, nisam sigurna, ali je tako dobra, gold-ova mi je nekako masna i grizasta, a ova je tvrda kao prava cokolada i tako se lepo ototpi u mikrotalasnoj, divna i za glaziranje...:)
E da, Sanja zaista si lepo uradila tortu.
 
Poslednja izmena:
MinicaRelja hvala na savetu ali zaboravila sam da naglasim da hocu da ukrasim sa slagom jer masu se ne usudjujem ni da napravim a kamoli da pokusam nesto da ukrasim :zcepanje: .Ne znam od cega da napravim kule na koje idu korneti,a ovo ostalo cu valjda uspeti nekako da skrpim (kako ovo jadno zvuci s obzirom kakvi ste svi vi umetnici :rumenko: )Ako neko ima u albumu bilo bi lepo kada bi mi ostavio link da ne trazim u svakom.

Kule mozes neki obican rolat (kora+fil) i da ti odstoji dan ranije ili mozda oblanda mada ne znam kako na nju ide slag posle za dekoraciju... A meni je sa masom mnoooogo lakse nego sa slagom i mozes sama da je napravis.
 
Evo da i ja dam komentar za cokoladu. Do sada sam samo koristilaSL ali tamo gde nabavljam materijal trenutno je nije bilo i prvi put sam kupila CLASSIC i belu i crnu, stvarno sam prezadovoljna. Nije previse gusta kada se otopi, glazure ne pucaju. Za belu sam se posebno odusevila, lepo se topi a ne kao neke secerne table od kojih nista ne moze da se uradi.
 
ta classic bela i crna su chocoline. meni je crna njihova odlicna, posebno posna, ali belu sam kupila i bas mi se nije dopala.imala je neku zrnastu strukturu i grozan ukus, ne znam, a i malo mi je vise zuta od ove koju koristim...bas mi je bilo krivo jer im je crna fina.a gold nisam videla ovde nigde da kupim, potrazicu...
 
Poslednja izmena:
evo i mene neznalice -nikako da se snadjem na ovom forumu pa ako ova poruka ode negde bez veze OPROSTITE MI. Svasta bi imala i da pitam i da kazem ali samo da se snadjem. Moje prvo pitanje su slike torti koje nemogu da vidim pa Vas molim za pomoc KAKO da ih nadjem .Da ne tupim pozdrav svima i svaka pomoc u daljem snalazenju mi je dobro dosla
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Slične teme


Back
Top