Ukrašavanje torti, rođendanske torte - Strana 50
Strana 50 od 804 PrvaPrva ... 4046474849505152535460100150550 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1.226 do 1.250 od 20093

Tema: Ukrašavanje torti, rođendanske torte

Primećen član
    Učlanjen
    03.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    38

Podrazumevano Re: Ukrašavanje torti, rođendanske torte

barbi torta u sebi ima dva rolata sa kremom od oraha + dve kreme_vanila +cokolada_ja sve ukrasavam sa slagom

Moderator zlatna koka (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    48

Vesna tvoje torte su kao i uvek, FANTASTICNE. Vidim da si ivicu na onoj prekrivenoj s masnom, uradila kao ja na onoj zlatnoj prethodnoj. Kazi mi jesi li ti pravila aranzmancic i da li si koristila neki od otisaka
    Viki masnice ce ti vremenom biti sve lepse, samo vezbaj
    Smehuljice besne gliste su i balje besne, ona treca malo vise od one cetvrte

Evo nesto i od mene: ovo je omiljena igracka jedne devojcice i torta u istom obliku

a juce smo slavili 4. rodjos starijem sinu, pa smo za vrtic pravili "ko bajagi tortu"

unutra su cokoladice, bombone i keksici (zbog epidemije zutice nisu nam dozvolili da donesemo pravu tortu)

a kuci smo naravno imali ninja kornjace i spajdermena (bez toga nikako)
    Poslednji put ažurirao/la zlatna koka : 07.10.2008. u 12:26
    Daca Mastaonica

Primećen član
    Učlanjen
    03.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    38

koko odlicne torte;otisci se koriste bez problema .Hvala jos jednom .aranzmancic nije moj _barvalov je_pokloncic od gospe marije .I ta tortilja je bil

Primećen član
    Učlanjen
    03.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    38

i tortilja je bila pokloncic pa sam sve spojila u jednu celinu

slogi nije na forumu
    smislja velike gradjevinske projekte - treba naparaviti torte: brod, auto, vatrogasni kamion...
    Aktivan član slogi (avatar)
    Učlanjen
    27.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    33

Citat Original postavio vesna korica Pogledaj poruku
    barbi torta u sebi ima dva rolata sa kremom od oraha + dve kreme_vanila +cokolada_ja sve ukrasavam sa slagom
    Izvinjavam se ako previse dosadjujem sa pitanjima, ali barbi torta mi se mnogo svidja. Ja sam je do sada jednom pravila (postavila sam sliku ovde) ali tako sto sam koristila ciniju kao kalup i tako dobila suknju, ova tvoja je neuporedivo lepsa (i elegantnija).
    Ovo sa rolatima mi uopste nije jasno. Koliki budu ti rolati? Da li se rolati usprave (npr preesku na pola ako su veliki pa se onda usprave) i izmedju njih se stavi lutka, a oko njih jos taj dodatni fil pa onda slag? Ili sam poptuno promasila proceduru?

Primećen član
    Učlanjen
    03.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    38

ma ne jako je jednostavno evo postupak.Ispekla sam dava rolata i nafilovala ih poparenim melvenim orasima_rolati budu jako socni_Kada su se rorati ohladili i stegli onda sam ih izrezala na snite debljine malog prsta.Uzela sam jednu ciniju _saladije_ za salat i oblozila je prozirnom folijom onda sam pocela da slazem parcice rolata po ciniji u krug _oblozila sam stranice cinije rolatima.Skuhala sam kremu na pari i podelila na dva dela_u jedan dodala cokoladu.Onada sam usula jednu kremu u ciniju prekrila rolatima pa usula drugu kremu i prekrila rolatimai stavila da se stegene i to je to .Posle sam je islagirala zagladila slag i izdekorisala.ljubac

slogi nije na forumu
    smislja velike gradjevinske projekte - treba naparaviti torte: brod, auto, vatrogasni kamion...
    Učlanjen
    27.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    33

e da tako isto, sa prozirnom folijom i cinijom, sam i ja radila samo sam imala tri mase (osnova gusto skuvan puding sa dodatim puterom, pa onda po zelji u svaku masu se nesto doda- orasi, lesnici,kokos, keks...). i stavila sam casu u sredinu cinije pre nego sto sam pocela da stavljam krem pa je posle u nju isla barbika. Izgleda da cu morati da nadjem neku lepsu ciniju (mislim boljeg oblika za skunju).
    Hvala

Starosedelac donamileva (avatar)
    Učlanjen
    25.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1911

bravo za sve vas

Teta Ira nije na forumu
    sred bure oluje i nedaca svih biti vedar nasmejan i tih najveca je umetnost na svetu
    Domaćin Teta Ira (avatar)
    Učlanjen
    06.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    65

Zdravo evo jos jedna teta resila da se prikljuci. Tek sam juce saznala za ovaj divni forum.
    Do sada sam se sama dovijala kako sam znala i umela.
    Imam jednu molbu: Treba mi dobra masa za vajanje 3D torti. Ja sam nesto radila ali ili se raspada ili je previse tvrdo pa postoji problem sa secenjem. Unapred hvala.

Teta Ira nije na forumu
    sred bure oluje i nedaca svih biti vedar nasmejan i tih najveca je umetnost na svetu
    Učlanjen
    06.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    65

Da li mi neko moze poslati tacnu adresu nove Eurovilt radnje na Cukarickoj padini.

Moderator smeh (avatar)
    Učlanjen
    07.09.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    82
    Reputaciona moć
    323

Citat Original postavio zlatna koka Pogledaj poruku
    Smehuljice besne gliste su i balje besne, ona treca malo vise od one cetvrte

Meni je već postalo deplasirano da vas hvalim... To više i nisu torte već prava umetnička dela! Ja samo apelujem i molim vas sve da ne popuštate ni sa kvalitetom: Iako je za mnoge (na žalost!) torta - torta (samo ako je jakooo slatko!), ima i onih kojima nije svejedno... Kad se već toliki rad, trud, znanje i vreme ulaže u izradu, onda je besmisleno "zakidati" na ukusu.
    Inače da ti izričito nisi tražila fotkice, mislim da bih prestala i da ih postavljam... ali ako neko dobija neku idejicu iz mog amaterizma - super!
    Što se besnih glista tiče, bila je preslatka scena u vezi one prve (tj. br. 3).
    Klinci posedali za stoliće, skandiraju: "Torta, torta!" i dok iznosim "besnu glistu" sve okice radoznalo gledaju u ono što mi je u rukama. Jedna malecka se usudi da pita slavljenika: "Šta je to?", a on, onako "mator", sa velikim kezom na usnama (skoro pa ko' "besna glista! ) samouvereno, ponosno odgovara: "Rekao sam ti da je smešno!" Svi, ali svi klinci (bilo ih je nešto preko 20) počinju da se smeju onako slatko, dečije... "Besna glista!"
    Ma i sad mi dođe da se rastopim kad se setim!
    Šta je noć nespavanja pod temperaturom i prehladom u odnosu na to?!
    Slatko su i klopali... dobro da smo za "drugu grupu" (deca roditeljskih prijatelja, kumova i sl.) imali drugu
    Poslednji put ažurirao/la smeh : 07.10.2008. u 16:01

Teta Ira nije na forumu
    Učlanjen
    06.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    65

Evo saljem slikice nekih mojih decijih torti doduse prilicno amaterskih u odnosu na vase kreacije, ali polako ucim.

Početnik krofnica80 (avatar)
    Učlanjen
    27.09.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

dobra si za pocetnika.Torte su super. Evo i nekih mojih kreacija.

Poslednji put ažurirao/la krofnica80 : 07.10.2008. u 22:34

Primećen član
    Učlanjen
    03.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    38

ja jako volim ovakve tortilje lepe i jednostavne ali ukusom fantasticne

Legenda Error (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    146

Malo smo se raspitali i da podelimo saznanja sa vama
    Eurowiltova nova adresa u Beogradu je

Radnicka 41. I sprat stan 9.
    011 3057 459 011 357 22 74
    Od 9-17h. Ponedeljak-Petak

Početnik krofnica80 (avatar)
    Učlanjen
    27.09.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Bravo gagigujaaaaa

Teta Ira nije na forumu
    Učlanjen
    06.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    65

Smile Re: Ukrašavanje torti, rođendanske torte

Veliko hvala Gagiguji za adresu.

Primećen član
    Učlanjen
    03.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    38

uh i meni je znacila ova adresa.hvala od srca

Obećava teta tanja (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    23

Drage moje ja sam pre nekoliko dana dobila neke alatiće iz Eurowilta i mislim da sam to jako skupo platila, imam rodjaku koja mi je juče donela iz Italije katalog iz koga sam videla da su puno jeftiniji skoro svi alati, jedino je problem što tamo samo firme mogu kupovati iste. Ipak ja ću pokušati da naručim nešto od alata sa dekor masom pa ako budem uspela znaćete i vi. MIslim da na našem tržištu nema konkurencije i da jedna ili dve firme odredjuju cene svega vezanog za poslastičarstvo.
    Inače firma čiji sam katalog dobila zove se Marttellato, i u njemu ima stvarno skoro svih alata.

slogi nije na forumu
    Učlanjen
    27.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    33

Da li neko moze da mi kaze gde moze da se kupi kalup (pleh) u obliku srca?
    Ja znam da sam to cesto vidjala ali mi tada ni najmanje nije trebalo i sada ne znam gde sam videla. Mislila sam da ce mozda u tempu biti ali moja sestra je bila tamo pre 2 dana i kaze da nema. A meni se sve cini da sam videla u nekom od vecih marketa ili na pijaci.
    Imam neke neplanirane obaveze narednih dana pa ne mogu sve da obilazim i zato bih molila da mi nelko kaze gde toga ima.
    Danas sam zvala eurowilt i kazu da takav kalup prodaju samo u kompletu sa 4 pleha (ne znam kakva) i sve to kosta 35e. Iskreno, to mi je mnogo jer druge plehove imam, a ovim poslom se uopste ne bavim (sem ovako za neke rodjendancice u familiji)

Moderator zlatna koka (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    48

Ti plehovi u euroviltu su preskupi (kao i sve ostalo) narocito ako se uzme u obzir da su jako mali (12cm 25cm 30cm i 35cm)
    Najbolje je da narucis takav pleh na pijaci od ljudi koji se bave pravljenjem plehova (u onoj dimenziji koja ti je potrebna). Puno srece
    Daca Mastaonica

Moderator smeh (avatar)
    Učlanjen
    07.09.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    82
    Reputaciona moć
    323

Citat Original postavio slogi Pogledaj poruku
    Ja znam da sam to cesto vidjala ali mi tada ni najmanje nije trebalo i sada ne znam gde sam videla. Mislila sam da ce mozda u tempu biti ali moja sestra je bila tamo pre 2 dana i kaze da nema. A meni se sve cini da sam videla u nekom od vecih marketa ili na pijaci.
    Imam neke neplanirane obaveze narednih dana pa ne mogu sve da obilazim i zato bih molila da mi nelko kaze gde toga ima.
    Danas sam zvala eurowilt i kazu da takav kalup prodaju samo u kompletu sa 4 pleha (ne znam kakva) i sve to kosta 35e. Iskreno, to mi je mnogo jer druge plehove imam, a ovim poslom se uopste ne bavim (sem ovako za neke rodjendancice u familiji)
    Ja sam svojevremeno (ne jako davno) kupila tri odlicna aluminijumska pleha u obliku srca (razlicite velicine) na Zelenom Vencu. Rucna izrada, zena rece da je iz Cacka.
    Inace. u novom katalogu iz Metroa ima nekih varijacija na zadatu temu, cenu nisam zapamtila, ali mi je delovalo pristojno.

Nov član
    Učlanjen
    10.10.2008.
    Reputaciona moć
    0

Question Re: Ukrašavanje torti, rođendanske torte

Potpuni sam pocetnik, a imam dve devojcice koje obozavaju lepe torte. Od alata imam samo "Tescomin" spric sa raznim nastavcima, sa njim se jos ucim. Volela bih da im napravim neke cvetice koji se mogu jesti. Imam kalup u obliku srca i mede (kupila ih u Merkatoru). Imam fore do novembra da vezbam ukrasavanje. Moze li se u Eurowilt-u kupiti modlica za pravljenje sitnih cvetova?. Videla sam to u casopisu Ukrasavanje torti, i oni daju recept za masu. Mislim da nije tesko, ali mi trebaju te modlice.

slogi nije na forumu
    Učlanjen
    27.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    33

Hvala na informacijama. Kao sto sam rekla, i ja sam ih vidjala na mnogo mesta, ali ne mogu da se setim gde.

Zainteresovan član ivancica80 (avatar)
    Učlanjen
    20.09.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    23

Citat Original postavio slogi Pogledaj poruku
    pleh u obliku srca imas u KaufMax-ovom katalogu na akciji za 279 din,ja ga imam i dobar je.
    Ivancica

Slične teme

1. Torte
    Autor chokolada u forumu Kulinarstvo
    Odgovora: 60
    Poslednja poruka: 15.12.2011., 11:16
  2. ukrasavanje torte smesom
    Autor malavrednica u forumu Kulinarstvo
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 28.07.2008., 10:40
  3. Rođendanske poruke
    Autor pumma u forumu Arhiva