Ukrašavanje torti, rođendanske torte

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

smeh

Veoma poznat
Poruka
13.755
Poslednjih godina, dečji rođendani su nezamislivi bez torti ukrašenih na najrazličitije načine, napravljenih u najrazličitijim oblicima. Malim slavljenicima i njihovim gostima je mnogo važnije kako ta torta izgleda i u kojem je obliku napravljena od toga koliko je ukusna.
pitanje se odnosi na sve mame, bake i, naravno tetke :wink: kao i sve ostale (kume, komšinice, prijateljice, strine, ujne...) koje imaju nekog miljenika za čiji rođendan sa zadovoljstvom odnesu tortu u, od strane mališana, "naručenom" obliku. Kako se snalazite?
 
smeh:
Poslednjih godina, dečji rođendani su nezamislivi bez torti ukrašenih na najrazličitije načine, napravljenih u najrazličitijim oblicima. Malim slavljenicima i njihovim gostima je mnogo važnije kako ta torta izgleda i u kojem je obliku napravljena od toga koliko je ukusna.
pitanje se odnosi na sve mame, bake i, naravno tetke :wink: kao i sve ostale (kume, komšinice, prijateljice, strine, ujne...) koje imaju nekog miljenika za čiji rođendan sa zadovoljstvom odnesu tortu u, od strane mališana, "naručenom" obliku. Kako se snalazite?
VAJAMO po kućama! :lol: :lol: :lol:
 
Espanol:
smeh:
Poslednjih godina, dečji rođendani su nezamislivi bez torti ukrašenih na najrazličitije načine, napravljenih u najrazličitijim oblicima. Malim slavljenicima i njihovim gostima je mnogo važnije kako ta torta izgleda i u kojem je obliku napravljena od toga koliko je ukusna.
pitanje se odnosi na sve mame, bake i, naravno tetke :wink: kao i sve ostale (kume, komšinice, prijateljice, strine, ujne...) koje imaju nekog miljenika za čiji rođendan sa zadovoljstvom odnesu tortu u, od strane mališana, "naručenom" obliku. Kako se snalazite?
VAJAMO po kućama! :lol: :lol: :lol:
Odlično :P !
Sad bar znam kome da se obratim! :wink:
 
smeh:
Poslednjih godina, dečji rođendani su nezamislivi bez torti ukrašenih na najrazličitije načine, napravljenih u najrazličitijim oblicima. Malim slavljenicima i njihovim gostima je mnogo važnije kako ta torta izgleda i u kojem je obliku napravljena od toga koliko je ukusna.
pitanje se odnosi na sve mame, bake i, naravno tetke :wink: kao i sve ostale (kume, komšinice, prijateljice, strine, ujne...) koje imaju nekog miljenika za čiji rođendan sa zadovoljstvom odnesu tortu u, od strane mališana, "naručenom" obliku. Kako se snalazite?

Pravim sama. Uzivam u tome i odlicno mi ide.
 
www mira:
Skoro dobih jedan recept za rođ.tortu sa kornetima za sladoled.Sjajna je i kopa me da je napravim ali Neši prošao rođendan, meni tek za 3 meseca i ne znam nikoga kome je uskoro pa da prospem recept sa sve fotkom.
To su sada neke fore sa ukrasavanjem sa kornetima. Ja nemam neke ideje, ni mastu, tako da su moje torte bezveze. Drugarica mi sada pravi 2 pa cu vam posle rodjendana ubaciti slike.
 
sta ti je osujeceno detinjstvo...u moje vreme najveci domet bio one sarene tackice od secera.. mada mislim da su pravili jastuk tortu nekome..znate li to, to je sjajno. nema veze sa oblikom ali je super, videti patin kuvar, valjda.
i mislim da su jednom pravili jeza
eee secam se makedonske ulice i one tri torte..bas nisam volela parisku
 
Deca se uvek raduju izgledu torte a ne njenom sastavu. Zašto im ne prirediti to zadovoljstvo sa malo truda. Evo torte o kojoj sam pricala.Napominjem da je ja nisam pravila.
Negde sam je "pokupila".Ucinila mi se zanimljiva a vi procenite.Malo sam je izmenila i to je ustvari kinder torta samo na drugi nacin:


INDIJANSKO SELO TORTA
300 gr. seckanih oraha staviti u dobro podmazan pleh i posut brašnom.Odozgo narendati malo putera.Umutiti 10 belanaca sa 10 kašika šećera,dodati 6 kašika brašna i 1 kašičicu praška za pecivo.Sipati preko oraha i ispeći koru.

Fil: Skuvati 6 pudinga od vanile u 1 l.mleka.Umutiti 10 žumanaca sa 10 kašika šećera u prahu.Umutiti 375 gr. putera( jedan ipo) sa 200 gr. šećera u prahu pa sastaviti sa umućenim žumancima.U to dodavati kašiku po kašiku ohlađenog pudinga uz stalno mešanje.Dobijeni krem podeliti na 2 dela.Jedan deo ostaje žut a u drugi dodati 150 gr. otopljene čokolade i 200 gr. eurokrema.Pećenu koru izvaditi iz pleha i staviti na tacnu sa orasima na gore.Uzeti 20 korneta za sladoled i svaki naizmenično puniti žutim i čokoladnim filom( kašičica žutog pa kašičica čokoladnog fila dok se korneti ne napune.Ostatak fila pomešati i premazati koru odozgo i sa strane.Kornete poređati po celoj torti( zabadati u koru ).3-4 kesice šlaga ili pola litre slatke pavlake umutiti i špricem ga ubacivati između korneta tako da vrhovi korneta vire iz šlaga. Vrhove korneta možete preliti sa čokoladom.
 
Našem glavnom šefu kuhinje SREĆAN RODJENDAN
Mira i Neša

rodjendan.gif

pozdrav.gif
 
smeh:
Espanol:
www mira:
Našem glavnom šefu kuhinje SREĆAN RODJENDAN
Mira i Neša

rodjendan.gif

pozdrav.gif
HVALA! Ima li pažljivijeg foruma na Krstarici? Usput, kad stiže ovo ispod torte? :wink:
Pa ti to ne volis... :wink: Pramalo tapacirunga. :lol: Ili gresim?
Usput... Jel' neko uspeo da prebroji svecice?
Hvala na čestitkama! Dobro, malo su preterali sa svećicama, ali ne mogu da se ljutim. A pravi šef kuhinje ovakvo luče mora očaske da "istapacira" ili da da ostavku! :wink: :lol: :lol: :lol:
 
Espanol:
smeh:
Espanol:
www mira:
Našem glavnom šefu kuhinje SREĆAN RODJENDAN
Mira i Neša

rodjendan.gif

pozdrav.gif
HVALA! Ima li pažljivijeg foruma na Krstarici? Usput, kad stiže ovo ispod torte? :wink:
Pa ti to ne volis... :wink: Pramalo tapacirunga. :lol: Ili gresim?
Usput... Jel' neko uspeo da prebroji svecice?
Hvala na čestitkama! Dobro, malo su preterali sa svećicama, ali ne mogu da se ljutim. A pravi šef kuhinje ovakvo luče mora očaske da "istapacira" ili da da ostavku! :wink: :lol: :lol: :lol:
У праву си (као и скоро увек), али поред толико већ "готових"... нема потребе да се трудиш и чекаш! :wink:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top