Ukrašavanje torti, rođendanske torte

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas sam ipak lutala po gradu, pa da podnesem izvestaj. Kod kineza nisam nasla kalup-srce - imaju mede, i razne okrugle i cetvrtaste oblike ali nema srca! Isla sam i u ideu ni tamo nema a u Rodicu sam nasla za 1300 din - nisam kupila. Sada jurim kod familije i poznanika da li neko ima....
Koliko vremena treba da stignu proizvodi iz kaufmaxa? Meni ovo treba za utorak, pa mi je rizicno da narucujem a bas bi mi to srce odgovaralo.
Jos jednom, svima vam mnogo hvala na informacijama
 
a sto ne iskoristis staru tehniku krojenja torte.Napravis cetvrtanu tortu i napravis sablonu srca i potom iskrojis srce .Da ne obijas glavu gde i sta a kad dodjes do vremena ti naruci gde si mislila.Mislim ideja nije losa ako si bas u stisci sa vremenom.ljubac

to mi nije palo na pamet! da, to bi moglo da uspe. Rezervna varijanta mi je da napravim od mase za "hladnu tortu" - keks, puter, jaja, secer i eventualni dodaci (zele bombone, kokos, orasi... po zelji).
Ovaj recept moze da iskoristi i teta ira samo problem je sto ne znam tacne mere ali se dobije bas zgodna masa za oblikovanje pa ko je vest i ima ideje....
 
Danas sam ipak lutala po gradu, pa da podnesem izvestaj. Kod kineza nisam nasla kalup-srce - imaju mede, i razne okrugle i cetvrtaste oblike ali nema srca! Isla sam i u ideu ni tamo nema a u Rodicu sam nasla za 1300 din - nisam kupila. Sada jurim kod familije i poznanika da li neko ima....
Koliko vremena treba da stignu proizvodi iz kaufmaxa? Meni ovo treba za utorak, pa mi je rizicno da narucujem a bas bi mi to srce odgovaralo.
Jos jednom, svima vam mnogo hvala na informacijama

Slogi pazi, možeš da izrežeš srce od kartona, pa korice izrežeš po šablonu od papira,koru odozgo i odozdo a one u sredini isečeš od ostataka i povežeš ih filom
u nedostatku pravog pleha ja tako to rešim:ok:
 
Teta Ira (Irena), mi se znamo licno sa beogradskog sajma. Evo, sada bas gledam vizitkarticu na kojoj je ova torta sa slike


Kada sam je videla, odmah sam pocela da kopam po fioci da je nadjem:D Jel' se secate Vi mene?

Sto se srca tice i ja sam za veliko morala da pecem cetvrtastu koru u plehu od sporeta, pa da isecam i dodajem ivice, da bi to bilo dobro, dok za manja imam one stelujuce obruce, koje podesavam po potrebi (sami smo pravili od prohromskog lima)...
 
Draga Koko
cim sam videla tvoje kreacije odmah sam znala da si ti i drago mi je da te cujem.
ja sam tek od pre neki dan saznala za ovaj forum i odusevljena sam. Jos uvek vezbam postavljanje slicica i sl.
Bas planiram da pravim onu tvoju tortu Labudovo jezero.
Da li imas dobar recept za Esterhazi tortu?
pozdrav teta Ira
 
DOBILA SAM KALUP SRCE!!!!!!!!! :super::klap::heart:
i to od osobe od koje sam najmanje ocekivala da ima i sasvim slucajno je pitala. Spremam se na veliki poduhvat (bar za mene) - za utorak pravim tri torte : jagodicu bobicu, dvorac i barbi. U ponedeljak cu sve napraviti a u utorak ukrasavati. Postavicu slike kada sve zavrsim
 
Evo jednog ultra-početnika ovde. :)
Mene zanima par stvari oko mase za oblaganje torte.
1) Da li svaka torta može da se oblaže tom masom?
2) Kakav ukus ima masa za oblaganje torti?
3) Pošto pretpostavljam da se ta masa suši vremenom, da li menja ukus torte?
4) Koje su najbolje mase za oblaganje?

Nije ovo 'iz glave', nego je smišljano po principu "triput meri, jednom seci". :D
 
Bas lepe torte.
Za LEPOTICU odgovor: u principu dekor masa se stavlja preko cvrscih torti. Ja sam stavljala i preko puslice i dobro stoji, ako se odozgo nestavlja nista. Pre nego tortu prekrijes dekor masom moras je namazati puter-krem glazurom, jer onda ce d.masa ostati vlazna i nece se osusiti. Znam da nemoze da se stavlja preko slaga, pudinga i tako tih kremova sa jajima. Mozda neko ima drugacije iskustvo, pa ce vec izneti svoj slucaj. Dekor masu mozes kupiti u svakoj vecoj poslasticarnici. Ja sam probala na vise mesta i razlikuju se. Negde ima d.masa totalno bez ikakvog ukusa i nije ni slatka, a negde je sami secer. Kad prekrijes tortu tom masom, moze stajati i na sobnoj temperaturi dva dana (isprobala sam) i nemenja ukus. Sama sam pravila dekor masu po nekim receptima sa neta i recept koji je AnjelaM dala na cini mi se 34 strani je dobar. Kazu za barvalo masu da je odlicna.
Mozda ima i drugacijih iskustava.
 
divne su torte. Koliko nnovih slicica za jedan dan (danas uopste tokom dana nisam gledala forum0
Danas sam delimicno napravila tri torte, sutra ostaje ukrasavanja - sutra je mojoj sestricini 3. rodjendan.
Jedna od torti je i dvorac torta. Kule pravim od rolata i na njih cu staviti kornet. Prehodno sam isekla coskove da ti rolati mogu da stanu. Malo sam ih premazala filom i pribojavam se da nece bas stajati cvrsto. Da li neko zna kako da ucvrstim rolate (kule)? ipak treba torta da i trnasport da izdrzi :)
 
Jednom kada sam pravila dvorac istotako sa rolatima ja sam celu tortu obmotala trakom od fondana i to jednom dole pri dnu i jednom pri vrhu da cvrsce drzi pa sam ih onda iscrtala kao kamene bordure. Neko kaze da moze da se veze koncem ali to mi nekako deluje bez veze, a trudim se da izbegavam i cackalice od kako mi je jedna drugarica progutaka cackalicu uopste je ne primetivsi. Sva sreca da se dobro zavrsilo.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Slične teme


Back
Top